Šta je novo?

Vivo NEX

Šumadinac

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
14.03.2012
Poruke
9,949
Poena
450
Mislim da ovaj telefon zaslužuje novu temu jer je poseban po mnogo stvari i bukvalno predstavlja telefone koji će se masovno proizvoditi u budućnosti:

- Skoro da nema ivice
- Otisak prsta ispod displeja
- Prednja kamera koja iskače
- I pored malih ivica ima ulaz za slušalice
- NEMA OBRVU
- 4000 mah baterija
- ...

Vivo-NEX-1-696x435.jpg


60VmFqGy_o.gif




Očekuje se da će se pojaviti 11. juna u 3 verzije:

Vivo NEX S - Najjača verzija sa Snapdragon 845 i 8 GB RAM-a i 4000 mAh baterija
Vivo NEX A - Snapdragon 710 ?
Vivo NEX - ?

Connectivity-wise the NEX features dual-SIM card slot, 4G LTE, VoLTE, Wi-Fi 802.11b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, microUSB 2.0 port, GPS, and OTG support.

The NEX will measure 162×77×7.98mm and come packed with a 4000mAh battery.

Launch Date, Availability
We will get to know more details about the Vivo NEX and the Vivo NEX S smartphones such as their pricing and availability on June 12.

Inače za one koji ne znaju Vivo brend je u vlasništvu BBK Electronics kompanije koja pored VIVO brenda poseduje OPPO I OnePlus brendove.
Sam brend VIVO je zvanični sponzor svetskog prvenstva u fudbalu koje ove godine počinje dan kasnije od predstavljanja telefona :)


Vivo becomes official smartphone sponsor of the 2018 and 2022 FIFA World Cup
http://www.fifa.com/worldcup/news/v...sponsor-of-the-2018-and-2022-fifa-wor-2890527
 
Poslednja izmena:
Stvarno telefoni koji konačno donose nešto NOVO za razliku od konkurencije!
Mene samo brine softver - da li će biti na na ovoj android one listi - https://developer.android.com/preview/devices/

Trenutna lista uređaja:

iASKETOD_o.png


Kad mogu njihovi drugi brendovi OnePLUS i Oppo ili kineska Nokija, Xiaomi što ne bi i oni :)
 
Poslednja izmena:
Ma ko da bitno da li će biti na listi.. jasno je ko dan da ga niko u Srbiji neće imati , ali bitno je da se industrija kreće ka tome da se obrve gurnu u istoriju :)
 
Pa sad ne znam baš, mi smo nepostojeće tržište pa je to u principu nebitno :)
Ali definitivno nije ovo klasičan kinez, kupovali su ljudi ovde oneplus (a i neke druge egzotične brendove) telefone godinama...

Ovo je stvarno telefon koji donosi nešto novo, a to što je vivo zvanični sponzor (posle olimpijade možda i najvećeg takmičenja na svetu) dovoljno govori :)

 
Poslednja izmena:
Ja i dalje vidim deblji bezel sa donje strane,kao na Mix2.....bar je tako na ovim fotkama sa GSM Arene

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
^^ problem je što će ovaj telefon biti preskup i u Kini , šta tek onda da se očekuje na npr našem tržištu :)

Sinda
pa *mjau**mjau**mjau* , mora da ima neki bezel za konektore za displej
 
Vivo telefoni su uvek bili inovativni, i naravno preskupi. Ali ne mogu da verujem da im je bas toliko tesko da ubace i band20. Ako ni zbog cega, onda zbog toga jer su sponzori Svetskog prvenstva u fudbalu. Predstavljaju se globalno.
 
^^ problem je što će ovaj telefon biti preskup i u Kini , šta tek onda da se očekuje na npr našem tržištu :)

Sinda
pa *mjau**mjau**mjau* , mora da ima neki bezel za konektore za displej
Slazem se,ali opet nije bezel-free :) sve to na renderima bude lepo,ali uzivo druga prica....kao i sa mix2 svojevremeno. Ali dobro,bitno je da se pravi pomak kakav takav,buducnost ce svakako biti bezeless telefoni :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Da sačekamo još 5 dana da izađu prvo telefoni :)
Taj Xiaomi Mi Mix 2 nema ni ulaz za slušalice, a opet ima donju ivicu.
O prednjoj kameri, senzoru za otisak ispod displeja i SD kartici da i ne pričamo ...
 
Sasvim fino deluje prednja kamera, samo da mehanizam ne bude krs pa zaglavi zbog prasine i sl. [emoji3]

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Unlike Lenovo, Vivo doesn’t appear to be joking around, targeting a new record-setting screen-to-body ratio of close to 95%, with no notch, essentially no top border and a very small chin photographed on commercial NEX units.

For the record, the lower-end, lower-cost Vivo NEX is expected to pack a hot new Snapdragon 710 processor, alongside at least 4GB RAM, 64GB internal storage space, and a more than respectable 3320mAh battery.

Meanwhile, the NEX S has been benchmarked featuring a state-of-the-art Snapdragon 845 SoC and a whopping 8GB RAM, which other sources say will be paired with up to 256GB local digital hoarding room, a massive 4000mAh cell, fitting 6.6-inch display, and a screen-embedded fingerprint sensor.

Unique retractable front camera tipped for the higher-end, thinner-bezel variant, and a Mi MIX-style selfie shooter likely to be integrated into the bottom right corner of the weaker model.

Ovo je verovatno ova slabija verzija koja podseća na Mi Mix:

53b74dd4ly1frmj6aoyubj20yy18gte3.jpg




Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vivo accidentally leaks its upcoming vivo NEX and NEX S, only one has in-display fingerprint

vivo-nex.jpg
vivo-nex-2.jpg


The Vivo NEX S comes with Snapdragon 845 chipset with 8GB of RAM, a huge 6.59" display with 1080 x 2316 pixels resolution and a humongous 4,000 mAh battery.
On the back, we find a pair of 12MP and 5MP sensors and on the front, an 8MP periscope camera takes care of the selfies and video calls.

vivo-nex-specs-1.jpg

vivo-nex-specs-2.jpg
 
Poslednja izmena:
Iq2y6dGr_o.jpg


Slabija verzija sa senzorom za otisak na leđima :)



It shows a 6.59-inch display, 8GB of RAM, 256GB of storage and Snapdragon 845 as the main internals. The Nex S is a step down from this variant and comes with 8GB RAM + 128GB of storage. It appeared on the official site some days back.

In total, there are three variants – the Nex S being top of the line. It will have these two above mentioned variants. The other is the one with Snapdragon 710 SoC – the Nex. And there’s one other variant called the Nex A. There isn’t much known about the Nex A but we won’t have to wait a lot for the same. The launch is on June 12.
 
Poslednja izmena:
Odlično izgleda i slabija verzija :)
Samo malo je cena jaka , 3200 Kineza za s710 :)
 
Bruka lepi telefoni bez obrve sa sve ulazom za slušalice :)
 
Šta mislite, hoće li biti ovoga kod nas na KP ?

MN3
 
Oko 420 evra izidje, ne znam da li ce biti kod nas na KP, ali mozda bi se moglo naruciti od ovih nekih preprodavaca
 
Mnogo je to love. Treba malo sacekati, da vidimo sta testovi kazu. [emoji3]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
To je samo nagadjanje, za cenu ce se znati kad bude predstavljen. Bez obzira ko prati VIVO taj zna da kod njih nema povoljno :)
 
593$ za Snapdragon 710 verziju
703$ za Snapdragon 845 verziju sa senzorom za otisak ispod displeja

pricenex.jpeg

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Eto, jos gore :) pogotovo za sd 710 varijantu. Ova druga jos i ok za to sto sve nudi.
 
Kako nas deru sa cijenama, kad Kinezi odoše na 700 ima jabuka da ode na 2000 hiljade

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Ne deru nas sa cenama. Vivo su uvek bili skupi telefoni, OPPO malo jeftiniji. OnePlus je ustvari OPPO. Jako retko da se Vivo i OPPO mogu kupiti zvanicno van Kine.
 
Kinezi poludeli :) ali ako će ovako da izgleda OnePlus 7 onda samo napred :)
 
Ne kažem samo za njih, generalno su cijene otišle u nebo i očigledno nemaju namjeru da stanu

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno