Šta je novo?

Assassin's Creed Odyssey

Mozda zavisi od toga kolko vremenski igru igras? Ti je mozda gustiras polako, po sat vremena, na svaki treci dan, dok ja recimo igram bukvalno svaki dan i to su sesije po 3, 4 sata, napravim dve takve sesije, pa za dan predjem 6 do 8 sati sadrzaja.
Tako sam zavrsio Originis, i morao sam da odmorim pola godine, pre nego sto sam se bacio na Odyssey, mada odmah od starta sam imao osecaj da sam pogresio i da nisam dovoljno dugu pauzu napravio, jer je odmah bio onaj deja vu osecaj, jer je sve vrlo slicno.
Ovakve igre, gde ima gomila vestackog sadrzaja, bas su nezahvalne za igraca poput mene, koji zeli sto pre da ih otalja i da se baci na sledecih 30 koje mi stoje na cekanju.
Verujem tek kad zavrsim svih 30 i ne budem imao vise zaostatak, da cu tek tad moci da uzivam natanane, sto ne znaci da ne naleti i sad poneka igra koja mi bas legne :)

To sto si rekao za RDR2, to potpisujem, zato i cuvam sve najbolje igre da igram tek na kraju, jer bi mi totalno obesmislile ove na cekanju, ako prvo te najbolje odigram.
Uvek tako radim, od te kolekcije koju imam, idem od "najgore" ka najboljoj, naravno po nekoj mojoj proceni.
 
Poslednja izmena:
^ slazem se povodom originsa i odysseya. Preterano je jedan za drugim igrati, jako mnogo slicnosti.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Precise razmislja slicno kao i ja. Ako ne mogu da izdvojim vise od dva sata na dnevnom nivou, brzo gubim interes za prelazenjem igre. Cim postoji vremenski vakuum, onda se lako vezem za pricu i ceo taj svet. Desavalo mi se pre da nesto zapocnem, pa tek godinu dana kasnije nastavim.

Kada ulozis toliko energije, vremena i zivaca, neminovna je visemesecna pauza kako bi se napunile baterije.

Srecom pa RDR2 necu da pipnem pre decembra/januara.
 
Mozda zavisi od toga kolko vremenski igru igras? Ti je mozda gustiras polako, po sat vremena, na svaki treci dan, dok ja recimo igram bukvalno svaki dan i to su sesije po 3, 4 sata, napravim dve takve sesije, pa za dan predjem 6 do 8 sati sadrzaja.
Tako sam zavrsio Originis, i morao sam da odmorim pola godine, pre nego sto sam se bacio na Odyssey, mada odmah od starta sam imao osecaj da sam pogresio i da nisam dovoljno dugu pauzu napravio, jer je odmah bio onaj deja vu osecaj, jer je sve vrlo slicno.
Ovakve igre, gde ima gomila vestackog sadrzaja, bas su nezahvalne za igraca poput mene, koji zeli sto pre da ih otalja i da se baci na sledecih 30 koje mi stoje na cekanju.
Verujem tek kad zavrsim svih 30 i ne budem imao vise zaostatak, da cu tek tad moci da uzivam natanane, sto ne znaci da ne naleti i sad poneka igra koja mi bas legne :)

To sto si rekao za RDR2, to potpisujem, zato i cuvam sve najbolje igre da igram tek na kraju, jer bi mi totalno obesmislile ove na cekanju, ako prvo te najbolje odigram.
Uvek tako radim, od te kolekcije koju imam, idem od "najgore" ka najboljoj, naravno po nekoj mojoj proceni.

A i to je diskutabilno. Ja kad saberem igram Origins 7 dana po 8 sati eto vec. Zena ode na posao, dete u skoli, nemam sta da radim i odigram celu smenu. Kazu da u Odiseju ima vise loot-a i grinda, a ja to volim. Tako da nema sanse da napravim pauzu :)
 
A i to je diskutabilno. Ja kad saberem igram Origins 7 dana po 8 sati eto vec. Zena ode na posao, dete u skoli, nemam sta da radim i odigram celu smenu. Kazu da u Odiseju ima vise loot-a i grinda, a ja to volim. Tako da nema sanse da napravim pauzu :)
Ohoho sto bi voleo da imam taj vremenski schedule kao ti, kako bih przio sve redom. Ovako par sati i brisanje sem retkij koje odigram do kraja...
 
Predjoh igru pre nedelju dana, 80 sati playtime, presao sve side-ove, pobio sve kultiste.
Iako igra ima velikih mana kao sto su besomucni grind i gomila fetch type questova, repetativnost i
nepotrebno ogromnu mapu sa previse sadrzaja, obzirom da sam je presao i da sam je igrao 80 sati,
govori o tome da je kvalitetna ili bar zarazna, kad je uspela da me zadrzi pored ekrana po 6 sati dnevno.
Igra je postala poprilicno laka posle nekog 30 level-a, steta i sto su stavili level cap na 50.
Nemam zelju naredne dve godine da igram neki novi nastavak, osim ako ne izbace grind ili da bar
bude opcionalan, a ne obavezan, isto vazi i za fetch questove, sve to treba da moze da se izbegne ako
zelis, a ne da si forsiran da odigras. Inace, svidja mi se ovakav AC, bolji mi je od svih prethodnika, za mene je
to pravi pravac, ali moraju vise postovati igrace.
Nadam se da ce neki naredni deo doneti nesto na tom planu.
E da, fascinantno mi je koliko su tehnicki ispravno odradili ovu igru, toliko ogromna mapa, RPG sa
gomilom questova, a ni na jedan jedini problem nisam naleteo, nijedan broken quest, nikakvo zagljavljivanje,
AI isto impresivan, prate te u hodu, a ako se i desi nesto nepredvidjeno, sto je jako retko, jednostavno se
spawnuju gde treba posle tipa 10 sekundi, znaci ja mislim da prvi put u zivotu igram jedan ogroman RPG, a
da nema bukvalno nikakvih problema na tom planu.
Necu pricati o zahtevnosti igre, neki pricaju da je neoptimizovana, a meni deluje da je zahtevna
sa opravdanim razlogom. Ocena - 7.5/10
 
To je nesto cudno, ova verzija koju sam skinuo je bila sa zadnjim update-om i pisalo je lvl cap dignut na 70 ako se ne varam, nebitno, ne bi puno promenilo iskustvo jer sam uzeo skoro sve skillove koje sam zeleo.
Svakako to nije uticalo na tezinu, jer ja sam bio lvl 50, a i svi protivnici koji su mi preostali, to jest regije, su bile tog lvl-a.
 
Na piratu ne postoji vise od 50lvl, niti postoji poslednji update, vec samo ona verzija od pre godinu dana.
 
U konacnoj verziji igre lvl cap je 99 mada je isti djavo. Kad stignes do 99-og sve je laganica jos igram na najtezem modu
 
Pa cela igra je generalno laganica, vise je stvar sto neke stvari zahtevaju vise vremena.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Moze mala pomoc. Igram vec danima, medjutim danas udjem u igru, crn ekran. Znaci cim kliknem na ikonicu da udjem, udje i crn ekran. Nista.... I posle je proradilo. Medjutim posle opet udjem i opet crni ekran. I tako vec 20x. Gasio KIS, fullscreen compatili...run as admin itd.... Nemam vise ideja. Nece ni u offline modu. Do cega moze biti?
 
Ako si nesto overclockovao, vrati na default pa probaj.
 
Pa jesam prije nekog vremena procesor, igra je radila ok, samo najednom danas crni ekran.
Edit - posle brisanja temp fajlova, proradi. Pitanje dokle ce raditi ok.....
Udjem i izadjem i nece opet.

Bice da je RivaTunerStat.......
 
Poslednja izmena:
Msi AB ne radi lepo sa AC Odyssey, remeti i HDR.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Samo sam sklonio riva tuner i ok je sada, za sada mi ne pravi probleme. Iako mi je i rivatuner tek posle 40h gameplay poceo praviti probleme.
 
Прочитао тему од почетка. Не могу да верујем, па овде 98% порука су тоталне глупости! О чему ви пишете? Кукате о игри, како не ваља. Само кукате. Па где је ова генерација игача отишла? 220 порука и само једна је написана о игри


Lovio si ovde?

sharks-map.jpg

Чему поента да него зна колико си времена свог живота уложио у ову игру? Играш је ради забаве, а не да кукаш (се хвалиш) колико времена си играо!

Почео сам да играм игру, душао до 15 нивоа, дошао до задатка да убијем продавца змија у Атини који је два нивоа изнад мене. Убио ме десет пута. Не могу никако да га пређем. Рекох да скокнем до теме на Бенчмарку, па да нађем неко упутство. Неку помоћ. Нашао тему, сад читање, кад оно.....

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Прочитао тему од почетка. Не могу да верујем, па овде 98% порука су тоталне глупости! О чему ви пишете? Кукате о игри, како не ваља. Само кукате. Па где је ова генерација игача отишла? 220 порука и само једна је написана о игри




Чему поента да него зна колико си времена свог живота уложио у ову игру? Играш је ради забаве, а не да кукаш (се хвалиш) колико времена си играо!

Почео сам да играм игру, душао до 15 нивоа, дошао до задатка да убијем продавца змија у Атини који је два нивоа изнад мене. Убио ме десет пута. Не могу никако да га пређем. Рекох да скокнем до теме на Бенчмарку, па да нађем неко упутство. Неку помоћ. Нашао тему, сад читање, кад оно.....

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока

Ili jesi ili nisi.. sta god da je to. Licno mogu da kazem da postoji "draz" u tome da se pokaze utroseno vreme, procenat igre i slicno. Trebalo mi je par godina da shvatim da nema "leba" pa ni zabave, kad sumiram potroseno vreme i energiju na takav vid "zabave". Ali dok je neko "u tome", *mjau**mjau**mjau*a, ne moze da se sagleda objektivno takav pogled na video igre. I to je to :)

Meni je i dan danas zao sto nisam uspeo nakon Originsa da se upustim i u Oddysey avanturu, ali kontam da cu nekad makar za par godina da se setim i procesljam ovo.
 
@salekojot
Dosli smo davno na bench forum i mislim da su to bili "zadnji trzaji" kada se pisalo o samoj igri,gameplay-u,kvestovima itd!Zasto je to ranije bilo tako?Odgovor je Youtube!
Danas se tamo nalazi svaki mogoci odgovor cak i za one manje popularne igre!Zasto bi neko dolazio na forum trazio neku pomoc i molio se da ti neka dobra dusa odgovori u sto mogucem kratkom roku!?Danas taj odgovor mozes dobiti odmah!Ovo uglavnom vazi za igre dok je za ostale teme forum itekako vazan!
 
Poslednja izmena:
Bas tako, a cak i dalje ima sajtova kako sta koji quest itd. a i po stranim forumima...

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Iskoristih ovaj popust i pazarih igru.

Za RDR2 sam dobio na forumu gomilu korisnih sajtova i linkova ka resursima. Nešto slično za ACO?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Iskoristih ovaj popust i pazarih igru.

Za RDR2 sam dobio na forumu gomilu korisnih sajtova i linkova ka resursima. Nešto slično za ACO?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
vjeruj samo igraj bez ikakvog znanja, samo lagano radi side questove i uzivaj u prici, ja sam tako igrao i vjeruj predobro mi je bilo i rdr2 ću tako :D

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Ja sam probao ACO nekih desetak sati posle RDR2 i batalio. Razlika nebo i zemlja. Ubili su sa generičkim questov-ima i grind-om levela. Kad vidiš kako neki open world koncept može da izgleda i funkcioniše iako ima dosta mesta za poboljšanje (RDR2), sve ostalo deluje nazadno.
 
E zato ja uvek igram od losijih ka boljim :D
Da si je igrao pre RDR2, verovatno bi je zavrsio.
 
E zato ja uvek igram od losijih ka boljim :D
Da si je igrao pre RDR2, verovatno bi je zavrsio.

Pametno.

Ja sam odigrao RDR2, ali sam presekao sa dve Tomb Raider igre, tako da mi je ACO napredak posle toga.

Posle ACO mi je na redu The Witcher... Nadam se da mi je taj redosled ACO -> TW3 dobar...

A što se tiče predznanja, meni su saveti za RDR itekako bili korisni. Za ACO me npr. zanimaju taktike koj gear ima smisla upgradovati i u kojoj meri, šta se od geara lako nalazi rano u igri a owerpowered je i slično.

Npr. našao sam jedan savet za ubijanje ajkula tako što se pucaju sa površine vode... jedna meni glupa mehanika (borba pod vodom) pretvorena u easy-mode.

Tako da ako neko ima neki takav savet oko opreme, levelovanja, mehanika igre i slično. dobrodošao je da podeli.
 
Svakako, najsladje za kraj... TW3 je bolji od svih nabrojanih igara.
 
Uzeo pre 2 nedelje novu grafiku,procesor i jos malo memorije.
Za vikend uzeo malo da igram ovo....
Misije su toliko dosadne,sve na neki isti fazon.
Grafika je ok,one cut scene su bas lepo napucali,jedino pentranje po brdima i kamenu mi je na nivau igre od pre 10 godina. Stene bi trebalo da budu malo jasnije uradjene.
 
Sto se meni tice, teritorijalne misije i one sa stubova treba ignorisati. Njih igram tacno koliko je u njih Ubi ulozio truda - nimalo. Em sto su sve ko automatski generisane, em sto umeju da budu i glupe (cist facepalm kad mi je neki najobicniji klosar sa ulice trazio da mu ucinim uslugu, i potopim mu 5 brodova:smash: :D A da ti osvojim par zemalja rodjace?). Igram one sa znakom uzvika, ganjam sektu (i sta naletim onako usput) i to je to.
A ne znam sta fali pentranju, meni bas fino sto svuda moze da se ide a ne da skacem ko konj u Skyrimu :d
 
Poslednja izmena:
Ne fali pentranju nista.
Povrsina po kojoj se pentram je mogla da bude malo bolje odradjena, Graficki.
 
A to ok, moze biti, mi smrtnici igramo na minimumu :S:
 
Nazad
Vrh Dno