Šta je novo?

Nagradni konkurs: osvoji Honor 10 telefon!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koja je najveća prednost ovog Honor telefona? Pa najveća prednost je ta što ćete se često naći u situacijama poput: koncerata, festivala, žurki, svadbi... I šta se dešava obično tada , vaše društvo a i vi sami želite da napravite najbolji selfi, najbolju zajedničku fotografiju, najbolji snimak koji će izaći na društvenim mrežama a i da to ostane zauvek u vašoj memoriji. U takvim situacijama se naravno prvo skoče oni koji imaju svoje "super brendirane" telefone, koje i dan danas otplaćuju nekim besmislenim ratama. I tada će neko izvadati jednu ili dve generacije stariji i naravno lošiji telefon, ali će većina pomisliti to je taj telefon koji će napraviti najbolju zajedničku fotografiju. Fotografija će biti napravljena , većini će se možda i svideti ali će biti daleko od najbolje.

A šta se još obično desi u takvim situacijama, u takvim društvima se obično nađe i neka lepa devojka koja vam se možda i svidi , a koja naravnno želi kao i svaka devojka da sa tih događaja ima najbolje fotografije. Najčešće se desi da ona vrlo brzo istroši svoju bateriju, a da želi još i selfija, videa... Život ne bi bio zanimljiv kada prvo naravno ne bi taj iz društva sa svojim "super brendiranim " telefonom skočio da joj on pozajmi telefon za to, i da naravno i drugima iz društva izlazi u susret da pravi fotografije. E naravno i njegov "moćni telefon" će izgubiti svoj moć jer će se veoma brzo potrošiti baterija, a i te fotografije nisu više toliko jasne i dobre.
I u jednom trenutku ćete i vi izvadiiti vaš Honor i ponuditi , naravno mnogi će reći: šta ćeš sa tim Kinezom? koja je to marka? jel to igračka?... A onda... Stupa magija, vaš Honor će napraviti najbolji selfi, napraviće najbolju fotografiju u uslovima lošeg osvetljenja, snimiće najbolji video... Odmah će i ta devojka koja vam se svidela da zatraži da pravi "fotke", naravno ona će odmah i primetiti lepotu telefona, njegov vrhunski dizajn. Fotografije će samo prštati, baterija će trajati, memorija telefona neće to ni osetiti. Kako atmosfera bude bolja, piće se i više pića, a budžeti će se smanjivati. Naravno između ostalog treba platiti i ogromne rate za "super brendirane" telefone, a vi ćete imati dovoljno novca da častite društvo, jer ste smešno platili svoj Honor. Na kraju večeri imaćete pun telefon najboljih fotografija i videa, imaćete dovoljno baterije do dolaska kući, dovoljno memorije, telefon će i dalje raditi brzo, jer moćan čipset nedirnut.

P.S. u telefonu ćete verovatno naći zajednički selfi i broj telefona najlepše devojke od prethodne večeri :D dosta za početak
 
Poslednja izmena:
U danasnje vreme zivot bez telefona je nezamisliv.Tako ga zovu ali je on mnogo vise od toga. Stvoren za sve generacije. Postao je prava masina koja uci samo za tvoju mastu. A masta moze da ucini fotografije savrsene samo uz kameru od 16 i 24MP kao i popularanu selfi kameru od 24MP. Za dobre fotke bitna je baterija 3400mA a da ne bude prazna u pogresnom trenutku tu je super brzi punjac. Da uspomene ostanu sacuvane zaduzena je memorija od 128GB. Sa dobrim FUL HD ekranom od 5,84 inca dozivljaj je veci. Sa samo jednim dodirom ili pogledom na mene otkljucacu ti sve mogucnosti skrivene u meni. Ekstravagantni Aurora dizajn caroliju nocnog neba spusta u tvoje ruke. I da bi sve glatko i bez greske radilo zaduzen je Kirni 970 OKTA-KOR koji svojim performansama nadmasuje konkurenciju. Honor je vrhunsku tehnologiju ucinio pristupacnu po veoma povoljnoj ceni.
 
Ista priča svakoga dana,
bole me oči od malog ekrana.
Huawei nudi promjenu koja prija,
od 5,84 inča FullView displeja.

Danas je najvažnije kakvu kameru ima,
a tu se Honor 10 može pohvaliti svima.
24 mega piksela ovu kameru čine,
od dislajka straha nema, kružiće dobre glasine.

Aurora je svijetlost noćnoga neba,
sa takvim dizajnom nam smartphone i treba.
Honor 10 se time i diči,
moramo priznati da mu to i priliči.

Ultrasonic fingerprint senzor nalazi se ispod stakla,
Honor 10 je sa time dostigao vrhunac spektakla.
Sa brzim punjenjem tu više nema dilema,
boljeg telefona na tržištu sada nema!
 
Oktobra jeseni gospodnje 2017., odlučim ja da na 7 dana odem u Beč. Drugi dan mog boravka tamo, zateknem se kod poznatog dvorca Belvedere-a i nađem "savršeno" mesto da slikam tu prelepu baroknu zgradu. Bio je tu samo jedan, mali, sićušni problemčić. Nisam bila jedina. Naime nekoliko turističkih grupa su se sve sjatile na tom istom mestu. Pošto sam ja porpilično sitna i tiha osoba, malo malo, neko od njih bi me ćušnuo (slučajno) ili prošao ispred kadra taman kad ja namestim sliku. Nema veze, meni se ne žuri i tako sačekam ja da oni odu. Taman uhvatim trenutak "smene" dve takve grupe, "nanišanim" i čujem ono božanstveno 'škljoc'! Brže bolje se sklonim odatle da na nekom mirnijem mestu proverim kako je ta slika ispala. I šta otkrijem? Nije fokusirana. Sve je bilo džabe.
E sad da vratim vreme ne mogu, ali izlaskom Honor 10 telefona i njegove AI kamere sam poželela da mogu, jer sam sigurna da bi se ova situacija završila mnogo srećnije-to jest da bi zahvaljujući kameri slika ispala mnogo bolje.
Godinu dana pre toga sam bila u Atini sa drugaricama, i zamalo mi nije stari sto pao na glavu, jer nisam razumela šta piše na tabli koja je molila ljude da se odmaknu jer komšije renoviraju stan i izbacuju stvari kroz prozor. Kad samo pomislim da sam bila spremna da udarim onog jadnog majstora koji je morao fizički da me skloni sa puta dotičnog stola.
Ponovo zamislim da sam tada imala Honor 10, koji zahvaljujući NPU-u ima mogućnost prevođenja, koja verujem da bi u ovoj situaciji spasila moju glavu od stola i srce od stresa.
Kad smo kod toga ovde bih se malo uozbiljila. Ne mogu da opišem koliko sam radoznala da saznam koje sve mogućnosti za unapređenje nudi nezavisan AI, jer, kako sam razumela, Honor može preko update da dodaje nove opcije, to jest nova znanja, našem telefonu. Da li to znači da će Honor 10 možda da razgovara sa mnom za koju godinu? Nekako sumnjam. Ali svakako će biti zanimljivo pratiti iz prve ruke taj put razvoja.
"Nije bitno kako telefon izgleda, bitno je da dobro radi." Je rečenica koju sam često čula od drugih ljudi, a i sama izgovorila. Sada verujem da je to jedna od onih stvari koje izgovaraju oni koji nemaju kvalitet koji im “nije važan”, a zapravo im puno znači. Svakako znam da ću zahvaljujući ovakvom dizajnu Honor-a moći da se znalački osmehnem kad neko to kaže, znajući da imam prelep telefon koji još ima I sjajne performanse.
 
U žensku ruku,
savršeno staje,
ovaj Honor 10
što ga Benchmark daje.
Oduševljena biće
redom svaka dama,
jer brz je veoma
sa 4GB rama.
Za svakog trapavka,
bice pravi spas,
to što ovaj mališa
ima Gorilla glass.
Od mnogih telefona
on je dosta bolji,
nudi razne mogucnosti,
da svakom udovolji.
Sa Honorom 10
nece biti histerije,
jer uz turbo punjač,
biće pune baterije.
A baš za sve one
što selfi jako vole,
Honor 24MP kameri
teško će da odole.
I za mene isto,
kamera je ključna
jer za ostale detalje
baš i nisam stručna.
Telefon je sjajan,
pogodan za žene.
Jedino je problem
malo oko cene.
Za podstanara nije,
mana mu je cena,
jer prosečnom građaninu,
izvan je domena. :)
 
Jednu zelju zeno stalno snivam telefon novi ja da imam. Na drustvenim mrezama car da budem sa dobrim slikama samo da grunem.Kameru selfi dobru da ima sa 24 mega piksela slike da snima i na poledjini kamere dve od 24 i 16 mega piksela ee.. Fotograf nisam bas neki pa mi treba telefon sto ce slikati hteti. Svoje misli da ima i da zna sta snima e tada bi slike bile prave kao iz moje glave.5.84 inca i Ful HD ekran da ima pa da se njime ja hvalim svima i jos skener za otisak prsta da se zna da sam ljudska vrsta. Za igrice dobar da bude, sa Kirni procesorom i 6 GB RAM-a samo da jurne 128GB prostora da ima pa od igrica samo prasina bi bila. Aurora dizajn treba da bude pa ko polarno nebo boje da bljuje.Razmisljao sam zeno moja da kupim neki Samsung ili ovaj Ajfon ili Hajfon ali ni jedan ovako dobar nije pa ce mene ova zelja da mine. :( Ne budi tuzan dragi muzu moj neke zelje vremenom postaju stvarnost i gle cuda sad postoji telefon bas po tvojoj zelji HONOR 10 mu je ime i bice tvoj dok te zelja jos ne mine!! Salu na stranu Honor je prikazao vrhunski uredjaj po veoma pristupacnoj ceni sto ce konkurenciji zadati pravu glavobolju!!
 
HONOR 10 - Flagship Karakteristike U Višoj Srednjoj Klasi

Kompanija Honor kao B brend sestrinske kompanije Huawei ima sopstvenu filozofiju pristupa tržištu pa svoje modele i način marketinga i prodaje​
prilagodjava tako da krajnja cena bude niža. Tako je i u slučaju HONOR 10 modela gde se po starom receptu preuzima hardver iz aktuelne P serije Huawei modela, ali pametnim izostavljanjem brendiranja firmi koje služe za podizanje marketinške vrednosti uredjaja. Tako u ovom slučaju imamo već dokazano moćni Hisilicon Kirin 970 čipset i odličnu dual 16+24MP kameru otvora blende f/1.8, ali naravno to nije sve jer ovaj uredjaj krase i druge fantastične karakteristike i to:


5.84 FullView ekran rezolucije 1080 x 2280 piksela, odnosa stranice 19:9 i gustinom prikaza od 432 ppi, izgleda odlično. U pitanju je IPS LCD
ekran i sve je pregledno i dobro osvetljeno, boje su solidne i zamerku može da uputi samo strastveni korisnik amoled tehnologije. Notch ili urez u vrhu ekrana je standard na ovogodišnjim uredjajima, a kome se ne dopada može ga jednostavno isključiti.

Aurora glass dizajn zadnje stranice koji se sastoji iz višeslojnog laminiranog stakla i pruža efekat prelamanja svetla kao kod polarne svetlosti,
meni efekat izgleda fantastično i siguran sam da će telefon biti zapažen istog trenutka kad ga izvadite iz džepa. Dostupne boje su: Phantom Blue, Phantom Green, Midnight Black, Glacier Grey. Po meni najlepša je Phantom Green, ali volim i skroz crne elegantne uredjaje pa i Midnight Black dolazi u obzir.

10.jpg

AI Kamera omogućava automatsku detekciju scene i podešava parametre za najbolji rezultat fotografije. Na zadnjoj strani se nalaze dva
senzora i to 16MP u boji i 24MP monohromatski oba sa otvorom blende od f/1.8 kao i LED blic, orijentisani su vodoravno. Sa prednje strane se nalazi jedan rgb senzor od 24MP otvora blende f/2.0. AI koji pokreće zaseban NPU neuralni čip koristi algoritme koji stvaraju odlično 3D osvetljene selfije, ali pri tome deluju prirodno. Fotografije su dobre čak i u uslovima lošijeg osvetljenja što je za većinu najvažnije. Ovim se korišćenje pro moda, koji je i dalje prisutan, stavlja u drugi plan. Po meni to je odlično jer mi se više puta dešavalo da propustim scenu dok podešavam parametre u pro modu.
honor10005pc.jpghonorbug001.jpghonor10007pc.jpg

Ultrazvučni Senzor Otiska Prsta je veoma korisna implementacija, jer mnogo puta se desilo da Vam, dok držite telefon na stolu u baru ili
negde u izlasku, stigne poruka ili notifikacija i Vi morate da podignete telefon da bi ga otključali, još ako su vam i prsti mokri... Ovako će biti mnogo jednostavnije, senzor se nalazi sa prednje strane ispod stakla u donjem delu uredjaja na mestu home dugmeta i ne morate da podižete telefon a senzor čita čak i vlažne prste. U drugom slučaju možda je malo nezgodno jer nekome će biti teško da dohvati prstom dok koristi telefon sa jednom rukom, u tom slučaju predlažem da se koristi face id otključavanje pomoću lica koje je brzo i bez problema.

Sve ovo HONOR 10 čini idealnim izborom za korisnike društvenih mreža i ljubitelje multimedije.
 
NOVO NOVO NOVO
HIT HIT HIT!!!
Nesto sasvim novo i nevidjeno na nasem trzistu
HONOR 10
Honor 10 je mobilni telefon sa nenormalno dobrim specifikacijama i nevidjenim sposobnostima poput spejs satla.
Telefon ima 5,85 inca Full view dispej koji, kada drzite telefon u ruci, izlgeda kao da gledate TV sa Full HD 4K rezolucijom.
Zadnja 24MP AI kamera pravi nenormalno dobre slike, kao da ih sam Pikaso slikao.
Honor ima Aurora Glass dizajn, bukvalno na dlanu drzite prelepo nocno nebo severnog pola.
Sa Honor Super Charge 5V/4.5A napunice te telefon u sekundi, tako da vam baterija nikada nece biti prazna.
A cena telefona sa ovakvim specifikacijama i mogucnostima, moze se reci "dzabe".
Sve u svemu kupovinom honor 10 dobijate bombu(metaforicki receno, ne pravu bombu kao c4, nego bombu od telefona( opet ne kao bombu koja izgleda kao telefon, nego telefon dobar kao bomba)).
 
Huawei ima prodavnicu lepu,ali HONOR telefoni su nalepši na svetu.
Odličan dizajn i još bolje boje,HONOR telefoni svima lepo stoje.
Otisak prsta sada radi bajno,HONOR telefoni izgledaju sjajno.
Memorije mnogo,baš koliko treba,memorijska kartica ovde i ne treba.
Kamera je pametna i odlično snima,ima sjajan zum i iz velikih daljina.
Prelama se svetlost, i ekran blista,grafika je ovde stvarno baš čista.
Pametan telefon,a i sjajna cena,HONOR 10 zamenu nema.
 
Prvo pozdrav svima sa benchmark-a. Pa da krenemo:

Honor 10 je napravio jako pametan potez jer su odlucili da budu samostalni. To sto su se odvojili od maticnog Huawei-a i sto prave uredjaje za "srednju klasu" (koji su pritom skoro pa sam vrh mobilnih uredjaja) je nesto najbolje i najpametnije sto su uradili. Generalno takvih ima najvise, nasa zemlja je prva medju njima i u srednjoj klasi se verovatno najvise i moze profitirati. Sa ovakvim izgledom, performansama i odlicnom cenom uspeh im je skoro pa zagarantovan.
Honor 10 je unikatan uredjaj jer su prvi koji su implementirali neke stvari (aurora glass design, under glass ultrasonic fingerprint sensor, Ai camera...).
Citas otiska prsta je ovog puta napred sto je puno lepse jer ne narusava ono prelepo prelamanje svetlosti i boja na ledjima uredjaja. U pitanju je najnoviji izum citaca otiska prsta koji je ispod stakla i koji moze da ocita otisak i ako su nam prsti vlazni-mokri. Sto je jako bitna i pohvalna stvar pogotovu sada u vreme ovih letnjih odmora jer cemo dosta vremana provoditi na rekama, bazenima, morima ili jednostavno ukoliko nam se cesto znoje dlanovi pa su nam prsti uvek vlazni. Pogledati telefon od poazdi je nesto zaista prelepo, pogotovo ukoliko je rec o modelima phantom green i blue boje. Zaista prelepo prelamanje boja i svetlosti. Ai kamera koja je i vise nego dobra, uopste ne zaostaje puno od Leica kamere koja se nalazi na modelima P20 serije. Takodje jedan veliki plus je i to sto su zadrazili i standarni 3.5mm jack. To svi volimo da imamo na svom uredjaju.
Jednostavno honor 10 je uredjaj koji je jako slican modelima P20 serije. Dele isti ekran, isti pricesor, istu snagu baterje, isti sistem brzog punjenja, isti softver i imaju poprilicno slicne kamere. Ali je honor 10 puno, puno jeftiniji. I to je ono sto ga izdvaja od ostalih uredjaja i to je ono gde on pobedjuje.
Znam da je mnogima to nebitno ali ja sam perfekcionista po prirodi i mene kupuju male stvari-sitnice. Kada vidim da u kutiji dobijam zalepljenu zastitnu foliju preko display-a kao i providnu zastitnu masku prosto se odusevim. To nije nesto sto je skupo i sto bi mene a pogotovu njih puno kostalo. Ali oni (honor) na taj nacin mene "kupuju" i govore mi kako im je stalo do svojih klijenata-potrosaca i pokazaju koliko misle na nas. Sto je morate priznati danas retkost. Trebamo biti ljudi i imati casti (honor). pozz ;)
 
Honor 10, zasto ga porediti sa bilo kojim premium telefonom drugog brenda? Honor 10 je premium po svemu sto nudi, a nudi mnogo! Vrhunsku izradu, dizajn, inovativnost a povrh svega po mnogome i jedinstvenost! Danas je Honor 10 ono sto bi svakom predstavljalo prestiz, zadovoljstvo i uzitak u koriscenju i posedovanju. Honor 10 je gotovo savrsena "masina" za svakoga, od mladje populacije (atraktivan dizajn), ozbiljnijih ljudi (savrsena izrada i kvalitet), poslovnih korisnika (pouzdanost uredjaja) pa sve do savremenih "influensera, blogera" lifestyle korisnika gde su im jako bitane photo i video karakteristike a tu je Honor 10 u rangu Leica brendiranih "rodjaka". Honor 10 je sve samo nije alternativa!
 
Honor 10 mali brat velikog telefon

Honor 10 telefon vrhunskog dizajna sa Aurora glass dizajnu i njenom presijavanju koje izgleda kao da telefon nije iz ovog vremena. Futuristicki dizajn, kojeg potkrepljuje i vrhunske komponente u njemu.

Chipset Hisilicon Kirin 970 sa Octa-core (4x2.4 GHz Cortex-A73 & 4x1.8 GHz Cortex-A53) je zaduzen da telefon vrhunski radi, da telefon ne zastajkuje pri radu ni najzahtevnijim korisnicima, a gpu Mali-G72 MP12 sluzi da i u vreme odmora igranje igrica tece glatko.

Android oreo 8.1 sa EMUI 8.1 koji svaki korisnik moze da personalizuje prema svojim potrebama i zeljama, takodje ovaj softver poseduje mnogo alatki koji ce korisniku pomoci u radu.

Memorija od 128gb/64gb sa 6/4 gb rama ce svakom korisniku biti i vise nego dovoljna. Baterija od 3400 mAh ce svakom korisniku dobro doci i pri duzem koriscenju ovog vrhunskog telefona. Takodje brzo punjenje od 50 % za samo 24 minuta ce isto dobro doci svakom korisniku.

Sad da se okrenem stvarima koje korisnik vidi, kad se uzme u ruke telefon lepo lezi u ruci. IPS LCD od 5.84 inca sa izrezom u vrhu veoma lepo izgleda, a telefon je u gabaritima telefonima od 5.2 inca i ne cini se da je prevelik. Senzor otiska koji je skriven u ekranu, koji se ni ne oseti kad se predje prstom se lepo stopio sa ekranom i stvarno izgleda vrhunski. Prednja strana je obogacena i sa kamerom od 24 mp i otvorom blende od f/2.0, svakom korisniku ce pomoci u izradi vrhunskih fotografija. kamera sa zadnje strane, tj dual kamera sa zadnje strane od 16 MP RGB i otvor blende odf/1.8 + 24 MP monohromacka sa otvorom blende od takodje f/1.8 je zaduzena da zabelezi svaki trenutak svog korisnika cak i pri smanjenoj svetlosti. AI mod kamere ce olaksati koriscenje iste.

I sada moj zakljucak da je Honor 10 mladji i pristupacniji telefon od svog velikog brata Huawei p20 telefona. Jedina razlika izmedju ova 2 telefona je u tome sto kod Honora kamera nije brendirana Leica optics zbog cega je i ovaj telefon jeftiniji od svog velikog brata.

Licni zakljucak Telefon za preporuciti i pozeleti
 
Pozdrav za sve sa benchmark-a. Pa da krenemo.
Odlukom da honor postane samostalan i da se odvoji od maticnog huawei-a je mozda njihova najbolja i najpametnija odluka. Honor se bazira na proizvodnji uredjaja vise za tu neku "srednju klasu". Moje misljenje je da takvih ima najvise, izmedju ostalog i nasa zemlja spada u tu grupu i smatram da se tu mozda moze ostvariti i najveci profit. A znajuci kako honor to radi, kakve uredjaje prave, sa kojim performansama i sa koliko nizim cenama od svojih konkurenata uspeh im je skoro pa zagarantovan.
Honor 10 je unikatan uredjaj jer su prvi koji su implementirali neke stvari (aurora glass design, ultrasonic fingerprint sensor, AI kamera...).
Otisak citaca prsta je ovog puta smesten napred sto je puno lepse jer ne narusava onaj prelepi izgled prelamanja svetlosti i boja na ledjima uredjaja. Takodje to je prvi citac otiska prsta koji se nalazi ispod stakla i koji uredjaj moze da otkljuca cak i ako su nam prsti mokri-vlazni. To je jako dobro pogotovu npr sada kada ide ovo vreme letnjih odmora i kada cemo verovarno dosta vremena provoditi na rekama, bazenima i morima i kada ce nam sake i prsti biti mokri. Takodje je jako dobro i za one kojima se dlanovi malo vise znoje, sada ni oni nece imati problema sa otkljucavanjem svog telefona. Sta reci za ledja uredjaja pogotovu ako je rec o phantom green i blue modelima. Ono prelamanje svetlosti i menjanje boja je nesto zaista prelepo. AI kamera je takodje jedna od boljih i uopste puno ne zaostaje od Leica kamere koju koristi P20 serija. Takodje honor 10 je zadrzao 3.5mm jack sto je danas retkost i sto svi mi jako puno volimo i zelimo da imamo na svom telefonu. To je takodje jedan veliki plus.
Honor 10 ima jako puno slicnosti sa Huawei P20 serijom. Dele isto stakleno telo istih boja, dele isti ekran, isti procesor, istu jacinu baterije, isti sistem brzog punjenja, isti softver i skoro pa identicne kamere. A ipak honor 10 je puno, puni jeftiniji. I to je ono najbitnije, to je upravo ono gde on pobedjuje i gde mu nema ravnog konkurenta.
Mozda je to mnogima nebitno ali ja sam neko ko je perfekcionista i neko koga "kupuju" male stvari-sitnice. Kada otvorim kutiju honor telefona i kada vidim da na onom velikom i prelepom display-u postoji fabricki zalepjena zastitna folija kao i da me u toj istoj kutiji ceka i providna zastitna maska prosto se odusevim. To je nesto sto nije skupo, cak ni za mene a pogtovu ne za njih (honor) ali to je ono sto mi pokazuje da honor misli na nas, da misle na svoje korisnike i da smo im mi jako vazni i bitni. Nije tesko biti covek i imati casti (honor). ;) pozz
 
Dobro veče po meni Honor 10 novi dizajn sa Aurora staklimaiz 15 slojeva sa 3D efektom, Al kamera od 24MP+16 MP, prepoznaje više od 500 scenarija razvrstanih u 22 kategorije, selfi kamera od 24MP, ultrazvučni senzor otiska prsta ispod stakla, munjevita brzina punjenja baterije 50% za oko 25 minuta, svako dobro ipuno hvala na lepim nagradama a i takođe na postovima na pravom mestu i u pravo vreme Benchmark!
 
Pri odabiru telefona svi imamo neke svoje želje. Onda dođe kupovina, setimo se gde živimo pa sve naše želje treba upakovati u neki telefon koji zapravo možemo i da priuštimo. Svi bismo te poznate marke sa zavidnim performansama, ali ovdašnji standard nam to ne dozvoljava. E tu na scenu stupa Huawei sestrinska kompanija Honor sa svojim najnovijim modelom, Honor 10 s kojim za manje novca dobijate gotovo identične performanse high-end modela.

Fantastičan dizajn je jedna od glavnih karakteristika ovog telefona, kao da su uspeli da na poleđinu telefona utisnu malo polarne svetlosti pa kad pomerate telefon iz različitih uglova možete videti kako se boje prelivaju, što je definitivno iskorak što se dizajna telefona tiče. Jedina muka je što je to zadnje staklo prilično klizavo, međutim to se lako može rešiti silikonskom maskom koju i dobijete uz uređaj. Telefon poseduje ekran od 5.84 inča (19:9) što u prevodu na jezik nas smrtnika znači da će vam ovaj model savršeno pristajati šaci. Takođe na samom displeju, u donjem delu, nalazi se čitač otiska prsta, koji se nalazi ispod stakla ekrana što je još jedna novina koja nam dolazi uz ovaj telefon, pa ga možete otključati bez uzimanja u ruke. Nešto što se zamera jeste postojanje notch-a, tzv zareza, međutim to se jednostavnim podešavanjem ekrana može rešiti. Takođe, sami možete organizovati svoj ekran i podesiti raspored stavki i aplikacija i sve to uz veoma veran prikaz boja na ekranu.

Kamera od16 mp i monohromatski senzor od 24 mp uz 2x zum bez gubljenja kvaliteta slike vas sigurno neće razočarati. Ovaj telefon, kao i dosta ranijih Honor i Huawei modela koristi AI, vrstu veštačke inteligencije, ne bi li snimanje i fotografisanje svojim korisnicima učinio što lakšim. Al podrazumeva prepoznavanje različitih scenarija( ima različite režime za fotografisanje biljaka, hrane, ljudi itd... ) i lakši fokus. Te može da zabeleži ono najlepše iz svakog sveta. S tim da koliko god to u teoriji dobro zvučalo, ipak treba pripaziti da se ne pretera sa različitim režimima snimanja i filterima, jer ipak na kraju nije sve samo u izgledu nečega za šta je ovaj telefon odličan dokaz. Noćno snimanje i snimanje videa su solidni, ali ne baš kao Bogdanović ali nisu baš ni bez snalaženja u prostoru kao JR Smit. Najbitnija stvar kod telefona, prednja kamera. Šta, ne kupujete telefon da biste pratioce na Instagramu zadivili selfijima? Elem, kamera je odlična. 24mp uz ai podršku uhvatiće i najmanji detalj na vašem licu, ali ne brinite zbog nesavršenosti, ai će to i da popravi. Toliko funkcija za koje nećemo ni znati odmah za šta služe, ali tu je Translator da pomogne.

Nema ulaz za memorijsku karticu, ali 128 gb skladišne memorije je više nego pristojno rešenje, ako ne odgovara možete se žaliti s dva broja jer podržava dual sim. Recenzije su pokazale da se malo zagreva pri korišćenju, i nezgodna stvar je što nije vodootporan pa morate smisliti neki drugi način da ohladite uređaj. Na primer, iskoristite ir blaster pa njime upalite klimu?

Kvalitet zvuka je odličan, čak i na snimcima to sve dobro zvuči. Vraćen je konektor za slušalice, što je olakšanje za sve nas paranoične koji se plaše da će nas bluetooth izdati na sred ulice. Još jedna zanimljivost vezana za ovaj telefon je "party mode" preko kog možete povezati vaš, sa telefonima vaših prijatelja, tako da se napravi neka vrsta surround sound sistema, gde svi uređaji puštaju istu pesmu dok vi s vašeg telefona birate plejlistu.

Baterija od 3400 mAh zasigurno zadovoljava dnevne potrebe čak i nas koji svakodnevno igramo igrice, čak i da baterija izda tu je quick charge punjač. Nešto jako bitno je i quick charge punjač, za sve nas koji provodimo sate dnevno uz mobilni telefon i koji igramo igrice ovakve stvari su od presudnog značaja pri kupovini telefona.

