Šta je novo?

Google Pixel 3

Nisam pratio prezentaciju, sad gledam pregled novih funkcija i Top Shot je mozda i najbolja nova opcija kamere, nesto slicno sony resenju (verzija IMX362 sa DRAM ili..?) ali (ako sam dobro razumeo) uz HDR+ sto je sjajno.
I za panorama mod kazu da je poboljsan ali nisam nasao bar neki sempl.

Reklama je iritantna ali pogadja sustinu:


Poredjenje novog nocnog moda vs iP Xs ipak deluje nerealno, ne verujem da ce biti tolika razlika u odnosu na odlicne nove ajfon kamere.
U svakom slucaju izgleda da ce uskoro kupovina P2XL imati jos vise smisla (posebno uz novi softver/odredjene nove funkcije kamere, jos nizu cenu), do Pixela 4 i nekog ozbiljnijeg apgrejda i dvojka/XL ce biti top.
 
Poslednja izmena:
@hsv.stoned upravo najzanimljivija opcija baš ta koju si naveo. Super što nisi gledao predstavljanje, poštedeo si se muke neviđne!

Sa druge strane, pošto pratim malo po e-bayu, predstavljanje ovih novih (pogotovo očajnog xl pixela 3) je uzrokovalo da pixelu 2 xl opet ode cena gore i to poprilično :(

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
@ Proday
Pa realno skoro sve smartfon prezentacije su mucne za gledanje (kolicina izvestacenog marketinga, hajpa, foliranja, aplauza), ili su jednostavno dosadne :)

Nisam znao da je skocila cena P2XL ali ocigledno je sve moguce, posebno u vreme kada su novi uredjaji sve skuplji a predstavljaju mali apgrejd u odnosu na prethodnu generaciju..

Da, za displej kazu da je ''top'', za nekoliko dana DisplayMate izbacuje kompletan test.

 
Poslednja izmena:
Na kraju kamera na pixel 3 je imx363 kao na mi8 i ostalim Kinezima ?

Mi8 ima ozbiljan potencijal da bude najbolji kamera phone posle pixela, Rusi su na potezu :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Arnova juce izasao iz bolnice. ^^

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Na kraju kamera na pixel 3 je imx363 kao na mi8 i ostalim Kinezima ?

Mi8 ima ozbiljan potencijal da bude najbolji kamera phone posle pixela, Rusi su na potezu :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk


Ne uspevam jos uvek da nadjem na internetu koji je senzor u Pixel-u 3, verovatno je ili IMX363 ili IMX345. Verovatno kad se pojavi prvi pravi review, neko ce napisati :)
 
[emoji23] [emoji23] [emoji23]
d65531f0a7cd959975c598a3cade0aa0.jpg


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ne uspevam jos uvek da nadjem na internetu koji je senzor u Pixel-u 3, verovatno je ili IMX363 ili IMX345. Verovatno kad se pojavi prvi pravi review, neko ce napisati :)
Mislim da sam negde pročitao/čuo...da li 383 ili 363, ne zapamtih, pogledao sam sve klipove bukvalno!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Gcam port je ipak port.
Iako je reč o istom socu i istom senzoru, necete dobiti istu fotografiju na dva različita telefona (mi8 i pixel)...


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Nema veze, nek bude i upola dobra(hdr+, nocne fotke itd).kao na Pixelu, ja srecan. Ipak piksel kosta 800e, a mi8 400(poco 300/350).

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Valjda Pixel ima dodatni chip koji se bavi obradom slike a poco nema?

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
I ja sam prvo tako mislio, posle sam citao da taj chip sluzi da druge aplikacije zapravo mogu da koriste hdr+ na pixelu.
Valjda Pixel ima dodatni chip koji se bavi obradom slike a poco nema?

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Obzirom na to koliko određeni portovi pružaju podešavanja i parametara, u nekim scenarijima je moguće i više možda izvući

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Za sve postoji resenje nema potrebe da se pljuje notch.

[TW]1050836056491331584[/TW]

Sent from my budget Pixel A2
 
Danas malo isprobao Pixel 3 XL u Mediamarkt, mogu reći ekran je odličan naspram 2 XL, fluidnost ovako na prvu isto kao i 2, kamere nema šta napravili su odlično, e sad dizajn, tu malo notch pravi problem, iako mislim da bi se navikao ali eto ja ga preskačem ovaj puta. Za Pixel 3 manji, bez dileme mislim da će on biti kad mu padne cijena odlična kupnja, jako lijep izgledom, dimenzije super, ekran također nema se šta reći.
 
Iz ovog poredjenja može se zaključiti da su ti potrebna oba telefona, ako ti je najbitnija kamera na telefonu u svim režimima rada.[emoji1787]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Iznenadjujuce, pocistio ga iP, nisam to ocekivao.

Sledeci put ce i Google ubaciti dve kamere pa cemo videti sta ce biti.
 
Prednja kamera na Pixelu prilicno bolja(za slike, za snimanje mi deluje da je Xs Max bolji, nebo se mnogo bolje vidi), zadnja je tu negde na oba, jedina prednost Max-a je to sto ima opciju za opticki zum(i 4k 60fps snimanje, prevideo sam to).

Boje su prirodnije na Pixelu, mada ne deluju prezasiceno na IP-u.

Kao sto je rekao na kraju night sight update nije jos stigao, tako da ce low-light fotografija morati opet da se testira.

Edit:

Uopste me ne cudi komentar, s obzirom da je dosao od coveka koji je u drugoj temi napisao da treba banovati ljude koji pisu o punjacu i ceni novih Iphone-ova, jer je, da citiram, "zlonamerno" :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Najgore od svega što bi pixel1 verovatno " pokidao " oba modela :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Pa aj zastani malo pa objektivno pogledaj.

I sam navodis previse osim, osim... te bolji video (i to ne malo), te telephoto, te ovom fali update...

Realno za prednju kameru, koga briga.

Ovo sto se za Pixel 3 prica kako pravi bolje low light photos su cisto slike prosvetljene do besvesti, nikako bolje.

Kad se uzme u obzir meni je Xs cist pobednik a ti kako hoces, nemam nista protiv da ti se vise svidja Pixel, samo napred.
 
Nisam rekao da mi se vise svidja Pixel, samo da oba(sto se kamere tice) imaju svoje prednosti i mane, ali da softver jos na Pixelu nije ispeglan.

Verujem da ce nakon peglanja biti najbolji all-around kao i prosle godine, ali da je razlika izmedju flagship uredjaja(Huawei i Xiaomi STOP :D) u kameri danas relativno mala, nijanse su u pitanju.

Gledao sam gomilu onih blind testova, uvek su mi slike Pixela bile najbolje :)
 
Po meni najbolje poređenje trenutno od svih što sam video; nema samo slike na strogom suncu ali tu svi već znamo da oba (pa i svi ostali) briljiraju!

https://youtu.be/67cZacjEf5w

Lično, kao android lover, da uzimam telefon samo zbog allaround kamere, pre bih išao na iphone xs. Ovo na pixelu 3 je sramota kako snima zvuk npr. Jedino gde baš pixel dominira je portret mod (ajd i wide selfi ali lično mi je to krajnje nebitno) i tu sve prestaje za razliku od prošlogodišnjeg modela! Jednostavno je tu morala biti još jedna kamera pozadi, to što su ljudi postali veći cigani od Applea je posebna priča; 99% sam siguran da se ove godine neće proslaviti prodajom telefona ni približno kao prošle.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Kome treba kamera uzece DSLR, i tu je kraj.
Sve ostalo tipa:
' Pa moja kamera je blizu DSLR-a, ne treba mi bolja. ',
su gluposti i pokusaj opravdavanja visoke cene.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
''Rat'' oko kamera na flagship smartfonima se uglavnom svodi na mrso00izam i klasicna fanbojisanja, prakticno svaki flagship ima veoma sposobnu kameru (ili kamere) a najjace u celoj prici je to sto ce vecina ''slika'' svejedno biti unistena filterima pa jos dodatno kompresovana aploudom na razne mreze :d

Kome treba sposobnija dzepna kamera od onih sa vodecih smartfona kupice pravu premium kompakt kameru sa 1'' senzorom i to je to. Za (malo vece) entuzijaste tu su razne MILC a DSLR ne treba da bude u ovoj prici.
 
Poslednja izmena:
Upravo tako, svaki SD82x+ chip ce na normalnom osvetljenju uz gcam alrgoritam izvuci iste/bolje slike nego na ovim modelima od €800+.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno