Šta je novo?

Nagradni konkurs: osvoji Honor 10 telefon!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
59,151
Poena
1,319
Poštovani posetioci Benchmarka,

pozivamo vas da se uključite u naš nagradni konkurs u kome možete osvojiti tek predstavljeni Honor 10 telefon! Ovu akciju pokrećemo u saradnji sa kompanijom Honor.



Kao što znate, Benchmark je izveštavao sa lica mesta, iz Londona, pre tačno dve nedelje kada je ovaj telefon predstavljen. Nakon toga, isti telefon smo predstavili u našem detaljnom testu na sajtu a takođe i u našem video prilogu na Benchmark YouTube kanalu. Sada imamo priliku da najuspešnijem učesniku dodelimo upravo jedan ovakav telefon.

Učešće u nagradnom konkursu mogu uzeti svi registrovani posetioci Benchmark foruma, ukoliko to niste, to možete učiniti sada.

Nagradni konkurs trajaće do 7. juna a o detaljnim pravilima ove nagradne igre sve možete saznati u video prilogu koji smo snimili ovim povodom. Pravilo koje važi, jedan učesnik - jedan post. Nema komentarisanja drugih postova i to je ono što želimo da naglasimo: ovo nije diskusija već nagradni konkurs u kome će najbolji učesnik osvojiti ovaj veoma vredan telefon. Najkvalitetniji post biće nagrađen Honor 10 telefonon ali biće tu i niz od nekoliko utešnih nagrada sa potpisom kompanije Honor

Da rezimiramo, Honor 10 telefonom nagrađujemo najkvalitetniji post o nekoj (ili više) mogućnosti Honor 10 telefona, za više instrukcija molimo vas da pogledate video u prilogu. Neke o njih su:

- 24MP AI kamera
- Aurora Glass dizajn
- 5.84 inča FullView displej
- Ultrasonic fingerprint
- AI pokretan nezavisnim NPU-om
- 5V/4.5A Honor Super Charge

Takođe vas podsećamo da na Benchmark forumu možete postaviti sva pitanja vezana za Honor 10 podršci ove kompanije

Važna napomena: učešćem u nagradnoj igri dozvoljava se kompaniji Huawei da koristi fotografije osvajača nagrade, podaci o dobitniku će biti dostavljeni kompaniji Huawei a dobitnik se obavezuje da će u tom smislu biti na raspolaganju kompaniji Huawei. Ukoliko smatrate da niste spremni da vaše podatke stavite na raspolaganje kompaniji Huawei, molimo vas da u ovom nagradnom konkursu ne učestvujete. Ovaj nagradni konkurs kompanija Honor organizuje u saradnji sa mnoštvom vodećih sajtova u svetu i Benchmark je u ovom regionu upravo taj medij
 
Smatram da je Aurora Glass dizajn jedan od glavnih aduta novog Honor 10 telefona.Takodje jako podrzavam citac otiska prsta koji je ispod stakla, kao i notch. Da su ubacili jos i wide-angle telefon bi bio cista desetka. Nesumnjivo je da ce telefon ostaviti veliki trag na trzistu. Svakako bih ga preporucio svakome.
 
Po meni glavna stvar honor 10 da upakuje vrhunske specifikacije ima sve što i Mate 10, pa čak i više ali košta manje.

Još da naučimo NPU da prepozna i reši matematičke zadatke i eto srednjoškolskog best buy-a :D
 
Bitan mi je veoma procesor i RAM memorija naročito jer volim da igram zahtevne igre na telefonu. Pre (skoro) dve godine sam uzela na ugovor telefon (ono kao za dinar jer sam sirotinja) samo da bih mogla da igram igru Pokemon Go. Izguglala sam sve telefone koji su bili za dinar da pogledam na kojem od njih možda može da radi igra, i kao mogla je da radi na telefonu Lenovo Vibe C. Kupim telefon i shvatim da sam uzela najgori mogući telefon na svetu, pregreva se, sve aplikacije se non stop crashuju itd. I između ostalog i igra (koja je radila očajno ali je bar radila) posle nekog updatea prekine da radi (posle samo mesec dana). Očajna i zarobljena ugovorom na dve godine i katastrofalnim telefonom jedva sam čekala dan da taj ugovor istekne i taj dan će doći tek 15. avgusta. Uhvatila sam sebe kako ponovo gledam te telefone za dinar i bojim se da ću se opet zarobiti na dve godine bezveze. :D Zato mislim da su mi najbitnije karakteristike Octa-core (4x2.4 GHz Cortex-A73 & 4x1.8 GHz Cortex-A53) procesor koji ovaj telefon ima i RAM koji vidim može biti od 4 do 6 GB što je predobro (čak i ja koja se baš ne razumem u to kontam da je predobro), ali takav telefon ne može da se uzme za dinar. :D
 
Na prvi pogled svidelo mi se boja telefona , cist design, i naravno prikljucak za slusalice koje sad zamalo svi projizvdjaci izbacuju iz telefona. To sto je honor postavio citac otiska ispod prednjeg stakla, stim je jos olepsao uredjaj. Performanse su mu slicne sa Huawei P10. ,)
 
OVO SAM PONOVO OKACIO U SLUCAJU DA SE POD "NEMA ODGOVORA NA TUDJE POSTOVE" MISLI I NA VAS, POSTO KAD SAM KRENUO DA PISEM, BIO SAM PRVI I NIJE BILO DUGMETA ODGOVORI NA TEMU.


Kao prvo, zeleo bih da cestitam Benchmarku i ekipi na ovoj odlicnoj saradnji, svaka cast momci (i devojke ako vas ima XD) i naravno kompaniji Honor koja pravi ovakvu akciju i pokusava da obraduje korisnike u Srbiji sa ovakvom zverkom od telefona.
Ja sam dugogodisnji fan Bencmarka ali i Honor brenda, dosta ljudi u mojoj porodici i prijatelji poseduju neki od Honor telefona i prezadovoljni su sa onime sto su dobili za ulozeni novac. Po meni jedna od glavnih prednosti ili aduta Honor brenda je taj odnos cena-performanse ili ti celokupan kvalitet. Ja kao dugogodisnji korisnik Huawei telefona sam fasciniran time da Honor, sestrinska kompanija (do skoro, cini mi se xD) uspeva da za manju cenu da trzistu skoro isti telefon kao brat iz Huawei kompanije. Okej, slozicete se, tu mozda nece biti brendova koji saradjuju sa Huaweiem kao npr. Leica ili da je toliko atraktivan dizajn kao kod Huawei telefona, medjutim Honor se uvek trudio da sto vise kvalitetnog hardvera i softvera ubaci u kvalitetno i lepo kuciste.
Konkretno, pratio sam, slusao i citao glasine o Honor 10 telefonu dosta pre nego sto je najavljen i znao sam da ce telefon biti baziran na Huawei P20 telefonu, ali iskreno nisam ocekivao da ce kompanija uspeti da ovoliko dobro hardvera i softvera ubaci u uredjaj koji ce biti osetno jeftiniji od svog brata iz Huaweia sto su naravno odlicne vesti za nas potrosace i ljubitelje Honor 10 brenda u Srbiji. Ne bih da navodim sada previse tehnickih a ni softverskih karakteristika, postoji veliki broj recenzija na internetu, jer se telefon za vrlo kratko vreme pokazao kao SAMPION odnosa cena-performanse ili ti celokupan kvalitet. Po meni glavni konkurent Honor 10 telefona je One Plus 6 telefon, ali s obzirom da njega ne mozemo kupiti u radnjama u Srbiji, Honor 10 bi cini mi se trebao svakom da udje u uzi izbor pri kupovini novog telefona nebitno da li se kupuje premium telefon ili telefon iz srednje kategorije bas zbog svoje fenomenalne cene.
Posle cene samog telefona, slozicete se ali to je nazalost jedna od prvih stvari koja se gleda u Srbiji, jer nam je kupovna moc na nivou XD, mene najvise fascinira celokupan doizvljaj telefona. Pod ti mislim na dizajn, boje, velicinu telefona, velicinu ekrana itd. Okej, mozda dizajn samog telefona nije najoriginaliji, 2018. godina je puna i tek ce biti ovakvih telefona, ali izgleda, da trziste ide u tom smeru. Kad kazem nije najoriginalniji mislim da ekran i njegov "notch" ili ti isecak na vrhu ekrana. Ekran ima 19:9 odnos sto polako postaje standard u premium pa i u midrange segmentu i to je ocekivano. Sto se tice "notcha" to je stvar ukusa, ja konkretno nemam nista protiv notcha i mislim da je to stvar navike, posle nekog vremena koriscenja, korisnik se navikne i mislim da to treba zaobici kao problem, jer postoje dosta vaznije stvari na telefonu od tog dela ekrana pri kupovini.
Za mene vazniji aspekt je npr. citac otiska prsta. Koliko je on tacan, brz i pozudan. E tu me kompanija Honor a i Huawei fasciniraju jer su uspeli da implementiraju jedne od najbrzih i najtacnijih senzora u nebitno kom segmentu telefona.
Konkretno kod Honor 10 telefona mi se svidelo to sto je ta implememtacija senzora originalnija. Okej, polozaj njegov nije, ali opet, nije "klasican senzor" na koji treda da se klikne i prevuce prst preko njega. Ovaj Ultrasonic senzor su implementirali da izgleda kao da je ispod samog displeja, tehnologija koju ce svi polako da forsiraju da bi se ustedeo prostor na samo telefonu, i pri samom kliktanju i prislanjanju prsta na njega dobija se "odgovor" u vidu klika ili vibracije i samim tim simulira kako izgleda kada se klikne na fizcki taster.
Druga stvar koja mi je privukla paznju je kamera tj. AI kamera. AI je, slizicete se i dalje poprilicno nova stvar i poprilicno nepoznata kupcima u Srbiji ali donosi dosta dobrih promena i olaksica. Oni, ukljucjuci i mene, koji svakodnevno koriste u vecoj meri kameru ce ceniti mogucnosti koje ona ima na Honor 10 telefonu. Kazem to iz razloga sto sam AI ce na osnovu korisnikovog koricsenja ili scene koju pokusava da fotografise trenutno priligadoti podesavanja kamere toj sceni ili situaciji. Ja mislim da je to sjajna stvar, jer em ne oduzima vreme em onima koji nisu previse upoznati u termine fotografije olaksava samu upotrebu Honor 10 kamere.
Treca stvar koja se kod mene izdvojila je sam dizajn telefona. Napomenuo sam da nije preterano originalan, ali to je nesto drugo, sada pricam o kvalitetu. Honor 10 je opet, kao sto goinama u nazad radi, uspeo da napravi kvlalitetan, elegantan i privlacan telefon sa odlicnim premium materijalima tako da korisnici ovog telefona iako je on jeftiniji od Huawei brace i drugih brendova tog ranga nece biti uskraceni sto se tice kavliteta izrade, atraktivnosti i samog dozivljaja. Po cemu je Honor 10 originalan je taj Aurora Glass dizajn. Mozda je nesto slicno ovome vec vidjeno, ali sama kombinacija boja i tim efektom da je telefon kao pod vodom i da se suncevi zraci odbijaju od njega je fenomenalan i mislim da je Honor 10 napravio novi standard za originalnost i atraktivnost telefona. Sa ovim telefonom ne sumnjam da cete privlaciti dosta paznje jer to i zasluzuje.
O samim performansama necu pricati previse, ocekivao sam da Honor 10 doci sa Kirin 970 platformom i njegovom fenomenalnom NPU jedinicom tako da su performanse, na papiru kao i u praksi zagarantovane.
EMUI iz godine u godinu postaje sve bolji i bolji. Sam dizajn korisnickog interfejsa je stvar ukusa, neko vise voli "Vanila" Andoid a opet neko Android sa dodatnim "skinom" na sebi. Ali, slozicete se da je EMUI odlican skin i da ima mnogo mnogo vise korisnih stvari u funkcija nego onih koje se realno ne koriste.
Ne sumnjam da ce se Honor 10, kao i njegov prethodnik Honor 9, a i njegov, Honor 8 dobro prodavati kod nas u Srbiji, jer kao sto sam rekao, standard i sama kupovna moc u Srbiji nije velika i logicno je, bar za one koji iole znaju nesto o telefonima i sta zele od njega, ce pokusavati da za ulozen novac dobiju najvise i da ce ga kupiti ili svrstati u uzi izbor.

Po meni glavni adut telefona je sto se ne moze reci sa 100% (barem u Srbiji) u koji cenovni rang spada, da li je to mid range telefon ili premium. I tu je njegova prednost. Ljudi koji planiraju da kupe premium uredjaj mogu da izdvoje manje novca i kupe Honor 10, ustede u budu srecni, ili oni koji planiraju telefon iz srednjeg segmenta da izdvoje jos malo i kupe premium telefon sa premium hardverskim kao i softverskim karakteristikama ali ne i po premium ceni.
Ja kao kupac koji je trenutno u detaljnoj potrazi za novim telefonom mogu iskreno da kazem da mi je ovo jedan od favorita. Performanse, stabilnost, dizajn, ekran, kamera,cena sve su to stavi koje su na starani Honor 10 telefona i koje mene fasciniraju. Odlicno je to sto i pored tih odlicnih da kazem "glavnih stvari" telefon poseduje i par sitnica poput brzog punjenja jer slozicete se s obzirom u kakvom brzim vremenima zivimo svaki minut je vazan.
Jedva cekam da Honor 10 dodje kod nas u prodavnice, da ga uzmem u ruku i isprobam i jos jednom bih cestitao Honoru na ovakvom fenomenalnom uredjaju kao i Benchmarku na nihovoj saradnji i mogucnosti da dobijemo ovu zver!
 
Jedan o jednostavnih telefon u kojem su smestene vrhunske specifikacije,kamera koja je vrhunska od 24MP.Veliki kapacitet memorije,sama brzina telefona Octa core CPU.Naravno sam dizajn aurora glass koji sam telefon ulepsava,ekran odlicno lezi u ruci i lak je za koriscenje,kapacitet baterije odlican,brzina punjenja najbolja ko zuri negde a nema puno vremena za punjenje odlican je za njega.Nema mnogo sta da se kaze to je jedan od vrhunskih telefona za tu cenu je best bay.
 
Honor 10 dobre kamere ima,zato se i svidja svima,to mi je i rvo za oko zapalo,osvojiti njega nece biti lako,zato ga i ne moze dobiti svako,7 jun ce brzo proci,a Honor 10 meni doci.
 
Pre svega dopada mi se kako Honor 10 lezi u ruci, oblik, veličina, zaobljene ivice, osećaj koji se javlja u kontaktu dlana i zadnjeg stakla, odaje utisak da je u pitanju suv kvalitet. Prilikom upotrebe Honor 10 telefona, brzina i lakoća kojom obradjuje zadate komande, milisekunde mislim da su u pitanju, odaju utisak da je u njemu osamdeseto a ne osmojezgarni procesor. FullView displej od 5.84 inča, pokriven Gorilla Glass-om, nema šanse da se ošteti ili izgrebe, ne razmišljam više u kom džepu mi je telefon a u kom ključevi od stana. Mojoj devojci je prednja kamera omiljeni gedžet Honor 10ke, sreća pa ogroman kapacitet baterije može da garantuje stotinak selfijau nizu.
Ovako bi, ja mislim, izgledao moj prvi utisak Nonor 10, da ga imam... :)
 
HONOR 10 JE TELEFON KOJI MOZE DA IZADJE NA CRTU FLEGSHIP MODELIMA,sta reci:do pre nekoliko meseci honor je bio deo samo deo Huawei telefona.Nakon sto se odvojio od huawei kompanije postao je nesto novo,nesto po meni bolje i lepse cak i od iphona i samunga.Gledajuci na njegovu cenu,kompanija Honor je dokazala da dobar telefon ne mora da kosta 800 ili 1000 evra,nego da moze biti pristupacna,ljudima sa manjim dzepom.Honor 10 je ''prelep'' telefon ''savrsenih'' performansi.Kod ovakvog telfona je tesko reci sta me najvise odusevljava da li je to (dual kamera od 16mp otvora blende od 1.8 ,dok poseduje monohrono socivo od 24 mp)ili je to brzo punjenje,njegov dizajn,ram memorija,softver,hradver,tesko je reci.LJudi cesto pricaju ako kupim npr:Samung j7,dobicu najbolji odnos cene i kvalitata,za Honor 10 se to ne moze reci,po ceni od oko 400 evra ne nudi njabolji odnos cene kvaliteta,nudi njabolju cenu sa mongo vecim kvalitatom.Najvise me je odusevio Sematic Image Segmention tehnologija,koja pruza visestuke objetive na jednoj slici, i to je samo jedna stavka zasto se razlikuje od ostalih.Moram da kazme da sa njegovom kamerom mi nije potreban fotoaparat.Dok budem radio na poslu siguran sam da ce mi pomoci,ali kada budem bio na pauzi uzivacu uz njegove brojne aplikacije i mogucnosti. Jednostavno, uz cari ovakvog uredjaja vasem zadovoljstvunema kraja.Ja sam do sad posedovao straiji podel telefona,koji sam mislio dati mom detetu,ali znam da je to nemoguce i da deca uvek uzmaju bolje.Hvala vam na vasem vremenu.
 
