Šta je novo?

PC zvucnici(sa ili bez pojacala/zvucne karte) za ~100e

ivanbass1

Čuven
Učlanjen(a)
25.04.2016
Poruke
11,114
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700X, LC-CC-120
Matična ploča
AsRock X570S PG Riptide
RAM
Kingston 2x16GB 3400MHz CL14
GPU
AsRock Challenger Pro 6700 XT
Storage
Kingston A2000 1TB, Toshiba P300 3TB
Zvuk
HyperX Cloud II Wireless
PSU
Seasonic Core 650 GM
Kućište
NZXT S340 Elie
Monitor
AOC CQ32G1
Miš & tastatura
Logitech G502, HyperX Alloy
Ostale periferije
Mac Mini M1 16/512
Laptop
Macbook Pro M1 16/512
Tablet
Galaxy Tab S7
Mobilni telefon
XIaomi 12X
Pametni uređaji
-Galaxy Watch 3
-Mi Band 5
-Mi Band 4
-Mi Smart Humidifier
-Mi Air Purifier 2S
-Mi Air Purifier 3H
-Mi Mop Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Kao sto naslov kaze, potrebno mi je ozvucenje za relativno malu sobu, koje ce biti povezano na PC iz potpisa.

Novo, polovno, oglasi, radnje, sve dolazi u obzir. Poznajem coveka koji to donosi iz inostranstva, polovno, ima okej cene, ali ne znam sta da trazim.

Potrebno mi je za muziku, filmove i povremeni gaming, mada za igre koristim slusalice uglavnom. Ujak mi preporucuje da sa oglasa/od tog coveka uzmem pojacalo i dva veca zvucnika.

Svaka preporuka je dobrodosla.
 
Novo - Microlab Solo-2C ili 6C.

Ne mogu da ne zakinu AMD ploče, umesto dual ALC1220 + SPDIF kao na Z370 Krait-u ovde su stavili ALC892, tako da ne bi bilo loše da se ubaci neka Audigy 2 ZS ...
 
Poslednja izmena:
Ne isplati se uzimati polovno, neka dva veca zvucnika i pojacalo?

Trenutno imam Microlab M300, o
kablovi su katastrofa, subwoofer los, apsolutno sam nezadovoljan, mada pretpostavljam da je nebitno koji je proizvodjac, vec da se gleda po modelu, kao i sve ostalo.

Uzimam na barem 2-3 godine.
 
Moglo bi da se isplati, ali nosi sa sobom i solidan rizik. Potrebno je da to bude proveren izvor u smislu da ne dobiješ nešto popravljano/budženo i da to tebi zvučno legne u kombinaciji sa nekim zvučnicima. Ostaje pitanje slaganja zvučnika i pojačala i naravno ličnog ukusa, ono što je nekome odlično drugome je ništa posebno. Akustika prostorije je vrlo bitna. Neko nepisano, ali prilično čvrsto pravilo je da u manju sobu idu manji zvučnici, a u veću veći, tako da mislim da nije pametno da ubacuješ veće ako ti je soba relativno mala.

Postoji toliko modela pojačala i zvučnika koji bi mogli da se uklope u tih 100e da je nemoguće ovako napamet napraviti neki izbor, pogledaj samo šta se sve nudi na KP-u. Ne vredi da samo listamo modele ...

Šta uglavnom slušaš, kakav zvuk preferiraš? Šta zameraš M300, vufer daje onaj "razliven", neprecizan bas ili nešto drugo?
 
Zameram to sto su kablovi originalnih satelita kataklizma, oba su prekidala dosta. Takodje su dosta kratki kablovi, i konektori su nikakvog kvaliteta. Posto subwoofer stoji ispod stola, kada je milioniti put u tom danu pocelo da prekida, ja sam nogom(malo jace doduse) pritisnuo te kablove iza, 'ladno se polomila bananica na konektoru i ostala u subwooferu :d

Nakon toga sam shvatio da koje god satelite povezem, da i oni prekidaju(samo manje, originalni su prekidali vise), tako da pomisljam da je problem i u samim ulazima na subwooferu.

U principu, u pocetku su bili okej, nakon nekog vremena krenulo dosta zezanja sa prekidanjem, pa je zvuk poceo da probija cim se pojaca malo vise.

S obzirom da je 30e placen nov 2.1 sistem, koliko para toliko muzike..

Ujak mi je audiofil, razume se u pojacala i zvucnike, ja nemam blage veze i nemam neku nameru da citam na tu temu, jer ima mnogo da se cita, nemam vremena ni volje, a ima ljudi koji znaju i hoce da pomognu.

Dakle, kada bi se dobro odabrali pojacalo i dva zvucnika, bilo bi primetno bolje nego 2C/6C+neka osrednja polovna zvucna? Meni je najlakse i najbezbolnije da uzmem 2C/6C, povezem, pa ako nisam zadovoljan porucim i zvucnu..

Apsolutno mi je najbitnije da zvuk ne probija, nece to biti pojacavano na maksimum(pojacavao sam M300 na maksimum, ovo su verovatno dosta jaci zvucnici) i da bude solidnog kvaliteta, ne ocekujem ne znam kakav kvalitet, ali ocekujem da bude primetno bolji od M300 i prethodnih(losijih od M300) sistema koje sam koristio.
 
Poslednja izmena:
Dobro odabrani zvučnici i pojačalo i neka osrednja polovna zvučna bi bili bolji izbor, integrisane jednostavno ne mogu da isporuče odgovarajući kvalitet i to je to.

Po navedenom mi se čini da bi ti i FC330 bili odlični ...
 
Poslednja izmena:
Blagi off:

Da li se moze USB dongle od Cloud II iskoristiti za povezivanje zvucnika? Daje daleko bolji zvuk na slusalicama u odnosu na integrisanu.

Ne nalazim po internetu informacije :D

Pogledacu onda sa ujakom po oglasima i kod ovog coveka, da sracunam koliko sve izadje, pa cu odluciti sta i kako.
 
Poslednja izmena:
Može, samo ne znam da li bi trebalo da bude pojačan do kraja da bi se dobio line out, kao npr. kod sličnih USB DAC-ova tipa Dragonfly. To ćeš već videti kad probaš.
 
Siguran si da smem da povezem zvucnike na dongle? :D
 
Da, jer se i drugi USB DAC-ovi sa pojačalom za slušalice povezuju na RCA ulaze pojačala bez problema, i to uglavnom tako što se jačina zvuka stavi na max. Ali ne moraš odmah tako, kreni od manje jačine pa ćeš proceniti sam.
 
U ovoj kuci se desavaju strasne stvari :D

Elem, situacija je ovakva(iako nije direktno vezano za temu, to je razlog otvaranja teme, a svakako cu uzeti ozvucenje za koje je tema otvorena):

-Kada povezem zvucnike na monitor(imam 3.5mm izlaz na monitoru, preko HDMI konekcije prenosi i zvuk), probijaju nenormalno.

-Kada ih povezem preko dongle-a, ne probijaju, ali se poprilicno slabije cuje, dok recimo slusalice preko dongle-a pojacane na 60% imaju istu jacinu kao preko integrisane na 100%).

-Kada povezem na plocu, cuju se normalno i nema ni blizu onoliko probijanja koliko ima kada ih povezem na monitor.

Dakle, ili preko monitora mnogo degradira zvuk, a preko dongle-a je zvuk dosta slab, ili je problem u onome sto se nalazi izmedju zvucnika, monitora i integrisane, a to sam ja :D

U svakom slucaju, u narednih par nedelja cu 99% promeniti zvucnike, trazicu na KP sa ujakom i otici cemo do coveka koji prodaje, pa cu pre kupovine napisati ovde :)

Najbolje(finansijski) bi bilo kada bih na rate uzeo 6C, neku osrednju zvucnu preko oglasa, mada ako se uklopi nesto poprilicno bolje za kes, neka ide zivot :D
 
Poslednja izmena:
U ime nauke, nista nije frkica :D

Monitor posandrcao definitivno, slusalice se jace cuju preko njega nego preko integrisane, ali probijaju nezdravo. Probao sada i preko integrisane da ih povezem opet, kao sto sam rekao, ~100% na ploci je isto kao ~60% na dongle-u i zvuk je losiji, ali nema probijanja. Slusalice preko monitora povezane su prilicno glasnije nego preko integrisane, ali probija nezdravo, kao i zvucnici.

Dakle, ili je izlaz na monitoru prso, ili je ovaj obican HDMI 1.4 3m toliko los da zvuk degradira u toj meri da nepodnosljivo probija, ili sam ja ziveo u iluziji da je zvuk koji ide preko HDMI-ja sa GPU-a isti kao kada bi se povezalo na integrisanu od ploce.

Sve u svemu:

Zvucnici povezani na integrisanu>zvucnici povezani na dongle(dosta se slabo cuje)>zvucnici povezani na monitor(smrt usiju).

Slusalice povezane na dongle>slusalice povezane na integrisanu(slabo se cuje i zvuk je los)>slusalice povezane na monitor(smrt usiju).
 
Poslednja izmena:
Logitech z623 juri, polovne naravno. Nemas bolji i jaci zvuk za te pare. Plus imaju THX sertifikat.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
@nidzakv Druze, daleko od toga da nemas bolje od tog logija za te pare ... Presonus Eris 3.5, Mackie CR3, Edifier R1280T, Micca MB42X ... lista je podugacka ako zelis 2.0 sistem i sve se maltene moze naci preko "domacih" madjara. Ja iskreno nesto nisam pristalica 2.1 sistema, mada stvar ukusa verovatno ,)

Edifier R1280T preko madjara, deluju kao odlicna kupovina gledajuci i citajuci testove na netu. Ja iskreno planiram da se u toku ovog meseca ponovim njima :) Trebalo bi da zvuce dobro sa Xonar STX. Elem, u pitanju je 2.0 bookshelf sistem.
 
Poslednja izmena:
Nisam nigde procitao da decko trazi monitore..

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Nebitno mi je sta i kako, zelim najbolji zvuk za ~100e, s tim sto je jacina/kvalitet bass-a manje-vise nebitan, uz opciju da se to poveze na PC :)

1280T skroz interesantan, ali sam malo skeptican sto je samo 2x21W..
 
To ti je to za 100e sto se tice te vrste zvucnika. Oni generalno daju vrhunski zvuk, ali za 100e ne mozes da ocekujes da lome stolariju. Zato po meni juri z623 imas ih po ww gigatron emmi, probaj na licu mesta, garantujem sa ces se oduseviti.. Licno koristim solo 9c, nije nesto specijalno sto se tice kvaliteta zvuka, ali bas razvaljuje. U kombinaciji sa SBZ..

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Cena za Z623 u domacim radnjama je ~190e..
 
Polovno za 100..

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Prvenstveno je za muziku, pa onda filmovi/serije, i na kraju gaming, mada za gaming je nebitno kakvi su zvucnici.
 
Uzeh Microlab solo 7c, jel ima neka eksterna zvucna ili tako nesto da valja, da mogu na to svasta da kacim? Ili mi treba dac, ne upucen sad, oprostite
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno