Šta je novo?

Google Pixel 3

Ne bi trebali ni da traže onda neke pare.

Realno ne znam što se Qualcomm i Samsung ne potrude, mada kad bolje i razmislim, kad i ovako prodaju dobro, što ne bi krševe stavljali od procesora.

Ovo kao da je napisao neki lik sa 0-30 postova iz iThreadova :)

SD835/845 su dokazano odlicni, jeste im single core los u odnosu na apple cipset zveri (koji su na tom polju u rangu novijih Intela) ali kvalitet cipseta ne odredjuje samo single core skor iz sintetiskih testova vec citav niz bitnih karakteristika i Qualcomm je tu napravio odlican posao sa ta dva cipseta. Naravno tu su i famozni speed testovi gde su se npr. (SD845) U12+, OP6, XZ2/c/Premium pokazali odlicno (rang iPX a neretko i malo brzi) a imaju (light) skinovan android, Pixeli 3 ce biti jos brzi i fluidniji. U sustini i SD835 uredjaji rade munjevito i ako nemaju trash/full bloat skin mogu na crtu iPX. Kada pominjes cenu ne zaboravi da Pixeli koriste i skuplje, tehnicki naprednije module kamera.

Ne znam koliko su sve te vesti koje cure tacne ali ako su ostali na 4Gb rama to je ipak bedak za vodeci model koji stize prakticno na kraju 2018. Jeste da ce i sa 4Gb raditi odlicno ali 6Gb rama bi bila future-proof kolicina rama a uz to je i prosek za aktuelnu flagship klasu.
 
Poslednja izmena:
Pa ako ćemo tako onda apple ne bi trebalo da traži neke pare za ipX zato što mu je kamera za slikanje lošija od modela od pre 3god to jest Nexus 6p

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
Totalna pobeda [emoji772][emoji1303]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ovo kao da je napisao neki lik sa 0-30 postova iz iThreadova :)

SD835/845 su dokazano odlicni, jeste im single core los u odnosu na apple cipset zveri (koji su na tom polju u rangu novijih Intela) ali kvalitet cipseta ne odredjuje samo single core skor iz sintetiskih testova vec citav niz bitnih karakteristika i Qualcomm je tu napravio odlican posao sa ta dva cipseta. Naravno tu su i famozni speed testovi gde su se npr. (SD845) U12+, OP6, XZ2/c/Premium pokazali odlicno (rang iPX a neretko i malo brzi) a imaju (light) skinovan android, Pixeli 3 ce biti jos brzi i fluidniji. U sustini i SD835 uredjaji rade munjevito i ako nemaju trash/full bloat skin mogu na crtu iPX. Kada pominjes cenu ne zaboravi da Pixeli koriste i skuplje, tehnicki naprednije module kamera.

Ne znam koliko su sve te vesti koje cure tacne ali ako su ostali na 4Gb rama to je ipak bedak za vodeci model koji stize prakticno na kraju 2018. Jeste da ce i sa 4Gb raditi odlicno ali 6Gb rama bi bila future-proof kolicina rama a uz to je i prosek za aktuelnu flagship klasu.

Sintetika (i hw) je dosla do te mere da je cista patkometrija. I kao sto je hsv rekao SD 835/845 su odlicni, cak im je GPU 2 godine ispred ponude jabuke.

Pre svega ako biram uredjaj gledam na celokupno iskustvo koje isti nudi - hw/sw/podrska na duze staze. Naravno da kada kesiras 600+ evra za flagship ocekujes da sve bude "top of the line" ali realno sta ce mi dobar HW ako ga softver koci (da li sada ili 6-12 meseci down the line...).

Vise bih da se proizvodjaci posvete optimizaciji potrosnje hardvera (pre svega efektivnijim cipsetovima) i kvalitetnim ekranima/panelima (sa nizom rezolucijom). I naravno boljoj podrsci a ne sakacenje iste da bi primorali da pazaris nov fon posle godinu-dve dana...

Obrni-okreni i Pixel 2 je odlican sa hw aspekta i moze da vozi fluidno Android verzije do 2020 da zele... A opet djilkosh je u pravu, bukvalno krsh da stave kao flagship prodali bi ga...
 
https://www.gsmarena.com/pixel_3_wi...o_traditional_software_buttons-news-32621.php

Da li je moguće da će ovo stvarno odraditi .. tačno teraju ljude na ios

Thus, the one and only option you'll get is the new gesture-based navigation with the center pill and Back button on the left (which appears only when it's necessary). The information has emerged through an interview by Android Central with EK Chung, Google's UX manager for Android handheld and Pixel.

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Sada bi dobro bilo da se pojavi novi igrač , jer za godinu ,dve imaćemo dva ista jednako zatvorena sistema , ios i android.

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Malo off, ne zamerite. Da nam je Palm OS/Web Os sada! Da hoce bar oni iz LG, koji su ga nastavili koristiti za svoje smart Tv-e , da ga optimizuju za telefone, bilo bi sjajno. Inace kada sledeci put povedete raspravu ko je koga kopirao, da li Android IOS ili obratno, setite se da je Palm Os bio taj koji je implementirao multitasking i sve ostale (sada standardne a tada ne) opcije na svojim telefonima koje je kasnije IOS kopirao i onda predstavio kao "inovaciju".
 
Takodje treba da se zna da je google zaposlio glavnog UI dizajnera koji je radio na WebOS. Mada je on napustio google pre par godina.

Sent from my Redmi 5 Plus
 
Živo me zanima hoće konačno moći stereo zvuk da snima...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Mnogo veliki notch, na šta ono liči..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Gesture navigacija ne moze da se zameni standardnom? Jos ce mi iOS postati zanimljiv, kako je Google krenuo. Nadam se da ce ostali proizvodjaci ostavljati izbor klasicni tasteri vs gesture. Ako ista mrzim, to su usiljene "inovacije".
 
Otkako je prestao de bude u geekovskom fazonu i poceo da juri mainstram, stvarno pocinje da me nervira google, iako sam generalno "fan" (ako to uopste ima smisla) i koristim sve zivo njihovo.

Vise nijednu napredniju stvar ne mogu da izguraju, samo nesto obicno, da bude jasno i nekom ko od juce koristi komp i smartphone.
 
Ne mogu da shvatim.
Imaju recimo podjednako dobar OS kao i Apple (kako kome, nekome malo bolji, nekome malo losiji, svakako sitnice), imaju takodje prakticno neogtanicene resurse, imaju u najmanju ruku podjednako dobre inzenjere, pa ebem mu misa, kako je moguce da ce opet izbaciti ovakvo sr..e od telefona koje ce opet prodati u ukupno 3 primerka.

Svako bi radije kupio Google telefon nego Samsung, LG, Huawei pod uslovom da su slicni.
Pustaju Huawei da se razgoropadi, umesto da oni uzmi uzmu najveci deo premium trzista za sebe.

Kad bi npr S9 nosio Google brend, to bi po prvi put bila prava konkurencija iPhone-u.
Ove Pixele niko sem geekova ne uizma za ozbiljno. (Nije to Googlova namera, ne zavaravajte se).
 
+1, stvarno je teško razumeti nekad.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ja bas mislim da oni razvijaju pixel brend baš onako kako su zacrtali i definisali u svojoj strategiji.
Grdno se varate ako mislite da oni ne znaju šta rade ..

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Sa onolikom prečagom definitivno ne znaju! I aj da kažemo da se sad tu nas par buni itd, ali brate pogledaj naslove po netu, ceo svet je frapiran ogavštinom u najavi!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Možda je taj potez deo marketinga ? Izbace precagu od 3cm i svi mediji bruje o tome , reklama za dž :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Google-u nije cilj da ugrozi ostale proizvodjace Android telefona (a mogao bi da hoce). Njima je primarni cilj da Android bude na sto vise telefona. Ako bi ugrozio Samsung i slicne kompanije, moguce je da bi ovi razvili sopstveni OS, a to Google-u ne bi odgovaralo.
 
Možda je taj potez deo marketinga ? Izbace precagu od 3cm i svi mediji bruje o tome , reklama za dž :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
Haha ako je dotle došlo, evo ja ću da im doniram za reklamu i naću još gomilu ljudi, samo nak naprave telefon kakav treba.

Bukvalno da su prekopirali pixel 2 xl i smanjili bezele za 1mm skroz okolo ja bih bio srećan!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ovo nije tačno [emoji23] pa šta će mu tri, još prednje... I 6.7 inča?

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Toliko mobilni i 3400mah.. znaci manji ponovo 2700mah

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Loznice ne uništavaj mi zadnju nadu :(

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Google Pixel Ultra Rendered, Maybe Coming This Year, Maybe Not…
GooglePixel-Ultra-Concept-render-576x1024.jpg
Navodna ''evolucija notch inovacije'' do kraja 2019. (postavicu ovde jer je ovo ipak najosnovnija android tema, uz to ce Pixel 3 verovatno imati najruznije resen notch do sada)
Dk8hjiaU0AA9MhR.jpg:large


Od obrve, zuba preko tange do mitisera i staracke pege. Sjajno :d
 
Okreni, obrni Samsung je ipak najkompletniji telefon danas. Ovaj Ultra bi bio super kad bi bio u aluminijumskom kucistu koje je obradjeno u fazonu iphone 5, cist industrijski dizajn. Sta ce mi dugine boje i mix stakla, plastike, metala, koze, soft teksture, gline, gume, spanskog zida, deterdzenta i ko zna cega jos. Daj bre metal i da je neunistiv ko 3310. Neka se izgrebe, neka se ulubi al kad ga uzmem u ruku hocu da osetim da mogu u rat s njim :D o dizajnu 3XL necu ni da pomisljam da govorim. mala trojka ce da bude zlo. Jednostavno prelep. Jedina mana - opet sugav dizajn ledja.
 
Nazad
Vrh Dno