Šta je novo?

Prelom slike na monitoru

Goyakla

Slavan
Učlanjen(a)
07.03.2005
Poruke
2,655
Poena
405
Prikaz na monitoru mi se prelama ravnom horizontalnom linijom koja se pomera od dole na gore.
Taj prelom se vidi kada gledam neki video i kad skrolujem, dakle kad prikaz nije statičan. Kad je statična slika prikaz je normalan.
Prelomu treba otprilike 10-ak sekundi od donje do gorenje ivice ekrana.
Šta li može da bude problem?
 
Moguće da je grafa ili monitor, moraš probati druge, nema druge. Ili reinstaliraj grafički drajver, moguće da su neka podešavanja
 
Pada mi na pamet da je softverski problem baš zbog toga što je na statičnoj slici sve normalno. Probaću prvo drajvere da sredim
 
Ako je VGA kabel, probaj da ga zameniš. Proveri vSync podešavenje. Vidi i kakve su temperature grafičke?
 
Napravi screen shot kada se to događa pa ako se na njemu ne vidi ond je nešti imeđu grafičke i monitora. Ako se vidi onda je do kartice ili softvera.
 
KOja ti je graficka i koji ti je monitor.Ako je vece osvezenje monitora nego sto graficka moze moras da ukljucig v-sync ili freesinc u zavisnosti od komponenti koje imas.Drajvere nove instaliraj,probaj drugi kabal,probaj drugi monitor ili na tvu.Skiniti neku crnu sliku pusti na monitor mozda odlaze pikseli i polako da se menja :)
 
Kao što rekoh, vidi se samo kad je pokretna slika, na statičnoj je sve normalno. Ništa, probaću da vidim oko podešavanja, verovatno je tu neki problem
 
Imao taj problem kad skrolujem sliku pogotovu na YT i bilo je do drajvera. Reinstalirao sam sistem i vratio sa 7-ce na 10-ku i radi kako treba. Kreni od najbezbolnijeg resenja pa idi ka skupljem problemu...ja bar uvek tako radim.
 
Ipak je bilo do drajvera. Prvi put sam reinstalirao iste, drugi put drugu verziju i sredilo se
 
Nazad
Vrh Dno