Šta je novo?

Telefon za suprugu? Sta posle Z3?

XACAH

Cenjen
Učlanjen(a)
23.04.2011
Poruke
204
Poena
170
Pre dve i kusur godina sam bas na preporuku odavde uzeo supruzi beli Z3 i moram reci da je telefon neverovatan, jeste joj se odlepio ekran, slomila ledja, ali strika Z3 cini mi se nista losije od mog XZa. Ona ponekad ima 100 otvorenih tabova u Chromeu i sve aplikacije koje koristi, ali sve radi bez stucanja.

Inace nije zahtevan korisnik, zapravo je totalo nezahtevna, koristi samo NETFLIX za streaming, DEEZER, Viber i ponekad facebook, instagram i pininterest.

Ono sto joj jeste bitno je naravno kamera, a tu Z3 leaves a lot to be desired.

Kao i ja voli Sony, ja sam razmisljao i pravcu XZ1, S7 tako da u tom cenovnom razredu treba traziti kandidata.

Hvala unapred na savetima



Sent from my F8331 using Tapatalk
 
XZ1/XZP ili noviji, skuplji XZ2, naravno samo za domacom garancijom.
Svi su se odlicno pokazali i imaju trenutno najbrzu softversku podrsku posle Pixela, imaju i HDR ekrane sto je vrh za gledanje YT videa, Netflix a i kamere su im ozbiljno unapredjene u odnosu na Z3.
Znas koliko brzo i fluidno, stabilno radi Z3 (SD801) tako da ti je jasno kako rade ovi noviji sa SD835/845 i vise ram memorije.

S obzirom da nije (pre)zahtevan korisnik cenovno bi XZ1/XZP bili najbolji izbor, ipak je XZ2 i dalje skup ali je cinjenica da je malo bolji uredjaj i pored nedostatka 3.5mm dzeka.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ako Dacha kaze bonbona, onda uzimaj ne razmisljaj :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
XZ1/XZP ili noviji, skuplji XZ2, naravno samo za domacom garancijom.
Svi su se odlicno pokazali i imaju trenutno najbrzu softversku podrsku posle Pixela, imaju i HDR ekrane sto je vrh za gledanje YT videa, Netflix a i kamere su im ozbiljno unapredjene u odnosu na Z3.
Znas koliko brzo i fluidno, stabilno radi Z3 (SD801) tako da ti je jasno kako rade ovi noviji sa SD835/845 i vise ram memorije.

S obzirom da nije (pre)zahtevan korisnik cenovno bi XZ1/XZP bili najbolji izbor, ipak je XZ2 i dalje skup ali je cinjenica da je malo bolji uredjaj i pored nedostatka 3.5mm dzeka.
Kakvo je tvoje misljenje HSV xz1 ili xzp? Ja bih za ssbe uzeo pre xz1 zbog prakticnosti, ali ona ceni veci ekran.

Pogledacu Nokiu 7, nisam u toku sa Nokia telefonima, mi smo onako made in japan snobovi, auto Honda, elektronika Sony / Panasonic :)

Sent from my F8331 using Tapatalk
 
Takođe preporuka za nokiju 7+ ako dimenzije odgovaraju (ogroman je telefon).

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ček
Posle Z3 na mob od 6" ??? Neka razmisli dobro. Ako supruga nije profesionalni rvač, rukometaš ili slično (nhf :d), bolje neka se malo spusti na zemlju. Mislim na XACAH-a. To jest, ako ima mogućnosti neka ona prvo vidi telefon uživo i malo se poigra sa njime.
Ako nije toliko zahtevna, ima i Sony XA2 (kompaktan), ili pandan Motorola X4 (G3G, IP67), i kod operatera. Ili po performansama Xiaomi Mi6 iz slobodne nabavke.
 
Poslednja izmena:
Nema veze velicina ekrana, vec velicina telefona.

12mm razlike u duzini telefona, ne bih rekao da je previse. +1 za N7+.

Edit:

Apsolutno se slazem sa ovim ispod napisanim, treba da se obidju prodavnice i vide telefoni pre kupovine.
 
Poslednja izmena:
Upravo tako. Ali i ostale dimenzije. Z3 je tanak i lagan, i uži.
Ti misliš da nije previše, a ja sam čuo kuknjavu i kada je mobilni bio nepunih cm veći, o težini i da ne pričam. XA2 i Mi6 su i kraći, X4 skoro identične dužine. Zato, neka obiđe prodavnice.
 
Poslednja izmena:
Kakvo je tvoje misljenje HSV xz1 ili xzp? Ja bih za ssbe uzeo pre xz1 zbog prakticnosti, ali ona ceni veci ekran.

Pogledacu Nokiu 7, nisam u toku sa Nokia telefonima, mi smo onako made in japan snobovi, auto Honda, elektronika Sony / Panasonic :)

Sent from my F8331 using Tapatalk

Znam da odavno kupujete pretezno sony uredjaje, dobrim delom zato i predlazem XZ1/XZP ili XZ2 mada je cinjenica da su jedni od najboljih uredjaja za taj novac, posebno za one koji cene MM mogucnosti uz sto cistiji softver i dobru podrsku.

Nokia 7 plus je vise nekako mid-range alternativa za Pixel, odlican je fon ali jednostavno hardverski nije bolji od tih sony-a i ne moze da im parira kada su multimedijalne mogucnosti u pitanju, da ne pominjem mogucnosti kamere/kamkordera, cipset itd. Ta Nokia je uvek broj 1. predlog ali za malo drugaciji krug korisnika (geek/nexus) i do 300e.

Pisao sam nesto na tu temu, valjda u XZ2 threadu. Da bi bilo preglednije neka ide u spoiler:

Nedavno sam imao priliku da nekoliko puta koristim XZP, odlican uredjaj u svakom smislu (ne i savrsen), posebno sada kada su cene ipak primetno nize od pocetnih.
Da ne pricam kako radi, i dalje je jedan od najbrzih i najfluidnijih telefona a i broj bagova je mizeran. Znas i sam kako Z3 iz 2014. radi, XZP je sve to samo dodatno, cesto munjevito ubrzan u smislu da se prosto iznenadis koliko brzo ucitava ili primer pretrazivanje u Chrome-u koje je i dalje medju najbrzim na trzistu, app ucitava kao lud (mada to je odavno normalno za tu klasu) a fluidnost nije bas savrsena kao kod Pixela (stucanja su jedva primetna) ali je XZP svejedno bolji od Kineza, Huawei-a, Samsunga, LG na tom polju.

4K HDR ekran me je najvise iznenadio. Ovako kada uzmes fon prvi put i kreces se kroz meni taj IPS deluje kao i svaki drugi top IPS flagship klase (ne izaziva neko odusevljenje), boje su super, bela malo vuce na hladniju ali tu su RGB slajderi i lako se regulise. Treba pomenuti da pri ekstremnijim uglovima gledanja u mracnoj prostoriji ima izrazeniji IPS glow od iPhone 7/8 IPS-a ali to ne moze mnogo da povari utisak jer je generalno panel odlican. Ono sto me je iznenadilo je prikaz multimedije u 4K, posebno fotografija i video klipova (YT, cak i bez HDR-a), to stvarno deluje sjajno i kao ''prozor'' u neku drugu realnost, ne znam kako drugacije da opisem. Mislio sam da ne postoji bolji prikaz takvih videa od S8+ amoleda ali ovo je egal + na neki nacin bolje iskustvo iako nema savrsen prikaz crne kao amoled, jednostavno taj bolesno visok ppi uz dobar IPS panel i x-reality/HDR donosi takav efekat odusevljenja.

Kamera na dnevnom svetlu odlicna, za low-light je mana nedostatak OIS-a ali sam cak i na svadbi uspeo da okinem par fotki i nisu stresene, ISO na 100/200/400 i udri mada je cinjenica da se mnogi nece snaci. Ima i top mogucnosti kamkordera (960fps), 5-axis 1080p stabilizaciju, 3-axis 4k, dobru prednju kameru i sjajne burstove za fotografisanje svega sto je u pokretu (pogledaj predictive capture i autofocus burst na YT ili u XZ2 temi) pa upravo to moze da bude resenje za zahtevnije scene.

Znas vec da se staklo pozadi masti pa je potrebno cesto brisanje da ledja ne bi bila musava a veoma brzo se umusave, posebno u ovom toplom periodu godine. Izrada je super, bukvalno se oseca da se radi o premium uredjaju koji je kostao skoro 1000$ na pocetku prodaje. Tezina nekima moze da bude problem, meni je vrh jer mrzim kada poveci uredjaji odaju ''supalj'' osecaj u ruci.

Uglavnom XZP je odlicna multimedijalna masina, radi izuzetno brzo, zvucnici su solidni (daleko od vrhunskih ali malo bolji od Z3), dizajn prava sony retro cigla sto je mnogima ogromna mana, meni je plus u moru bezlicnih ajfonolikih sapuna ALI treba dobro razmisliti zbog velicine telefona, ipak je zena u pitanju. Njima je lakse jer cesto telefone nose po torbama ali ovako za koriscenje jednom rukom mislim da definitivno nije za svakoga mada vlasnica XZP koji sam koristio nema ni 1.7m :) Ali da se ne lazemo, ni meni sa 1.93m odnosno mojim sakama i dzepovima tolika cigla ne lezi bas savrseno, za razliku od XZ1 (sa kojim se lakse barata) i cije su dimenzije kucista veoma slicne Z2/Z3 tako da ti je to poznato.

XZ1 sam drzao na kratko, primerak za dalju prodaju. I zaljubio se :d Za mene je to skoro savrsenstvo retro sony dizajna, mnogo gotivna black cigla koju cu (najverovatnije) kupiti uskoro :)
95% svega napisanog vazi i za XZ1 s tim sto verovatno ima malo losiju autonomiju od XZP ali ima i malo bolji panel samo bez 4K moda/rezolucije. Licno mi se vise svidja alu kuciste od staklenog pa je i to plus u odnosu na XZP.

Mislim da ti se najvise isplati upravo XZ1 posebno u slucaju da smetaju dimenzije XZP a preporucujem da se ta cigla drzi bar 1 min. pre moguce kupovine.

A ako novac nije problem onda sacekaj da cene jos malo padnu i razmisli o XZ2 koji se pokazao iznad svih ocekivanja. Imas linkove za pisane ili YT testove u XZ2 temi a tu je i whiplasher da ti pomogne sa utiscima iz prve ruke: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?418362-Sony-Xperia-XZ2-XZ2-compact&p=5498869&viewfull=1#post5498869

Ili: https://www.youtube.com/watch?v=5rSwTC-4rXI

Zbog dizajna i malo uzeg kucista meni je XZ2 nekako vise za zene, posebno u odnosu na XZP. Mada ni sa XZ1 nema greske.

E sad, idealno bi bilo kada bi naleteo na ponudu operatera, XZ2 ili XZ1 + neki skup poklon, npr. one brutalne slusalice kao sto je dobio whiplasher a tu je validna, domaca garancija.
Mada je podjednako pametno uzeti i 50% popust na 24 mesecna racuna a fon potraziti u oglasima, primerak kupljen upravo kod nekog od domacih operatera, sa garancijom, to je cesto najbolja opcija.
 
Poslednja izmena:
Kapacitet baterije njoj i nije bitan :) Z3 joj traje 2 3 dana danas dve i po godine kasnije...

Da li stvarno misliš da to nije ništa posebno? Sony inače generalno odlično drže bateriju.
A ako uzme mob kome baterija jedva izgura jedan dan, itekako ćeš videti da joj je bitno ;)
 
XZ1 je super fon, ali je cena prejaka.
 
Po oglasima ima za ~330e nov?

Ne vidim neku konkurenciju za taj novac, mozda Nokia 8 ili Mi Mix 2..
 
Hm. Poprilična je razlika između tih nekoliko prodavaca i onih što ga nude sa 2god fabričke garancije. Zašto je tako, nisam se informisao, znam samo da je izašao iz moje sfere interesovanja sa takvom cenom.
I preko je negde oko 500$, ide i dosta više. Pa kompakt je skuplji.
 
Poslednja izmena:
Kupljen XZ1 silver, uzet na KP kod Smiljane za 319 eur, ja mislim da je to fenomenalna cena. Mama ima S7 koji je ta klasa po ceni i mislim da XZ1 izgleda daleko skuplje, pricam o feelingu koji je bitan za zene.

A i ja se kontam da dam sinu moj XZ i da se ili ponovim sa crnim XZ1 ili XZ1 compact, ili da cekam XZ3 na prolece

Sent from my F8331 using Tapatalk
 
Ja pazarih XZ2 compact. Sad još da sačekam par dana da stigne do mene :)
 
Koliko je bio XZ2 compact? Nek je sa srecom... Compact mi je idealan telefon, navikao sam se na XZ, ali na compact ne moras da se navikavas...

Hoce li biti xz3 compacta?

Sent from my F8331 using Tapatalk
 
Hvala. Ne bih o ceni javno, ali dosta povoljnije nego što ih nude po oglasima :)
Imao sam u rukama XZ2, ostavio je izuzetan utisak na mene, ali jednostavno ne mogu da se naviknem na uređaje tih gabarita.
Pa sam prežalio nedostatak 3.5mm priključka i rešio da se počastim. Između ostalog uticalo je i to što nisu još uvek najavili XZ3 C, i pitanje da li će ga uopšte biti. A i bojim se da taj budući kompakt ne ode u klasu 5.2" ili veći, s' obzirom na aktuelne trendove.
 
Nazad
Vrh Dno