Šta je novo?

Laptop za studenta

mihailo998

Poštovan
Učlanjen(a)
09.08.2014
Poruke
570
Poena
70
Pozdrav

Devojka me zamolila da pitam treba joj laptop za arhitekturu (autocad, ps, rhino,...) uglavnom programi tog tipa. Takodje ukoliko mislite da je desk varijanta dosta isplativija onda moze i to, ali kazem ona bi pre laptop. Budzet je oko 500-550€. Laptop joj treba hitno planira vec u ponedeljak da ga uzme (kupuje u srbiji).

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Potpuno suludo. Ubediste čoveka da kupi polovni laptop, plus mu sad nude uređaje sa kupujem-prodajem.

"Plastikaneru" ne mora da fali ništa ako ga ne bacaka naokolo. Godinama koristim razne verzije od Al kućišta do klasičnih "plastikanera", uglavnom ih u svakom trenutku imam 3-4 u kući (svi u porodici ih koristimo) i do sada nijedan nisam "čuknuo".

ja imam blag slucaj OCD-a za tehniku (sem za smartphone-ove iz nekog licnog prezira) i bio sam u manje vise slicnoj situaciji kao ona (dva posla,trcanje sa laptopom preko celog grada,jos sam imao kola a ona se predpostavljam vozi gsp-om) i dell sa metalnim kucistem i iz poprilicno jace klase od njene je krenuo da oseca posledice posle godinu dana a bio je mazen,pazen,koriscen samo za posao,uvek u torbi itd.koleginica koja je studirala paralelno je imala asus plastikaner koji nije izdrzao.

izrada je najbitnija za svaki scenarij sem desktop replacementa i nekog povremenog premestanja ili odlaska u kafic.nista licno,ne pisem ovo kao kritiku tebe ili tvoje porodice i/ili kako koristite racunare vec kao iskustvo steknuto u praksi.
 
Ne znam sto se ljudi toliko loze na alu kao "premium" i medju laptopovima i medju telefonima.Plastika je pet puta izdrzljivija.Udarac, pad, cukanje, ogrebotina, krivljenje, primeti se na kilometar na alu kucistu..plus se vise zagreva.
 
Nazad
Vrh Dno