Šta je novo?

Punjac za laptop Asus

MM.

Poštovan
Učlanjen(a)
03.11.2016
Poruke
540
Poena
70
Danas mi je crkao punjac od laptopa, obzirom da mi je laptop neophodan moram sto pre da resim taj problem. Laptop je malo stariji ima nekih 7 godina mozda. Model Asus k53sw-sx508. Model punjaca EXA0904YH. Izlaz 19V i 4.74A ili 90w.
Zanima me da li ima negde da se uzme orignalni punjac? I ako ima da li uopste uzimati original i placati par hiljada skuplje kad vidim da ima dosta zamenskih punjaca (cena 1500~2000) identicnih ovom sa istom izlaznom snagom i istim parametrima (struja, napon)
 
Poslednja izmena:
pogledaj kupujem prodajem da mozda neko ne prodaje isti takav za sitne pare, ako ne nadjes onda slobodno uzmi te univerzalne. Naravno, ne moras bas najjeftiniji kineski uzas i nema glavobolje.
 
Obavezno original (slobodno i polovan). Nikako kinastajl jer većina crkava u roku od godinu dana. Uzmi ovakav kao što ti je @Zekovic linkovao ili taj što si već imao i što si linkovao poslednji.

Za taj tvoj Asus makar imaš originalnih-polovnih punjača koliko hoćeš i cene su im to do oko 2000 dinara.
 
Poslednja izmena:
Hvala svima, narucio sam ovaj punjac sto sam linkovao poslednji. Dobro je sto ima originalnih polovnih da se nadje.
 
Da li si siguran da je do Punjaca ? Taj model je poznat po crkavanju DC konektora na ploci.
 
Nisam znao da je po tome poznat. Ali do punjaca je sigurno, cuo sam kad je nesto puklo i laptop se ugasio, i nesto zvecka u punjacu, a i ne sija led lampica na punjacu. Uglavnom uzeo sam onaj punjac identican kao moj sto sam linkovao i sve radi super. Znaci bilo do punjaca samo, srecom.
 
Sreca, Asus i jeste na losem glasu sto se tice DC konektora pa sam pomislio da ti je on zveknuo.
 
Moze biti da je osigurac pukao. Ako imas malo znanja mozes da otvoris pa da pogledas i probas sa novim, eventualno i kondenzatore da pregledas. Inace ti kineski punjaci dosta losije uradjeni od originalnog Asusa.
Evo ja sam bas opravljao jednog kineza, koji je nakon 2 g poceo da cvrci. Tu se vidi koliko je siromasna elektronikom obicna kineska verzija.

EDIT: Aaa, nisam procitao da si kupio novi. :p
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno