Šta je novo?

Loše iskustvo sa TP Linkom, molim preporuku za bežični usb adapter.

vidra

Slavan
Učlanjen(a)
14.08.2005
Poruke
268
Poena
319
Kao što naslov kaže, već sam tri TP-Link adaptera kupio za suprugin komp i svi su vremenom počeli da prekidaju i na posletku da prestanu da rade. Radi se o modelu "Bežični adapter USB TP-link TL-WN722N" - jednom sa postoljem a jednom bez. Mislim da sam sada na duže vreme završio sa TP Linkom.

Molio bih da mi preporučite pouzdan usb wifi adapter sa dobrim pojačanjem signala (malo rastojanje ali zidovi od armiranog betona).

Ako ste imali dobra iskustva sa TP linkom, molim vas da se suzdržite od komentara u ovoj temi, jer ih ja više neću kupovati. Interesuju me kvalitetni brendovi koji rade posao i koji ce dugo trajati, jer ne nameravam da kupujem zamenu svake godine.

Unapred hvala!
 
Kinez od 2-3$.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ako mozes, nadji negde Tendu U311+ [mislim da je ta oznaka]..Koristio sam ih godinama i nikad nikakav problem..Sad ih redje ima, pa kpujem ,al preko, Logilink..
Bitan je cipset, Ralink RT3070. Ralink se pokazao mnogo bolji i stabilniji, od ostalih,nabedjenih..
Koristim ih za video nadzor, posto ih DVR-ovi imaju u firmweru, tako da ih odmah prepoznaju.
Extra signal i stabilnost.Ide veca antena, a uz Logilink i usb produzni kabl..
[https://www.ebay.de/itm/LogiLink-Wi...17532?hash=item25d1a194fc:g:I0cAAOSwfrJZ1K9R]
pozz
 
Moze biti da je problem do Drivera, ima obicaj stariji chipset na novijem OSu. Ja bih isao na neki malo noviji Realtek, postoje uglavnom svjezi drajveri na njihovom sajtu za chipsetove.

Ja imam dva, TP Link WN821N i D-Link DWA-171. Oba sluze odlicno.
 
Alfa kartice? Doduse ne znam kako stoje ove nive sa drajverima za linux

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Hvala na preporukama. Nisam dobijao obavestenja od teme pa sam mislio da su je ljudi zaboravili.

Problem je privremeno resen. Imao sam isti takav WiFi adapter negde pa sam ga zamenio i sad radi. Pitanje je dokle...
 
Nazad
Vrh Dno