Šta je novo?

Bitcoin Private

Komentar na prvu loptu, bez ikakvog gledanja i citanja...
Sve sto nosi Bitcoin u nazivu a nije Bitcoin je po meni apsolutni fail. Ako ideja ne moze da se progura i ako sami developeri ideju ne mogu da prodaju a da se nekako ne vezu za bitcoin je po meni propast u najavi. BTC pay? Paaa, nije btc pay u smislu da kao servis rade sa BTC-om vec rade sa svojim BTCP.
Zaobici u sirokom luku ;)
 
"Serial forker" Rhett Chreighton. :trust: https://cryptocoremedia.com/rhett-chreighton-scammer/

Coin je navlaka za naivne, novajlije i one koji su i pored iskustva ostali vecite novajlije... Dosta toga je ukradeno od BTCZ, pocevsi od ideje, pa preko slanja coina putem SMS, generalno kradu sta nadju.
Ako bude bilo skoro nekog veceg bullruna BTC-a, sigurno ce imati i ovaj "Frankenstajn" svojih dan-dva pumpa, iako je u sustini teski shit-coin, mozda i gori od BTG. (uostalom, McAfee je izrazio interesovanje za coin, tj dobio je verovatno par hiljada BTCP da hajpuje s vremena na vreme, tako da ce sigurno biti nekog manjeg pumpa da se rasproda shit novajlijama).
 
Poslednja izmena:
Najbolji altcoin sa ogromnim komjunitijem. Nema premine i skroz je transparentan. Rhetta su izbacili iz ekipe i nastavili sami. Vođa ne postoji. Altcoin sa najviše commita na githabu. Radi se rebase na svež bitcoin code. 70% sync ubrzanja se dobilo u prvom testnetu. To sto kazete da je ukradeno u open sourceu ne postoji. Btcz je pozajmio asic resistance equihash fix kod od btcpa. To tako funkcionise. Pogledajte roadmap pa ce vam sve biti jasno.
Rezultat je bitcoin sa zksnark tehnologijom. Vrh i zadnja rec tehnike. Ja to vidim više kao granu u razvoju bitcoina nego kao poseban coin. Od pre forka pratim situaciju i nadam se najboljem.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
A da Github ne prikazuje commite od ZClassica i Bitcoina (jer je forkovan od ta dva)? ;)
To da nema premine... Pa Rhett i ekipa oko njega su prvo kupovali ZClassic po 2-3$ u novembru, onda su objavili da ce biti forka, sto je diglo cenu ZClassicu na 200+ USD. Sta ce im premine? Imali su 100x za mesec dana. Onda su nekim nesretnicima prodavali po tih 200+ USD, odradili fork i sad zapalili na sledeci coin. A ako vec pominjemo rec "premine", sta su coini koji su se stvorili iz nicega forkom? Iza njih ne stoji POW. Oni imaju istu vrednost kao ERC20 tokeni - stvoreni iz nicega. Ulozeno nula, pa toliko i vrede realno. Svaki dolar preko nule je spekulacija.
A Rhett "Serial forker" ide dalje...
 
Šit ili ne, činjenica je da će biti neki opasan pump kada opet krene bull za godinu-dve. Ja čuvam neku količinu i nadam se najboljem. :)
 
kao sto KOLOS kaze, sit ili ne svakako ce mu cena rasti, barem se i ja nadam :D a sto se tice Rhett on je davno napustio ekipu i napravio WhaleCoin. gore sam hteo da napisem BTCP Pay izostavio sam P pa je ispalo BTC Pay xD
 
Odlično. Sve je čovek objasnio. Na kraju da li je važno koliko je para uzeo Rhett? Dečko je genije. Malo ekcentričan i ne shvaćen verovatno zbog genijalnosti. U suštini dobar lik. Zaslužio je sve što je uzeo...
Ono što je započeo sa btcp ima dobru perspektivu. Vreme će pokazati. Tu smo, živi bili pa videli.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Samo da kazem da mi se svidja nacin price u ovom topicu. Sukobljavanje misljenja, bez svadje i spustanja na nivo buvlje pijace.
Videcemo... i dalje ga ne volim, ali hej.... makar je u pitanju coin, a ne token. Srecno hodlerima! ;)
 
A sta mislite o BCI?

Najisplativiji je za kopanje nvidijama trenutno tj. bio je do juce sad je ZCL na prvom mestu.
 
Ja kopam BTCP iako nije najprofitabilniji jer se nadam da ce da skoci. Odgovara mi ova cena samo da tezina ne skace preterano. Bilo bi super da skupim neku kolicinu pa da skoci na nekih 80$ ako bi mogao? Sta mislite jel moze na 80$ da dodje?
 
A sta mislite o BCI?

Najisplativiji je za kopanje nvidijama trenutno tj. bio je do juce sad je ZCL na prvom mestu.
U suštini dobra ideja sa stakingom. Ali sve to neće imati smisla dok se ne nađe primena. Zato btcp ima prednost. Em je privatan em zajednica konstantno traži primenu tehnologije.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ja kopam BTCP iako nije najprofitabilniji jer se nadam da ce da skoci. Odgovara mi ova cena samo da tezina ne skace preterano. Bilo bi super da skupim neku kolicinu pa da skoci na nekih 80$ ako bi mogao? Sta mislite jel moze na 80$ da dodje?
Može da ide i više od toga. Očekuje se binance i rebase (lightning,segwit)i merchant program da izađe iz bete itd.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Da da sto se tice rebase da li ce biti nesto oko walleta ovog electrum da se pomeraju coini ili sta?
Ako nekom ne treba BTCP moze meni da posalje malo :D b1PiET7WiG932Kc4wJepDVCKL5xLQAJ7fm3
 
Poslednja izmena:
Trenutni kod svih zksnarks koina je star 3 godine. Svi potiču od zcasha koji opet potiče od bitcoina. Rebase treba da donese primenu svih tehnologija koje poseduje trenutna verzija bitkoina i nastavak nadogradnje svih novotarija koje izađu za BTC plus Zksnarks novotarija. Segwit, atomic swaps, lightning network. Electrum novčanik treba da dobije z adrese po defaultu. Razmislja se da li uopšte da se ostave t adrese ili svaka transakcija uvek ide anonimno. Roadmap je podugačak :)
Db6OiXYW0AACeZ2.jpg
 
Nazad
Vrh Dno