Šta je novo?

Assassin's Creed Odyssey

Meni je jurenje kultista bilo i najzanimljivije. [emoji16]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Dok su mi bili vidljivi po mapi, ok, kad sam morao da ih trazim po sporednim zadacima nisam imao snage. A ja sporedne nisam radio skoro uopste, imao sam ih na desetine, ko zna u kojim zadacima se krili kultisti, ko zna kad bi zavrsio. Mogao sam uz pomoc jutuba da ih trazim, ali lakse mi bilo samo da pogledam ko je na vrhu. Cak nije to nista lose u igri koliko dosadno do bola.

Ja sam Witcher 3 igrao 2 meseca i nisam se smorio, ovo sam se smorio u main story, da sam krenuo sporedne da radim, izludeo bih.
 
Mene je drzalo dok nisam odradio main story i kultiste, a onda naglo opalo

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Za razliku od Vas mene je bas igra drzala, odradio sam bukvalno sve. Od main story, kultiste, 4 legendary zadatke do svakog upitnika na mapi. Bukvalno nema ni jedan jedini zadatak vise na mapi. Ukupno vreme igranja 119h i 53min.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Grind nikad gori, doduse trenutno igram Origins, nekih 30 sati u igri i smorio sam se sa sporednim, a sto je najgore, moras bar neke da radis, da bi imao dovoljni level za main. Nista gore nego kad te igra forsira da igras sve, a daje ti kao neki izbor.
Inace iskopirali su Far Cry 3 samo tako, sa onim zivotinjama, lovom i nadogradnjom.
 
Poslednja izmena:
Ja sam presao prva tri assasina i nisam igrao ni jedan do originsa, tako da su mi ova dva zadnja odlicna. Sto se tice grindanja je izbor, ja volim da predjem igricu 100% ako mogu, odyssey sam igrao 2 meseca bez zurbe.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Imam problem sa igrom. Sa rx 580 8gb je igra radila tecno zauzece vrama 3.5gb ali kad sam ubacio 580 4gb dobio sam uzasne frame dropove. Min fps je bio oko 26 sad je 1. Reinstalacija drajvera nije pomogla.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Meni sa Vega 56 kartok konstantno dropovi.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Imam problem sa igrom. Sa rx 580 8gb je igra radila tecno zauzece vrama 3.5gb ali kad sam ubacio 580 4gb dobio sam uzasne frame dropove. Min fps je bio oko 26 sad je 1. Reinstalacija drajvera nije pomogla.

Sent from my MI 5s using Tapatalk

To je do vrama, meni vuce i do 4.7 gb

1.PNG
 
Hvala. Instalirao sam AB i vidim da zauzece nekad skoci preko 4gb (nekih 50MB) iako u opcijama igre sa trenutnim podesavanjima stoji 3.2gb
Malo cu da testiram podesavanja pa da svucem usage ispod 4gb.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Pa taj min fps od 1 i nije bas do vrama. Toga nema na 570 4gb. Koristi stare drajvere svakako od pre Andrenalina 2019 i uglavnom igre rade dobro, kako predjes na novije 50/50 je sansa da imas probleme.
 
Poceo sam da igram, imam vec nekih 10 sati i bez sumnje se odmah vidi da radi bolje od Originsa, secam se da sam u Originisu morao da smanjujem neku opciju, dok je ovde sve na max.
Citao sam na ovoj temi, a i gledao klipove koje opcije treba smanjiti, ali meni ne prave prakticno nikakvu razliku, pa sam sve ostavio na max, uglavnom imam od 40 do 55 frejmova, ali dese se situacije da mi bude i na 33, recimo kad sam u gradu, ali funny thing je to, da se to u igri ne oseca, cim sam lockovao da ne prelazi 60 fps, sve radi smooth, i uopste nemas osecaj da je nekad 30 fps, i tako ja setam gradom, sve lepo klizi, tek ja ukljucim riva tuner, kad ono 30 fps, ja neverica.
Tako da ovoj igri ne smeta nizak fps, pohvalno je to sto su ubrzali glavnog lika, pa se osetno brze krece po mapi od onog iz Originsa.

Prica i likovi sasvim korektno, slicno ko Origins, rade posao, drze me uz ekran.
Grafika jeste malo uznapredovala, a i okruzenje je bez sumnje lepse i zanimljivije, gde ces bolje od Grcke i njenih ostrva, nema vece lepote.
Pare za sad ne znam za sta sluze u igri, skupio sam 10.000 drahmi i nemam na sta da potrosim, mozda posle bude onog klinca sto prodaje kutije, kao u Originsu.

Krafting pominju da je prisutan, ali ja ga nemam ili je lockovan, mozda treba da se otkljuca u skill-u ili sam jos na pocetku, pa ga igra jos nije otkljucala.

Kvestova ima previse i znam da je igra mnogo duza od Originsa, pa iako mi je zanimljivo, za sad radim sve zivo, ali uskoro cu se koncetrisati samo na main, jer cenim da cu se smoriti, a tek ako mi bude falilo nekoliko lvl-ova za main, tek onda cu odraditi te sporedne, za tu mizeriju sto donose...
Ja nikad krace te sekundarne kvestove nisam video u zivotu, bukvalno svi se zavrsavaju za minut, a u zivotu nisam video quest koji traje 10 sekundi... dakle pokupim quest sa table, odem do zene u blizini koja je dala "oglas za posao" i kvest je mozes misliti da joj dam 50 drahmi hahahahahhahahhh, kad nisam umro :D dam joj 50 drahmi i gotov kvest za 10 sekundi, rekord, a exp-a naravno nesto neprimetno... tako da mi je van pameti raditi te kvestove i tu pre svega mislim na te da kazem third tier kvestovi, dok ih ima zanimljivih koji su first tier.

Stavio sam da igram na Normal i jeste mi lako, ali me nervira kad stavim na Hard da igram neke igre i jedino sto se desi jeste da ti tolko otupe udarac, da moras da ih bijes do sutra i onda se osetis ko da udaras krpene lutke, pa iako uglavnom igram na Hard, nervira me taj trend da je tu jedina promena sto tebi otupe udarac/ neprijateljima dignu hp i nista vise, umesto da povecaju broj neprijatelja ili da budu pametniji, obraziviji, da gadjaju strelama, bombama, oni samo odrade taj jeftin trik i to me mnogo nervira, jer je totalno game breaking, sad ja tu da mlatim protivnike do sutra, totalno menja iskustvo igre u odnosu na ono kako su je zamislili i pravili, to mi se desilo i u onom Quantum Break-u donekle, budu neki neprijatelji koje moras da filujes do sutra sto je retardirano, pa cak ni headshot ne resava, vec recimo onogo specijalca morate cak i do pet puta pogoditi tacno u vugla da bi pao, cist ret**dizam.

U tuznom dobu zivimo, kad se kao primer dobrog AI-a, secam samo prastarih No One Lives Forever 2, koji 'ebano dominira koliko je dobar AI imao, i Half Life, FEAR, sve stare igre... novih primera se nesto bas i ne secam, mada imam u zaostatku 20-ak novijih igra, pa cu videti.

Da se vratim na Odyssey, meni se AO serijal uopste nije svidjao, ali tek od Originisa je to pocelo da lici na nesto, mozda bas zbog te totalne promene i moram reci da sam bas uzivao uz Origins i sada uz Odyssey, jedino smara taj obavezni grind, to je velika mana igre.
Nekako igra ima ono nesto da te zadrzi uz sebe ceo dan, prelepa grafika, odlicni likovi i prica, setting, gameplay, sve... Podseca na neku mesavinu Far Cry-a, Witchera i novijih Fallout-a.
 
Poslednja izmena:
Kvestova ima previse i znam da je igra mnogo duza od Originsa, pa iako mi je zanimljivo, za sad radim sve zivo, ali uskoro cu se koncetrisati samo na main, jer cenim da cu se smoriti, a tek ako mi bude falilo nekoliko lvl-ova za main, tek onda cu odraditi te sporedne, za tu mizeriju sto donose...

Od pomoćnih kvestova igraj samo one koji su označeni sa uzvičnikom ( ! ) , svi ostali su su "fetch & carry" mali kvestići koji samo donose pare i sirovine i nisu bitni. Ovi sa uzvičnikom su ponekad upleteni u samu priču igre.

Podseca na neku mesavinu Far Cry-a, Witchera i novijih Fallout-a.

Čista kopija Witchera, što, bar po meni, uopšte nije loše. Prvo sam igrao kao Kasandra do pola, onda kao Aleksios gotovo do kraja, dok su me živci držali zbog užasno iritirajućeg glasa, pa sam opet kao Kasandra došao do "Legacy of the First Blade" DLC-a i, za jedno 30-ak sati, do kraja igre.
Inače imam preko 300 provedenih u igri...
 
Ok, onda cu tako.
Ja inace igram sa Alexiosom, koja je razlika sa Kasandrom, jel ona brza i stealth orijentisana?
 
Apsolutno nikakve osim kozmetickih.
 
Ja se spremam da pocnem ovo na Uplay+. Samo planiram da ga igram na 30fps lock na Very High detaljima jer sam tako radio nekih 2 sata benchove i deluje mi skroz ok za dzojstik (prva igra koju cu da odigram u 30fps-a a da nije u takvom portu).

Ima li "smisla" igrati sa onom opcijom world explorer il kako se vec zove ili je apsurdno za prvi run ? Volim da istrazujem, da idem detaljno i generalno da uradim 100% achievemente, to mi nekako ostavlja zadovoljstvo jer sam procesljao igru i uzduz i popreko, ali bez navigacije malo me plasi posto je ogromna mapa. Jel igrao neko tako celu igru ? Jel uvek lokacija questa kao opisana sa asocijacijama indirektno na lokaciju ili ? Bas me zanima, a nisam nista spoilao sebi osim prvog dela od sat vremena. Nisam prihvatio ni jedan quest osim prve lokacije sa orlom kroz tutorial.
 
Poslednja izmena:
Ja ne igram sa tom opcijom, jer mrzim da bauljam po mapi, trazeci gde trebam sledece, ovde ti obelezi gde ti je tacno u metar objektiv i to je to, mislim da je to najbolje resenje obzirom na velicinu mape.
Kad bi samo ovu igru igrao narednih godinu dana, onda bi se mozda i zezao sa tom opcijom, a ovako bih ipak radije da imam dinamicnije iskustvo.
 
Ja nikako da je zavrsim!Ostao mi je jos Fate of Atlantis DLC i oni "zeleni" kvestovi koje cu da odradim ako pocnem new game+!Posle nekih 50-ak sati sam prestao da "cistim" one znakove pitanja i radio samo main i side kvestove,smorilo za medalju!Dobra je igra,ali glasovna gluma je blagi uzas!Svi likovi kao da nemaju trunke emocija,bilo je tu nekih svetlih trenutaka,ali to je prava retkost!Susret Aleksiosa i njegove mame je smejurija koliko je neubedljivo!
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo, meni uopste ne smeta Alexios-ov glas, sasvim mi je ok.

Stvar je u tome što sam tipa koji je dao glas Alexios-u, Majkla Antonakosa, gledao u seriji THE CROSSING i čovek ima neverovatno prijatan i normalan glas, baš kao i glumica koja daje glas Kasandri, ali u igri zaista zvuči urnebesno loše. PRETERAN naglasak i više nego očigledno nametnut "mačo dubok" glas je nešto što mi je, bukvalno, paralo bubne opne. Volim igru, imam živaca za sve, ali došao sam od poslednje, treće epizode DLC Fate of Antlantis kad mi je razgovor sa jednim od... neću da spoilujem, bio toliko iritantan da zaista više nisam mogao. Došao sam do 98% igre i toliko mi je bilo mučno da mi je draže početi sa Kasandom od početka nega da ga slušam još tih 2% igre. Tu se ni najmanje ne slažem sa tobom.
 
Kasandrina prica je canon.
 
Poslednja izmena:
Hehe znaci ipak si greskom odradio[emoji1787]

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nisam, nego me iznenadilo što se pojavila takva opcija u dijalogu, nisam očekivao takve stvari u igri, ali odbio sam :D
Komično do daske svakako :D
 
Hehe odlicno, moj kolega je i probao[emoji3] zbog ne citanja dijaloga

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
I ja sam... Kao i moja žena u oba prelaska... Ali ne slučajno. [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Hehe, ja sam tog pedera odbio, ali sam zato onu nezasitu babu smirio na par dana :laugh:
Sad se mucim sa onom ogromnom divljom svinjom...
 
Ne brini imaces za pedere jos prilika[emoji3]. Samo polako i uzivaj u igri. Meni je odlicna.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno