Šta je novo?

Asus N750jk i seckanje filmova

Y2K986

Slavan
Učlanjen(a)
13.11.2007
Poruke
211
Poena
330
Poz drugari,

Rekoh da razmenim iskustva sa vama pre nego da krenem u dijagnostiku.

Imam ovaj laptop iz naslova ( dodao sam SSD i sistem je na njemu ), a problem je sto poslednjih mesec-dva pri gledanju ( uglavnom *.mkv ) filmova slika:

KMPlayer: Secka, uspori pa pojuri, preskace frejmove;
VLC: Radi malo fluidnije, manje preskace frejmove ali ih ipak preskace, sve do trenutka kad slika "pukne", izoblici se i izbaci neke zelene/sive pixele, pa se sve to sredi posle par sekundi i tako u krug.

Meni ovo zesce smrdi na problem sa kodecima ili renderima jer je laptop i vise nego sposoban da isprati ovakve filmove. Drugo misljenje je da mozda graficka ispusta dusu, ali sumnjam da je to slucaj. Laptop iskljucivo koristim za surfing gde ne primecujem probleme, i filmove gde ovo sr*nje pocinje da mi ide na zivce.
Problem je sto stvarno nemam vremena da se igram sa tim, da testiram neke zahtevnije igre, drugi format filmova itd da bih video sta je problem. Ono sto znam je da sam gledao jedan stariji film, sa starijom konverzijom u mkv i imao sam isti problem.

Ja bih najradije reinstalirao sistem ( koji je relativno svez ) i probao da resim problem, ali me interesuje da li imate nekog iskustva po ovom pitanju ili predlog, i na sta najpre obratiti paznju pre nego sto izgubim previse vremena ?

Hvala ! :)
 
Kakav bre KMplayer, skini Potplayer ili MPC-HC, probaj pa javi.
Inace, koji CPU i grafu ima tvoj model?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
imam isti lap, VLC kod mene pusta besprekorno. Koji ti je Win na laptopu?
 
Kakav bre KMplayer, skini Potplayer ili MPC-HC, probaj pa javi.
Inace, koji CPU i grafu ima tvoj model?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Procesor je i7 4700HQ, a graficka je GTX850M. Ali moram da proverim jos jednom pa javljam veceras.

imam isti lap, VLC kod mene pusta besprekorno. Koji ti je Win na laptopu?

Win10. To je i fora. Sve je radilo kako treba do pre par meseci onda je krenuo da stuca. Da napomenem da se slika prilikom gledanja filmova salje HDMI kablom na TV. Ali to opet ne bi smeo da bude problem jer je radilo kako treba ranije...
 
Znaci to se desava na TVu, kad preskace frejmove? Pusti samo na laptopu pa probaj i vidi da li ima problema, mozda hdmi kabl pravi problem.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znaci to se desava na TVu, kad preskace frejmove? Pusti samo na laptopu pa probaj i vidi da li ima problema, mozda hdmi kabl pravi problem.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Fora je sto kad gledam film, gledam na clone. Znaci slika ide i na laptop-u i na TV-u i seckanje je identicno. Ali probacu to naravno, tako barem mogu da iskljucim da je problem sa kabl-om ili tv-om.
 
Fora je sto kad gledam film, gledam na clone. Znaci slika ide i na laptop-u i na TV-u i seckanje je identicno. Ali probacu to naravno, tako barem mogu da iskljucim da je problem sa kabl-om ili tv-om.
Da, videces sta je problem. Hardver u laptopu je vise nego dovoljan da pusta materijal bez problema.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
MPC-HC i update drajvera za GPU/integrisanu.
 
Temperatura grafike?

Furaš clone mod, a to zna dodatno da digne temp.
 
Mislim da temperatura ne igra nikakvu ulogu jer odmah po paljenju i pustanja filma laptop krece da secka.
 
Desni klik na Nvidia graficku u device manager i disable zatim restart i probaj samo sa integrisanom da gledas filmove.
 
najbrza varijanta je da skines neki liveboot linux i butujes sa usb-a i na njemu probas video,tako ces hardver iskljuciti iz jednacine.
 
Nece, jer Linux koristi OpenGL engine a Windows koristi DirectX. Imao sam graficku koja je radila pod Linuxom sve dok pod Windowsom nije htela ni video da pusti.
Moze lako da se desi da mu graficka umire.
 
to je krajnje neuobicajen slucaj,narocito na laptopovima,tu crkava u ogromnoj vecini sam gpu ili vram,oboje se vidi pod bilo kojim okruzenjem.posto je napisao da nema puno vremena ovo je najbrzi nacin da poprilicno velik deo price iskljuci iz jednacine i da zna na sta da se fokusira u troubleshootu dalje.
 
Pozdrav drugari. Izvinjivam se zbog kasnog javljanja. Mnogo posla, malo vremena. ;)

Ukratko, instalirao sam samo nove drajvere, probao neke druge player-e, probao film bez TV-a, samo laptop. Rezultati:

- Nakon instalacije drajvera ( TV nije bio zakacen ), sve je radilo besprekorno, a probao sam KMPlayer. U tom trenutku sam mislio "Ok, drajveri su bili problem"
- Zakacim TV, pustim film, krene sr*nje. Kazem sebi da je ipak to problem, TV koji je zakacen na laptop.
- Probam par player-a, izmedju ostalih i MPC-HC. I dalje je bilo problema, frejmovi su preskakani, ali barem nije bilo blur efekta.
- Probao sam da menjam i mod slike na tv-u ( Sport, Standard, HDR itd... ). VIdi se da postoji razlika. U nekim modovima je bas bilo izrazeno seckanje, u nekim je bilo gotovo neprimetno.

E sad, nisam probao integrisanu graficku i nisam probao BSPlayer.

Ono sto mene buni je sto taj problem nisam imao od pocetka ( a imam taj TV vec skoro godinu dana ), krenulo je pre par meseci ali vrlo suptilno. Prvo sa filmovima visokog kvaliteta ( tipa Grand Tour od 5Gb i sat vremena trajanja ), a posle i sa ostalim fajlovima. Nisam siguran sta se promenilo u medjuvremenu. Da probam da pustim neki film u Safe Mode ? :D

Definitivno je problem u sinhronizaciji izmedju TV-a i laptop-a. Ali zasto sad ? Ima li neko ideju ?
 
Imamo (skoro) isti laptop, moj je N550JK ali su isti delovi, s tim sto ja moj preko HDMI bez problema koristim ali na Extend fazon, i na clone radi ok.

Ja koristim K-Lite Mega Codecs pack (Lots of stuff instalacija sa plejerom), kad instaliram uvek idem na reset to default za podesavanja i sve radi ok.

Skini GOM player i skini poslednju Free verziju BS Player-a a KM player obrisi jer je djubre. VLC je super ali se meni ne svidja jer ima neki retro izgled koji mi ne lezi.

GOM je nekako najbolji, valjda sam navikao da mi godinama radi jedino on bez problema a BS koristim iskljucivo jer ima najbolju integraciju sa sajtovima sa prevodima, nebo i zemlja BS i svi ostali.

Ako ni to ne pomaze onda probaj drugi HDMI kabl jer je HD4600 i vise nego dovoljna za bacanje signala na TV, burazeru sam namestio clone koji pogoni relatvno slab AMD A4 APU i radi bez seckanja, ali identican softver kao kod mene.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
PotPlayer 64, u podesavanjima ukljucis za video decoder hardware acceleration DXVA i apply.
 
Visok kvalitet i 5gb ne idu u istu recenicu ;)
Kako god, poslusaj savet koji je dao @TorqueDC i probaj drugi kabl. Ja tipujem na kabl.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
OK. Film viseg kvaliteta, ne visokog. ;)

Skinuo sam Potplayer i probao sam sa njim. Decoder je bio na auto po default-u. Seckanje je bilo katastrofa cim se film pusti na fullscreen. Medjutim, ako film nije na fullscreen, ali je slika svakako prevucena preko celog ekrana onda nema seckanja ni najmanje. Sve radi savrseno. Dakle razlika izmedju seckanja i bez njega je bio fullscreen ili ne.

Posto nisam nasao taj decoder - hardware acceleration DXVA, pustio sam neki drugi i za sad radi. Nisam bas odusevljen jer i dalje ima malo seckanja, ali se ne primecuje osim ako se bas ne obrati paznja.
 
da sam na tvom mestu skinuo bi neki live linux i butovao sa usb-a i video kako se na njemu ponasa plejbek i project.vecina distroa dolazi sa VLC-om koji je jako efikasan,imas od starta integrisane drajvere dovoljne da iskljucis softver iz price.da moram da se kladim pare bih stavio da je do OS-a i/ili drajvera i da bi reinstal ili ako neces da reinstaliras apgrejd win-a (desetku mozes da gazis sa istom verzijom i/ili novijom,ostaje ti sav softver samo sistemske fajlove pregazi novim) uz reinstal svih drajvera za gpu i iGPU bi resio problem.

ako te mrzi to da radis,mozes da probas,uz reinstal gpu i iGPU drajvera (prvo ocistis sve sa display driver uninstaller-om i pustis apdejt da skine drajvere da iskljucis da te ne zeza neka beta koju si rucno skinuo i instalirao) sa sfc \scannow i dism komandama u elevated command promptu da osvezis i iscekiras sistem.ovo je nesto brze resenje od reinstala i/ili gazenja i omogucava ti da donekle koristis laptop dok to radi.

ne verujem da je do temperatura (jer si rekao da samo koci kad projektujes na tv) ali ne kosta da proveris i to.aida stress test ce ti reci kako stoje stvari,ili neki unigine benchmark ako zelis neki manje zahtevan tj realisticniji bench.
 
U pravu si, previse ovo vremena i energije oduzima. Ionako imam dosta sra*a na laptopu i najlakse bi to bilo da uradim. Jedan dobar format sistema i cao. Ako to ne da rezultat onda imam problem koji zahteva malo dublju analizu. A i pocinje zesce da me smara ovo sr*nje.

Hvala svima na savetima, uradicu jedan reinstall sistema pa javljam rezultate.
 
pre ubijanja svega preporucujem ti da ipak butujes neki live linux da iskljucis da je do hardvera,da ne ubijas ceo softver i ostavljas znacajno vreme a da nema promene rezultata.takodje,pod hitno probaj sa drugim HDMI kablom,ili taj probaj na drugom uredjaju da ikljucis i njega iz jednacine.
 
potrosi par sati skidajuci i instalirajuci sve i doceka ga isti problem a odgovor bi mu dao live linux ili strelec koji moze da skine,skuva na usb i butuje za 10tak min.
 
Ma do hdmi kabla je sigurno :D

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno