Šta je novo?

iOS 12

Feedback odmah zato i koristimo bete zar ne?
 
Jos samo da objasnis sta znaci sacuvati verzije iOS-a koje mogu da se jailbreak-uju, posto to nikad nista nije znacilo osim dok je postojao bootrom exploit, cuvanjeshsh i pravljenje custom ipsw-ova.
To je sve zavrseno sa iPhone 4S a jedini iOS, koji je mogao da se napravio kao custom, uz sacuvane shsh blobove, za njega je bio iOS 5.1.1., i to kao re-restore sa iOS 5 a nikako kao downgrade sa iOS 6. Ovo je radjeno preko redsnow :)

Uvek je vazilo pravilo da ne moze backup sa vise na nizu verziju iOS i to i dalje vazi.
Desavalo se da su ljudi prijavljivali da im je povremeno prolazilo ali to je sve sem pravilo.

Backup preko iTunes-a je full backup, koji odgovara iCloud backup-u, onda kad je enkriptovan, kao sto je i svaki iCloud backup enkriptovan.

E pa ja ne znam kako sam onda uspio da povratim ama bas sve kad sam odradio restore i to na ne daleki ios 9(.3.3 cini mi se da je bio) jer sam mrzio ios 10 jer nije imao slide to unlock i jos neke stvari na iPad Air 2. Jel sad bio restore from backup ili kako već ne moj me pitati jer ne lupam bzv. nego iz iskustva pričam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam isto u to vreme hteo da vratim sa iOS 10 na 9, jer mi se isto nije svidjalo jer nema slide to unlock i sećam se da nije mogao backup sa 10 na 9 i ostao sam bez 3000 slika sa letovanja itd, pa sam opet install 10 da bih vratio taj backup i spasio slike. iOS 9.3.3 je izašao jula 2016, a istog tog meseca i 9.3.2 to se sećam jer sam tad bio u Austriji, znači to je taj period, kada su bile bete 3/4 iOS 10.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Saljem im feedback za sve sto primetim [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Posle zavrsetka poziva u app switcheru mi stoji ovako. Ne moze da se zatvori, a kada se otvori stoji samo ta slika na ekranu insve sto moze da se uradi jebda se vrati na home screen. Nije neki drastican bag, ali me je iznerviralo.
79ccaa78fbec2c3561c83620379516b1.png



Sent from my iPhone using Tapatalk

To sam i ja sinoc primetio restart je bio dovoljan, ali zato od jutros ne mogu da pošaljem sms poruku. Da li je do ios-a ili ne. Sve ostalo normalno radi pozivi i ostalo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ukljuci airplane rezim i iskljuci pa posalji sms ponovo :) javi utiske :)
 
Jesu li aplikacije konacno proradile normalno?
 
Skype?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To je problem do Skype-a.
Ko ima pristup Skype preview kaze da je sredjeno ali jos nije pusten update Skypa, kad izadje update radice.

WiFi calling mi me radi. Nesto je na pocetku brljao i sa SIM karticim, nije nudio sa se otkljuca i nakaci na mrezu. Sad deluje da radi.

Deluje sredjen onaj bug da call screen ostaje medju multitaskingom.
Sistem deluje vrlo brz i fluidan.
Stocks aplikacija je updateovana, sada na widgetu pokazuje grafik.

Nisam nista vise za sada primetio.
 
Vise ne skakuce widget screen kao pre... lepo napreduje poliranje...

WOOOW za ip6 i ios 12

 
Poslednja izmena:
Moja najveca zamerka
Na ios 12 je ova... dizajneri appleovi su postali katastrofalni...
 

Prilozi

  • CEFAACEB-C895-4FDF-A2E0-BFC89E37F4EB.jpeg
    CEFAACEB-C895-4FDF-A2E0-BFC89E37F4EB.jpeg
    113.6 KB · Pregleda: 190
  • 0615810A-C673-44E5-A5CD-A8E7715F2DEA.jpeg
    0615810A-C673-44E5-A5CD-A8E7715F2DEA.jpeg
    91.2 KB · Pregleda: 199
iOS 12 [Beta]

Istina, bas sam proverio, nema ga za iPad.

Stvarno radi fantasticno 12 na X-u, nemam nikakvih zamerki. Beta 1 je bas bila beta, no dvojka je skroz ispeglan software.

Leti, konacno nema vise povremenog stucanja koje se na kraju desavalo na svim verzijama 11 pa malo i na 12 beta 1. Na 12 beta 2 mi nije nijednom stucnuo.

Face ID radi zapanjjujuce dobro.
 
Poslednja izmena:
Ipad air 1 ljudi kazu da je preporodjen... eto ipad za 100e a leti :-D
 
Istina, bas sam proverio, nema ga za iPad.

Stvarno radi fantasticno 12 na X-u, nemam nikakvih zamerki. Beta 1 je bas bila beta, no dvojka je skroz ispeglan software.

Leti, konacno nema vise povremenog stucanja koje se na kraju desavalo na svim verzijama 11 pa malo i na 12 beta 1. Na 12 beta 2 mi nije nijednom stucnuo.

Face ID radi zapanjjujuce dobro.

Je l' imaš možda gde da probaš da li radi Google Maps na Carplayu? Ne znam da li je to sređeno ili će to tek kada izađe final verzija.
 
iOS 12 [Beta]

Uf koliko ti traže za tvoj auto [emoji4] Kod mene na Astri dolazi po defaultu i Android Auto i Carplay.
 
Poslednja izmena:
Najavili su da ce preci na godisnju pretplatu od tipa 70eur godisnje, nisam gledao da li je to pocelo.

Sve je to politika, Opel je jedva docekao da podrzi Carplay i da moze da zaboravi na svoj sistem i bude na nivou npr Porschea. S druge strane iDrive je bolji sistem od Carplaya (zato mi i ne treba Carplay), te ne zele da motivisu ljude da ga koriste, a ko bas hoce, neka plati. Posteno rekao bih.
 
Instalirao sam danas Betu 2. Malo je reci da sam oduševljen brzinom i odzivom, bateriju ću proveriti u narednih nekoliko dana. 6s je u pitanju.

Jel zna neko gde i kako se isključuje vibracija prilikom otključavanja?
 
Mislim da ne mozes, bar za sad. Mnogi se zale na te vibracije pri otkljucavanju telefona :)
 
Office Lens aplikacija puca pri otvaranju. Ostale koje sam do sada probao rade kao podmazane. Sve u svemu, prezadovoljan sam. Baterija definitivno nije lošija nego na 11.4, a čini mi se da će biti i bolja kada se malo “slegne” novi sistem.
 
Nazad
Vrh Dno