Šta je novo?

Assassin's Creed Odyssey

Meni 1070 na ispod 70c, nista spec, na 24-26c ambijentalne.
 
Ja baš mislio da je Origins odlično optimizovan s obzirom kako je radio na mom kompu, ali ok. :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
^ mnogo je optimizovaniji nego origins. Kod drugara na fx9590 i rx480 4gb origins je seckao kao lud na full hd medium podesavanjima dok odyssey radi bukvalno glatko bez stucanja.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ba kojim podesavanjima radi glatko bez stucanja? Posto sam ja jedva na Vegi i na 5820k(4.7ghz) namestio da radi.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
^ mnogo je optimizovaniji nego origins. Kod drugara na fx9590 i rx480 4gb origins je seckao kao lud na full hd medium podesavanjima dok odyssey radi bukvalno glatko bez stucanja.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
A dobro, ipak ima jaču konf. od mene. Pisah već da na FX-6300 i RX550 4GB teramo Origins na 720p i very high sa nekih 30 - 40 FPS što uopšte nisam očekivao da je izvodljivo. :D
Onda da se nadam da će i ovaj raditi tako nekako? :D
Valjda će se večeras svući (ipak je 63GB, a ne držim komp uključen 24h :d ), ali ću tek za vikend stići da isprobam. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ba kojim podesavanjima radi glatko bez stucanja? Posto sam ja jedva na Vegi i na 5820k(4.7ghz) namestio da radi.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Full hd i na high, nista vise dirano.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
I ja potvrdjujem da je ovaj deo bolje optimizovan.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ja stvarno ne razumem da li developeri gledaju PC kao pir.atsku konzolu pa je optimizacija ovako losa ne samo origin ili odyssey nego dosta igara. Gde mi treba fazon masina da pokrecem apolo shuttle da bi mogao da igram normalno. Imam osecaj kao da koristim xbox sony emulator na kompu nego igru za komp
 
Poslednja izmena:
Gde mi treba fazon masina da pokrecem apolo shuttle da bi mogao da igram normalno.
Da ti to treba to bi bio sam vrhunac optimizacije. Današnji low end telefoni su par hiljada puta jači od te mašine. [emoji14]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stigoh ipak sinoć da odigram jedno dva, skoro tri sata. :)
Sasvim ok radi, možda mi je Origins radio malko bolje. Odyssey sam namestio na 720p med/high kombinacija sa AA na low, lock na 30 FPS i uživancija. :)
Za sam početak mi više leži nego kada sam započeo Origins... i ne, nije zbog Kasandre. :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Meni igranje na 30fps nema nikakvog smisla. Volim da bude sto blize 60, kada vec ne mogu da zakucam za 60. Ali eto brat se ne buni, kaze odlicno radi. Ako je njemu dobro, meni jos bolje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Meni ima potpunog smisla kad maksimum navuče 40 i nešto, a čim je nešto zahtevnije dropuje na oko 30. Onda ta razlika je jako iritantna. :) Svakako sa mojom mašinom 60FPS neću videti ovde. Hahahaha! :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Upravo odigrao malo...jel se meni cini ili nema vise charged attack sa konja kao u originsu? Ono da drzis mouse 1 a on nategne mac/sekiru i tako jase i kad pustis klik opali

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Meni igranje na 30fps nema nikakvog smisla. Volim da bude sto blize 60, kada vec ne mogu da zakucam za 60. Ali eto brat se ne buni, kaze odlicno radi. Ako je njemu dobro, meni jos bolje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

30fps-a samo ako imas dzojstik tu nema dileme. Mada kada se setim do 2013-e ja sam igrao igre na lock 30fps. U ovoj igri sa Dualshockom je skroz okej. A za one koje zanima kako radi na RX570 ukoliko imaju i7 u spoileru.

[YOUTUBE]eUoqN7zfoi4[/YOUTUBE]
 
Danas mi stigla XFX RX560 pa sad je rezolucija otišla sa 720p na 1080p, a i kompletna grafika na gore (nisam znao da je baš tolika razlika između RX550 4GB i RX560), ali i dalje lock na 30FPS pošto se, po onome što igra pokazuje, šeta od 27 - 68 FPS što su baš užasno iritirajuće oscilacije. Ovako 27 - 30 FPS je neprimetno, ali igra izgleda vrhunski. :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Vidi ti njih :D

30fps u non pucacina igrama je pravo blago na najvecim podesavanjima, meni bar :D

Uglavnom kad imam opciju medium i 60 fps vs neki ultra i 30 fps(stabilnih), uvek izaberem ovo drugo.

Ah da... imam opravdanje, igranje na konzoli je vrv ostavilo uticaja :D
 
Moj savet vam je da podesavanje za oblake stavite na medium i maglu ( fog) na medium. Barem 15 fps dobitak a vizuelno se ne primecune. Ja sve na max podesavanjima i sa oblacima i maglom imam oko 60 prosek na benchu ali varira katastrofa. Kad sam ugasio ovo sto sam rekao prosek mi je 73 i to dosta stabilan fps. Probajte...
 
Ja sam samo oblake smanjio i naravno, iskljucio odvratni AA koji sve zamucuje.
 
Čitam šta pišete i prosto da čovek ne poveruje da toliko gore radi od Origins-a... Doduše kupio sam i prešao origins u septembru ove godine pa je iskrpljen, ali opet...
 
Radi isto, uvedeni su ozbiljniji volumetric clouds, koji su zahtevniji.
Mozda cak i bolje radi jer ima manje dropove, Origins mi je padao na 25 fps lada u gradu krenem da se sibam na konju recimo, a ovde je to uravnotezenije.

AA ne koristim jer poruzni igru, a ne zato sto ie zahtevan.
Da je kvalitetan AA, bio bi zahtevan, ali ovo djubre od TAA necu da ukljucujem, samo muti sliku, tripujem sa mi trebaju naocare, bas smeta ocima.
 
Probao sam bez AA i ne dobijam neku razliku u brzini, ali zato mi se konstantno pojavljuju bele tačke na ivicama modela. Sa AA na high mi izgleda odlično. :)
Bez oblačića mi izgleda nekako prazno sve pa sam i njih turio na high. Teksture na high, karaktere na ultra, ostalo sve na high. Meni izgleda predobro, a trči sasvim ok na 30 fps. :) Iskreno ne znam ni čemu toliki "hipi" oko visokog fps. :D
Anyway, s obzirom kakva mi je mašina ja sam prezadovoljan i što ovako radi, a 60 fps prosek svakako mogu da zaboravim... Možda na very low, ali čemu onda? :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Probao sam bez AA i ne dobijam neku razliku u brzini, ali zato mi se konstantno pojavljuju bele tačke na ivicama modela. Sa AA na high mi izgleda odlično. :)
Bez oblačića mi izgleda nekako prazno sve pa sam i njih turio na high. Teksture na high, karaktere na ultra, ostalo sve na high. Meni izgleda predobro, a trči sasvim ok na 30 fps. :) Iskreno ne znam ni čemu toliki "hipi" oko visokog fps. :D
Anyway, s obzirom kakva mi je mašina ja sam prezadovoljan i što ovako radi, a 60 fps prosek svakako mogu da zaboravim... Možda na very low, ali čemu onda? :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Kazi mi samo lock 30fps i to je to ? Ranije sam citao nesto o nekim podesavanjima u Nvidiji/AMD-u na fazonu vertical synca da bi to bilo malo "maznije" kao na konzolama.. Posle 15-ak minuta je okej svakako.
 
Planiram da uzmem igru ali me interesuje da li save fajl sa narodne verzije moze da se ubaci u original i da li bi radilo to kalo treba? i da li neko zna gde se nalazi save fajl u narodnoj verziji?

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Probao na Steam-u SOTR da ubacim save file ali nece da prihvati.Odmah iskoci onaj claud i kaze da nesto ne valja.Na uplay nikad nisam probao.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
možda možeš da ubaciš save dok je igra pokrenuta i nateraš da upload na cloud uplaya po gašenju igre. Naravno, igra prvo mora da bude kupljena da bi se ovo uopšte testiralo.
 
https://youtu.be/MjLSOGfdIMQ
Ja sam ovako uspeo sa originala na cpy samo je bilo potrebno ubaciti u pravi folder posto se razlikuju 2 cifre, i samo trebas da promenis username u txt fajlu na tvoj koji je na uplayu, u svakom slucaju mozda je malo komplikovanije dok se ne namesti ali je moguce a ima i neki lik koji to radi barem sam to nalazio cini mi se na redditu, ali on naplacuje svoju uslugu..
Samo sto ti radis obrnuti redosled..ali mislim da bi trebalo da proradi a i u uplayu ugasi online sinhronizaciju save-a, dok ovo ne odradis pa ako uspes posle vrati..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala na savetima,pokusacu pa cu videti sta ce da ispadne.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ja zavrsio posla sa sestrom Kasandrom i shvatio da mi ostalo jos 25 kultista koje moram da nadjem radeci sporedne zadatke. Nisam imao snage jos i za to. Odgledao na youtube ko je lider i obrisao igru.

Samo main story je dosadan vec od pola, da ne pricam o sporednim glupostima, ko ovo odradi 100% svaka mu cast.

Meni je ovo primer kako velika igra ne treba da izgleda.

Cak sam negde pred kraj poceo da citujem samo da sto pre zavrsim.

Jedini bas bas poztivian deo mi je ono oko atlaantide. 10h dobre kampanje, ostatak... meh.
 
Nazad
Vrh Dno