Šta je novo?

Windows 10 update problem - frontalni USB ulazi

lemmy sixx

Slavan
Učlanjen(a)
21.01.2008
Poruke
42
Poena
304
Kao sto kaze naslov teme, problem se javio nakon poslednjeg update-a sistema. Jednostavno su prestala raditi oba frontalna USB ulaza. Sistem uopste ne detektuje uredjaj koji ukljucim, niti se pojavljuje u device manager-u. Da li postoji neko resenje a da nije reinstalacija sistema (probao sam troubleshoot, update drivera...ne vredi) ?
 
USB2 ili 3 ? Svi USB2 dolaze sa istog controlera pa nema smisla de ne rade samo prednji. Isti to i za USB3. Probaj da reinstaliraš drajvere za USB2 i 3.
 
Ako reinstalacija drajvera ne pomaže, probaj Roll back driver-a, zatim probaj i iz Device managera deinstalirati Usb Hub/Controller zatim restartovati Windows, ili čak deinstalirati zadnji Windows apdejt.
 
Poslednja izmena:
USB 3 je u pitanju. Samo prednji ne rade, sa kucista, pozadinski sa maticne rade bez problema.
Roll back opciju uopste nemam ni na jednom hub-u. Deinstaliranje i restartovanje sam probao. Ovo sa apdejtom nisam probao, pokusacu ako nista drugo ne uspe.
 
Ugasi komp skroz da bude bez struje, pa probaj opet. Nije od updejtuje nego je neki uređaj zbunio kontroler.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I jedno i drugo sam probao, ne pomaze ni ovo.
Da nije crkao kabel koji ih povezuje sa maticnom, ili sami ulazi? Ne znam vise sta moze biti problem. Iako, cudan bi bio tajming, bas dan nakon apdejta sistema a pre toga je radilo sasvim normalno.
 
Da je kabel verovatno ne bi oba, jer imaju odvojene kablove.

Da nije nakačen neki uređaj koji pravi problem? Izvadi sve Usb uređaje uključujući miš i tastaturu, probaj bez ventilatora i bez Fan kotrolera, uradi Clear Cmos, proveri još jednom kablove, otkači i front audio možda je tu neki spoj...
 
Poslednja izmena:
Cisto sumnjam da je do nekog uredjaja, nista nije menjano a radilo je bez problema. Takodje, mislim da mi front audio nije ni spojen. Ali, provericu sve sutra svakako.
 
Ajd ti probaj neki lajv linux pa vidi da li pod njim rade.
 
Topla preporuka da se proba Sergej Strelec boot disk (USB).
 
Proradio danas, iz cista mira. Juce nisam nista cackao, sam od sebe proradio. Cudno. Ako bude ponovo bilo problema, probacu ovo sto ste preporucivali, ali za sada radi bez problema. Hvala svima na odgovorima.
 
Nazad
Vrh Dno