Šta je novo?

Assassin's Creed Odyssey

Mislim da neces imati problema,posto razlika nije neka da bas upada u oci kada igras,a pogotovo kada imas jos resursa u rezervi!Bas cu da probam preko Riva Tunera kako to deluje,posto mi se lock iz igre bas ne svidja,smeta za oci!
 
Riva tuner lock na 40fps (dosta bolje za ovakve naslove od 30fps, ogromna razlika u fluidnosti), vsync on i tribble buffering u driver control panelu.
Tako trenutno igram Vampyr sa mojom RX 560, a probao gomilu drugih AAA naslova, super radi i fino u igri deluje. Daleko da je isto kao 60fps lock, ali sa ovakvim hardverom i zahtevnoscu igara super.
 
Meni je lock iz igre na 60fps pravio strasan tearing. 5 linija na ekranu sa cepanjem. Skinuo sam cap i pustio kako jeste i nema više tearinga i stalno sam preko 60fps.
Inače, senke i teksture odmah smanjujem u svim igrama. Posle toga detalje tipa nebo (ej, kvalitet neba u igri...) ako su dostupni.

sutra prelazim na 144hz monitor pa me baš zanima kako će da funkcioniše. neće biti gsync.
 
Hahaha! Ma sve dok mi ne pada (huehuehue) previše ispod 30 fps na tim kompleksnijim delovima meni je ekstra! Hahahah! :D :D :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Moze li Vega 56 da potera ovo na 2k monitoru na razumnom fps-u? Naravno, smanjeni detalji sta treba. Razuman fps je meni uvek preko 45 fps.
 
45fps lock realno za ovakvu igru ti nista vise ne treba, sigurno moze na very high. Ultra ne pokusavaj, radilo bi tako po benchmarku ali u realnoj igri ima dosta zahtevnijih scena. A i nema razlike realno u prikazu, da mozes okom da primetis.

Pogledaj Digitalfoundry analysis na youtube.
 
Poslednja izmena:
A koja je fora u lock fps-u sada? Mislim odavno ne igram igre, ispao sam skroz iz stosa. To ja za burazera pitam, on je odigrao sve AC naslove, pa da znam kako bih namestio njemu da igra. Ja cu samo baciti pogled ponekad kako on igra i probati kakav je fps. :) Bezveze mi je da spustam na 1080p kada vec imam 2K monitor. Bolje neke detalje da smanjim u igri, valjda nije toliko lose optimizovano da nece moci da gura lepo Vega 56.
 
Lock ti je malo bolje resenje nego da ti varira fps od 60 do 45, tu se oseti stutter. Ako imas konstantan fps, cini se iole tecnije nego kada varira.
 
45fps lock realno za ovakvu igru ti nista vise ne treba
Lock ti je malo bolje resenje nego da ti varira fps od 60 do 45, tu se oseti stutter. Ako imas konstantan fps, cini se iole tecnije nego kada varira.
Upravo probao lock na 45 fps-a!Od ovoga nista vise ne treba,mislim da sam sad nasao zlatnu sredinu svega!Hvala momci!
 
Probao i ja, nije tako strasno koliko sam mislio da je... Radi odlicno na very high, normalno AA sam na medium, senke isto a ostalo ostavio kako je i sama igra podesila tj.prepoznala. Izgleda lepo i ok radi bar za sad, igrao mozda 30min
 
Kako zakljucavate fps na odredjenu vrednost?
 
Svidja mi se igra skroz, mislim da ce do izlaska RDR2 odlicno da me sluzi.
 
Nesto su se ovi gadno zeznuli kod legendary opreme. Epic je bolji :D
Legendary bi morao da ima isti broj perkova kao epic, samo kada se kompletira, treba da ima i taj jedan bonus.
Ovako kako je sada, svaki deo ima 2+engraving i tak kao set, dobija se jedan, ali na ceo komplet. Dakle, pojedinacno 2.1 slot + engraving. Epic ima 3+engraving.
Ne mogu sada da se setim shadow of mordor (poredim jer su ih kanda malo koporali), ali sam prilicno siguran da je bilo dobro uradjeno. Mozda je cak i ac origins bio ispravan.
 
Za sada dogurao do nekih 20h u igri, na početku mi je promena sa pustinje na ostrva bila meh, ali kako odmiče igra postaje sve interesantnije.
Priča sama po sebi za sada tu i tamo, drži pažnju ali u nekim delovima je jednostavno smešna kada ubace neke besmislice. (Alexios I' am your father)
Istraživanje mape koja je ogromna je definitivno najbolji deo, verujem da će kasnije ubaciti i tour mode kao i u origins.
Verujem da se ovde može provesti dobrih 100h~ opušteno igrajući sa sporednim zadacima i uživati u lepoti antičke grčke.
 
Poslednja izmena:
40h mi je trebalo da predjem main quest i mislim da ovde stajem, ostalo mi je jos ihaaaj sporednih misija ali mislim da za 100% ove igre treba preko 200 sati ako ne i vise... vec je sanjam i stvarno mi je dojadila.. Ali sve u svemu mogu reci da je dosta zanimljivija od Originsa i da je dobra igra, svaka preporuka
 
40h mi je trebalo da predjem main quest i mislim da ovde stajem, ostalo mi je jos ihaaaj sporednih misija ali mislim da za 100% ove igre treba preko 200 sati ako ne i vise... vec je sanjam i stvarno mi je dojadila.. Ali sve u svemu mogu reci da je dosta zanimljivija od Originsa i da je dobra igra, svaka preporuka

ma kakvi crni sporedni. to je grind cisti i totalno nepotrebno. dosta ih cak ne daje ni epic loot.
one zlatne treba raditi jer na kraju vode do cultista, ali ni oni nisu potrebni.

Ja sam za 70h zavrsio sve zlatne i glavne misije.

Inace, mnogo mi je glupo da se igra ne zavrsava nigde. Po jedan cutscene za svaki kraj i posle toga nisam ni bio siguran da li imam jos nesto da uradim ili je to to.
 
Hajde recite za graficka podesavanja sta najvise ubija fps. Imam Vegu 56 i 5820k i 2k monitor. Burazeru hocu da namestim da igra. Sto bolji fps da se izvuce. :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja sam stavio volumetric clouds na high, rezoluciju na 120% 1080p, antialiasing off i sve ostalo max.
Sacuvaj me boze kako ne umeju u poslednje vreme da urade AA, vec stavljaju ove temporal gluposti, samo zamrlja sliku i ubije 20% detalja.
 
Znači da smanjim AA i porasce fps? Jel vredi lock fps da se stavlja? Kada bih mogao 50fps recimo.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Smanji vokumetric clouds, to krade najvise fpsa.
AA nije mnogo zahtevan, ali dobijes i tu 5-10fps, barem u mom slucaju.
 
Kako je lose optimizovana igrica, neverovatno.
 
Da, kriminalno, na najzahtevnijim mestima mi koristi 70% cpu i gpu-a i bezveze dobijam i do 35fpsa u trenucima.
 
Kad je portovana sa konzola, i prethodni assassin je bio takav.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Pa ima i mnogo igara koje su portovane sa konzola a dobro su optimizovane, sve se svodi na to koliko pažnje je posvećeno PC verziji.
 
^ slazem se, ali uglavnom se ne trude da urade kako treba. Gledajuci origins mislim da je jos gori nego odyssey.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Mislim sramota, igra ne izgleda nista spec. Da sa Vegom ne mogu da namestim neki normalan fps ba 2k rezoluciji, prosto neverovatno.
Smanjio sam ono sto su rekli na onom YT sninku i AA smanjio malo i neka tako igra.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Mene ubijaju duga ucitavanja, u toku igre izmedju cut scena, ili npr kad menjam perspektivu sa pticom, to je uzas. Jeste mi igra na HDD-u ali sa ostalim naslovima nemam ovakvih problema
 
Bacite pogled na temperature graficki, bas me zanima, meni gtx 980 ide do 80 stepeni.
 
Nazad
Vrh Dno