3,5mm i 32bit audio chip (music lovers will get it) + najatraktivniji dizajn danasnjice <3 grafika azdaja sa 12 jezgara a rezolucija "mala" ali dovoljna + kapacitet baterije fantazija = igranka bez prestanka :D
 
Poslednja izmena:
Honor 10 po mome skromnom misljenju mozda nije jedan od onih savrsenih telefona ali je vrlo blizu tome, minus je sto nema slot za memorijsku karticu, ali ipak s druge strane ima dovoljno unutarnje pohrane pa nebi trebao biti to neki problem, osim ako neko nije ovisan o igricama pa pretrpa telefon. Dobar dio telefona je to što ima 3.5 mm konektor za slusalice jer mi je ne zamislivo imati telefon bez 3.5 mm konektora, nije mi uopce jasno zasto danas neki telefoni nemaju to. Citac otiska prsta je na vrlo dobrom mjestu, telefon se netreba podizati sa stola, senzor je u staklu tako da i to vizualno ljepse izgleda. Veliki minus po mom misljenju je u izrezu na ekranu koji mi uopce nema smisla zasto to rade, mozda cu promjeniti misljenje o tome ako cu ikada koristi telefon sa tim izrezom ali ovako vizualno mi se to ne svidja na neki nacin su i smanjili prostor na ekranu jer se moze svega par obavjesti pojaviti mozda to nekima nije toliko bitno. Kao neka utjeha bi bilo to sto se moze preko softvera ''uklonit'' taj izrez(notch) sto bi ja vjerojatno primjenio, ako mi se ne dopadne notch. Brzo punjenje je danas po meni ne izostavno, ne mogu vise si zamislit mobitel bez toga jer od kako imam mobitel sa brzim punjenjem jednostavno ne mogu bez toga mobitel se napuni za 1 sat tako da nemam problema ako moram negdje ici. baterija od 3400 mAh je dobra stvar plus ako je i mobitel dobro optimiziran pretpostavljam da 2 dana normalne upotrebe mobitela bez punjenja sa nekih 7-8 sati upaljenog zaslona nebi trebao biti uopce problem. Kamera kod mene ne igra neku veliku ulogu nisam neki fotomanijak ali nije na odmet imati vrhunsku kameru sto pretpostavljam da honor 10 ima. Dizajn mobitela je na vrlo visokom nivou mozda cak i ljepsi izgled nego od P20 pro samo zbog kamera u drugacijem polozaju. Eto to su po meni neke od vaznih znacajki ovog mobitela nedostaci i prednosti, mobitel je sve u svemu lijepo zaokruzen i mogao bi dugo opstati u trendu.
 
Prvo svaka čast Benchmark-u, e sad da krenem, koristim huawei telefone od pojave na našim prostorima, huawei g300, koji je u to vreme za minimalno uloženo pružao mnogo. Od tada sam ostao veran, kada se pojavio honor 8 lite bio je moj, telefon koji je davao mnogo za malo novca, tehnika ide napred kao i utrkivanje kompanija da daju nešto novo, u tom moru se izdvoji podbrend huaweia honor koji je uvek za par kopalja davao više, jednostavno medju mid range telefonima nije imao konkurenciju, sve ih je oduvao, kvalitetom izrade, dizajnom, hardverom i softverom, za najmanje ulaganje dobija se ono što kod drugih košta mnogo. To što je pametno podbrend jedne od vodećih kompanija nikako ne umanjuje kvalitet. Prednosti ovog telefona(?!) odakle početi, najbolje je prvo pogledati druge šta nude po daleko većoj ceni, nažalost kod nas broj jedan kad je u pitanju izbor. Tada jednostavno zatečeni visokim ciframa tražimo jeftinije varijante koji daju osiromašene prvake i moramo se zadovoljiti time :( . Kod honora 10 nije tako u jedno predivno kućište je spakovano sve što se poželeti može, dual zadnja kamera koja pravi vrhunske fotografije sa otvorom blende 1.8 što omogućuje izvanredne fotografije i pri malom osvetljenju i neverovatni 2x zum bez gubitka kvaliteta slike kao i prednja selfi kamera od čak 13 mpix, metalno unibodi kućište, displej 18:9 sa čitačem otiska prstiju sa čak 6 inča, Kirin procesor 970 koji ga tera prosto da leti dodatak IR porta može biti jako koristan, a prednost je i zadržavanje 3,5 mm ulaza za slušalice, znači jednostavno sve što nude drugo podaleko većim cena je spakovano u kućištu honora 10 i naravno Oreo sa UI koji je jako poznat i sve bolji i bolji.E sad ja napisao što bih da bude moj, a Vi odlučite jesam li ga zaslužio i da li ću uživati u njegovom korišćenju, gledao sam u svojim rukama kako kompanija napreduje red je da nastavim da uživam :)
 
Telefon Honor 10 je stvarno odlican telefon. Honor uspeva da iz serije u seriju tj. iz modela i model impresionira ljubitelje kvalitetnih mobilnih telefona. Ne bih znao odakle da pocnem, a da ne izostavim nesto, jer je kao sto vidimo po specifikacijama, a i po fizickom izgledu telefon skoro pa perfektan.

Mozemo prvo krenuti od nekih mana, samo zato sto ih ima malo. Prva je ta sto telefon nije vodotporan, mada svrha telefona i nije da se baca u vodu i da glumi podmornicu nego da se koristi normalno. Kamera je malo slabija u odnosu na telefone kao sto su P20 ili S9 itd. samo zbog kvaliteta videa koji u 4k moze da bude samo u 30fps-a, mada je ovo telefon od 400 evra i ne smemo se zaliti ni na sta. IPS ekran je jos jedna mana(nije AMOLED), ali izgleda da i ovaj displej radi odlicno posao. Eto jos samo taj EMUI moze da bude malo lepsi, ali to je ipak moje licno misljenje i kome se ne svidja moze da stavi launcher i da zavrsi posao.

Sada mozemo da predjemo na dobre strane ovog telefona kojih zaista ima mnogo. Prva prednost jeste sam dizajn koji zajedno sa Huawei P20 telefon predstavlja 2 najlepsa telefona ikada. Ovaj aurora dizajn je nesto sto je trebalo da se uvede odavno u svet mobilnih telefona i mislim da ovakav dizajn postaje standard koji proizvodjaci najnovijih telefona moraju da ispune ako zele da se takmice u sferi flagshipova. Zatim imamo taj ogroman displej od 5.84" sa neverovatnim odnosom stranica 19:9 koji nemamo ni kod Samsungovog modela S9. Neki mozda misle da je FULL HD rezolucija mala, ali to je greska zato sto bi QHD rezolucija tj 1440p dovela do vece potrosnje baterije, a kvalitet se ne bi toliko primetio tako da je HONOR odradio odlican posao. Notch na ekranu je nesto sto mnogima smeta, ali ljudi...navicicete se na to sigurno i ne moze niko da me ubedi u suprotno zato sto taj NOTCH samo doprinosi vecem iskoriscenju displeja i vidljivoj povrsini. Mozemo da predjemo na kameru koja je, iako ne moze da snima u 4K 60fps-a, odlicna i pravi odlicne fotografije. Telefon sam dve kamere = standard i tu nema dalje price. Dve kamere su prosto potrebne danasnjim telefonima i tu je kraj. Ukoliko uporedimo slike telefona sa dve i sa jednom kamerom videcemo ogromnu razliku i zbog toga sve pohvale Honor-u. 6GB RAM-a je neverovatno za telefon ovog cenovnog ranga. Prosto niko nece imati problema sa ucitavanjem ogromnih aplikacija koje rade u pozadini i siguran sam da onaj ko kaze da je 6 malo, nema pojma o telefonima i da nikada nije licno uporedio telefon sa 6 i 8 GB RAM-a. CPU Kirin 970, zver. Mislim pogledajte samo te specifikacije: Octa-core procesor (4 jezgra po 2.4GHz i 4x1.8 GHz). Siguran sam da pola Srbije i dalje koristi quad core procesore na 2.2GHz na svojim racunarima. Nema dalje rasprave oko ovog procesora, prosto je odlican. Baterija od 3400mAh je upravo ono sto daje ovom telefonu izdrzljivost i stabilnost. Upravo zbog ovoga ne treba telefonu QHD ekran jer sada baterija traje duze i sigurno cete moci da izdrzite dan i po, ako ne i dva dana malo intenzivnijeg koriscenja. Storage je odlican s obzirom na to da nemamo mesto za prosirenje, ali sa 64 ili 128GB prostora iskreno nam i ne treba. Jos jedna odlicna stvar i stvar koja ce nas pribliziti buducnosti jeste taj fingerprint senzor koji na zalost nije ispod samog displeja, ali je ispod stakla, mada je i to odlicno u odnosu na to da jos niko od poznatijih brendova nije prisao tome. Ovaj telefon naravno dolazi sa androidom Oreo 8.1, mada nismo nista manje ni ocekivali od ovakvog giganta.

Pozdrav i srecno svim ucesnicima.
 
Nakon mate 7, major upgrade to this HONOR
Kameraaa mind blowing
Dizajn woahhh
Displej Unreal
Moja žena - biću joj najdraži bar taj dan sigurno (ako dobijem telefon), posle sam opet u trećem planu-naše devojke će opet biti zasluženo ispred mene
 
Poslednja izmena:
Ufff... Kako odoleti telefonu čiji je glass dizajn poput Aurore (princeza iz uspavane lepotice)...
Same proporcije ove princeze me posebno impresioniraju... 5.84 inča sa odnosom 19:9... Princeza je veoma dobro zaštićena, jer je tu King Kong, koji je vešto štiti (gorilla glass)...
Kako odoleti princezi sa dioptrijom od 16 i 24 mp... To je bila ljubav na prvi pogled... Njenim očima ne može promaći ni jedan detalj, zato gledajte da uvek dobro izgledate dok ste sa njom...
Princeza Aurora za razliku od ostalih devojka ima AI sa nezavisnim NPU-om i samim tim ju je veoma teško razumeti, kao i ostatak ženskog sveta...
Ukoliko se desi da se Aurora ponovo uspava, nema potrebe brinuti jer je tu sada "5V/4.5A Honor Super Charge", koji joj veoma brzo vraća snagu, ali je potreban ultra sonični dodir na tajnmo mestu "Ultrasonic fingerprint", da bi ste je pokrenuli....

Spreman sam biti veran i odan princ ovakvoj jednoj lepotici Aurori, pod tajnim imenom "Honor10".
Znam da se njena ljubav ne može kupiti i zato očekujem da mi je verni vitezvi Benchmark-a pod vođstvom kralja Pece, dovedu za moj nerodjendan da me upoznaju sa njom i da vidimo da li će moja ljubav biti uzvraćena... Iskreno se nadam da me neće izneveriti.

Sa poštovanjem redakciji... Sve najbolje.
 
Huawei je velika kompanija, uradio je ono sto je samsung uradio sa galaxy S3, napravio je revolucionarni telefon koji je kompaniji obrisao prasinu sa imena... Dobar marketing, odrzanje svih obecanja korisnicima i naravno vrhunski proizvodi ovu kompaniju cine jednom od najboljih na trzistu, pa toliko da je po mom misljenju bolja i od LG, HTC, Sony... Ono sto bih zeleo za ovaj telefon da kazem je sledece: kuciste(izgled telefona) me podseca na onaj bmw 530 iz 90-tih godina, kamatarka, ceo je crn i ceo sija, kao mafijaski auto meni je to veoma zanimljivo. Takodje mi se svidja citac otiska prsta koji je sada skoro pa nevidljiv, a potpuno neopipljiv. Stari dobri 3.5mm kao sto rekoh bmw iz 90-tih godina ;) ... U performanse ovog telefona ne sumnjam, samo mu fali auspuh da se cuje sve to :) Nema micro SD slot.. Pa sta? 128 GB ti nije dovoljno? Glupost.. Kamera? Ne bih da pricam mnogo o njoj, mislim ovo je vrhunski, 24 MP... meni se ovaj telefon licno mnogo svidja, ima sve sto bi jedan telefon danas trebalo da ima pa cak i taj opasni izgled ! Šalu na stranu, voleo bih da osvojim ovaj telefon posebno iz razloga sto nikada nisam koristio huawei, pa bih voleo da mi prvi bude ovako vrhunski! Pozdrav za benchmark!
 
Sta reci a ne zaplakati. Odlican izbor za nekog kome treba telefon. Poseduje sve funkcije: Wi-Fi , Bluetooth, GPS, NFC, Infrared port, USB 2.0, Fingerprint, Fast battery charging, Geo-tagging, touch focus, face detection, HDR, .... A naravno tu negde ima i opcija da moze da se telefonira sa sim kartice. Kamera i dizajn telefona je daleko od konkurencije, cak 5 meseci ispred. Najveca mana telefona sto nije moj :)
 
Glavna karakteristika ovog telefona je cena u odnosu na dobijenu vrednost uzimajuci u obzir karakteristike telefona. Dakle po pitanju trendova kojim se vode flagship telefoni u 2018 godini, Honor 10 ih prati u svakom smislu.
Imamo displej koji je 5.8 inca, sa danas popularnim ,,visim aspektom" ekrana, koji karakterise izrez na vrhu ekrana. Panel je IPS LCD sa 1080p, sto je sasvim zadovoljavajuce, takodje imam Vivid mode (zivlje boje) sto je pogodno pri konzumiranju multimedije na telefonu (igrice, filmovi, youtube). Ispod displeja nalazi se UltraSonic otisak prsta, koji je brzi od tradicionlnih resenja, takodje UltraSonic otisak prsta funkcionise i kada su prsti mokri.
Honor 10 je opremljen sa procesorom HiSilicon Kirin 970, Mali-G72 MP12 grafickim procesorom i 4/6gb RAM memorije u zavisnosti od unutrasnje memorije 64/128GB. Sa ovim specifikacijama bez problema parira danasnjim flagshipima i u rangu je sa Snapdragon 835. Takodje poseduje sopstveni NPU procesor, koji je dizajniran tako da poboljsa iskustvo pri koriscenju, bez direktne interakcije korisnika. Ovaj procesor ima mogucnost da optimizuje rad kamere tako sto prepoznaje scenu u kojoj slikamo i prema tome prilagodi podesavanja slike. Takodje optimizuje softver i bateriju koja je 3400mah prema koriscenju i moze da organizuje slike u galeriji na napredan nacin.
Kad je rec o kameri, Honor 10 poseduje dve kamere na poledjini 16+24MP sa otvorom blende od f/1.8 sto omogucava veci ulazak svetlosti u kameru, i time poboljsava slikanje i snimanje u mracnijim uslovima. Kamera poseduje modove za slikanje koji su popularni, kao sto je Portrait Mod (zamucuje sliku oko fokusiranog objekta uz pomoc druge kamere), Slow motion, Manual mode, Panorama i druge modove. Druga kamera od 24MP je crno bela, i u sustini sluzi da skupi sto vise detalja prilikom slikanja, i da dobijenu sliku spoji sa slikom od primarne kamere (16MP), pri cemu dobijamo ostriju sliku sa vise detalja u razlicitim uslovima slikanja. Ni prednja kamera ne razocarava, ima 24MP i otvor blende f/2.0, sto je odlicna konfiguracija za ljude koji vole selfi fotografije.
Softver sa kojim telefon dolazi je Android Oreo 8.1 sa EMUI 8.1 skinom, koji je prepun opcija prilagodjavanja softvera kako bi olaksao koriscenje istog. Poseduje razne opcije za ustedu baterije kao i danas sve popularniji FaceUnlock, koji omogucava otkljucavanja telefona preko prepoznavanja lica korisnika. Licno nisam odusevljen izgledom skin-a, smatram da ima mesta unapredjenju, ali to je opet stvar ukusa.
Dizajn je u solidan, takoreci telefon se nalazi u staklenom sendvicu, ledja telefona su reflektivna i menjaju nijansu boje u zavisnosti od ugla gledanja.

Neke od ,,mana" ako telefon poredimo direktno sa nekim od flagshipa je nedostaka Gorilla Glass iteracije (koriste drugog proizvodjaca stakla), Bezicnog punjenja, Kamera ne poseduje OIS (EIS je tu), nema IP rating sto znaci da nije vodootporan, i procesor iako mocan, nije u ravni sa poslednjim Snapdragon-om 845. Medjutim uzimajuci da Honor 10 kosta trecinu od danasnjih flagshipa a donosi toliko mogucnosti, ovo su zaista sitnice bez kojih se moze.
 
Poslednja izmena:
Zdravo,

Što se tiče Honor 10 uređaja mene najviše impresionira AI kamera sa dosta mogućnosti koju bi zaista volio probati makar na 1 dan, zatim procesor Kirin 970 koji je zaista po meni predobar i brzo punjenje koje je danas potrebno u stvarnom životu. Također dizajn je predobar pogotov zadnja strana koja se presijava i displej koji bi više volio da je AMOLED ali to ćemo zanemariti opet je jako dobar i 18:9 sa notch što mi se stvarno sviđa. Baterija od 3400mAh je sasvim dovoljna ali ne znam koliko je optimizovana jer nisam imao priliku koristiti uređaj. Moram i spomenuti Fingerprint koji sam gledao na recenzijama i jako je brz ali i siguran. Još jedna karakteristika je taj usb tip c što mi se jako svidjelo.

Hvala Benchmark.rs što svako jutro kad se probudim umjesto da prelistam Instagram kao svi ostali ja prvo Benchmark jer me to više zanima. :)
#volimobenchmarkrs
 
Nekada sam bio zaluđen mobilnim telefonima, i "morao" sam da ih menjam svaki put kada izađe nešto "novo" i "bolje". Bolja kamera, bolji ekran, veći ekran, ekran u boji... Posle par godina ti telefoni koji su plaćeni po 1000 tadašnjih maraka kao sadašnjih 1000 evra mislim na vrednost, ne može da se kupi ni kilogram kukuruza za njih. Prošla moda. Tako da sam prestao da kupujem mobilne telefone. Predzadnji telefon koji sam imao je SAMSUNG, ulra tanak, veliki ekran, solidna kamera, lepo je radio 5 godina i onda mu je "otkazala" desna strana touch screen-a. Posle toga mi je burazer poklonio za rođendan pre 3 godine neki LG, cigla od telefona, kamera ima 12 mega piksela a slike su nula, telefon ima malo ram memorije i zakiva često. Stalno traži da se nešto obriše itd. U njemu je memorijska kartica od 16 gb, koja je bukvalno 1% popunjena, i ne može da rastereti glavnu memoriju. Tako da telefon slabo i koristim jer me nervira. A da kupujem neki krš ne treba mi, da dajem 1000 evra za telefon nemam i da imam nebi kupio... Honor telefon poseduje sve što bi jedan telefon trebao da poseduje, i nebi bilo loše da ga imam. Da hvalim nešto što nisam testirao i probao neću, ako dobijem onda ide recenzija. pozdrav
 
Došao je taj dan.

Honor 10 pao u moj dlan,

kakav izgled, kakav stas,

Pravi mob za sve nas.


Dizajn ultra ludilo,

Top-notch telefon.

Menja svoje boje

Kao pravi kameleon.


Na tržištu zadaje zadatak domaći.

Revolucija je prava.

Konkurenciji nema pomoći.

Ponosan bi bio čak i Če Gevara.


Šta god da se pojavi,

šta god da se desi

U porodici Honora

On je pravi Messi.


Pozdrav za redakciju Benchmarka!

P.S. izvinjavam se za poslednji stih svim ljubiteljima C. Ronalda, ali zna se ko je najbolji :D
 
Honor 10 nije horor od fona, kako mnogi laici kažu,
već fantastična mašina, verujte mi, zli jezici lažu.

Izgleda super, hardver je strava,
nema zbog čega da vas boli glava.

Bolji je od mnogih drugih, a manje košta,
za manje love, dobijete još štošta.

Eh, da ga imam, napisao bih o njemu mnogo više,
al, ko zna, možda i mene sreća pogleda, pa će lakše da se diše.

Mojoj sreći ne bi bilo kraja,
da u ruci držim ovakvog zmaja.
 
Poslednjih nekoliko godina na tržište pojavilo se nekoliko vrhunskih telefona Honora koji su nas impresionirali, a Honor 10 nije izuzetak.Ima puno stvari koje nam se dopadaju, ali mi ćemo vam izdvojiti najbitnije.Jedna od njih je naravno cena, jer gledajući u odnosu na druge flegšip telefone, cena je daleko pristupačnija.S obzirom da govorimo o flegšipu naravno očekujemo vrhunske performanse na poljima kao što su ergonomija, radni vek baterije, kamera, dizajn, performanse, senzor otiska prsta i slično. Jedan od aduta koji itekako upada u oko jeste aurora glass koji je osmišljen i napravljen po uzoru na Aurora Borealis polarnu svetlost. Druga tačka kojom su ponosni jeste AI tehnologija koja je bazirana na veštačkoj inteligenciji i ima mogućnost da prepozna 500 scenarija u 22 kategorije. Zadnja kamera od 24 i 16 mpx kao i prednja od 24 mpx implementiraju AI tehnologiju. Sledeća stavka na koju utiče AI jeste čipset koji pokreće Kirin 970. Pored ovih stvari takođe imamo i solidnu bateriju od 3400mAh, senzor otiska prsta koji se nalazi ispod stakla telefona odličan IPS ekran od 2280x1080px na ekranu od 5.84 inča kao i 6 ili 4 GB rama u zavisnosti od verzije telefona. Naravno kad smo kod sistema radi se o najnovijoj verziji androida i EMUI korisničkim interfejsom. Jedina stvar na kojoj bi mu neki korisnici zamerili jeste noč, koji ima mogućnost da se softverski prikrije tako da i ne predstavlja toliki problem. S obzirom na sve ove karakteristike može se reći da je Honor ovog puta premašio sebe i pokazao da itekako može ući u koštac sa flegšip tržištem a pritom ima daleko pristupačniju cenu. Kome bi smo preporučili ovaj telefon? Pre svega mladima. Savršen način kojim možete sve vaše potrebe skockati u jedan uređaj. O dodatnim informacijama posetite Benchmark forum i ostanite upućeni o svim novostima vezanih za kompaniju Honor kao i ostalim IT novostima.
 
Honor 10 - Definitivno najbolji izbor i odnos cena/kvalitet kad je u pitanju premium klasa uređaja.

Dizajn je impresivan, osobeno verzija sa Aurora Glass staklom koja je svojevrsno umetničko delo, što ovaj model dizajnom već na oko izdvaja u iz konkurencije flagship modela. Detektor otiska prsta koji je suptilan i faktički neprimetan jer je u nivou prednjeg stakla, bez ispupčenja/udubljenja. O performansama što se hardvera tiče, ne treba ni govoriti, to je već opšte mesto, 2K displej, vrhunski Kirin 970 Octa-core procesor, 4 ili 6 Gb ram memorije u kombinaciji sa software-om Android Oreo 8.1 i sjajnom grafikom čine rad ili zabavu na ovom telefonu beskprekornom. Tu su i brzo punjenje, dve kamere, doduše za nijansu slabije od P20 modela kao i bez Leica brend-a kad je optika u pitanju, no i cena je znatno niža, ali kvalitet u svakom slučaju ne izostaje.

Ono što je svakako prijatno se krije u malim i naizgled manje bitnim stvarima na prvi pogled. To su silikonska futrola koja dolazi u samom pakovanju, kao i 3.5 mm jack, što već postaje retkost među današnjim telefoniima. Imam kvalitetne slušalice i veliki sam audiofil i kada vidim da su mi potrebni dodatni adapteri da bi ih priključio, ne bude mi baš svejedno. Kao i kvalitetna prednja kamera koja je spas za nas koji ne volimo "selfie" štapove i korišćenje zadnje kamere, a opet želimo kvalitetnu fotografiju je svakako veliki plus.

Za kraj, jednom rečju (ili ipak dve reči) "Fantastičan telefon"!
 
Boze, koji sastavi i bespotrebni epiteti jednom telefonu. Zgrozen sam... Zelim da osvojim ovaj telefon jer sam zakasao sa svojim Lenovo K6 Note, svima topla preporuka da izbegnete Lenovo uvek. Honor nisam imao, ali video sam da su slike slikane Huaweinim telefonima uvek top.
 
Trenutno imam Huawei p8 lite i nisam zadovoljan njime, Wi-Fi mu ne radi, Bluetooth mu takodje ne radi, prestali su raditi nakon 6 meseci od kako sam kupio telefon. Veliko razocarenje u Huawei kompaniju. Mada, nikad ne gubim nadu. Kakav je takav je moram ga koristiti posto nemam para za drugi telefon. Obozavam fotografisanje i moj trenutni p8 lite je vrlo dobar u tome i to mi se mnogo svidja. U buducnosti cu se baviti fotografisanjem. Ne mogu ni da zamislim kakva je kamera na ovome Honor 10 telefonu. Takodje mi se dopada dizajn Honor 10 telefona, veoma je unikatan. Performanse su mu top-notch + odlicna baterija = Igra bez prestanka :D <3
 
Pozdrav,

Honor je zaista ulepšao dizajn svojih telefona u posljednje vrijeme, Honor 10 je atraktivan kao i ostali modeli. Kao i Huavei P20, Honor 10 ima neverovatnu pozadinu koja odbacuje svetlost na veoma lep način.Pored P20, Honor 10 je jednostavno jedan od najlepših pametnih telefona koje sam video. Sa plus strane, Honor 10 ima priključak za slušalice od 3,5 mm (to mi se bas svidja )i ima USB Tipe-C port, koji omogućava brzo punjenje. Tu su i NFC , dual 4G SIM slot i 128GB prostora .Nema otpornost na prasinu i vodu ali to se moze srediti maskicom :) .Honor 10 ima prikazani 5.84in FHD + (1.080 k 2.280) ekran sa razmerom od 19:9 sto mi se takodje jako svidja.U telefonu Honor 10 nalazi se Kirin 970 čip, isti kao i kod Viev 10, Huavei P20 i P20 Pro, kao i Huavei Mate 10.To je top-end čip koji obezbeđuje performanse na sličnom nivou sa Qualcomm Snapdragon 845, sa četiri jezgra koja radi na 2.4GHz, a ostatak na 1.8GHz. Honor takođe uključuje 4GB RAM-a, što je dovoljno za većinu korisnika smart telefona.
Osim dizajna telefona, Honor je zaista zaoštrio svoju kameru. Dobijate 16- i 24-meg. kamere sa otvorom od f / 1,8 i, kao i sa svim trenutnim smart telefonima Honor i Huavei, druga kamera od 24 megapiksela je za crno bele (monochrome) fotografije i dodavanjem ekstra detalja slikama u boji.Tu je i LED blic, ali velika razlika između telefona dolazi preko "AI" čipa. I za kraj cena ze je jako prihvatljiva.
 
Jak Octa-Core processor koji pokrece ovaj telefon sa ogromnim ekranom od 6 inca sa 1080x2160 piksela stvarno daje jasnu ostrinu slike, a pogotovu ram koji ubacuje telefon u "6 brzinu" i interna memorija koja daje veliku slobodu korisniku za skladistenje i pokretanje aplikacija bez velikog napora telefona.Jak android i mocna kamera dodatno daju sarm telefona pored njegove same konstrukcije i stavljaju doznanja da je ovo pravi smekerski(momacki)telefon sa jakom baterijom koja zadovoljava sve potrebe.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno