Šta je novo?

iOS 12

Beta 4 40mb berovatno za 2 nedelje finalna12.1.3, a nama nadam se dark mode i battery improvement u 12.2...
 
Mislis da ce biti dark mode pre ios13? Mada,nisam bas siguran ni da ce ubaciti dark mode u 13-cu.
 
Kapiram zbog MacOS-a a leakeri kazu da je dark spreman za ios uredjaje samo ceka trenutak kada ce da ispliva ...
Licno bih voleo da bude podrske za sve uredjaje ali za sad nema informacija koji urrdjaji ce podrzavati to ... sve u svemu ne znam sta mogu jos da urade sa ios 12 bukvalno samo battery drain da rese i jos neke da kazemo sitnice i kompletan je bilo bi lepo da ubace jos neku funkciju i ios 12 penzionisu kao najbolji ios u istoriji do sada :-D
 
Od zadnjeg update-a na 12.1.2 wifi se sam diskonektuje i kada upalim ekran ponovo se konektuje.Iphone 7 je u pitanju.Jel imao neko slicna iskustva?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa mora ti prikazati i u notification centre ako je tako oznaceno. A mozes da podesis i da bude sakrivena,tj prikaze notifikaciju,ali ne i sadrzaj. Cim ukljucis lock screen za notifikacije,palice se ekran,a ti to neces koliko sam skontao. Jedini nacin je onda taj da vidis u notification centre,bez otkljucavanja.


Evo čitam vaše prepiske pa da pitam kako da sakrijem sadržaj da se samo vidi notifikacija na ekranu bez sadržaja. Ne mora biti da se ne pali ekran kao kod predhodnog sagovornika samo da bude skriven sadržaj, ako može screenshot...
HVALA.
 
Settings/Notifications ides nize na Shoe Previews i izaberes Never kao opciju.






ios11-hide-notifications-all-apps-100751617-orig.jpg
 
Kako vam funkcioniše Siri? Moram po 5-10 puta da izgovorim hey siri da bi me razumela. Sta bi tek bilo da zadam neku komandu [emoji23][emoji23]. Izgubim živce tako da ni ne stignem dalje od hey Siri


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za divno čudo meni super i uvek prepozna iz prve. Omiljeno mi je dok se tuširam i kažem joj kome i šta da pošalje. Do duše na engleskom ali svakako je bolje


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Kako vam funkcioniše Siri? Moram po 5-10 puta da izgovorim hey siri da bi me razumela. Sta bi tek bilo da zadam neku komandu [emoji23][emoji23]. Izgubim živce tako da ni ne stignem dalje od hey Siri


Sent from my iPhone using Tapatalk

I meni se to dešavalo na starom telefonu, pa se ispostavilo da jedan mikrofon ne radi kako treba, verovatno je imalo veze sa tim. Na novom telefonu funkcioniše savršeno.
 
Sad sam testirao voice memo,audio snimak sa prednje i zadnje kamere i sve se perfektno čuje. Ne znam sta je.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pazi kako izgovaraš. Kad je nameštaš, izgovori onako kako bi stvarno izgovorio. Bitno je. Meni se desilo više puta gledam neke klipove na youtube, oni izgovore "hey siri" i ona se uključi i kod mene. Probaj ponovo da je postaviš


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ma probao sto puta. Ne mogu proci ni namestanje. 50 puta treba da izgovorim dok ne završi onih 5 koraka a i kad završim,posle nema sanse da se aktivira.
Možda i bolje,nisam oduševljen zblizavanjem sa veštačkom inteligencijom[emoji23][emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Snimi svoj izgovor da te cujemo :p mozda vuces na ruski akcenat :p
 
Sad sam testirao voice memo,audio snimak sa prednje i zadnje kamere i sve se perfektno čuje. Ne znam sta je.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nema to nikakve veze, npr meni je mikrofon savršeno radio na voice memo i na whatsapp, a očajno na facetime. Posle su u servisu rekli da ne radi jedan mikrofon
 
Vucem na englesku kraljicu[emoji23][emoji23][emoji23].

Nisam bas Tarzan,nisam imao problem sa Google assistant.

Niko mi se nije zalio da me slabije cuje ,ni u jednoj aplikaciji.

Ma nema veze. Doduse ,cini mi se da bi bilo pametno da instaliram IOS preko iTunes jer se desavaju neke cudne stvari. U dva,tri navrata ,na kratko, nestane donji red ikona(glavnih). To bi očekivao od androida. Cekam da mi drug vrati moj Apple ID koji sam mu dao pre 5,6g pa cu onda skrsiti sve i krenuti od nule.

P.S. Sad sam testirao sa pritiskom home dugmeta i sve funkcioniše besprekorno.

Onaj setup sa hey Siri nece pa nece .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja to nista i nigde ne koristim, dosta je jednom u 10x da zabrlja da me iznervira i da potrosim vise vremena nego da sam sve radio rucno svih 10x.

Apple u zadnje vreme puno ulaze u Siri, preuzeli su neke ljude iz Googla za to(posto je do skoro bila retardirana naspram Google-a i Amazon Alexe). Zbog toga je zadnjih godinu dana postala mnogo pametnija, sada je po testovima drugi najbolji AI asistent posle Google Asistenta.
 
Ma nisam ni ja pristalica dok ne bude na srpskom ali hteo malo da se poigram kao sto sam i sa Google assistant tek pre mesec dana . Nekako mi truba da ,na ulici,pricam sa telefonom i to na engleskom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
iOS,
Hvala puno, izvini nisam ulazio na forum ranije ...puno mi znači tvoj info za notifikacije
 
Ima li nekih naznaka da će Srbija dobiti u skorije vreme App store, i hoće li možda u iOS 13 biti dodat srpski jezik ?
 
Ne bih koristio srpski ni da ga ubace, a verujem ni vecina korisnika
 
Naravno da nije lose samo neko kao ja,ko je uzeo prvi računar'91g, meni je nerazumljivo da tehnologiju imam na srpskom. Nije foliranje, stvarno slabo razumem srpske izraze. Najgore mi kad neko traži pomoć a racunar/telefon itd mu na srpskom,tad nastaje borba lavovska[emoji23][emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Slazem se. I meni su svi uredjaji na engleskom,ali mislim da bi bilo lakse koristiti siri na spskom,nego na engleskom. Recimo,moram u imeniku da osobama koje stalno zovem dodam i prevod na eng da bi mogao da prepozna,jer po imenu nema sanse. Znaci prevod za zenu,sina i jos sto-sta. Msm da bi bar tu znatno olaksao.
 
Poslednja izmena:
Za siri ili Google assistant, apsolutno. Isključivo srpski dolazi u obzir.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel moguće da iphone xs nema procente baterije u status baru?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
To sam video, ja pričam o status baru koji se vidi stalno a tu nema procenata nigde. Kakav fail.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Slazem se. I meni su svi uredjaji na engleskom,ali mislim da bi bilo lakse koristiti siri na spskom,nego na engleskom. Recimo,moram u imeniku da osobama koje stalno zovem dodam i prevod na eng da bi mogao da prepozna,jer po imenu nema sanse. Znaci prevod za zenu,sina i jos sto-sta. Msm da bi bar tu znatno olaksao.

Pa samo speluješ ime i ona iste sekunde prepozna. Kako ti je neko upisan, samo speluješ i poziva odmah. Ili dodaš kao u kontaktu da ti je to sin, žena itd i samo joj kažeš da pozove koga želiš i poziva


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Jel si pazljivo procitao moj post?
I napisao sam da sam to uradio.
Sto se tice spelovanja,speluj ti svaki put kad zoves ime Brankica i Rastko. [emoji23]
 
Nazad
Vrh Dno