Šta je novo?

iOS 12

Već je izašla, to je beta 3 za public.
 
Znam da je izasla ali pitam kad ce da bude public.
 
Otprilike za dve nedelje od izlaska trojke.
 
Osetno brze radi SE sad sije i ios 10 ali me zanima baterija :-D

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/9056735
Ne znam kako to sije obzirom da ce Geekbench rezultati uvek biti slicni jer su u pitanju sinteticki testovi i tu se mnogo sama arhitektura iOS-a nije menjala. Ako na 2500 je dodatnih 10 score primetna razlika, idem odmah da batalim svoj posao. Ostali rezultati gde je 30-40% razlika su vrv neispravne baterije, low battery ili low power mode.

Razlika je u samoj arhitekturi iOS-a tako da ce UI stvari biti brze. Sam computation ce ostati (gotovo) identican...
 
Ne govorim nista za geekbench procitaj pazljivo...
 
U cemu je brze od 10-ke ?
 
Nije vazno na pratite temu... post je bio za prvu ili drugu betu sve se promenilo u medju vremenu. Pisao sam o otvaranju app to je i dalje brze nego sto je na ios 10 ali negde i kaska... a bateriju usisava...
 
Ali koja je poenta sa geekbench rezultatima? Promene su 1-2% i nisu do os-a vec zavise od vise faktora. Jednom objavljeni geekbench otprilike vazi za sve iste telefone u nedogled osim ako ne update-uju nacin bodovanja...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zavise i od os-a bolja upotreba memorije, procesors itd.. itd

Desktop masina i7 na njoj mac i windows redner zavrsen 12% brze na macu...
 
Poslednja izmena:
Vredi li probati ios 12 betu na iphone 8? Trenutno sam na 11.4. Hoce li se osetiti neka razlika u brzini UI itd?
 
iOS 12 [Beta]

Nema neke velike razlike u brzini,mozda za nijansu brze otvara app,najveca prednost su grupisane notifikacije definitivno,samo zbog toga vredi preci. Public beta 3 je dosta stabilna,ne znam samo kakva je situacija sa baterijom na iP8,na iPX ne primetim neku vecu razliku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni su najvece razlike grupisanje notifikacija i sto na 12 nema iritantnog stucanja.
 
Kod mene dev beta ocajna baterija na svim uredjajima, dok stariji ip6 kazu izjednacio se sa ios 10 sto se performansi i autonomoje tice ... to def ne vazi za a9 i a9x koji srcu batt, performanse na ipad pro su odlicne ali autonomija je osetno losija...
 
Kod mene na 6s baterija je na nivou ios 11, ni bolja ni gora (loša uglavnom). Performanse odlične, dosta tečniji od 11, tu i tamo poneki bug ali ništa strašno, samo jedna aplikacija mi ne radi uopšte (Microsoft Office Lens).
Dobra stvar je da telefon ni najmanje nije osakaćen novim softverom, 6s je itekako živ i dalje i jedini raznog zašto ću ga promeniti na jesen je drastično bolja baterija na X.
 
Takodje na SE. Performanse dobre, ali baterija ocajna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel' vam baterija izdrzi uopste dan koriscenja kad je SE u pitanju?
Doduse ja nisam neki zahtevan korisnik ali ovo "srkanje" baterije me plasi.
 
Poslednja izmena:
Meni je sad ok baterija na SE, beta 3. Kao na 11. Skine 30-40% tokom radnog vremena, ostalo izdrži do uveče. Jedino gaming cepa bateriju.
 
Mnogo vise mi dbeta4 vuce batt od bete 3 malo je bolja nego sto je bilo sa beta 1... ocekujem dosta od sledece bete..l
 
Da li je i vama na 12 beta iz foldera koji dolazi na home screen koji sadrzi kompas, voice memo, fin friends i slično sada to sve izvučeno, a ubačen digitron?

ac864eb7ceab7354fc65d9c6350e1d4f.png


Pokušao sam da vratim kako je bilo, ali ako idem na reset home screen, vrati mi ovako. Nebulozno mi je da ovo sve povade a gurnu digitron u folder.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Doduse ja nisam neki zahtevan korisnik kao vecina ovde. :)
 
Jel' vam baterija izdrzi uopste dan koriscenja kad je SE u pitanju?
Doduse ja nisam neki zahtevan korisnik ali ovo "srkanje" baterije me plasi.

Izgura mi nekih 12 sati, s tim sto dok radim drzim ga na airplane modu jer cesto gumim signal na poslu, ali cim upalim 4G jede bateriju. WiFi trenutno nemam pa internet koristim samo 4G.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Oko 4-4.30h bez koriscenja low power moda (SOT) mesane upotrebe 3g/wifi... igre ne igram... bar ne na telefonu
 
Da probam sa neba pa u rebra, dokopah se ove teme pošto mi je neverovatno da mi 6s do podneva popije 50% baterije, a skinut sa punjaca oko pola 8. Koristim ga dosta uglavnom za Viber, whatsapp i skype, ali opet.... Iskreno se nadam da se ovaj update da uradi nesto po tom pitanju inace ode na oglas. Stavljena je nova baterija samo da napomenem. da li je to normalno ili meni tu nesto ne štima.
 
iOS 12 [Beta]

Postavi sliku - šta ti troši bateriju ?!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovo je od juče. 65% koje prikazuje znači da je već na punjaču. [emoji1]

c38fdde0be1dbdfb2bfa55c8999e9106.jpg





Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno