»RSS Benchmark sajt

Prikazani rezultati od 1 do 4 od ukupno 4

Tema: Test: LG 27GK750F-B 240Hz gaming monitor (Video)

Robot Avatar korisnika Benchmark
        Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        47.065

Kada je gejming u pitanju, brzine nikad dosta. Bilo da je u pitanju frame-rate, osvežavanje, odziv, ping ili bilo koji drugi parametar, uvek važi pravilo što brže to bolje. Ovo posebno važi za e-Sports i takmičarske igre gde brzina više nije pitanje udobnosti igranja, već u situacijama kada je veština igrača izjednačena predstavlja i realnu i opipljivu prednost. Upravo iz tog razloga, mnogobrojni proizvođači gejming hardvera konstantno pomeraju granice njegovih mogućnosti. Kada su monitori u pitanju, nakon inicijalne popularnosti modela sa osvežavanjem od 144Hz, na tržište su počeli da dolaze i modeli sa osvežavanjem od do skora neverovatnih 240Hz.
        Svaki racionalan gamer će se naravno zapitati da li je u pitanju nešto od čega ima realne koristi i što ima smisla kupovati, ili je u pitanju samo marketinški trik. I nakon pojave modela od 144Hz se postavljalo pitanje da li je moguće videti razliku u odnosu na one sa osvežavanjem od 100 ili 120Hz.Odgovor ovog puta nije baš tako jednostavan. Iako vizuelno razliku između 144 i 240 slika u sekundi nećete primetiti, odnosno oku je jako teško ili nemoguće da primeti razliku čak i u direktnom poređenju, ovako brzo osvežavanje ima neke propratne efekte koji su ...
        Ceo tekst pročitajte na Benchmark sajtu

LTracks
        Guest
        Super je monitor.
        Mene interesuje zašto je ponuda monitora sa G-sync podrškom očajna?!

Moderator Avatar korisnika [Mancha]
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        1.956
        To sam se i ja pitao pre nekih 6 meseci kada sam kupovao monitor. Verovatno se uvoznici boje da ih nabavljaju zbog više cene u odnosu na Freesync modele.

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •