Šta je novo?

Assassin's Creed Odyssey

I ja nastavio igru na novoj grafickoj...i dalje se patim sa dropovima na 30 u gradovima i 40 u borbama... :( Tesko djubre od optimizacije.

Od kada sam igrao poslednji put, dodali su neke nove skillove, sada je jos laksa igra i ako je vec bila prejednostavna :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Znaci pada na 30 cak i na tim jacim karticama, meni na 1070 pada cim sam u nekom vecem gradu ili negde gde ima dosta npc-ova, mada mene je tako i Watch Dogs zezao, jer imam star procesor.
Zato mi je najdosadniji deo igre taj u gradovima, znaci Atina kao najveci grad je nocna mora i tu jedva cekam da izadjem iz grada, kako bi mi se digo fps, a i nekako igri mnogo vise leze sve te deonice van grada, nekako mi je u gradu prevelika guzva, pijace na sve strane, a ja i u RL mrzim pijace i guzvu :D
 
Ne, nego je za igru neophodan jak 12 thread procesor da ne bi padalo.
 
^ sigurno jeste, kod mene radi na 2K sve na max 60fps drzi bez problema ali sa masinom iz potpisa. Kolega ima 2700x sa 1070ti na 1080p sve na max takodje bez problema 60fps.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Odgovor je bio na tvoje "Znaci pada na 30 cak i na tim jacim karticama".
 
Jok, gpu usage padne na 70 i fps na 30 cak i kada je svih 8 tredova cpua na 60-70%.
U drugim scenama, cpu i gpu na 90 i 99%, 70fps...

Vise mi Vrama fali, na 1080ti mi je punio na 10GB, i ako se isto ponasalo, samo sada ipak u proseku imam vise fps.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pa da, slicna stvar je prosle godine bila i kod mene, samo sa i7 3770 i dosta slabijom grafickom (RX 470). Procesor se "ladi", a graficka ne gura kako treba.

Kao sto rekoh, neophodan je bar jak 6c/12t procesor da bi se izbegle te čari djubretarske optimizacije. :)

A vrlo je moguce da igra bolje radi i na i5 6c/6t nego na i7 4c/8t.
 
Poslednja izmena:
Pa moguce...ali opet, sve je to zbog djubre optimizacije :)
I naravno, 3 drma koje samo ubisoft koristi...
Planiram mozda da prosledim celu konfe sem graficke za 300e drugaru, da uzmem 9700k u narednih mesec, dva...videcemo sta ce to reci...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
a mozda i namerno prave tako igru, da bi se prodali skupi procesori i graficke...
 
Hahahaha, izjebala me igra :D
Ja odradio restart skill poena i dalo mi 30, jer sam taj lvl bio, a onih bar 5 sto sam dobio na drugi nacin, a ne levelovanjem, to zaboravljeno :D
 
^ ja sam menjao 5-6 puta i svaki put sam imao isti broj. Nisam ni jednom gubio poene.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
jedno pitanje u vezi Mercenaries sistema
ubio sam Talosa koji je prvi mercenary u igri ali se sada on ne pojavljuje na mercenaries screen-u. Negde sam video na netu da bi trebalo da izgleda ovako: https://tinyurl.com/yyjxr8ty ali kod mene je ovako: https://tinyurl.com/yxbws2jp znaci ja sam sada drugi po redu ali levo od mene nema Talosa, ne znam da li je to normalno?
Takodje, kada otvorim moguce engravings za one koji su zakljucani stoji me recimo da treba da ubijem 10 mercenaries da bih otkljucao taj engraving ali mi skor stoji 0/10
da li je ovo bug ili se Talos nekako ne racuna?
 
Dal kad ubijes glavnog placenika iz Tier 1, dal prestaju konacno vise da te smaraju svi placenici ili se i dalje svaki cas spawnuju?
Takodje malo mi je cudno ovo lovljenje zivotinja, nekad da samo kozu, a nekad i meso, zube, ne znam od cega zavisi... jer ne mogu da zavrsim quest gde mi traze lynx i liones fang i shark tooth, zato sto bez obzira sto ih ubijem i 10, uvek dropuju samo kozu recimo, nikad ono sto mi treba iz questa i to sam provali da radi dok mi je quest aktivan, tek kad nije mogu da se nadam da ce poneka zivotinja dropovati ono sto se trazi, ne kapiram od cega zavisi.
 
Dal kad ubijes glavnog placenika iz Tier 1, dal prestaju konacno vise da te smaraju svi placenici ili se i dalje svaki cas spawnuju?
Takodje malo mi je cudno ovo lovljenje zivotinja, nekad da samo kozu, a nekad i meso, zube, ne znam od cega zavisi... jer ne mogu da zavrsim quest gde mi traze lynx i liones fang i shark tooth, zato sto bez obzira sto ih ubijem i 10, uvek dropuju samo kozu recimo, nikad ono sto mi treba iz questa i to sam provali da radi dok mi je quest aktivan, tek kad nije mogu da se nadam da ce poneka zivotinja dropovati ono sto se trazi, ne kapiram od cega zavisi.

kvestovi za zivotinje uglavnom zahtevaju retke zivotinje koje treba pronaci. tipa albino ili alfa. Ne secam se da sam imao da skupim od obicnih zivotinja toliko toga.
Sto se placenika tice, uvek ih ima. Mogu da te ne jure, ali uvek ih ima koliko hoces. mozes da ih rekrutujes, da im uzimas gear...
 
Ne mislim na quest za Daphne gde lovis one ogromne zivotinje, vec ima jedan side quest gde trebas da skupis 3 stvari koje sam naveo i to od obicnih zivotinja, problem je sto obicne zivotinje u 95% slucajeva dropuju samo kozu, dok u 5% slucajeva dropuju jos nesto, zube, meso, kandze itd... nije mi jasna ta mehanika, a mozda je i quest malo broken.
Evo sad mi recimo fale samo zubi od ajkule i ubijem 5 ajkula, nijedna ne dropuje zube.
 
Dal kad ubijes glavnog placenika iz Tier 1, dal prestaju konacno vise da te smaraju svi placenici ili se i dalje svaki cas spawnuju?

Nikad ne prastaju da te spawn-uju. Tier 1 nije najviši rang, ima i jače rangiranih plaćenika.


Inače što se tiče same igre, prešao sinoć glavnu priču. Priča kao priča (što se tiče porodice glavnog lika sa kojim igraš) je ono, sapunica sa tu i tamo očekivanim zapletima i raspletima. Sveukupno, glavna priča je ok. Ima čak i više AC tematike od AC Origins (barem meni), ono tipa animus i artefakti, ali je po meni poslednja prava AC priča stala sa AC Unity.
Sporedni quest-ovi su nekad dobri, većinom grinding, ako mogu to tako da nazovem, jer da bi prešao glavnu priču moraš da leveluješ, a to ne možeš bez sporednih misija koje te većinu vremena i ne uvuku u to što radiš, već cepaš mehanički itd.
Svet kao svet lepo odrađen. Mapa prevelika (bukvalno) i taj prelaz, ostrvo, planina, more itd. baš dočarava atmosferu. Muzika je dobra u skladu sa tematikom.

Glavni protivnik je optimizacija, koja je katastrofa. Čak je i AC Unity (koji je bio fail u startu), progledao posle nekog vremena. Ovo nikad neće popraviti, jer engine je sam po sebi od starta loše napravljen. Sistem odluka je wannabe The Witcher 3, ali nije još to na tom nivou, ali sve je to opet i pohvalno. Glavna zanimacija za mene počela kada sam prebacio lvl 40 i otključao neke lude sposobnosti. :)

Sve u svemu igra po količini sadržaja sa svim DLC-jevima (još nisam probao) vredi sigurno. Naravno, ako se pomirite sa optimizacijom u početku.
 
Ne mislim na quest za Daphne gde lovis one ogromne zivotinje, vec ima jedan side quest gde trebas da skupis 3 stvari koje sam naveo i to od obicnih zivotinja, problem je sto obicne zivotinje u 95% slucajeva dropuju samo kozu, dok u 5% slucajeva dropuju jos nesto, zube, meso, kandze itd... nije mi jasna ta mehanika, a mozda je i quest malo broken.
Evo sad mi recimo fale samo zubi od ajkule i ubijem 5 ajkula, nijedna ne dropuje zube.

Lovio si ovde?

sharks-map.jpg
 
E presao sam taj quest, jednostavno stajao je pasivan i vremenom dok sam resavao ostale, skupilo se sve sto treba, a pazio sam kod trgovca da slucajno ne prodam to sto mi treba i to je to :)
Blizu sam kraja igre, sa porodicom sam resio, sad lovim kultiste i ostalo je ono kod caleta sa Atlantidom.
 
Ko nije igrao nista od prvih par delova sta pre igrati a nije mi bitna hronologija, origins ili odiseju?
 
÷1

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Odluci se za jednu, jer nema sile da ces imati zelju i tu jednu da zavrsis kamoli obe.
Ja uvek volim prednost da dam zadnjoj, a i Grcka mi je zanimljivija i prelepo je zaista uradjena u igri, tako da moja preporuka ide na Odyssey i svakako je igra bar malo unapredjena u nekim stavkama u odnosu na Origins.
Brze hodas sto je jako bitno u ovakvoj igri, izbaceno je ono jurcanje kocija sa resursima u Originsu, koje je bilo uzas smorno, meni licno OD bolje radi od Originisa, reko bi da je bez sumnje i bolji i zanimljiviji dizajn sveta itd, mrzi me sad da se prisecam sta sve, ali definitivno Odyssey.

Ako prvo odigras Origins, mogu da potpisem da neces zeleti ni da pipnes Oddysey makar godinu dana, a najeverovatnije i nikad.

Takodje u Odyssey mozes da kupis materijale kod trgovaca, sto nece biti problem, imaces gomilu love i moci ces da dismantelujes u materijal celu opremu, osim Legendary klase.

i da, meni je pre Originsa AC bio takav krs nevidnjeni, ko bi reko da umeju da naprave nesto sa AC tematikom, sto valja.
 
Poslednja izmena:
Ja sam pre nekoliko godina uspeo da vezem dva dela ACa posto sam bio u vecem zaostatku. Mislim da sam tamo 2015 u kratkom roku presao AC III i Black Flag. I to sam uspeo zato sto mi je za obe igre trebalo dvadesetak sati, doduse Black Flag blizi cifri od 30.

I uvek sam kasnio barem jedan deo, prosle godine sam proveo 40 sati uz Syndicate i bila mi je namera da krenem da picim odmah Origins i bas zbog promenjene mehanike i sto su promenjene kontrole sam napravio pauzu 10 meseci. Tako sam isto pokusao februara kada sam obrnuo Origins da se prebacim na Odyssey ali prosto nije islo. Zajednicko za obe igre, mnogo ulozenog vremena i oba puta sam dobio nervni slom tako da sam izgubio volju da prelazim nakon glavne price. Sa tim da sam u Originsu mnogo bolje stojao i presao sve sporedne misije. Nisam imao volju i zelju da prelazim DLCove. Izmedju Originsa i Odysseya sam napravio vremenski razmak od skoro 8 meseci. U Originsu sam znao tako retardirano i lako da ginem da mi je prekipelo. U Odisseyi pored toga sto sam izabrao muskog lika i bilo mi ga je mucno slusati sam sjebao pretposlednju stavku pa sam dobio los kraj i sto je fora mislio sam da sam uradio dobro. Napravih 3-4 sata progresa sa sporednim misijama, zavrsim igru(tj ovih poslednjih par glavnih misija) i iznerviram se sto sam dobio takav kraj. U tom trenutku sam puko i bio sam u fazonu bitno mi je samo da dobijem srecan kraj, J***s ove sporedne kvestove koje sam mislio da zavrsim, ako mi kraj pokvari dozivljaj. Srecom pa sam imao autosejv koji me je odbacio pre toga kada sam zabrljao i izborio se za srecan kraj. Srecan kraj u tom trenutku mi je bio mnogo bitniji od prelazenja svih sporednih misija. Jednostavno me nije vise interesovalo, sam sam sebi kriv sto sam pokvario uzitak. Mada vec mi je bilo prekipelo sto sam zilion puta silazio u pecinu, samo sam cekao da zavrsiim sa igrom vec jednom. Kao rezultat toga, treba mi pauza sigurno od par nedelja kako bih mogao u nesto drugo da se udubim.
 
Poslednja izmena:
Ma ne moze se ovje u istoj godini igrati, a ne jedna iza druge hahaha

Ja sma Odyseyu igrao haman pola godine, preko 100 sati igre aktivne, zavrsio sve moguce questove bas je ono zavrsio sa mrakom i iako mi je plan bio i Origins odigrati nema sanse da bi mogao upaliti, jednostavno treba odmora

Prije toga sma za dusu svoju presao ezio Pack koji je meni najbolji i gdje je najbolja prica, davno igrao ac 2 na pcu, pa ocejfio na ps4, onda nakon mjesec dva naletila mi odysseya i bas uticao jer sam je bas sporo i igrao sigurno preko 4 mjeseca
 
Napravio sam pogresnu procenu dva puta, zato sto sam pre toga imao jedn dobru i to sam presao na misice. Zaboravih da napomenem da sam se tada iscimao za DLCeve i svi su mi bili losi. Ne mogu samo da se setim kada sam presao AC: Liberation.

Kad bolje razmislim prvo Origins pa Odysseya. Ako prvo predjes Odysseyu, primetices koliko je Origins ''siromasnijii'' svet u odnosu na Oddysseyu i koja su sve poboljsanja u gameplayu izmedju te dve igre.

Sad se setih zasto nisam igrao Syndicate, do pretprosle godine sam terao komp koji sam kupio 2009.

Minimum pauza pola godine izmedju nastavaka u bilo kom serijalu, a neki put nije ni toliko dovoljno. Mada igre su ovako dosta slicne, tako da sigurno treba pauza 9-12 meseci.
 
Ako prvo odigras Origins, mogu da potpisem da neces zeleti ni da pipnes Oddysey makar godinu dana, a najeverovatnije i nikad.

Zašto misliš tako?? Bar meni nije ni najmanje smetalo da igram Origins, pa odmah zatim Odyssey, pa da se opet vratim na Origins i opet na Odyssey. Ne znam, Egipat ima neki fini šmek tajanstvenosti u igri koji mi nedostaje u Grčkoj koja je raskošnija i različitija. Svaka igra ima svoje dobre i loše strane, bar meni su obe podjednako zanimljive. A DLC-ovi u obe su drugačiji od osnovne igre (mnogo više fantazijski), pa ko to ne voli može i da preskoči.
Jedino zbog čega će, meni lično, biti teško vratiti se na obe igre je Red Dead Redemption 2. :)
 
Nazad
Vrh Dno