Šta je novo?

preporuka za xbox 360

Cirko

Cenjen
Učlanjen(a)
05.02.2012
Poruke
84
Poena
160
kolege moze li mi neko preporuciti koja verzija xbox 360 je najbolja (sto se tice kvarenja) za necipovanu i za cipovanu verziju (ako ima razlike) jer jos se nisam definitivno odlucio da li uzimati jednu ili drugu hvaala svima
 
Ukoliko se kupuje da bi se igrala 1-2 igre (npr. neko uzme samo da igra FIFA 18) ili za online igranje, onda nečipovana.

Ukoliko se kupuje da bi se igralo npr. 20-30 igara (offline), onda čipovana.

Najbolje je uzeti Slim konzolu, one se ne kvare ili pregrevaju.
 
Preporuka za Slim. Imao sam sve izvedbe, od starog debeljla do najnovijeg Slim-a. Slim je najtisi i nikad nije pokazao nikakve probleme a igralo se satima konstantno.

Edit: znam da nije tema, ali ja bih preporucio ps3 slim. Sve zavisi za koje igre, ali ako su neke u pitanju koje postoje za obe platforme- definitivno ps3 slim. Tisina, baterije na dzojstiku...

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uzmi Jasper, Trinity ili Coronu. Kucaj na google da vidis verzije XBOX360 da bi znao kada kupujem.

Moja je Trinity, cipovana sa ACE V3, radi kao zmaj ;)
 
jel moguce preko ps3 ako je cipovan igrati online
posto sam video da je u nekim oglasima navedeno (softmod)
 
Sto se tice Xbox 360 konzola ne kupuj nista sto je proizvedeno pre 2009. Sve posle 2009, krenuvsi od Jasper modela pa sve na ovamo je sigurno, ovo pre toga je macka u dzaku. Ja imam jednu iz 2006 koju sam kupio na pijaci i igra se svaki dan i jos nije crkla, ali to je jedna u milion koja nije dobila RROD. Ja ti preporucujem da uzmes Jasper FAT konzolu jer se citac u njoj lako moze flesovati da igras rezane igre, a po potrebi je mozes i cipovati. Jasper model cez prepoznati po tome sto na nalepnici nazad pise 12V/12.1A i plastika unutar rupe gde se ubada napajanje nije iz jednog dela nego iz dva. I jos jedan savet, 80 evra je plafon za Xbox 360, sve preko toga je po meni previse.

Sto se tice PS3, sa Slimom nisam imao susretanja, ali sam cuo da vecina Slim konzola ne moze da se Jailbreakuje. Svaka FAT konzola se lako Jailbreakuje i svako ko zna da reinstalira sistem na racunaru znace i ovo da uradi.

PS3 vs Xbox 360 - to je tvoj izbor, zavisi sta vise igras, i sta je vise za tebe. Ja licno vise preferiram Xbox 360 zbog Halo igrica
 
Poslednja izmena:
GTAV,mislim zadnji CoD i te igre koje imaju jacu igracku bazu onlajn rezultuju banovanjem konzole sa PSN-a.u teoriji je moguce sa mauntovanjem igre u .iso formatu,pa brisanjem svih tragova cfw-a (syscalls i sl) ali u praksi soni je i dalje jako jako agresivan i banuje kozole na tim igrama i levo i desno,sto rezultuje da ta kozola sa tim edid kljucem i psn nalogom ne moze uopste da izadje na PSN.

starije igre koje nisu toliko aktivne onlajn niko vise ne prati i one su poprilicno sigurne,ali rizik uvek postoji.

edit: MasterChief2 - izasao je exploit sa kojim moze manje vise bilo koja PS3ka da se softmoduje.
 
Poslednja izmena:
Cipovan ili Jailbreakovan, svejedno. Mozes da zaboravis na online igranje na obe konzole.
 
starije igre stvarno rade,bar na soniju.cak ni ne mora da se cisti pre,izgleda niko vise ne vodi racuna o tome.sad,koliko ima poente igrati igru sa slabom igrackom bazom onlajn je druga prica.
 
preporucujete li mozda ps3 verziju ultra/suuper slim ako ima dosta najnovijih igrica na cd
s tim sto je 12gb
 
zavisi sta je koliko para.debele ps3ke imaju problem sa grejanjem,ali ako se sredi taj problem po mom misljenju najbolja je pazarina jer su jeftiniji,laksi za rasklapanje i ciscenje itd.treba obratiti paznju na verziju,od cechH pa nadalje dobijes i najbolje napajanje.cechC koji je ovde najcesci ima drugo najbolje napajanje i 19fin vent pa je i to dobra pazarina,ali uz preduslov da nadjes dobrog majstora da ti zameni pastu ispod IHS-ova.

slim i superslim generalno nemaju ovih problema (ne znaci da ih nece biti posle nekog vremena kao i na debelim) s tim sto superslim ima daleko najbolji mehanizam i najmanje problema sa drajvom,tako da ako bi skupljao originale (sto je poprilicno pametan izbor,jer su dzabe bukvalno) moja preporuka ide na superslim.

hdd se zameni,3k din je 500gb.

sve se svodi sta zelis,i sta nadjes za koje novce.ja bih najpre gledao servisiran (ne pecen ili kuglan,vec servisiran) cechH ili cechC debeli sa zamenjenim pastama ispod,to je spremno za jos godine i godine zlostavljanja.ako bi igrao i skupljao originale,superslim nema alternativu.
 
Nazad
Vrh Dno