Šta je novo?

preporuka za servis za LG televizor

tassotti

Čuven
Učlanjen(a)
11.01.2004
Poruke
972
Poena
630
Drustvo, imam problem sa televizorom LG 49UH610V. Naime, jedno vece je prestao da radi daljinski, ali nije problem u njemu vec u televizoru. Televizor je u garanciji. Vidim na netu da su ovlasceni servisi Ignis u Beogradu, i Pin soft u Novom Sadu. Da li neko ima iskustva sa nekim od ova dva servisa ? Pozdrav
 
Valjda treba da odneseš u prodavnicu gde si kupio.
 
Pa mogu i to, ali računam da ću da ubrzam popravku ako odnesem direktno u servis....

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Taj televizor je verovatno pinov, ja bi to odneo pravo njima, vrlo su ljubazni i brzi u rešavanju.

Probao si daljinski od drugog lg TV?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
To mi je bitno ako su brzi i korektni. Nažalost, nemam pri ruci drugi LG. Probao sam onu foru sa gledanjem daljinskog kroz kameru na mobilnom, i koliko vidim on šalje signal.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Daljinski sa bilo kog LG TV odgovara, prvo to probaj, jer TV od 49" nije lako transportovati.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Moram to potražiti. Ili sa mojim daljinskim da probam u nekoj radnji ako dozvoljavaju.
Daljinski sa bilo kog LG TV odgovara, prvo to probaj, jer TV od 49" nije lako transportovati.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Pozadinsko osvetljenje, promenjene su led diode. Ako si na sbb-u i ako si dobio d3mini, moj tv reaguje na njegov daljinski, bez mog podesavanja.
 
Na Ikomu sam, osnovni paket, nemam dodatni daljinski, i slabo koristim taj tv. Zato me i začudilo da se pokvario, baš je malo korišćen....

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Samo da javim ishod situacije. Pinsoft je preuzeo tv u petak. U utorak su mi javili da je problem u ekranu, i da se ne isplati popravka. Sada čekam papire od njih i sa njima idem u emmi, gde je i kupljen tv, da tražim povrat novca. Nadam se da će ovo proći bez problema. Pinsoft se pokazao kao brz, samo mi malo smeta što sarađuju sa nekim d-ekspresom, koji je baš kilav. Em jedva preuzeše TV, em mi sad kasne sa dostavom izveštaja o servisu. Malo sam se razočarao u LG, tv je kupljen decembra 2016-te, i radio je do sada samo 250 sati. Znaci, baš, baš malo. Ono što sam zaključio, je da definitivno treba kupovati televizore sa pet godina garancije. Pozdrav

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Ne razumem ovo, tv je u garanciji i ovlašćeni servis kaže da se ne isplati popravka? Mislim da oni moraju ili da ga poprave ili da daju izjavu da popravka nije moguća kako bi dobio povrat novca.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Da, daće mi izjavu da popravka nije moguća. Naravno tehnički je moguća, ali nije isplativo. Postiji varijanta da mi daju i novi tv, ali na njega mogu da daju garanciju dve godine, što mi neodgovara.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Kako ti neodgovara da dobijes nov tv sa 2 godine garancije?
 
Moj tv je imao garanciju pet godina, počev od decembra 2016te. Znači taj tv koji bi dobio bi imao kraću garanciju nego moj postojeći. A sa druge strane, imam opciju da ako mi vrate novac, da sada opet uzmem tv sa pet godina garancije.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Zakonska garancija je 2 godine, tih dodatnih 3 godine je produžena garancija koju daje proizvodjač.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sve je jasno. Samo je malo čudno, da ako je moj tv, imao garanciju do tamo 2021 god. zašto i na taj novi ne dobijem do tada. Ali bilo kako bilo, ova druga opcija je bolja, što mi je serviser i predočio.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Gde može da se vidi koliko je TV radio? I moj je iz decembra 2016 :)
 
To je dodatna garancija koja ne vazi za sve modela i za sva trzista, vremenski je ogranicena i dobija se pod posebnim uslovima.
Ja sam kupio TV bukvalno dan pre "akcije" i meni ne vazi 5 godina...

Ako mozes da uzmes pare super, onda mozes da pravis koju god hoces kombinaciju.
 
To mi je serviser predočio, samo se nadam tu neće ispasti neki problem.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno