»RSS Benchmark sajt

Prikazani rezultati od 1 do 8 od ukupno 8

Tema: Test: Tesla S901 55inch Android TV

Robot Avatar korisnika Benchmark
        Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        47.401

Iako smo do sada na testu imali više Tesla televizora, kao i predstavili lineup budžetskih modela za 2018. godinu, prava poslatica nas je sačekala tek ovih dana. Naime, Tesla je nedavno predstavila svoj novi model koji pripada potpuno novoj kategoriji u odnosu na sve prethodne televizore ovog brenda. U pitanju je prvi Tesla SMART TV, znatno više klase od svojih prethodnika, a baziran na Android operativnom sistemu. Iako je na našem tržištu prisutan solidan broj povoljnih Android televizora, nijedan od njih nije ostavio naročito dobar utisak, makar ne u odnosu na modele renomiranijih proizvođača sa sopstvenim OS rešenjima. No ipak, novi Tesla Android TV se bitno razlikuje od drugih Android TV-a po jednoj naizgled nebitnoj stvari - u pitanju je televizor sa zvaničnom Android TV sertifikacijom od strane Google-a. Koliko nam je poznato, jedini drugi modeli sa ovim sertifikatom na našem tržištu pripadaju Sony Bravia seriji.

Par meseci pre predstavljanja ovog modela, imali smo prilike da razgovaramo sa ljudima iz Tesla razvojnog tima zaduženim za televizore. Tom prilikom su nam pomenuli svoj novi model koji je tada bio u procesu finalizacije, baziran na Android OS-u, Google sertifikaciju, kao i izazove koje Google postavlja ...
        Ceo tekst pročitajte na Benchmark sajtu

Dejan
        Guest
        Koji je panel u pitanju?
        Da li model od 43" poseduje iste karakteristike (što nije slučaj kod drugih proizvođača)?
        Da li kupovina isplativa pored modela kao što su Samsungov 43MU6122 i LG-ijev 43UJ6517?

Moderator Avatar korisnika [Mancha]
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        1.960
        Izgleda da je na svim modelima neki jeftiniji IPS panel. Nisam siguran za 43", pošto nam je na testu bio samo 55", ali je moguće da se panel u njemu razlikuje od većih modela.
        Isplativnost zavisi od funkcija koje su potrebne, Android TV nudi neke stvari koje ne nude modeli sa specifičnim operativnim sistemima, a neke stvari jednostavno radi malo drugačije. Fleksibilniji je svakako, pa kome je SMART funkcionalnost na prvom mestu, biće isplativ.
        Ako je kvalitet slike na prvom mestu, ima boljih modela u tom rangu cene.

Dejan
        Guest
        Dobijem poruku od Vip-a za popust od 20% pri kupovini TV-a u Gigatronu.
        Odem na sajt vidim cene ...
        Merkam LG i jedan Samsung, razlika 1000 Dinara ... vrlo slični po osobinama
        OK, pomislim na cene u Gigatronu nit najskuplji, nit najjeftiniji, a sa ovim popustom eto nas i do ostatka Evrope
        Ali đavo mi ne da mira, ipak je ovo Srbija, odem do radnje da ipak proverim koje su to cene po kojima to može izaći iz radnje ...
        A Tamo Šok !?
        Sve što je na ŠOK popustu ne može !? Ok imaju te fore i logično je ali ...
        Kakav bre šok popust kada je to u drugim radnjama normalna cena ili su čak jeftiniji !?
        Kaže prodavac pa imate evo ovaj i ovaj u tom cenovnom rangu - vidim ja i oni na ŠOK-u , i on se zbunio ...
        Kažem ja koja im je stara cena pa ćemo obračunati popust - Odgovor glasi ne može po drugoj već samo po šok ceni ...
        Pa naravno pomislim, kada je ta cena bila i pre šoka ... razlika par stotina dinara ... dobro poznat trik
        Gledam ostale modele ... svi brendirani modeli preko 40" skuplji unazad mesec dana za po 4-5.000 ...
        Znate šta rekoh, svi ovi televizori su u Nemačkoj u proseku 150 Evra jeftiniji jer stižu novi, a i Mađari već prodaju novi lineup televizora ...
        Nije mi o glavu da me neko pravi budalom
        vratim se kući ...
        odem na Tehnomanijin sajt, tamo 18.000 skuplji ...
        U Mađarskoj 7.000 jeftiniji od Gigatrona i to bez odbijene AFA-e
        Englezi koji imaju brutalne plate kupuju isti TV 120 Evra jeftinije od nas na ŠOK popustu,
        Pa se pitam, ko to ovde formira cene

Stanko Paunić
        Guest
        Poštovani, pročitao sav Vaše testove za Panasonic, Hisense i Tesla televizore. Trenuto imam Sony tv KDL 37W5500 iz 2009 godine koji tada po šasopisu What Hi-Fi ? bio u svom cenovnom rangu među najbolima.
        Do početka prvenstva, znači ovih dana, nameravam da kupim novi TV. Budžet mi je oko 70.000,00 dinara. Za te pare bi želeo 49 ili 50 incha 4K HDR televizor, sa Smart ili Android funkciom. Najviše bi ga koristio za gledanje tv programa sa kablovske (SBB) u HBO, FOKS ...i ostalih kanala u HD formatu. Moje dileme su između: Hisense 49A6500, Sony KD49XE7077, Panasonic TX49EX610e ili Tesla 49S901 modela. Mada bi došao u obzir i neki Philips model sličnih karakteristika. Znači, kvalitet slike i pristup You tubu, igra glavnu ulogu. Molim Vas, da mi date Vaše mišljenje između ovih modela i poređate ih po kvalitetu, ili predložite još neki bi bi došao u obzir. Hvala unapred!

Nikola
        Guest
        Dzaba mu Android i glasovne komande kada ima kontrast od samo "ne impresivnih 473:1" sto ga cini smecem od tv panela.

Robot
        Na forumu od
        Apr 2015
        Poruka
        4.011
        Uzeo sam 55 -icu tv i odmah imao problem,tv nema zvuk preko hdmi kabela.Svasta sam probao i zamenu kabela i povezivanje na laptop,reset tv-a na fabricko,podesavanje zvuka svakojako i na kraju reklamiram tv u prodavnici gde sam ga uzeo.Posle par dana iz servisa mi javljaju da se moja reklamacija prihvata i da cu dobiti novi tv.Posto je ovo bilo obavezno odgovaranje servisa u roku od 8 dana(zakonski rok da servis odgovori na reklamaciju) posle 3,4 dana mi stize novi odgovor da je tv dodatno istestiran i da nema nikakvih anomalija i da funkcionise najnormalnije.Napomena servisa je da HDMI NE SME DA SE UKLJUCUJE DOK JE TV UPALJEN!Ako je ovo tacna konstatacija servisa ( u sta cisto sumnjam posto je totalno nelogicno,i predpostavljam da je servis nesto cackao po tv-u)onda tv ne zadovoljava potrebe korisnika koji cesto koriste hdmi prikljucke i moraju prilikom svakog povezivanja uredjaja sa hdmi kabelom da pale i gase tv.

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •