»RSS Benchmark sajt

Prikazani rezultati od 1 do 10 od ukupno 10

Tema: Test: AMD FrontRipper profesionalna radna stanica

Robot Avatar korisnika Benchmark
        Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        45.896

Postoje trenuci kada poželite da budete ozbiljno posvećeni poslu u vidu rada na računaru, ali i trenuci za razbibrigu kada želite da se zabavite i opustite. Praktično dva dijametralno suprotna zahteva i računara slične snage, ali ipak različite namene. Kreatori biznisa na PC tržištu dobro znaju ovu vrstu potreba pa je otuda prisutna i razlika u hardveru koiji se koristi u opisane svrhe. To se posebno odnosi na grafičku kartu kao ni jednu drugu komponentu u PC sistemu. Neverovatno je koliko je aplikativni softver - onaj opšte namene kao i profesionalni, a da ne spominjemo gejming, počeo da se oslanja na snagu savremenih GPU-a. Danas pričamo o jednoj hibridnoj, profesionalnoj konfiguricaiji - PC sistemu koji pokušava da udovolji potrebi rada u sferi profi aplikacija, ali i zahteve za vrhunskim gejmingom. Da li je tako nešto moguće? Naravno da jeste.

AMD nam je pomogao da konfigurišemo jednu specifičnu mašinu, moćnu radnu stanicu koja bi zadovoljila sve one kojima je potrebna ogromna računska snaga CPU procesora, ali isto tako moćna grafika koje sve češće nalazi primenu u sferi poluprofesionalnih i profesionalnih aplikacija sa visokim hardverskim zahtevima. U tu svrhu smo dobili jedan moćan PC Workstation na bazi AMD Threadripper X399 platforme i specijalne ...
        Ceo tekst pročitajte na Benchmark sajtu

Adi
        Guest
        Izbor hladjenja je promasaj, imao sam kraken x62 zamijenio noctua zracnim hladjnjem, dalkeo bolji rezultati za dosta manje novca.

Member Avatar korisnika Bozza Bench
        Na forumu od
        Apr 2003
        Poruka
        290
        Citat Citiram korisnika: Adi Pogledaj poruku
        Izbor hladjenja je promasaj, imao sam kraken x62 zamijenio noctua zracnim hladjnjem, dalkeo bolji rezultati za dosta manje novca.
        Nisam imao nikakvih problema tokom testova, odlično je radio i držao ovakvu"zver" pod potpunom kontrolom i to u "silent" modu. Dodatno je moguće spustiti par stepeni podizanjem broja obrtaja pumpe i ventilatora. Daj neke brojke Load Idle ...ima sam dotični Noctua model na 1920X ali uopšte nije bolji od AiO.

U stvari...to je odlična ideja i povod za jedan dobar uporedni test...stigao nam je i Kraken X72, pa je odlična prilika da ih sve uporedimo, samo da mi Neđo izađe u susret, ako je Noctua NH-U14S-TR4-SP3 još uvek kod njega...
        Menjao Bozza Bench : 31.05.2018. u 23:03

Member Avatar korisnika bombaš
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        2.261
      5. Moja mašina
        • CPU: Intel i7 2600k&212EVO @4.6GHz
        • MoBo: Asus Maximus V Extreme
        • RAM: HyperX Beast 2x8GB 2400 MHz
        • VGA: MSI 280X
        • MON: DELL U2312HM
        • HDD: Intel 520
        • OPT: Asus
        • Case: TT Shark&EnermaxPlatimax 1kW
        • SND: Asus Xonar DX & Alesis Elevate 5 & Alienware TactX
        • LAP: Asus K53TK-SX094
        • TV: Samsung UE32F5300
        • INET: DSL
      6. Pločica je bolbona...

Administrator Avatar korisnika Ji 4Tze
        Na forumu od
        Apr 2001
        Poruka
        5.255
      8. Moja mašina
        • MON: Dell 24"
        • LAP: Dell Inspiron 17R
        • TV: Panasonic TH42C10
        • INET: Kablovska
      9. Duplo brži od 1700x u renderu, što će reći 30-ak % brži od 2700x
        Šteta, očekivao bih više, a nVidia to radi mnogo bolje..

Adi
        Guest
        Ja nisam bio zadovoljan sa krakenom, srecom pbio je na posudbi pa je otisao, problem je sto pokriva oko 70% procesora dok Noctua pokriva kompletan CPU, imao sam razliku u istom kucisti, i istim uslovima oko 4-5 stepenu u korist noctue, sada sam joj dodao jos jedan ventilator, CPU je 1950X na Gigabyte Aurus 7 x399 ploci.

Member Avatar korisnika lepi kokan
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        4.353
      12. Moja mašina
        • CPU: i5 2500k + LC cc-120 p/p
        • MoBo: GB z77
        • RAM: 10gb ddr3/1600
        • VGA: R7 370
        • MON: Benq 2411 (TN)
        • HDD: smsng F3
        • OPT: optiarc ad5260s
        • Case: LC 8650 Ozeanos + Revoltec Sixty1 + Inform Guard 600A Stby
        • SND: EMU20K1 / Altec 621 + Microlab B73 , M890 + Takstar HI 2050
        • TV: LG 47LV4500 (IPS)
        • INET: DSL
        • Ostalo: canon mp270 и Лоџитек даљинaц што баца кроз зид :zgran:
      13. pošto je HEDT platforma u pitanju, zašto je intel sa kojim se poredi iz midrange kategorije ?
        zašto ga niste poredili sa i9-7960X na primer?

takođe, u igrama uopšte i nema intel konkurencije, nego se amd poredi sam sa sobom (zen vs zen, ista arhitektura, što je besmisleno)

koliko god da je boža profi tester, ovo izgleda kao biased test.
        (pozdrav za čika neđu)

inače, mašinica je prelepa, kao da je pit mondrian projektovao.
        ne sumLJam da je jeVtinija od intel/nV parnjaka, ali je trebalo da izaberete bolje sparing partnere.
        Menjao lepi kokan : 01.06.2018. u 08:11
        Aljaska je srce Rusije!

Member Avatar korisnika Bozza Bench
        Na forumu od
        Apr 2003
        Poruka
        290
        Citat Citiram korisnika: lepi kokan Pogledaj poruku
        pošto je HEDT platforma u pitanju, zašto je intel sa kojim se poredi iz midrange kategorije ?
        zašto ga niste poredili sa i9-7960X na primer....
        Na žalost, Intel i njegovi distributeri u Srbiji su potpuno nepredusetljivi. Apsolutno ih nije briga da pozajme jedan sličan procesor i ploču za potrebe testiranja. Verovatno ne smatraju da korisnike poput nas to uopšte i zanima ili koji god je već drugi razlog u pitanju.

Što se tiče igara, poenta testa nije da se prikažu gejming performanse CPU rešenja jer smo to već uradili u testu Threadripper 1950X procesora, već da se povuče jedna ovlaš paralela između običnih, gejmerskih Radeon RX 580 i Radeon Vega 64 grafičkih karti i time dobijete osećaj o razlici između čisto gejmerskog VEGA 64 primerka i hibridnog karaktera Frontier Edition primerka.

Robot
        Na forumu od
        Apr 2015
        Poruka
        3.777
        Ako se trebalo porediti sa intelom onda samo i9 7900 jer su istog cjenovnog razreda.

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •