Šta je novo?

Google Pixel 3

Nisam rekao da ce duze trajati na Samsungu, samo da ako su hteli, mogli su da smeste vecu bateriju i to smatram za skrtarenje na jednoj od bitnijih stvari na telefonu, a na flagshipu ne bi trebalo da se skrtari. Isti slucaj je sa G7, gde stavise 3000mAh u one dimenzije :d
 
Pa ne baš, nisi to rekao, rekao si

Baterija od 2700mAh na P2 nema sanse da drzi ni blizu kao 3500-4000mAh kod drugih flagshipova.

I sada smo došli do toga da prošlogodišnji flagshipi sličnih dimenzija (xz1, s8) imaju slične baterije i slično trajanje...
 
Da, kao 3500-4000mAh na drugim flagshipovima koji nisu iste velicine, svi znamo da je segment malih ekrana prazan.

Mi Mix 2(S) je 5mm duzi npr, po dizajnu je deceniju ispred od obicnog Pixela, a smestili su primetno vecu bateriju. Mate 10 Pro je 9mm duzi, a ima 4000mAh bateriju, takodje po dizajnu daleko ispred Pixel 2.

Dosli smo do toga da 10mm kraci Sony stavi slicnu bateriju(cak i vecu, ako gledamo detaljno), da 5mm duzi Xiaomi stavi primetno bolju, a da 9mm duzi Huawei stavi monstruma :)
 
Poslednja izmena:
Zar je toliko teško shvatiti da mate 10 i mix ne postoje u glavama većine ljudi koji nišane manji pixel, da hoće te cigle kupovali bi pixel xl
 
Hoću i ja Pixel XL, ali Google definitivno mora da razmisli o cenovnoj politici, za cenu dve sezone starog Pixela, ja uzeh aktuelni OP, sada već skoro godinu dana stari Pixel 2 XL košta skoro isto kao i pri izlasku. Samsung sa druge strane uveliko pravi akcije i za seriju 9 i za seriju 8. Na stranu što nemaju nikakve prodajne kanale, i troškove marketinga i distribucije, tu su u rangu kineskog OnePlus. Sa trenutnim cenama i načinom prodaje imam utisak da žele da prodaju što manje telefona.
 
Zar je toliko teško shvatiti da mate 10 i mix ne postoje u glavama većine ljudi koji nišane manji pixel, da hoće te cigle kupovali bi pixel xl
Da, ali nije isto 5mm razlike i 12mm razlike. Sve u svemu, mogli su oni mnogo bolji posao da urade sa ovim telefonima, a oni su isli Apple cenovnom i poslovnom politikom, steta je, imaju potencijala. Ja ne vidim koja je prednost Pixela 2 u odnosu na Nokia 8 recimo, ako izuzmemo kameru, a prilicno je skuplji telefon.

Cak N8 prima SD karticu, ima dual sim varijanti i 3.5mm izlaz.

Ista prica N7 Plus vs Pixel 2XL, razlika je u kameri, GPU delu chipseta, UFS 2.1 memoriji, ekranu, ista prica za SD/3.5mm izlaz, a cenovna razlika ogromna.
 
Poslednja izmena:
To što ti ne vidiš je jedno, da li ona postoji je drugo, a ovo je tema o pixelu 3 što je treće :)
 
Realno gledano pixel I nije nešto skup u USA , to jest u rangu je sa ostalim jakim igračima , plus ide preko najvećeg operatera Verizon-a.
Googlu je za sada bitno samo domaće tržište
 
Upravo tako. Većina YouTubera fura pixel kao daily driver tako da za njih nema zime. Pixel 2 je i dalje odličan telefon.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hoću i ja Pixel XL, ali Google definitivno mora da razmisli o cenovnoj politici, za cenu dve sezone starog Pixela, ja uzeh aktuelni OP, sada već skoro godinu dana stari Pixel 2 XL košta skoro isto kao i pri izlasku. Samsung sa druge strane uveliko pravi akcije i za seriju 9 i za seriju 8. Na stranu što nemaju nikakve prodajne kanale, i troškove marketinga i distribucije, tu su u rangu kineskog OnePlus. Sa trenutnim cenama i načinom prodaje imam utisak da žele da prodaju što manje telefona.
Ova zadnja recenica je u stvari tacna. Ma koliko suludo zvucala. Google pre svega distribuira android pa onda sve ostalo, telefoni im nisu u fokusu, a ako bi krenuli agresivno sa cenama postali bi bukvalno neizdrziva konkurencija ostalim proizvodjacima koji bi morali da se okrenu sopstvenim operativnim sistemima, sto nikako nije u interesu google-u.

Sent from my Cool S1 using Tapatalk
 
To je Apple priča koju Apple fura godinama, oni jedini drže istu cenu godinu dana, nemaju nikakve akcije (na stare modele sam samo viđao popost, na nov aktuelan model nikad, dok Samsung to upravo trenutno radi sa S9 perjanicama, spustio je cenu za 20.000 din preko operatera i opet ne stižu po prodaji iP, i sa tim spuštenim cenama mislim da je S9 skup), i bez akcija prodaju top, ne trebaju im. To i jeste najbolja stvar kod iPhone, drži cenu! Kada vam se ne svidi minimalno gubite na njemu, ili zamenom prošlogodišnjeg modela za novi ne dodajete mnogo (do pojave X, sada već treba da se doda više, ali sa X na novi Xs opet će biti manja razlika). Google je krenuo u tom smeru, nema više jeftininih Nexusa, zaboravite ih, ostaje android one od jeftinijih uređaja, A1 vala kolje svašta nešto za 160e). Meni lično se sviđa takav potez i politika firme (ne volim kada brzo pada cen aktulenom modelu i gubilm tako lako lovu, grška nekih brendova koji se precene, bar je LG sa novim G7 spustio loptu, preko operatera je jeftiniji od prošlogodišnjeg HTC U11), ali kada budete na nivou ekosistema koji ima Apple, do tada mogu da maštaju da ću iskeširati tu lovu za Pikslu. Za USA je ovo lepo prekopirano od Apple, da li će imati prođu, pa, videćemo.
 
Pa dobro, to je sve već poznato manje više. Ostaje nada samo da veći neće biti notch+chin kombinacija, jer to mi je upravo i najveća zamerka na p20 pro!...ili bar u manji da stave krštenu (bar 3k bateriju).

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Preruzan telefon, pixel 2 XL izgleda 10x lepse od ovog. A hoce li obican pixel 3 da ima notch?
 
Sto fail?? Pa ako cemo realno,ni jedan pixel do sad se nije proslavio po pitanju izgleda...tako da je ovo sad jos i dobro,ako je tacno :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Pa pixel 2 i 2 xl su izmislili lepotu u odnosu na ovo čudo! Mislio sam da od P20 Pro ne može gore, očigledno sam se zez :( Nerviram se zato što sam ozbiljno uzimao veći pixel 3 u razmatranje (posle P2 sam skontao i prednosti i nedostatke istog), sa ovakvim izgledom ga neću uzeti potpisujem!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Forsiranje ''notch'' displeja je jedan od najgorih trendova u ovoj industriji ali je cinjenica da postoje malobrojni modeli telefona kojima notch ''ne stoji'' toliko lose. Nazalost, to nije slucaj sa ovim renderima/konceptima Pixel 3 serije, stvarno deluju veoma lose sa tom ''inovacijom''.

Mada, sam notch je verovatno prelazna forma, do ove pojave (The next evolution in smartphone design might be the 'camera island') a na kraju ce se verovatno preci na ovakve oled/amoled panele: Samsung patent says future selfie cameras may sit behind the screen (slican patent imaju valjda i apple, sony)

PS

Izmedju klasicnog notch-a (aka obrve, zuba) i kamere-ostrva izgleda da postoji jos jedna prelazna forma:
DjRPS9RW0AEXn5Q.jpg:large
:d
 
Da je neki kinez izbacio ovakav notch, ne bi me cudilo, ali Google??? Posto uskoro odlazim na zapad, mislio sam da cu kupiti XL3 na pretplatu, ali sa ovolikim notchem nema sanse. Radije cu cekati S10+.
 
Apple nesto uradi jer nije mogao drugacije da implementira ono sto je zamislio, a ostali kopiraju to bez ikakvog razmisljanja i dobijamo TREND najgluplje stvari ikada koja ne moze nikom da se svidi, moze samo manje ili vise da smeta. U kakvom vremenu zivimo, neverovatno...
 
DjqBlAMW4AA_y-p.jpg
 
Sve gore od goreg :( Iskreno se nadam da nas nekako vuku na pogrešnu stranu i da će da izbace skroz drugačije telefone od ovoga što gledamo trenutno!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Koga briga ? :)

Bitno je da android polako radi kao ios ako ne i bolje

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Njihovi procesori u single core performansama slicni desktop Intel procesorima. Znam da je bilo neko poredjenje, u rangu sa Haswell procesorom bukvalno u single thread, ludilo dobri procesori.
 
Koga briga ? :)

Bitno je da android polako radi kao ios ako ne i bolje

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
Ne bi trebali ni da traže onda neke pare.

Realno ne znam što se Qualcomm i Samsung ne potrude, mada kad bolje i razmislim, kad i ovako prodaju dobro, što ne bi krševe stavljali od procesora.
 
Pa ako ćemo tako onda apple ne bi trebalo da traži neke pare za ipX zato što mu je kamera za slikanje lošija od modela od pre 3god to jest Nexus 6p

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno