Šta je novo?

pomoc oko konfiguracije za ~50k dinara

turok

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
14.06.2011
Poruke
3,522
Poena
270
dobro vece,

potrebna mi je pomoc oko sastavljanja konfe za 50ak hiljada dinara.
od komponenti je potrebno: ploca, procesor, ram, hard disk/ssd, grafika, napajanje... tj., sve, osim monitora i periferija.

zahtevi od racunara: da moze da potera nekoliko (4-5) full hd YT klipova istovremeno; da moze da, makar na medium podesavanjima, potera moderne igre (gta 5 isl); da je kompatibilan sa win7.
gleda se iskljucivo novo, iz prodavnice, i masina bi trebala da radi narednih 4-5 godina (mozda uz neko minimalno ulaganje usput).
vrlo je pozeljno da ploca ima pci slot, zbog neke prastare tv karte...

znam da je malo cupavo, tako da je svaka pomoc dobrodosla.

da, ne dolaze u obzir madjari... iskljucivo legalne bg prodavnice.

hvala unapred!
 
Ryzen 1200
Biostar B350 ET2
8GB ram DDR4
LC-600H-12
Patriot Burst 240GB
GTX 1050(Ti)
MS Winston/Cyclops

Jedina zackoljica je kompatibilnost sa W7, mislim da je nemoguce od biosa sa AGESA 1.0.0.2a, tako da si ogranicen na poslednji bios pre njega.

Svakako imas W10 LTSB koji je odlican, uskratis mu u startu update i telemetriju i vozis, bloat-free, a za W7 bi morao da koristis PS2 misa pri instalaciji ili da ubacis USB drajvere u instalaciju.

Pozeljno je odraditi OC procesora, stock kuler je sasvim dovoljan za lagan OC R3, podignes klok na 3.7GHz, napon na 1.3V, u 99% slucajeva ces imatib apsolutno stabilan OC u par klikova, mozes i dodatno obarati napon/podizati klok, fine-tuning, ako volis ;)

U principu, moze sve isto samo i3 8100 i najjeftinija H310 ploca, ali ne znam kako se Coffee Lake slaze sa W7..
 
Poslednja izmena:
coffee se ne slaze nikako, po onome sto videh... jedino 6xxx od intela.
nisam ispratio ovo poslednje previse, ja se jos drzim na x79, nemam problema.

ovo sastavljam masinicu za nekog rodjaka... naveo milijardu zahteva, win7 je jedan od apsolutnih uslova. lagano bi bilo sastaviti nesto, kada bi hteo da dozvoli da uleti nesto polovno...

ono sto je meni bilo na pameti je neki i3 6100 + h110 + 2x4 ddre/ddr4 (zavisi od ploce), gtx1050, neki chief od ~500w, i kuciste koje mu zapadne za oko. ali bas je ono, donja granica finansijski, bas se traze vratolomije... :(

hvala na savetu, bacim oko za rajzen (videh vec da ima problematike sa w7)
 
Objasnio sam u poruci koji je problem sa W7 i Ryzen-om i kako se resava, kao i koji su uslovi koriscenja.

i3 6100 je bacanje para u svakom smislu, bolje G4560 pa da se skarabudzi kao sa Ryzen-om..
 
Nazad
Vrh Dno