Šta je novo?

WD Blue - elektronika ili mehanika?

canejr

Slavan
Učlanjen(a)
27.09.2005
Poruke
922
Poena
320
Prijatelji imaju WD Blue od 500 GB, WD5000AAKS na kom bi trebalo da je gomila dragih porodičnih fotografija, možda i neki video.
Ne zna se kada je poslednji put radio. Kada ga priključim (preko SATA-USB, iz WD eksternog kućišta) i to već samo u struju, posle male pauze (sekund-dva) čuje se drljanje koje podseća na matrični štampač, samo malo tiše. I ima dosta ponavljajućeg zvuka. Windows primeti disk u Disk Management, ali je neinicijalizovan. Pokušaj inicijalizacije ne prolazi, prijavi Invalid function.

Ja pretpostavljam da je otišla mehanika i da nema spasa (bez dosta para), ali me zanima i mišljenje nekoga sa više iskustva (pogotovo sličnim). Da li je elektronika ili mehanika i na koji bi tačno način (ako uopšte) moglo da se reši? Disk u suštini nije bitan kao takav, po izvlačenju podataka može i da se samouništi ako treba.
 
mehanika,jako ocigledno.sacekaj da nece slucajno neko da se javi na forumu ali racunaj da je tu moguce samo profi resenje.dobra stvar je da naplacuju samo ako izvuku podatke.pritisni ih da bas bas procesljaju sve ostale moguce i nemoguce izvore tih slika,uvek neko ima originale,rezanena dvd-ju,nekome kome su mozda slali te slike od rodbine itd.
 
Jeste očigledno, ali uvek se čovek nada. Reći ću im da potraže. Što kažeš, možda im je nedosajalo motivacije, verujući da će ipak moći da izvuku podatke.
 
Verovatno mehanika ali nikad se ne zna. Imam isti takav neispravan pa ti mogu poslati, zamenis elektroniku i uz malo srece mozda i proradi. Ako je mehanika onda mora na profi vadjenje ali opet je dobro ako imas drugi sa ok mehanikom, mogu da se zamene glave ili motor i opet izvuce.
 
Hvala ti puno, veoma primamljiva ponuda i da si u Beogradu verujem da bih probao. Ali, glavobolja me hvata od pomisli na kurire. I šta će da donesu i kako ću morati da se jurim sa njima, pa oni vraćaju i bez dolaska, pa juri, itd. Moda je do mene, ali ospice dobijam od kurira. Možda ako nabacim kondiciju, pa dođem biciklom u Svijalnac. :)

Sad me toliko kopka da probam da ima da sanjam večeras kako menjam elektroniku na diskovima, ajoj šra mi uradi. :)
 
Aj da pitam i ja , da slucajno neko nema da proda elektroniku za ovaj hard , posto su mi rekli da je velika verovatnoca da je elektronika crkla , na koji god komp da ga zakacim ne moze da se upali , uopste ne daje struju , nisam probao na eksternu fioku nigde da ga povezem posto nemam gde .
e1c8093a67953964ff5bced8848de46d.jpg
 
Aj da pitam i ja , da slucajno neko nema da proda elektroniku za ovaj hard , posto su mi rekli da je velika verovatnoca da je elektronika crkla , na koji god komp da ga zakacim ne moze da se upali , uopste ne daje struju , nisam probao na eksternu fioku nigde da ga povezem posto nemam gde .
e1c8093a67953964ff5bced8848de46d.jpg

ako su ti rekli da je elektronika, sto su ga otvarali?
 
Nije otvaran , ali svi kazu da je elektronika
 
Nazad
Vrh Dno