Šta je novo?

"Sistemski podaci" - blokiran telefon?

^
Tacno tako, ako je u mogucnosti neko i xiaomi redmi 4 ce zavrsiti posao, a na netu je oko 70e

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Jeste. Stvarno ste pomogli savetima čoveku. A njegovoj majci ne treba ni redmi ni slično, niti njemu da troši novac dodatno.
Ovaj mob inače ima ludački dobar WiFi, kamera iznenađujuće dobra, makro režim bolji nego kod nekih mnogo skupljih modela, GPS prijem extra, baterija izdržljiva.
Btw, meni za godinu dana aktivne upotrebe (službeni) nijednom nije došao ni blizu limita njegove memorije, nijednom nije zabagovao ni slično.
Ono šta sam predložio da uradi, oduzeće mu 10-ak minuta i koristiće se ohoho sa njim.
 
Poslednja izmena:
Postoji način da se preko adb komandi memorijska kartica konfiguriše kao interna memorija.
Neophodno je da prvo sačuvaš sve podatke jer se kartica formatira.
Uputstvo imaš ovde https://forum.xda-developers.com/lg-spirit/how-to/guide-configure-sd-card-internal-t3392128
Davno sam to isto radio na Xperia M4 aqua, koji je bio kriminalan sa količinom memorije.
Ništa ne gubiš ako probaš :)

Krenuo je da radi to ali mu nije prepoznalo komandu, čini mi se da je odustao od daljeg prčkanja po telefonu.

@BokiPK i tvoj predlog je neko rešenje, ako mu bude prihvatljivo, verovatno je formatiranje sd kartice u internu trajnije rešenje ali treba videti gde je čovek zapeo.

Ali mi deluje da je odustao, pa sam zato i predložio rešenje koje sam predložio. Postovi tipa ajfon dobar, android loš. . . mu neće pomoći u ovom delu foruma.
 
^Bad habit

Sva sreca da ne pricamo o telefonu koji apdejtom uspore telefon da moze da koristi za podglavljivanje stolova


Oh wait..


Sent from my SM-G935F using Tapatalk

iPhone se "usporava" kada ti kapacitet baterije padne ispod 60-70 posto i to zato sto telefon pri nekim zahtevnim operacijama, povlaci vise struje i kod takvih baterija moze doci do iznenadnog gasenja telefona. A cak i tada imas opciju da sam biras da li su ti bitne performanse ili stabilnost. Pa ako hoces da ti telefon radi brzo a nestabilno, imas i tu opciju. Posto iphone koristim punih 10 godina, uz dva kraca nesrecna izleta na android i posto sam svaki telefon koristio oko dve godine u proseku, a kapacitet koji je izgubio je bio ne veci od 3-4 procenta, to znaci da bih ja otprilike osetio usporavanje, negde posle jedno desetak godina. Sta ljudi rade sa telefonima, ja ne znam. A i ne znam sta da im rade, opet im se nece usporoti bar za dve godine. A zamena originalne baterije u ovlascenim servisu je nesto oko 3000 dinara, tako da i da ulozis toliko para jednom u dve godine, nije neka investicija, pogotovo ako se zna koliko taj telefon u startu kosta. I onda opet imas telefon sa 100% performansi koji ce se usporiti za dve godine, ili nikad, kao u mom slucaju... Sta ces ti da uradis sa telefonom, koji ti proizvodjac osakati namerno tako da ni na koji nacin ne mozes da ga koristis ni usporenog ni neusporenog, vec nikako, jer su oni tako odlucili?

@BokiPK
Upravo tako. Nije stvar u parama, koliko je u tome da necu da me neko pravi budalom. Ako ti proizvodjac svojim odlukama osakati telefon i onemoguci da ga koristis za najosnovnije stvari, onda je to klasicno otimanje para, pljacka. Proizvodjac je napravio telefon od 8 gb, a onda ga napunio operativnim sistemom i bloatware-om koji se ne moze obrisati i onda ti izbacuje poruku kako je memorija puna i kako "neke funkcije telefona nece raditi". Pritom moja keva je najnezahtevniji moguci korisnik. Koristi tipa facebook, google photos, viber i 2-3 aplikacije za novine. I sve ostalo su neke gluposti koje je proizvodjac tu pustio a nije omogucio njihovo brisanje. Ako neko prodaje pametni telefon, koji nije u stanju da na sebi ima ovih par programa, onda *mjau**mjau**mjau**mjau*s takav pametni telefon. Onda je pametnije kupiti neku nokiu za 20 eur i koristiti je za isto to, samo sto ce ti baterija trajati 5x duze. Jos su ove app sve koje mogu, prebacene na memorijsku. Dakle google photos, mislim da je i facebook. Sve sto moze je tamo. I opet ne moze da podrzi telefon. Cak i taj cache brisem stalno ko slepac i to rucno jer milion programa sa playstore-a, nisu sposobni ni to da urade i opet ne pomaze. Dakle proizvodjac je bukvalno rekao, ok sada cemo ti omoguciti da ne mozes vise da koristis svoj telefon i da moras da kupis drugi, jer smo mi tako u mogucnosti. I onda neko proziva apple, koji ti malo uspori telefon kada ti propadne baterija a sto se desava posle jedno 2 godine ili nikada, a koji i na najslepackijim telefonima od 8gb, ti ostavi na koriscenje 6.5 gb.

@m_fcrs

Nisam uspeo da ispratim uputsvo, jer kada sam dosao do drugog koraka sm list-disks ili tako nekako, prijavljuje mi da nema te opcije i nigde na netu nisam uspeo da nadjem ni sta je ta komanda, ni cega je deo, ni kako je vratiti/ubaciti i slicno...
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, sve stoji u vezi iPhone-a. Ali treba i biti objektivan i ne porediti iPhone sa LG Spirit. Jer kao prvo iPhone je high end telefon, to je bio i iP 5S. Ni cene im nisu iste tako da stvarno nema razloga pluvati po jednima a velicati druge. I ja volim iPhone i imao sam ih sve od iP4 do iP7 ( bez plus varijanti).

Hteo bih da te pitam, preko kog kompa pokusavas da odradis to uputstvo?
 
Nisam poredio direktno. Samo sam odgovorio na konstataciju kako se iPhone uspori i onda ne sluzi nicemu, sto nije tacno. Opet to sto je ovaj lg low end telefon, ne znaci da proizvodjac ima pravo da ga namerno onesposobi. Za takve stvari bi u nekoj Americi recimo, mogli da popiju bas ozbiljnu tuzbu.

Preko win10 pokusavam da odradim to...

U sustini da ne idemo dalje u glupe rasprave, ako neko bude imao neku ideju kako da omogucim da telefon radi bar sa nekim minimumom performansi, neka javi. Ako ne, nista onda...
 
Ako imaš win 7 na nekom racunaru probaj na njemu, win 10 zna da pravi probleme.
 
Hoce adb nekad da zeza, nadji novi i to traci minimum adb.. nesto tako..skraćena verzija

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
...U sustini da ne idemo dalje u glupe rasprave, ako neko bude imao neku ideju kako da omogucim da telefon radi bar sa nekim minimumom performansi, neka javi. Ako ne, nista onda...

Ček, nisi obratio pažnju šta sam pisao? Godinu dana sam koristio to telefonče. Dao sam ga kolegi kod koga je već više od pola godine.
 
@slavisaj

Radio sam sve kao u ovom uputstvu. Mislim da sam nasao gresku. Kod mene kada unesem adb shell, on napise da je uspesno pokrenuo, ali ispod, kao sto vidite na screenshot-u gore, pise da nije nasao ni jedan uredjaj. U ovom videu kada to upise pojavi se ime njegovog uredjaja. Izgleda je u tome kod mene problem. Mozda kada bi prepoznao uredjaj, bi prepoznao i tu komandu. Ne znam zasto ne prepoznaje uredjaj. Pokrenuo sam developer mode i usb debugging i na MTP mi je telefon.

@lopusina

Nemam win 7 nigde.

@dstamenkovic90

Probao sam i sa ovim http://adbshell.com/downloads sto je valjda neka light verzija, ali isto. Ni u jednoj verziji u folderu nema te "sm" komande. Ako je to neka interna komanda iz tog adb seta, onda ne moze ni da se pokrene jer ne postoji. Jedino ako je to neka win komanda.

@BokiPK

Jesam procitao, ali ja ne mogu da osposbim telefon, jer nemam sta da obrisem. Vec sam napisao da keva ima svega nekoliko programa, kao sto su facebook, viber, google photos i par novina. Sve od toga je prebaceno na memorijsku (sto moze da se prebaci), cache je ociscen. Sve ostalo su sto os, sto neki njegovi i guglovi programi, koje ne mogu da obrisem. Sad bas da brisem tih par programa sto keva koristi, onda koji ce mi i njoj uopste smart phone. Dakle, nema sta prakticno da se brise, jer ovo sto su oni fabricki natrpali u njega je tipa 95% kapaciteta telefona.
 
Poslednja izmena:
Kad prikacis tel na komp da li ga imas kao memoriju, ono da mozes da udjes u internu memoriju?

Evo nesto u vezi drajvera i WIN10, isto je bilo da komp nije prepoznao telefon posle nekog updejta na win10.
After a little research, in device manager, I right clicked, went to Update Driver, Browse my computer for driver software, Let me pick from a list of available drivers on my computer, and selected one of the two "MTP USB Device" rather than "MTP Device". That got me back up and running.
The update installs the drivers but not select the correct one to install, you have to do that.
The "MTP USB Device" is the one to select
 
Poslednja izmena:
Prvi korak za root bi trebalo da bude instalacija odgovarajućih USB drajvera,zbog toga mu i ne vidi uredjaj kad pokrene adb!
Pojedini android uredjaji imaju naročito izražen problem sa usb drajverima, svojevremeno sam imao problem ovog tipa sa nexus 4.
Google search install usb drivers za uredjaj koji ti treba
 
Da li imas mozda neki Apple racunar? ja radim preko OS X, nema problem sa drajverima.
 
Problem sa onim uputsvom je bio sto izgleda nisam imao odgovarajuce drajvere. Kada sam ih instalirao prepoznao mi je telefon i uspeo sam da odradim uputstvo. Medjutim nista nisam dobio. I dalje imam 8gb interne memorije od cega je oko 7.5 puno...
 
Problem sa onim uputsvom je bio sto izgleda nisam imao odgovarajuce drajvere. Kada sam ih instalirao prepoznao mi je telefon i uspeo sam da odradim uputstvo. Medjutim nista nisam dobio. I dalje imam 8gb interne memorije od cega je oko 7.5 puno...

Kako ti sad pokuazuje sd karticu?
 
Ne znam na sta mislis? I dalje mi stoji memory card i internal memory kao i do sada. I isti je kapacitet i jednog i drugog.

Ali mozes da obrises preinstalirane aplikacije

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Kako? Ako brisem iz play store-a, stoji mi samo da sam obrisao upgrade. Same aplikacije tipa google plus i slicno i dalje ostaju. Mislim da je isti slucaj i ako brisem iz settings-a.
 
Iz Podešavanja > Aplikacije>
Google+, isl,(5 njih ako se dobro sećam), force stop, clear cache, DISABLE
Tada telefon ukloni njihove apdejte, vrati ih na fabričke od par megabajta, i oslobodi se ukupno preko 200MB
Sa takvim setovanjima, instaliran Viber i Facebook Lite, iGO i još tuce nekih programčića, imao sam prazno oko 1,3GB.
 
E neverovatno, ali ovo je uspelo. Prebacio sam sve sto je moglo na mc, ovo disableovao i obrisao, pobrisao kes i oslobodilo mi se oko 1gb. Sada imam 7/8 gb zauzeto. Nije sjajno, ali bar mogu da koristim telefon za osnovne stvari sto mi je i potrebno.
 
Nazad
Vrh Dno