Šta je novo?

zamena grafe i seckanje videa

Dark Angel

Čuven
Učlanjen(a)
19.01.2002
Poruke
3,080
Poena
735
Moja oprema  
CPU & Cooler
XEON E5440 mod 775
Matična ploča
ASUS P5B
RAM
6 Gb
GPU
GIGABYTE 1050 TI
Storage
SSD Biostar 240Gb + HDD...
Zvuk
XONAR D 2
Monitor
SAMSUNG 32" TV
Miš & tastatura
LOGITECH MASTER
Ostale periferije
LOGITECH Z-5500
Laptop
MACBOOK PRO 5.2 + 7.1 + ...
Tablet
ASUS TRANSFORMER
Pristup internetu
  1. Optički internet
Zamenio sam grafu ( Nvidia 8800gts sa ATI 5670 )
odradio clean format particije, podigao win7, drivere ...
problem je sto mi video secka ( you tube najvise ... )
net dobar, ping dobar ...
K lite codec full ubaceni

ne snalazim se bas najoblje u ovim catalystima, sta treba ostaviti / namestiti da ovo seckanje prevazidjem ?
 
probaj da iskuljucis hardware acceleration... Ako ne znas kako izguglaj
 
Prvo skini display driver uninstaller DDU. Restartuj u sejf modu i obriši i nvidia drajver i amd drajver (clean and do not restart opcija).
Onda restartuj windows ručno. Nakon toga instaliraj crimson beta drajver za tvoju grafičku, sa amd sajta.

https://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=legacy3&os=Windows+7+-+64

Klite mega pack prvo uninstaliraj, a kad ga reinstaliraš, izaberi hardware acceleration copy-back opciju.

Sve ostale.opcije u klite paketu i amd katalistu ostavi na default.

I to bi bilo to, problem rešen.
 
Poslednja izmena:
Koki

particiju sam obrisao i na novu podigao win
nema potrebe za brisanjem dravera i slicno

drivere sam skinuo ...

ne razumem ovu copy-back hw acceleratiion

kod mene ima samo 1 opcija da se postavi

accelerated video ....
 
Poslednja izmena:
zanimljivo da 720p ne secka samo fhd 1080p

da nije do grfe ?
 
Pretpostavljam da koristis Chrome , probaj Mozilu Firefox.
 
korisim FF
ali isti slucaj i u chromu
 
Proveri zauzece procesora tokom videa,taj stari dual core i na 3,2 GHz dodje brzo do svojih granica.
 
I nek pogleda svchost.exe u task manager da nije opeterecen.
 
Ja sam ti rekao šta da uradiš, a ti vidim da ne voliš savete. Kako onda misliš da rešiš problem?
 
Ko zna šta su tebi uvalili. Meni je na atlon 2800+ i fx5700le seckao fhd do negledljivosti, tako matora konfiguracija kao ta moja i ne može više od hd.

Ovo njegovo bi trebalo bez problema da radi.
 
ma jes... ne moze da pusti fhd ?
Mislio sam na youtube video,nedavno na kratko testirao sa athlon 64 x2 4400+ i vec na 720p jedva ide (90-100% cpu zauzece),mada sa e2180 na 3,2GHz nebi trebalo biti problem,ipak nisam dobio odgovor na pitanje :)
Jedino jos da drajveri za grafu zezaju,instaliraj 15.7.1 (ako si slucajno instalirao zadnji beta drajver) pa probaj.
 
meni e4300 na 3ghz je mogao samo obican 1080p i to jedva, a 1080p 60fps ni u ludilu, jutube u pitanju a twitch je npr druga stvar.
 
Poslednja izmena:
Problem je do hardverske akceleracije sigurno. Zbog nečega ne radi (podešavanja, drajveri, nešto treće).
 
Ostala.su mu podešavanja za hw akceleraciju od nvidie, i klite ih ne prepoznaje.

Mora da pobriše oba drajvera iz sejf moda sa ddu, reinstalira crimson drajver i reinstalira klite i sve će da radi kao doxa.
 
Ostala.su mu podešavanja za hw akceleraciju od nvidie, i klite ih ne prepoznaje.

Mora da pobriše oba drajvera iz sejf moda sa ddu, reinstalira crimson drajver i reinstalira klite i sve će da radi kao doxa.

Alo bre koki jel ti citas sta sam napisao : FORMAT C, CELAN INSTAL NOVOG WIN 7
o KAKVIM PODESAVANJIMA OD NVIDIE TI PISES ?
 
meni e4300 na 3ghz je mogao samo obican 1080p i to jedva, a 1080p 60fps ni u ludilu, jutube u pitanju a twitch je npr druga stvar.

e pa sad najbolje xeona da stavim da bi gledao youtube ...
nesto drugo tu ne fercera kako treba samo da provalim sta
 
Ukoliko nisi imao nvidia drajver na tom sistemu, očisti amd drajver iz sejf moda sa ddu.

Nakon toga reinstaliraj crimson sa linka sa prethodne strane. Sve na default.

Instaliraj klite mega pack i za renderer izaberi custom evr.

Hw acceleration copy-back opcija.

Directx apdejtuj.

Ako posle svega ovog secka, verovatno imaš x256 hevc fajl, koji tvoja grafička ne može hardverski da odradi.
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da ta masina gura 1080p bez problema.
Imam za nijansu slabiju masinu, koja gura 1080p bez seckanja i na chrome-u i na firefox-u.
U pitanju je E2220 na 2.88GHz, 4GB rama i radeon 5450 512MB.
Windows 10 je instaliran.
 
kokan je u pravu,terao sam ja fHD yt i na onim lemljenim athlonima na plocama od 15e.verovatno je neka leva verzija drajvera stavljena,treba onaj ili ako je win10 moze da se pusti i wddm sa win apdejta,radi isto.
 
Naravno da mora da radi. Grafika renderuje video pomoću uvd. Kakvi procesori, kaki bakrači!?

A ako ima win10, saučešće, žalim slučaj. Onda su svakavi gremlini mogući.
 
Napisao je u prvom postu da ima Windows 7 , neka proba Windows 8.1 ne mora Windows 10.
 
Nema potrebe za takvim mazohizmom
 
Zauzece CPU na 1080p je 60-75%
na 720p je 40%
 
Prvo skini display driver uninstaller DDU. Restartuj u sejf modu i obriši i nvidia drajver i amd drajver (clean and do not restart opcija).
Onda restartuj windows ručno. Nakon toga instaliraj crimson beta drajver za tvoju grafičku, sa amd sajta.

https://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=legacy3&os=Windows+7+-+64

Klite mega pack prvo uninstaliraj, a kad ga reinstaliraš, izaberi hardware acceleration copy-back opciju.

Sve ostale.opcije u klite paketu i amd katalistu ostavi na default.

I to bi bilo to, problem rešen.

koki skinuo sam drivere sa linka koji si postavio
gde da nadjem hardware acceleration copy-back opciju ?
 
Sad radi bez problema? inace nema veze klite sa youtube,mora da je do drajvera.
 
Nazad
Vrh Dno