Šta je novo?

Google Pixel 3

Pa tada će izgledati još gadnije :) gornji bezel 4cm fazon :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Nije tako. Ja na 5 plus mogu daleko vise nego sto mi je i potrebno da drzim u ramu

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Pa nije generalno uvek tako ali ne mogu ti cajnadroidi da se porede sa Pixelima i ostalim ''top'' brendovima, budimo realni. To sto prosecnom srbendi i Saomi od 120$ zavrsava sve poslove je neka druga tema :)
 
nisam koristio piksele, ali moje iskustvo sa 5x i 6p (stock) su daleko od idealnog. Stvarno sam pored miui skina sasvim zadovoljan sa 4Gb rama. Nisam testirao koliko moze da drzi. Ali za bilo kakav multitasking je i vise nego zadovoljavajuce.
 
Pa nije generalno uvek tako ali ne mogu ti cajnadroidi da se porede sa Pixelima i ostalim ''top'' brendovima, budimo realni. To sto prosecnom srbendi i Saomi od 120$ zavrsava sve poslove je neka druga tema :)
Sto ne mogu?

Moj cajnadroid sa 6GB memorije drzi apsolutno sve u memoriji, osim recimo FB-a koji sam namerno namestio da izbacuje jer jede memoriju i retko ga koristim, ali notifikacije stizu bez problema.

Uglavnom je slobodno oko ~500MB od 6GB. Uostalom, danas svi ostali Android top modeli ili dolaze sa 6GB, ili imaju 6GB verzije.
 
Poslednja izmena:
Fazon je sto je zabluda da npr. Pixel 2XL radi ''savrseno'' i da ima ubedljivo (ultimativno, ''za 3 svetlosne godine'' i slicne nebuloze) najbolju kameru, o tome sam vec pisao. Ali da radi primetno bolje od svih ''kineza'', od 80$ Redmi do 1000$ ''Vaveija'', to je tacno.

5X ne bih komentarisao jer mi nikada nije bio ''vrh'' telefon a posebno ne sada kada je vecina 5X upokojena..

E sad, to sto MIUI radi fluidnije i kesira bolje od raspad EMUI je vec pitanje za Huawei strucnjake mada je njima prioritet reklamiranje kroz placene testove pa ono, kapiram da im je softver/UI najmanje bitan u celoj prici.
 
Poslednja izmena:
Pa ne fakat je da ja stvarno ne kontam sta je gugl hteo sa piksel projektom. Stvarno mi nije jasno. Izgubili su i onaj jedan posto neke zainteresovanosti geek populacije, izgubili su koliko toliku masovnost koju im je nexus doneo. Spali su na minimum svega, pritom predstavljaju podejdnako kompromisne telefone kao i sa nexusima samo sa duplo vecom cenom. Apple je daleko iznad njih i po ozbiljnosti i po proizvodu koji se dobije za premium cenu koju traze. Nisam siguran stvarno u cemu je poenta. Jer ovim tempom do piksela 10 ce se na mesecnom android azuriranju kada izbace novu verziju pikseli videti sa bar jednim procentom
Ako iPhone ima sada 4GB rama (pritom apple ima daleko vecu kontrolu sta aplikacije smeju i koliko zauzimaju), oni su mogli staviti bar 6, jer ti uredjaji sada treba da dobijaju apdejt 3 godine, 4Gb ce dotle biti malo
 
Poslednja izmena:
Fazon je sto je zabluda da npr. Pixel 2XL radi ''savrseno'' i da ima ubedljivo (ultimativno, ''za 3 svetlosne godine'' i slicne nebuloze) najbolju kameru, o tome sam vec pisao. Ali da radi primetno bolje od svih ''kineza'', od 80$ Redmi do 1000$ ''Vaveija'', to je tacno.

5X ne bih komentarisao jer mi nikada nije bio ''vrh'' telefon a posebno ne sada kada je vecina 5X upokojena..

E sad, to sto MIUI radi fluidnije i kesira bolje od raspad EMUI je vec pitanje za Huawei strucnjake mada je njima prioritet reklamiranje kroz placene testove pa ono, kapiram da im je softver/UI najmanje bitan u celoj prici.

Vidim da nisi najbolje upucen, mozda sam i kacio u temi za m10pro, ako nisam nije problem da opet okacim.
EMUI nema nikakav problem sa multitaskingom, meni telefon drzi 2-2,5 gb kesiranih aplikacija uvek sto je i vise nego ok, mozda nije na nivou pixela ali jeste na niovu ostalih android proizvodjaca.
Ne znam u stvari da li si koristio neki huawei flagship ili pricas napamet ali daleko je to od tog da se telefoni "raspadaju".
 
Naravno da nije taj i dalje fura z2 star 5 godina :D

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Ja videh na gsm areni spec i tamo pise 6gb rama

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Možda bude 6/256gb fazon.

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
@Chobby

Off je pa ide u spoiler
Pisao sam vec xx puta koje Huawei flagship (a i honore ili ex-flagship) sam koristio, dovoljno da bih se uverio u neke osnovne karakteristike. Ne pricam o Mate seriji, pre svega o P i honor koje sam imao priliku da koristim. Ok, umem da preteram u pljuvanju UI ali pisem na osnovu onoga u sta sam se uverio vise puta.
Do sada se pokazalo da na istom hardveru/sa istom kolicinom rama MIUI radi bar malo bolje od EMUI sto je izrazenije u nizoj i srednjoj klasi telefona, logicno. Meni je EMUI ''raspad'' pre svega zato sto ne radi onako kako to ocekujem (neocekivana stucanja cak i na P20, ne znam da li su sredili to) i zato sto je previse modifikovan i lici na iOS mada je vecina kineskih UI u tom stilu (nisam fan ni MIUI ali moze da prodje ako je uredjaj kao celina ok). Zato kazem da mi je ''raspad'' a naravno da u poslednjih x godina svaki iole skuplji uredjaj radi neuporedivo bolje nego stari androidi (koji su frustrirali u odnosu na ajfone pa cak i WP uredjaje) pa sa te strane nema problema ali Huawei mora jos da se potrudi oko peglanja UI. A mozda ce to postati proslost sa Mate 20 i novim apdejtovima, prica se da krecu u veliku ofanzivu do kraja godine.

Nemam nista protiv Huawei-a, samo mislim da fokus treba da prebace na softver, posebno kada vec napadaju Apple (i Samsung). Hardver i kamere su dovoljno izreklamirali.

Nisu ni Pixeli savrseni ali se oseti razlika u realnom radu mada je sve manja pa me uopste ne cudi sto bi verovatno 95% ljudi pre izabralo S9+ nego P2 XL ili cak dolazeci Pixel 3 XL. Hardver je odavno brutalan a cak je i Samsung prilicno ''utegao'' softver/UI na S9/+ i samo im fali fabricki hdr+ za kameru. Ali izmedju P20 npr. i proslogodisnjeg P2 Xl izabrao bih Pixel bez mnogo razmisljanja i pored toga sto ima neke mane (nije displej, preterano je napljuvan ovde).

Pa ne fakat je da ja stvarno ne kontam sta je gugl hteo sa piksel projektom. Stvarno mi nije jasno. Izgubili su i onaj jedan posto neke zainteresovanosti geek populacije, izgubili su koliko toliku masovnost koju im je nexus doneo. Spali su na minimum svega, pritom predstavljaju podejdnako kompromisne telefone kao i sa nexusima samo sa duplo vecom cenom. Apple je daleko iznad njih i po ozbiljnosti i po proizvodu koji se dobije za premium cenu koju traze. Nisam siguran stvarno u cemu je poenta. Jer ovim tempom do piksela 10 ce se na mesecnom android azuriranju kada izbace novu verziju pikseli videti sa bar jednim procentom
Ako iPhone ima sada 4GB rama (pritom apple ima daleko vecu kontrolu sta aplikacije smeju i koliko zauzimaju), oni su mogli staviti bar 6, jer ti uredjaji sada treba da dobijaju apdejt 3 godine, 4Gb ce dotle biti malo

Guglu je verovatno i dalje osnovni interes da ponudi geek/dev uredjaje u razlicitim velicinama i to je to, kao i sa Nexus telefonima, ne bih rekao da se nesto mnogo promenilo sa Pixel serijom.
Ostale korisnike mogu da privuku pre svega sa top kamerama mada je i to pitanje jer mnogi nemaju pojma da Pixel modeli uopste postoje (cak ih i zaposleni u raznim shopovima mesaju sa Alcatelima Pixi npr.)
 
Poslednja izmena:
Svrha je da developeri imaju fizički device na kome će moći da testiraju kako se aplikacije ponašaju na najnovijem sistemu.
Da vide šta donosi novi sistem od feature i da prilagode aplikacije nadolazećem sistemu i restrikcijama.
Taj notch je stavljen da bi dev mogao da testira support za notch(jer je to sad trend) I prilagodi app.
To je glavna ciljna grupa, kao i geekovi koji žele najnovije/najsvezije zakrpe i verzije Android sistema...
Kako su u ponudi i kod usa operatera, sigurno će imati i solidnu prodaju uz pakete, pogotovu uz etiketu: ovo je "američki produkt" ...




Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Pa naravno da je notch zbog toga, ali nije morao da bude ovoliko ružan .

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Ја никако да налетим на такву неку понуду. Ево сад сам у немачкој и јурим има ли ишта повољно да узмем али слабије, идаље држи цену што као полован што ко нов

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Pratio sam po nemackim sajtovima skoro, oko 300e je cena za Pixel XL. Po meni je to realna cena za taj telefon.

Mislim da je 32GB verzija bila.
 
Poslednja izmena:
Онда ја пратим лоше сајтове изгледа, дај пошаљи линк сутра ћу га купити за те паре

ЕДИТ: можда се ми нисмо разумели, ја јурим пиксела двојку [emoji23]

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
U koliko sati je event sutra po našem vremenu?

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Ma gde troluju.. fazon jedino se još ne zna cena iako će verovatno biti 1000$/1000€.

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
800/900€ manji i veći od 64gb i za 100-150 više modeli od 128gb!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno