Šta je novo?

Nema Internet/ima Internet

zoxen

Cenjen
Učlanjen(a)
20.08.2012
Poruke
322
Poena
180
Imam neki čudan problem sa pristupom Internetu. Naime na računaru je sveže instaliran Windows 10 i ikona za mrežu je sa krstićem, tj. pokazuje da nema Interneta iako on fercera. Svašta sam pokušavao (Microsoft troubleshooting, disable/enable LAN adaptera, menjanje DNS servera, ...) ali ništa nije pomoglo.

Da li neko ima ideju šta je problem?
 
Ažuriraj drajvere sa sajta ploče ili proizvođača network adaptera i windows.

Probaj i:
Restart modema.

Device manager>Network Adapter>Uninstall pa restart)

Taskbar Settings. >Notification area heading>Select which icons appear on the taskbar>ugasi pa upali Network ikonu.

Device manager>Network Adapter>Update driver (možda Windows drajver radi bolje:trust:)

Probaj iz command prompt-a(run as administrator):
netsh winsock reset
netsh int ip reset
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns
 
Poslednja izmena:
Ažuriraj drajvere sa sajta ploče ili proizvođača network adaptera i windows.

Probaj i:
Restart modema.

Device manager>Network Adapter>Uninstall pa restart)

Taskbar Settings. >Notification area heading>Select which icons appear on the taskbar>ugasi pa upali Network ikonu.

Device manager>Network Adapter>Update driver (možda Windows drajver radi bolje:trust:)

Probaj iz command prompt-a(run as administrator):
netsh winsock reset
netsh int ip reset
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns

Probao sam sve to, ali ne pomaže. Još da probam da vratim originalni drajver za LAN (samo da ga prvo nađem).
Jedno pitanje - na koji način Windows proverava da li ima ili nema Interneta?
 
Odgovor na tvoje pitanje je prilično kompleksan :) Osnove poznavanja mrežnih protokola, način komunikacije, sama kartica, mehanizmi aplikacije...

Nego:
Precrtan ti je simbol u treju, a imaš net?

Da nemaš instaliran neki od antivirusa (tačnije Internet Security rešenja) ili third party programa koji preuzimaju kontrolu nad protokom?
Mada postoji mogućnost da je drajver neadekvatan, i da praktično isključuje i uključuje karticu non-stop, a notifikacija nije trenutna. Imao sam sličan slučaj, mečku smo rodili dok nismo našli verziju drajvera (od njih 20-ak) koja je funkcionisala kako treba.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da i ja imam slican problem, ni jedna UWP aplikacija ukljucujuci Ms Edge nema internet iako on radi normalno :)
 
Niko?

Mali update, ni xbox networking ne moze da zavrsi dijagnostiku. Izgleda da su putevi ka internetu razliciti kada je u pitanju ms i ostali. Edge, store, UWP aplikacije cak i third party kao npr. speedtest od ookle ne rade. Jedino sto radi, ne racunajuci update, je internet explorer :d
 
Ne, nego je saobraćaj ostalih aplikacija blokiran
Firewall, third-party software, brljotina u sistemu...
 
Meni se sličan problem dogodio pre nekoliko dana, računar je odjednom počeo da prikazuje krstić na statusu mreže. Isprobavao sam razne metode sa interneta, uključujući i ovo što je Rick predložio, kao i reinstalaciju drajvera, ali bez uspeha. Na kraju sam u properties mrežnog adaptera u tab-u Networking isključio 2 dodatna protokola koje koriste VPN softveri (mislim da je jedan bio ciscov a drugi dell-ov) i adapter je proradio. Posle toga sam ih odinstalirao i nisam još uvek stigao da probam da ih ponovo instaliram. U svakom slučaju, izgleda da je poslednji Windows update nešto pokvario, jer se to desilo odmah posle restarta posle update-a.
 
Da li je moguce da je proslo 6 meseci :smash:

Uglavnom, problem koji sam opisao se sve cesce desava. Boki, od svega sto si rekao jedino moze biti brljotina u sistemu ali brljotina u smislu, da je tako napravljeno da radi. Cim se problem ispolji gotovo po komandi ne radi sve gore nabrojano. Mozes biti siguran da nece raditi ni store, ni edge, ni jedna UWP aplikacija, cak ni speedtest aplikacija. Jedini trag koji nagovestava sta bi moglo biti problem je kada se ode do xbox networking sekcije u gaming delu windows podesavanja, gde nat type dijagnostikuje u beskonacnost ili izbaci poruku teredo is unable to qualify.

Resenje do sada nisam uspeo da pronadjem. Jedino pomaze ponovo ukljucivanje racunara. Imam utisak da je za ovaj problem neophodno da racunar radi jedan duzi period, neki od servis procesa gotovo sigurno ode u stendby i sve ode dodjavola. Jos uvek nisam nasao sta je. Jutros sam ponovo morao da gasim racunar zbog ovoga.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno