Šta je novo?

Assassin's Creed Odyssey

Ja na svinju slucajno naleteo, neplanirano i otrsio je lagano, lako se izbegava.
Za gej momente me bilo bas briga, odradim cisto radjenja radi, svakako se ne uzivim kao da ja trpam likove ili ribe u igri... :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ma ja razvijao liku skill-ove i sve ostalo, a health, armor, nista, niti imam pozeljno oruzje za svinju, mogu samo da se pitam kako li su tu neki stealth orijentisani likovi prosli ko bosi po trnju.
Nemam onaj skill da povratim health, nemam ono dugacko oruzje koje savetuju, spear valjda itd...
Pa eto, ova borba je za mog lika teska, ali zato laganica sam ocistim ceo fort, no ne brinem da cu sutra svinju ocistiti, mrzelo me sad da se zezam, sutra ce biti krmenadle.
 
Ja sam isao kao warrior celo vreme, znaci svinju sam odvalio od zivota. Vise volim prsa u prsa igranje.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Jel se odradjivanjem tih gej zajebancija leveluje macevanje? :)
 
Pocecu i ja ovo, uzeo Uplay+, samo cu da probam sa explorer modom, totalno open world/minded pa kako bude nakon 20-ak sati videcemo :D Znaci da igram sa zenskim likom posto vidim sta ce da me ceka, a ne gine mi tu 200-300h :D
 
Ja sam isao kao warrior celo vreme, znaci svinju sam odvalio od zivota. Vise volim prsa u prsa igranje.

Laka je ta velika svinja za izbegavanje, problem je kad spawnuje cetiri mala prasica, pa te okruze.
Pogotovo kod tih prasica se ne vidi dobro momenat za Parry Q, vec mora sve na Dodge - Space, dok su recimo u Shadow of Mordor, mnogo bolje odradili taj Parry, jer se jasno vidi ikonica kad treba da se desi, dok to ovde nije slucaj, druga stvar je sto ovde cesto neprijatelji rade udarac koji ne moze da se blokira, pa samim tim Parry ne koristim skoro nikad, vec samo Dodge.

Ta borba jeste teska, nije bez razloga gomila klipova i textova na netu u vezi toga kako preci, mada tu nema sta da se procita, jednostavno pokusas i jednom ce te usrati, a vi ste jednostavno imali srece da udjete u zonu i da vas usere iz prve i to je sve, ili to ili folirate kako je lagana borba, sto sigurno nije.
Igraci su toliki ego manijaci, da cak i kad se dobrano pomuce, vole da kazu posle kako je bilo lagano, i kako ni znoj nisu prolili, to je foliranje koje nam je svima dobro poznato, samo jos fali da se javi neko i da kaze kako mu je Dark Souls lagan i da ga je presao zmureci.
 
Iskreno ja nisam imao problema, odradio sam vrlo brzo. Mozda sam poginuo 3-4 puta. Nemam razloga da muljam.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Evo odigrah sad, predjoh laganica sa lukom i strelom, mora da je umor bio u pitanju sinoc.
 
Kazem ti, tek ce biti olaksanje kad spojis nekoliko legendary setova i prebacujes perkove na set koji koristis. Ja sam igrao domacu verziju koja ide do 50lvl, imam 12 setova, i brdo legendary weapona. Uradjeno sve 100%. Nema na mapi ni jedan jedini quest ili slicno. Cekam dlc da se pojave da nastavim.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Problem je verovatno bio sto sam napravio Ranged lika, a isao sam na Melee...
 
^ moguce, ne znam kako koristis karaktera. Ja sam celo vreme isao na warriora sa bow pa sam tako i stavljao talente. Plus na gear sam stavljao perkove kako mi je odgovaralo po pitanju karaktera. Ovim sistemom nisam imao problema nigde povodom mlacenja protivnika.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pa da, jedino sto igra zahteva da svaki cas radis te stvari, da menjas opremu, nadogradjujes, engrave-ujes itd, to me smara, pa ne radim to svaki cas, vec recimo posle tipa 5 lvl-a setim se da odem kod blacksmith-a i da malo sredim opremu.
Pocinje da mi biva dosadno, tako da cu samo main, eventualno taj neki sekundarni, previse stvari su natrpali u igru, da resim sve bandite, da resim sve kultiste, kojih ima gomila, a svuda su po mapi, to celu igru resavas, a niceg nemas tu novog, to je samo jedan target u recimo Fortu, kojeg si resavao 100 puta do sad i oni placenici sto te svaki cas jure, kakvi smaraci, pobijem ih gomilu i samo se spawnuju, to mi je postalo tolko dosadno da mi je draze da platim da sklonim bounty na moju glavu, a i jeftino je.
Previse su razduzili igru repetitivnoscu, a o grindu da ne pricamo, ali eto, igram da predjem barem main, ali ne volim toliko vestacka produzivanja igre, gubi se dinamika i esencija.
Svidja mi se onaj skill Kick, kad sutnes neprijatelja, mnogo mi se svidja kad sutnes nekog sa visine i onda gledas kolko je energije izgubio kad padne na pod, a gubi dosta, eto to mi je recimo simpaticno, mogu zanimljive akcije da se naprave kombinovanjem skill-ova.
 
Da bi uradio cultise moraces i sekundarne da radis, takodje ako hoces da sklopis neki set opet sekundarni... uzivas u igri i igras kako tebi odgovara[emoji3]

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ma jasno, ja ovo stavio da predjem sto brze mogu, jer nemam prostora na ssd-u, a druge igre (meni bitnije) cekaju svoj red :)
 
Nije ovo igra koja se igra odjednom i neprestano, dosadi jer je predugacka, pa krenes da igras da bi prelazio, umesto da bi se zabavljao :)
Ja sam poceo kada je izasla na fhd da igram, a od tada promenio 3 graficke i "monitor", nisam pola presao :D

Ali zato bas uzivam svaki put kada sednem.

Origins sam recimo solidno brzo presao, kao i dlc-ove.

Ostavljam Uplay+ na duze vreme, igram AC, Anno 1800 i Ghost Recon Breakpoint, igre koje su sve bas super i bas ogromne.
Jedino se bojim da ce me na kraju kostati vise no da kupim igre :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ja sam na brzaka prešao Origins, igrao ga svaki dan po ceo dan, ali što kažeš, smorio sam se zverski.
Odyssey je osetno duža igra i slažem se da se najviše uživa kad se dozirano igra, mogao bih da je igram godinu dana bez problema, problem je što mi na ssd staje samo jedna veća igra i onda ne mogu ništa više uporedo da igram.
 
Bogami ja cu mesec dana po par sati svakog dana u kombinaciji za Monster Hunter World sad u Novembru obavezno. Sve ostalo sam batalio. Bas da vidim svoj utisak s obzirom da volim igre koje su 150h+ za 100% exploration.
 
Nije ovo igra koja se igra odjednom i neprestano, dosadi jer je predugacka, pa krenes da igras da bi prelazio, umesto da bi se zabavljao :)
Baš tako. Ja na žalost nemam pored posla previše vremena pa sam sajd misije radio samo da se nabudžim dovoljno da završim priču, ali evo moja žena je prešla isto tako sa Alexiosom i nije bila zadovoljna, pa sada sa Kasandrom igra lagano, svaki dan po malo, sve sajd misije i usput glavnu priču.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Vidim da su zadnjim patchem digli lvl cap sa 50 na 70, tako da cenim da cu moci bukvalno sve skill-ove da nadogradim do kraja.
Svidja mi se sto u kojoj god da si luci, mozes da spawnujes svoj brod tu.
Smara me sto moram da se svaki put pentram na visoke lokacije, da otkljucam fast travel, to bi automatski trebalo da se otkljucava kad otkrijes taj deo mape, feels like chore...
Extra je sto konj moze sam da prati put i da vozi do objektiva automatski i to radi veoma dobro, ako ima puta (isto ko u Originsu).

Generalno, primetio sam da mozes da ides na quest koje je jedan level iznad tebe, koja je tu granica, dokle mozes da ides, a da se ne mucis toliko, mada mucis se i sa tim quest-ovima jedan iznad vec.
 
Poslednja izmena:
Sparta ili Atina, sa kim se udruziti i zasto?
Jednostavno igra nista posebno nije objasnila obe strane, pa nemam cistih motiva da se pridruzim bilo kojoj, a 23 lvl sam, cisto radi reda sam igrao za Atinu... ili su cisto radi reda ubacili tu funkciju...
 
Sparta ili Atina, sa kim se udruziti i zasto?
Jednostavno igra nista posebno nije objasnila obe strane, pa nemam cistih motiva da se pridruzim bilo kojoj, a 23 lvl sam, cisto radi reda sam igrao za Atinu... ili su cisto radi reda ubacili tu funkciju...

Mislim da je radi reda. Kasnije mozes da bijes bitke i za druge. BUkvalno odes u kamp kod jednih i pocnes bitku za njih. Tu i tamo ce ti se vise isplatiti za jedne, a negde za druge, u zavisnosti od regiona ili misije. Ne lupaj glavu previse.
 
Sparta ili Atina, sa kim se udruziti i zasto?
Jednostavno igra nista posebno nije objasnila obe strane, pa nemam cistih motiva da se pridruzim bilo kojoj, a 23 lvl sam, cisto radi reda sam igrao za Atinu... ili su cisto radi reda ubacili tu funkciju...
To ti je radi reda, mozes biti dobar sa jednima pa kasnije obrnuto. Ako udjes u garnizon od Atine pada ti reputacija ili obrntuo. Realno ne utice na main questove.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
E pa dobro onda, posto su do sad svi bili jedan Normal tezine, a drugi Hard tezine, ali zato sa osetno vecim nagradama, od sad cu da cepam samo te na Hard zbog vecih nagrada.
Normal je kad se samo brani region, a Hard kad se napada, a ja sam do sad samo branio, pa da vidim kako su uradili napad, mada sve to deluje bezveze, imali su oni vise ambicija za ovaj mod ili je to samo bila marketinska stavka, vidi se da su jako povrsno uradili, opusteno se mogli i bez te opcije, dosta je broken u svakom smislu, a najvise me nervira kad branim i onda ubijam protivnike i tamo se oni barovi kao nesto smanjuju i ja vidim nesto se mnogo sporo smanjuje i igra mi predlozi da ubijam generale i ja krenem da ubijam samo generale, pobijem ih preko 5, kad ono nece bar da se spusti do kraja, izgleda da mora mesovito, malo vojske, malo generala, svakako jako broken segment igre i deluje dosta skriptovan da ispadne dramaticno, iako ih odvaljujes, oni to prikazuju ko da je izjednaceno u baru.
 
Ma da, napadas za jedne, pa za druge.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Posle krize na sredini igre (kriza srednjih godina :D) kad mi je tolko bilo dosadno da sam bio na milimetar da je obrisem, nastavio sam da igram, prosla je kriza i sada sam siguran da cu da je zavrsim. Malaka!!!
Nego da pitam dal je neko koristio onu opciju da se Restartuju svi skill poeni, dal to moze da se uradi kolko oces puta ili samo jednom, dal moze bilo kada da se odradi ili kad sam fazon 50-ti lvl i kako funkcionise opcija, da ti sve skill poene koje si skupio do sad, pa mozes od pocetka da ih rasporedjujes, ovaj put na one stvari koje znas da ti trebaju, jer vec sad imam nekoliko skillova koje sam otvorio, a nisu mi se svideli...
 
Poslednja izmena:
Posle krize na sredini igre (kriza srednjih godina :D) kad mi je tolko bilo dosadno da sam bio na milimetar da je obrisem, nastavio sam da igram, prosla je kriza i sada sam siguran da cu da je zavrsim. Malaka!!!
Nego da pitam dal je neko koristio onu opciju da se Restartuju svi skill poeni, dal to moze da se uradi kolko oces puta ili samo jednom, dal moze bilo kada da se odradi ili kad sam fazon 50-ti lvl i kako funkcionise opcija, da ti sve skill poene koje si skupio do sad, pa mozes od pocetka da ih rasporedjujes, ovaj put na one stvari koje znas da ti trebaju, jer vec sad imam nekoliko skillova koje sam otvorio, a nisu mi se svideli...

Restartuj slobodno ja sam dva puta vini mi se, a mozes koliko hoces puta, tako sam i ja svasta bio uzeo pa samo onda ono sto mi treba i onda one procente uzimao


Inace najjaca igra koju sma igrao, a igrao sma je preko 6 mjeseci :D
 
Ok tnx, vidim da je otkljucan kraj igre, da moze da se igra i posle zavrsetka main questa, ali znajuci po Originsu, meni tad drasticno padne interesovanje, tako da cu videti da zavrsim sve side questove i kultiste, pre zavrsavanja zadnjeg main questa.
 
^ tako sam i ja uradio, kad sam zavrsio sve side moguce questove i cultis onda sam isao na zadnji main. Sto kazes palo bi interesovanje.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ja kad sam prelazio Origins, uradim main quest u odredjenom gradu i onda pocistim sve sporedne kvestove iz tog grada pre nego krenem dalje. Volim da istrazujem igre i odigram 100%, ali ako odradim main story do kraja, ta zelja se gubi za naknadnim prelaskom sporednih zadataka. Dok ovako uspevam da odrzim interesovanje na max.

Elem, ovih dana opet igram Origins i bukvalno mi je cela igra u secanju osim kraja, dok Odyseyy koji sam igrao pre jedva 10ak meseci ne secam se apsolutno nista osim dela o roditeljima nesto..
Jedva cekam da odigram opet za neki dan kad zavrsim Egipat.

Okolina u ova dva pomenuta nastavka i predeli su me ocarali.
 
Nazad
Vrh Dno