Šta je novo?

iOS 12

Ne znam sa vas ali meni na 12 nijedna aplikacija koja koristi kameru nije radila kako treba. Slika je razvučena kad hoću da slikam i tek kad slikam ona se ispravi. Ovo mi se nikad u životu nije desilo na iOS


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
iOS 12 [Beta]

Јел негде може да се види СОТ као на 11-ици, од кад је скинут са пуњача а не овако појма немам колики је СОТ?

Евернот багује, једва ради(успорено скроз) а Скајп и Офис Ленс избацују одмах при покретању. Остале апликације које користим раде лепо...

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koristim camera+ i i procam nemam tih problema

Edit: Novi feature telefon mi je ukljucen putem USB-a na racunar, izvadio sam SIM karticu kako bih istu ubacio u drugi tel, instant je tel diskonektovao usb i izbacio unlock device to use accessories :)
 
Poslednja izmena:
Nesto mi se ozbiljno pokarambasio telefon...

Jutros svaka aplikacija koju pokrenem se srusi kako kliknem na nju...
Ok, resetujem ga. Medjutim on trajno zaglavljen na jabuci, ne mogu da upalim telefon...

Jedva sam nasao kombinaciju rastera da ga ugasim ne bi li mi napravio screen burn in sa jabukom.


Sta da radim da ozivim telefon, nikada nisam ozivljavao iP preko kompa.
 
Si probao posle kombinacije power i volume down dugmeta da ga ukljucis?
 
I boot loop? Nisam 100% da je sw ali moze biti beta je ipak, nista uradi restore skini ipsw ios 11.4, otvori itunes klikni na telefon na mesto gde pise restore, stisni shift i drzi potom misem klikni na restore, odaberi taj ipsw file i to je to...
 
Poslednja izmena:
iOS 12 [Beta]

Hvala, javim sta sam uradio.
 
Poslednja izmena:
iOS 12 [Beta]

Hocu, al nema veze, prebacicu ga kasnije na 12, upravo mi radi restore.

Cim sam ga zakacio na iTunes iskocila mi poruka, iP je pokarambasen, mora se restoreovati, kliknuo restore, sam svukao 11.4, sad ga restore-uje...
 
Jutros svaka aplikacija koju pokrenem se srusi kako kliknem na nju...

Ljudi, vi uopšte niste ciljna grupa za beta verzije. Beta je za drugi telefon i testiranje.
Pustite developere da se cimaju sa tim, prilagođavaju aplikacije i prijavljuju bugove...
Ne kapiram zašto žrtvujete stabilnost pri radu i sigurnost svojih podataka zbog nekih opcija koje još treba da se peglaju...

Mislim da je ovo najdetaljniji video koji prikazuje trenutno dostupne novine:
 
Zato sto je zanimljivo :)


Ziv je iPhone, umro nije :)

Jedino je nezgodno sto su mi sad iCloud backupi sa iOS12, tako da ne mogu da restoreujem odatle.

Nema sta od podataka da se izgubi, sve ne na cloudu.
 
Kod mene se ios 12 pokazao vise nego odlicno...
 
I kod mene do jutros :)

Dacu mi jos jednu sansu, mada brine sto i ovaj na Youtube ima isti problem sa aplikacijama.
 
Cekaj public betu ona je obicno veoma stabilna
 
iOS 12 [Beta]

Vratio sam se preko update + shift na 11.4 ali me sad stalno smara da azuriram na betu. Obrisao sam onaj profil ali i dalje isto, verovatno zato sto je preuzeo azuriranja.. ima li leka?

c93ef79f34eb593eb5a1c1128afe819f.png


Edit: Uspelo.. Settings - General - iPhone Storage, obrisao update, instalirao profil koji sprecava update, restart, obrisao i taj profil, 11.4 up-to-date..

Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li je ovo bug, screen time bi trebao da se slaže sa usage time?

4ca1ff3ab61509e65979d598b64b52b5.png


9017f9211e30f5e2e14112c12ba51632.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije bug... drugacija su merenja... ovo meri posle ponoci a battery zadnja 24h
 
Baš me zbog toga buni, beta je instalirana jutros, trebalo bi onda da su isti rezultati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Odradiio sam restore preko itunes-a sa ios 12 na 11.4(koji sam skinuo sa ipsw.me). iTunes je ubacio 11.4 ali me sad pita da li hocu 1. set up new iphone ili restore od pre 10-ak min(koji je odradio na 12-ici). Zanima me jel ce to da vrati samo aplikacije, data i podesavanja sa 12-ice ili vraca celokupan sistem ios 12?
 
Poslednja izmena:
Samo podatke. Ne vraca sistem koji je bio. Ali mislim da backup ne moze da se vrati sa novijeg na stari sistem ali probaj svakako. Nista ne gubis


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne može da se vrati backup od novijeg OS na stariji.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Sve je nestalo znaci? Ono sto se bekapovalo na icloud, tipa imenik i te neke sitnice?
 
Imenik ti je tu. Biće tu i na iP4 i X sa tim iCloud nalogom, slike će ostati ako si ih stavio na cloud storage, ne u ovkiru backupa celog uredjaj


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Pokrenuo sam restore sa iCloud-a neki od pre 20-ak dana i posle restarta vidim sve te aplikacije koje sam tada imao samo sto pise Waiting... ceka se da se instaliraju.
 
Ne može da se vrati backup od novijeg OS na stariji.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Pre je moglo ako je uradjen full backup na pc pa sa njega restore. Znam jer sam tako sačuvao verzije koje su mogle da se Jail-uju. Vidim da se žale ovi što su prešli na IOS 12 da im je restore bio onenogućen. Da čujemo o čemu je reč.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jos samo da objasnis sta znaci sacuvati verzije iOS-a koje mogu da se jailbreak-uju, posto to nikad nista nije znacilo osim dok je postojao bootrom exploit, cuvanjeshsh i pravljenje custom ipsw-ova.
To je sve zavrseno sa iPhone 4S a jedini iOS, koji je mogao da se napravio kao custom, uz sacuvane shsh blobove, za njega je bio iOS 5.1.1., i to kao re-restore sa iOS 5 a nikako kao downgrade sa iOS 6. Ovo je radjeno preko redsnow :)

Uvek je vazilo pravilo da ne moze backup sa vise na nizu verziju iOS i to i dalje vazi.
Desavalo se da su ljudi prijavljivali da im je povremeno prolazilo ali to je sve sem pravilo.

Backup preko iTunes-a je full backup, koji odgovara iCloud backup-u, onda kad je enkriptovan, kao sto je i svaki iCloud backup enkriptovan.
 
@iOS Rekao si apsolutno sve [emoji4]


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Posle zavrsetka poziva u app switcheru mi stoji ovako. Ne moze da se zatvori, a kada se otvori stoji samo ta slika na ekranu insve sto moze da se uradi jebda se vrati na home screen. Nije neki drastican bag, ali me je iznerviralo.
79ccaa78fbec2c3561c83620379516b1.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovo se meni i na 11 desi ponekad


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Nazad
Vrh Dno