Šta je novo?

Vivo NEX

Samo što ovi uradite nešto konkretno i napraviše neki pomak ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Apsolutno, 700$ za 8/256, SD 845 plus bukvalno revolucionarni dizajn, moze se reci da je i jeftino.

Sto se SD 710 tice, sacekao bih testove pre osudjivanja :)

A75 i A55 jezgra u Kryo 360 su jaca i efikasnija od A73 i A53jezgara(SD 636, 660, 835) respektivno, plus jaci GPU, nije to chipset za potcenjivanje. Malo mi je cudan naziv, sa SD 660 na SD 710, logicnije bi mi bilo da je 670 ili 760..
 
Poslednja izmena:
Pa sta ti je cudno, ovo je pocetak jedne sasvim nove serije. Serija koja ce nuditi performanse malo slabije nego 8 serija, a uz to ce biti opremljena podrskom za sve isto sto i 8 serija uz manju potrosnju energije (QC, WiFi, QHD+ itd...). Posto je pocetak onda je logicno 710, a vidim da najavljuju i jos jaci 730.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Slabiji model - SnapDragon 710 i 6GB RAM-a
Android Oreo 8.1
Nema senzor za otisak ispod displeja, ali je tu periskop prednja kamera :)

006qbqamly1fs76y4onshj30qo0znacq.jpg


006qbqamly1fs76y3r6q2j30qo0znmzh.jpg


006qbqamly1fs76y45tcnj30qo0zngnw.jpg


download%20(3)-930.png


According to the leak, the Vivo NEX pricing will start from 3798 yuan (592$) for the Snapdragon 710 variant while the high-end Snapdragon 845 variant will come in at 4498 yuan (702$). The high-end variant will come with 8GB if RAM and 256GB storage.

These prices may not be the actual prices but for the design and specs lineup, the prices aren’t outrageous. In fact, both models would sell out pretty fast at these prices, especially the high-end variant.
 
Poslednja izmena:
Jača verzija - senzor u displeju na delu!



DfazRsMUwAISYHw.jpg

Samo da bude android one program - kineski softver je zlo :)
 
Poslednja izmena:
Koliko je brutalna ova kamerica što se izvlači gore :)
 
Opasno su doro ovo odradili kinezi :)

http://www.mysmartprice.com/mobile/vivo-nex-a-msp14818

Trebalo bi da je ovako:
vivo NEX A - Snapdragon 660 ili 710?
vivo NEX - Snapdragon 710 ?
vivo NEX S - Snapdragon 845

Vivo NEX A is based on Android Oreo and is powered by an octa-core Snapdragon 660 chipset and 4GB of RAM. Flaunting a 5.99-inch Full HD+ display, the smartphone is fuelled by a 3,700mAh battery.
Equipped with dual 12+5MP rear camera and an 8MP front-facing shooter. It has an under-display fingerprint sensor and the device ships with 64GB of expandable internal storage space.

EDIT:
Mada ovde tvrde drugačije:

Previous leaks about the Vivo NEX had shown that there will be a NEX, NEX S and NEX A model but the specs of the NEX A has been elusive. In this case, the key specs of all three models are listed. This new leak indicates that NEX A and NEX S are both Snapdragon 710-powered variants while the Vivo NEX is the Snapdragon 845 flagship model. All three models will come with a full-screen bezel-less design which is one of the major highlights of the NEX models. The screen ratio is said to go 95%.
There is also a pop-up camera on all models, a feature that is already confirmed.

340€ kad se prevede cena iz Indije u €!



Vuku Kinezi konkurenciju za obrvu i šiške :D

Android Central je na predstavljanju - https://twitter.com/andrewmartonik

DffLaPqVQAE-2Vp.jpg
 
Poslednja izmena:
26958.jpg


Dual cameras: 12MP (1.4-micron) + 5MP. Primary supported by f/1.8 lens and 4-axis OIS.

Camera has all sorts of AI features as well of course. 11.3EV of exposure range, coupled with an AI-powered HDR mode promises super wide dynamic range and colors.

To mu dođe isti senzor kao na Xiaomi Mi Mix 2S ?

Snapdragon 845
8GB RAM
256GB storage
4000mAh battery


DffXg0IUcAAajqP.jpg
 
Poslednja izmena:
Da. Svi Kinezi furaju taj imx363. I mi8 ga ima.

6.6 incha na fullhd oled je dosta loše .. nadam se da je oled 2k na tom modelu.

Vivo NEX is equipped with a third-generation screen fingerprinting technology, which increases the unlocking speed by 10%. It gives the screen fingerprinting experience a quantum leap.
 
Poslednja izmena:
26981.jpg


Slabiji sa 4GB RAM-a 128GB i Snapdragon 710 - 516€ prema slici
Jači u dve verzije - 8GB RAM-a 128/256 GB i Snapdragon 845 - 596/662 € prema slici

Oba imaju periskop kameru i bateriju od 4000 mah!

Tu su i neke audio džidža bidže:

26979.jpg
26980.jpg
 
Poslednja izmena:
Ostaje žal za pentile matricom fullhd na ekranima od 6.6" . To je možda i ispod 300ppi realne gustine ako se uporedi sa IPS ekranima ?
Svakako dobro telefoni na papiru ali poprilično skupi. Pogotovo ovaj sa s710.

Edit:
Vivo NEX is equipped with a HiFi chip

Edit2: samo skuplji model podržava lte20..

4G FDD-LTE: B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B12/B17/B18/B19/B20/B25/B26/ B28A/B28B
https://www.vivo.com.cn/vivo/param/nexs
 
Poslednja izmena:
WBzyRUF8_o.jpeg

U1PDk8XH_o.jpeg

Qh2nSmGq_o.jpeg

6dEGf6wT_o.jpeg

PYBeeP0U_o.jpeg


jWq3N1TI_o.jpeg


Kako sad objasniti zamađijanima da ipak ima ulaz za slušalice i pored minimalnih ivica :D

Vivo NEX is official with super-thin bezels, pop-up front camera and top-end specs
Vivo solves the notch problem with a retractable front camera and neat sensor solutions.
https://www.androidcentral.com/vivo-nex-announced
 
Poslednja izmena:
Baš lijep telefon

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
About audio, as per the company's tradition, there is a HiFi system .
In the case of the Vivo NEX an AK4376A chip is integrated, while for the Ultimate edition a combination between CS43199 and SSM6322.

Vivo-nex-20.jpg


1544360.gif


1544362.gif




 
Poslednja izmena:
Kakva telefoncina, ovaj sa sd 845 i 128GB za 600$ je verovatno najbolji deal. Samo ovo kod nas ce ceniti, akonuopste nabave na kp, 700jura lagano.
 
Samo ako se nađe na ovoj listi - https://developer.android.com/preview/devices/
Softver je toliko gadan i kopija ios-a da su zeznuli i xiaomi :D

Vivo NEX hands-on preview: One step closer to a bezel-less future
Here's a look at the next evolution of smartphone hardware.

This is also the most faithful recreation of iOS I've seen, blowing away Huawei's and Xiaomi's attempts. :) The launcher, buttons, font, animations, colors ... it's a dead ringer for iOS 11. Every single app looks the same, there's no app drawer in the launcher, there's a control center accessed from the bottom of the screen — it's downright shameless. I'm not at all a fan of this approach to software design, but the least I can say is this is a dedicated and extremely well-executed interface.
I'm sure this software sells phones in China, but it wouldn't fly in many markets around the world.

https://www.androidcentral.com/vivo-nex

Doduše android 8.1 je u pitanju...

vivo-nex-20.jpg vivo-nex-15.jpg

vivo-nex-1.jpg vivo-nex-2.jpg vivo-nex-11.jpg
 
Poslednja izmena:
Nadam se da ovo gleda i Xiaomi :) ovo sa kamericom i fingerprintom na ekranu je sjajno :D
Do kraja godine moraju i oni da izbace nesto slicno, neki novi Mi Mix jer ne verujem da ce Mi Max 3 biti slican ovome (predstavljanje sad u julu) mada ko ce ga znati? A za redmije nadam se da ce da bude tek sledece godine nesto slicno...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mix 3 će u najavi biti kopija ovog nex.

Biće zanimljivo kako su rešili zvuk tokom razgovora , na mix1 nije bilo najsrećnije rešenje.

https://youtu.be/HzUV_81BozQ
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Nex A je primamljiva opcija, s'obzirom da je i SD 710 za 95% korisnika vise nego dovoljan ali ne sa ovakvom cenom.
 
Šta je sa softverom? Neka kopija IOS ili?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Sve super radi, ali kopija i to najbolja do sada.
Zeznuli sa kopiranjem i Xiaomi i Huawei :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Svidjaju mi se ova ledja...bas su nekako 80s fazon... :D
 
Samo 6,59"?!
Neću da kupim ništa ispod 7". :d
 
Poslednja izmena:
Sve super radi, ali kopija i to najbolja do sada.
Zeznuli sa kopiranjem i Xiaomi i Huawei :)
Mislis, bajati kineski softver, ili je to rezervisano samo za kineske telefone koji su na Oreo 8.0 i starijem? [emoji14]

Salu na stranu, telefon deluje bas obecavajuce, mada me brine sta ce se desiti ako prednja kamera krene da se otvara, a gornji deo telefona je pritisnut uz nesto, da li ce nastaviti sa otvaranjem ili su resili nekako?
 


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Perfektan telefon, cudo da su na flag stavili 4000mah i hp jack. Jedina zamerka UI, ne svidja mi se uopste, ali to se resi nekim romom :D
 
Nazad
Vrh Dno