Šta je novo?

Kako: uvek ista jačina zvuka kad uključujem PC?

wwwz

Slavan
Učlanjen(a)
16.10.2011
Poruke
1,896
Poena
200
Hteo bih da podesim da mi je jačina zvuka svaki put kad uključim PC podešena na neku stalnu vrednost, npr. 20%. Može li to nekako da se uradi za dž? Inače, interesuje me za Win7 i Win10, oba 64-bit.
 
Ne kapiram sta ce ti drugi alat za to, Win 10 mi stoji na 20 svaki put kad ga upalim a nista nisam dirao, mozes preko mixera da podesis i ostalo

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Zar ne možeš da podesiš preko ikonice za zvuk dole desno kod sata? Meni na Win7 pamti jačinu nakon restarta, za Win10 nemam pojma, mada ne vidim zašto ne bi.
 
Upravo tako, imao sam neke Creative zvucnike i shebao mi se potencionometar na njima pa prilikom instalacije Windowsa uvek zaboravim da ih iskljucim pa kad grune login sound ja se uplasim ali cim ga podesis, meni je bilo oko 5% on tu ostaje dok ga ja ne promenim...
Nesto si cacnuo sto nisi trebao jer sam siguran da windows od 98se (a verovatno i ranije) pamti jacinu zvuka!
 
Hmmm... Primer: slušam neku muziku, pojačam na 80%. Onda isključim komp. Kada ga ponovo uključim, zvuk će biti na 80%.

E, ja bih hteo da uvek bude na nekoj zadatoj vrednosti, bez obzira na koliko je bio kad sam ugasio komp.
 
To preko Volume mixera mozes posebno da zadas svakoj aplikaciji ili sistemu, od win 7 pa dalje garantovano, za XP se ne secam. Zapamtice ti podesavanje za konkretno tu aplikaciju cak i kad menjas ovako global podesavanje

vmix.jpg
 
Poslednja izmena:
Mixer na pamti posle restarta ili shutdowna:

mixer.PNG

Dok sam zvuk pamti koliko stavis % ostace toliko:

sound.PNG
 
Pamti mixer itekako, system sound sam promenio pre par meseci i od tad nisam dirao

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Ali on ga dira, nasvira ga na 100 i zaboravi, kao i zvučnike, treba nešto da ga udari po potiljku da se seti.
Isključi zvučnike pre nego isključiš računar i rešio si "big" problem, msm...
 
Poslednja izmena:
Isključi zvučnike pre nego isključiš računar i rešio si "big" problem, msm...
U pitanju su 2 laptopa, malo se teže gase zvučnici :D (A i da je desktop u pitanju, gašenje zvučnika često nije zgodno).

U svakom slučaju, još nisam našao rešenje za ovaj problemčić ;)
 
Tebi treba mogućnost da se jačina zvuka koriguje pre logina. Jedino što mi pada na pamet je da promeniš login zvuk... Ili da ga isključiš ili da izabereš neki drugi ili da postojeći utišaš, snimiš pod drugim imenom i izabereš kao novi login zvuk.
Kada se završi login procedura, moguće je pokrenuti aplikaciju koja bi korigovala jačinu zvuka. To nije teško napisati.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Login zvuk nije uopšte bitan. Ja bih jednostavno hteo da mi zvuk na laptopu uvek bude po defaultu podešen na npr. 20%.

Problem je sledeći: slušam muziku, pojačam zvuk (preko ugrađenih tastera za jačinu zvuka), a onda ugasim laptop i zaboravim da utišam zvuk (koji je tada npr. na 80%).

Nakon sledećeg uključenja, odem npr. na YT ili pustim neki online radio - a preglasan zvuk probudi sve kolege u kancelariji :D

Rešenje bi možda mogao da bude neki program koji bi čučao u StartUp folderu, koji bi onda na svakom početku rada podešavao zvuk na zadatu jačinu.
 
Ne znam, moram kući da proverim d ali NirSoft-ov Volumouse ima tu opciju, pošto taj program koristim godinama za kontrolu jačine zvuka.

Inače, NirCmd radi dobro :)
 
Mislim da nema, ja ga koristim da pojacavam/smanjujem zvuk pompcu skrola, mada nesto nece vise da radi na taskbaru, samo na desktopu.

Pokusavam da pronadjem nesto slicno za Linux ali mi ne ide. Da ne znas mozda takav neki sw?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ne znam za Linux, ali meni Volumouse normalno radi na Win7 64b taskbaru.

Evo, sad sam ga probao i na Win10 64b, takođe radi normalno na taskbaru (piše na sajtu da kod Win10 ne radi onaj uspravni slajder - Vertical TrackBar, tako da preporučuju korišćenje On Screen Display-a).
 
Mislim da nema, ja ga koristim da pojacavam/smanjujem zvuk pompcu skrola, mada nesto nece vise da radi na taskbaru, samo na desktopu.

Pokusavam da pronadjem nesto slicno za Linux ali mi ne ide. Da ne znas mozda takav neki sw?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Pavucontrol tj. Pulse Audio Volume Control, ako dotični koristiš. Pamti čak i nivoe koje podesiš za aplikacije ponaosob.

Edit: u Cinnamonu kad skrolujem iznad ikone zvuka menja se jačina. Znam da analogno radi i na KDE, i GNOME.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno