Šta je novo?

LG G6 ili Xiaomi Mi Mix 2

perapk

Cenjen
Učlanjen(a)
22.09.2012
Poruke
639
Poena
170
Pozdrav ljudi, potrebna pomoc oko odabira. Nakon "savetovanja" sa jednim kolegom sa foruma vezano za G6, nekako sam skontao da je to fon za mene, medjutim video sam da je oreo update iza ugla pa resio da sacekam utiske. U medjuvremenu, bacio malo pogled i na mi mix 2 i video da je prilicna zver za ulozen novac.

Fon sam hteo da menjam prvenstveno zbog kamere i zato je G6 za taj novac dosao kao resenje. Mi mix 2 je usao u igru zbog slicne cene i sd835, jer vidim da kukaju po netu na sd821. Cenim da mi mix 2 ne moze da pridje po kameri g6, ali ne bih da zaglavim sa fonom koji se pregreva i davi, a nema nesto ni utisaka posebno o oreo update-u.

Dakle zanimaji me bas utisci vlasnika. Bitne stavke su mi:

1. Kamera
2. Zvuk na sluskama (deezer)
3. Prikaz na ekranu (filmovi, serije, hbo go)
4. Fluidnost u radu, pregrevanje, softverska podrska

Dolazim sa Mi Max pa otud i poverenje u Xiaomi. Znam da su oba fona bolja po kameri od mog trenutnog, ali pisite, sta biste i zbog cega uzeli u ovoj situaciji. :wave:
 
Nema šanse da prave bolje fotke od A1 sa GCam , ali nema šanse. Zabluda velika, dosta je to bolje od tih starih telefona.

Slazem se da je zabluda u pitanju. I ja sam koristio K810i koji je imao jednu od najboljih kamera u to vreme pa je npr. sony xperia P kamera, telefon iz 2012. sa malo manjim senzorom (1/3.2''), mnogo bolja od starog Sony Ericsson-a.
Isto vazi i za stare Nokie koje su mnogima ostale u secanju kao sjajni kamera telefoni (sto su i bile ali u to vreme) ali jednostavno nisu bolje od smartfon kamera jos od 2012-2013.

Jedine situacije gde stari, dobri kamera telefoni (nokie, SE, samsung) mogu da budu blizu aktuelnim smartfon kamerama su low-light fotke uz xenon ali ne u svakoj situaciji, uglavnom kada se fotografise ''nesto'' do 1m, plafon 2m udaljenosti. I za macro/close-up, tu i dalje neki od starih kamera telefona mogu da pariraju novijim kamerama mada najcesce i tu gube, jednostavno su kamere mnogo napredovale u poslednje 3-4 godine (i hardver ali i softver).
 
Poslednja izmena:
Nema šanse da prave bolje fotke od A1 sa GCam , ali nema šanse. Zabluda velika, dosta je to bolje od tih starih telefona.

f=5.2mm 1:2:8 Sonijev cybershot rastura ove današnje kamere. Prosto ima bolji hardver od savremenih pljosnatih telefona, čista fizika. Tim starim telefonima su samo falili pikseli, i to sa svojih 3.2 na 5. Da to ima verujem da bih i dan danas koristio taj stari telefon sa fotografije.
 
Hmda.
Mada kada odnesem u foto radnju slike sa letovanja snimljene sa k800i, i to još u sunce, pitaju me koji sam filter koristio.
Neću da ulazim u dalju diskusiju, ali ti senzori i ti mobilni, uopšte nisu za potcenjivanje.
 
Nazad
Vrh Dno