Šta je novo?

Vivo NEX

I ja dosta koristim ovu krs na s7e, jer prosto, neces kada si sa drustvom, da uzmes njih da slikas bez tebe :)
 
Definitivno se manje koristi prednja kamera od zadnje, a i po priči ispade kao da vivo nex nema prednju kameru :)

Baš su lepo rešenje našli, meni bolje od ovog sa oppo telefona ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa nije bolje, jer nemas brdo senzora koje imas na Oppou.
E sada, sta je nekome lepse je druga stvar :)

Meni se bas svidja sto se i zadnje uvlace, ceo dizajn mi je super bas zato sto je sve drugacije od svega vidjenog.
 
Pa normalno da ima kad je glavna fora kod Oppo Find X 3D skeniranje glavudže ;)

Na vivo nex je senzor za otisak prsta ispod displeja što je najbolje moguće rešenje...

Da ne pričamo da je mnogo manji pokretni deo telefona i da je mnogo manja mogućnost da se prašina zavuče, onda tu je cimanja kod find x oko korišćenja maski ...

There are two simple reasons Oppo’s Find X design is a horrible idea.

First, it’s going to break. If you drop the phone and it lands wrong, or if you get too much dirt or dust in the area that houses the motor, that mechanism is toast. Heck, even if you keep it clean and don’t drop it, we’ll probably see a relatively high failure rate over time. Once it breaks, you won’t be able to use the cameras or even unlock the phone with any biometric authentication until you pay to have it fixed.

What’s the big deal? I’ll just use a protective case to keep out the dirt and protect it from drops! That’s a great idea… except how are you going to find a case that actually protects the phone and yet doesn’t block the camera mechanism from opening?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Što napisa neko za Oppo, u kakvu futrolu ga smestiti? :) Meni ne smeta ni ovaj notch skrndelj, ne znam da li bi mi više odgovaralo da kamera izlazi i snima lice za svako otključavanje telefona.
 
Pa baš to, smaranje klasično po ceni od 1000€ :)
Oppo nema ni ulaz za slušalice, a šta bi bilo kada bi u taj veliki pokretni deo ušlo malo vode bolje da ne pričamo :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
E da, ako ispadne, taj deo ce da pukne, a ostali telefoni neunistivi, kao Samsung i Apple sa svojim 300e ekranima :D
Nije ovo za one koji bi da igraju na sigurno, ovo je za one koji su soremni da se otvore za novi gedzet.
Isto i Nex ne treba ocekivati da radi savrseno, ali ce ga kupiti oni koji hoce nesto novo :)
Izgleda mi kao da su oba telefona izbacena da bi ta firma testirala razlicite slide sisteme, pa onda mozda ubace i u OnePlus neki novi, provereni :)
 
Poslednja izmena:
Meni se vise svidja OPPO, bez obzira sto je tamo smestena i prednja i zadnja kamera, kao i senzori za otkljucavanje.
Vivo nema zub (notch) u ekranu ali ima na telefonu :)
Meni bi bilo logicnije tj bolje da su napravili slide telefon, sa rucnim pokretanjem slajda, kao nekada one nokie i samsung telefoni.
Sto se tice maski za OPPO, ne vidim problem, i onako ima maski kod drugih proizvodjaca koje ne pokrivaju donji deo telefona. tako ovde nece biti pokriven gornji deo.
 
A ni slider nije tesko ubaciti u futrolu ili prosto iz 2 dela :)

Nex ima dosta manji screen to body ratio, ima mali notch dole, mislim da je 85% stb ratio, dok Oppo ima rekordnih 93.8%.

A i Vivo je cigletina bas.
I Oppo je cigla, ali Vivo je blok :D
 
Poslednja izmena:
Šta li ti pričaš ...
Vivo Nex ima 91.2% screen-to-body odnos :)

68362a5a8f1545c6813a2878cf6d502d.jpeg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne pricam nista, pisem.

Na GSM areni napisali drugacije.
dfeb0ef0c47dd199c028a98cd98a46bd.jpg
 
Ajmo ovako. Bolji je onaj koji mi budemo mogli da kupimo:d
Posto 99% necemo moci nijedan, oba su losa;)
 
Jeste videli mkbhd napravio video za oppo x kako već što izlazi ceo.. Eto šta sam ja pričao.. Gde valjaju pomerajući delovi.. Nije to kao što je zamišljeno da bude..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Mozes li preformulisati recenicu?
Ne verujem da je iko razumeo sta si hteo reci.
 
Mkbhd izbacio video za oppo find x, I pokazao da onaj gore klizni deo nije baš kao što piše, ima tu dosta nesavršemosti. Kao što sam ja rekao nije sve tako bajno gde god ima nešto da se pokreće..

https://youtu.be/GRSfvePdhPA

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ma nece ove iskacuce stvari da zazive (osim ako ih Apple ili Samsung ne profuraju, mada sumnjam). Previse je tu za rizikovati zarad samo izgleda telefona i izbacivanja obrve. Nego ne znaju vise u cemu da se takmiče. Jok, nek prodaju prednje kamere odvojeno pa da se ubacuju na usb dole ili preko bluetootha da se koriste. Nikad ne bih ovako nesto uzeo na neke duze staze. Ali podržavam ideje i resenja. Meni licno neki minimalni bezeli gore i dole ne smetaju, pre bih nosio neki v30s (ili ovaj najnoviji lg v kako god se zvao), /S9 dizajn nego nesto sa obrvom ili ovim mehanizmom.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Htc u12+, minimalni bezeli i zver od telefona [emoji41][emoji1305]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Mkbhd izbacio video za oppo find x, I pokazao da onaj gore klizni deo nije baš kao što piše, ima tu dosta nesavršemosti. Kao što sam ja rekao nije sve tako bajno gde god ima nešto da se pokreće..

https://youtu.be/GRSfvePdhPA

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Pa nista nije rekao, syo vec nije receno, a u sustini je ponavljao kao i svi, da je pitanje da li ce pokretni deo da se pokvari...cak je i pokazao par safety featurea koji su stavljeni.
 
Pokazao je da možeš rukom da ga izbaciš i vratiš i slično.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Pa mogu rukom i da prepolovim svaki flagship na pola :)
Sta ti govori to sto mozes da izvadis mehanizam rukom?
 
Govori mi da prelako može da pomera mehanizam. Tipa u džepu ili torbici da se na pola otvori, klizna gore dole.. Zavlači se prašina itd.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Mislim da to nije bas tako prelako, ipak u dzepu ili torbici nemas nista sto moze tako tim intezitetom da stisne i pomeri mehanizam da se otvori. Pogotovo ako bude u nekom kaseu.
 
Danilo batalio Lg, počeo sa Kinezima da se oduševljava... :D
 
^ To sam i ja pomislio[emoji1]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 




Ovaj telefon da su predstavile (a hoće za godinu-dve) neke poznate kompanije, koje ulažu u marketing, pa to bi bile neviđene intergalaktičke inovacije, ovako samo "frustracije" i "nikako ne kupujte" :D
 
Poslednja izmena:
Meni samo nije jasno kako to ljudi gledaju na Vivo, da li kao na neku no name kompaniju koja je tu od skoro i ima kesa ili gledaju malo dublje na celu tu pricu?
Sigurno je i veca i skuplja i bolja reklama to da se pojavljujes na svakom mecu najjacih liga sveta kao sto su PL i La Liga, svetskom prvenstvu, kupu konfederacija itd nego da budes zastupljen na svakom koraku u jednoj citavoj zemlji kao npr Srbiji. :)
Kod nas najagresivniji marketing trenutno po mom misljenju ima Huawei, odmah potom i Samsung, ali to ne znaci da je taj vid marketinga bolji od ovog sto radi Vivo.
Poenta price je da ljudi prestanu da na Vivo gledaju kao na neku tamo kompaniju koja je samo jedna u moru ostalih. :)
 
Pa gledaju upravo zbog toga što nisu zastupljeni kod nas. Kakvo je bilo mišljenje o Huawei dok nisu počeli ovakav marketing.
 
Nazad
Vrh Dno