Šta je novo?

Nosac za TV

nesa07

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruke
3,170
Poena
260
Zamlio bih iskusne za savet koji nosac za tv 42" kupiti za sledecu pozicju
20180609_203952.jpg
trebalo bi da se postavi na desni bocni zid u gornjem delu a da je moguce gledati tv iz lezece pozicije iz kreveta odnosno iz pozicije slikanja fotke, nesto nize, mozda nesto ovako da ima ovakve mogucnosti, ako moze predlog za konkretni model?
 
Poslednja izmena:
Taj sa linka će ti završiti posao, ja imam sličan i na njemu 32" TV, isto služi za lakše podešavanje pozicije TV-a za gledanje iz kreveta, dobra stvar je što može i da se potpuno priljubi uz zid. Tada izgleda kao da je TV na običnom nosaču.
 
Ne znam da li sam razumno objasnio, nosac bi isao na desni zid (ne moze u čelo zbog cevi za grejanje koje se ne vide od zavese) otprilike pored dozne za struju (valjda bi tu trebalo?), i da bude okrenut prema uglu iz kog je slikana fotka ne da bude u samom cosku (za sada) pa da gleda po dijagonali sobe. Da li je ruka nosaca toliko dugacka da moze da se izduzi da stane ceo TV 40" bocno uz zid i koji bi nosac konkretno bio za ovaj moj slucaj?
Klip koji sam okacio je vise moja masta kako ja mislim da bi trebalo da bude, a mozda gresim?
 
Nevezano od tipa nosača , računaj da ne smeš da ga kačiš odmah desno pored dozne jer ti napojni kabal gotovo 90% idu horizontalno nadesno od te dozne. Ako bušiš buši dijagonalno iznad ili ispod od dozne. Ili ako znaš kuda su išli kablovi još bolje...
Znam da nisam mnogo pomogao, ali i to je neka stavka o kojoj treba razmišljati prilikom pozicioniranja nosača, pa samim tim i njegovim izborom.
 
Ne treba ti tolika skalamerija.
Biraj najjeftiniji zglobni nosač, onaj iz tvog prvog posta ili sličan, koji po specifikaciji podržava VESA standard, veličinu i težinu tvog TV-a.
Inače, moderni TV-i se smešno lagani, pa ako ne stavljaš neko matoro čudo (od cca 30-ak kg), sa te strane si miran :)
Kod svih nosača tog i sličnog tipa, imaš precizan info u opisu, pa možeš videti dužinu "ruku", time i sam da napraviš prostu kalkulaciju u zavisnosti od željenog položaja.
 
Poslednja izmena:
Za njega sam pitao iz razloga jer mislim da moze da TV od 97cm sirine da ga postavi u sva tri pravca u videu izmedju 19-22sec. Da li je po dimenzijama moguce da se TV od 97cm postavi u sva tri polozaja?
Pitam iz razloga jer mi je receno da ne moze ni jedan zidni nosac da postavi TV od 40" vec da je to maximum do 32" vec da to samo moze plafonski nosac!?
TV mi ima 14,5kg bez postolja a o ovom nosacu sam razmisljao zbog sutra dan da moze da pokrije vece dijagonale bilo da je ravan ili zakrivljeni ekran, jedino nema mogucnost da podje na dole sto mogu neki jednorucni, da li pravilno razmisljam, ne znam?se
 
Nazad
Vrh Dno