Kad kažem brzina mislim na Kira 970 procesor, uz novi Android 8.1 oreo operativni sistem sa Emui korisničkim interfejsom i na 4 GB radne memorije. Hardver je gotovo isti kao onaj u P20, sa quad core, osmojezgarnim procesorom.

Na kraju kada se pogleda čuveni odnos cene i kvaliteta, ostaje jedno pitanje: da li ste više za fantom green, midnight black, glacier gray ili fantom blue?

I honor reč, nećete se pokajati!
 
Dobro vece, svima. Evo celo posle pode pokusavam da ucestvujem u nagradnoj igri na Benchmarku,nesto sam uradio,cak ne znam dali sada pisem na pramestu,da bi ucestvovao u igri. Ako sam potrefio rubriku,pa da pocnem.vom
Honor 10,pomalo po karakteristikama lici na huawei P20,posto su "setrinske"firme. Jedino nema pravo na brendirane kamere ali ni ove mnogo ne zaostaju u odnosu na P20. Meni jedna od najvaznijih stvari je upravo kamera,ne toliko prednja,posto sam mator i ne pravim selfije,koliko zadnja,volim da slikam,imajuci ovakav tel ne treba nam foto aparat,sem u nocnim uslovima, ali ni tu ne zaostaje mnogo.Ajmo sad da opisemo tel. Tel. je u bogatom pakovanju,dobra stvar je sto ima brzi punjac,zadrzao je 3,5 mm slusalice,u pakovanju je i silikonska zastita...Diagonala ekrana je 5,8 inca sa izrezom kao na IPHONEu,stim da se u podesavanjima moze izrez ukloniti,odnos stranica 19:9,zgodan za drzanje,debljina 7,7mm.Ima Android8,1 Oreo,i kao svaki Huawei,ima i EMUI 8,1 korisnicki interfejs,ekranIPs,rezolucije 1080 puta 2280,gustina 432 PPI,ispod ekrana otisak prsta,koji otkljucava tel za0,4 sek. Uz Aurora dizajn,staklo spreda i pozadi,sa zadnje strane 2 kamere,jedna je16MP sa senzorom u boji,druga je 24 MP sa monohromatskim senzorom,uz pomoc AI sistema,prednja kamera 24MP,takodje sa AI sistemom.tel ima gomilu senzora,pa i Infrared.Memorijski slot nema,ali zato za skladistenje podataka,slika...cak 128GB,procesor je OCTA-CORE sa 4 jezgra na 2,4GHZ i 4 stedljiva sa 1,8GHZ. RAM je odlicnih 4GB,Grafika je MALI-G72MP12,procesor HISILICON KIRIN 970.Dimenzije149,6;71,2;7,7 mm.Baterija 3400 MAH uz zahtevnije koriscenj trajace 1 dan,sa manje zahtevnim korisnikom i 2 dana. Malo se procesor greje,kod zahtevnijeg koriscenja,ali nista strasno. Ima samo jedan zvucnik,ali nista strasno tu su stereo slusalice sa 3,5 mm prikljuckom. Za 70000 din dobijamo tel,koji moze svako pozeleti visokog kvaliteta,ali sa mnogo manjom cenom od konkurencije. Pozdrav svima.:)
 
Zdravo, ja sam 10 Honor
bacam ostale u ponor

Kupi me za malo para
govore ti moja priznanja

Prepoznaćeš me lako
jer imam aurora staklo

Presijavam u sjaset boja
to je lična karta moja

Kad me zove insta stori
kaže napravi neki novi

Nisam u problemu
jer imam AI kameru

Moje oči vide više
prepoznaće sve što diše

Svaku hranu što se jede
svaki kutak ove planete

Neće mi ni detalj promaći
A I po noći ću se snaći

Neću puno da se hvalim
Peca to bolje radi

A ti šta čekaš, na mene navali!
 
Nema se mnogo sta dodati o telefonu, uglavnom ste sve vec rekli. Potrudicu se da prokomentarisem telefon iz ugla korisnika. Po meni unikatna fantom zelena sa prelamanjem od 4 boje je mozda i najlepsa na trzistu mada sve zavisi od ukusa. Dizajn telefona nije neka novina, recimo da je dvojajcani blizanac Huawei P20 modela s tim sto je prednost Honor 10 modela 3,5 mm ulaz za slusalice sa odlicnim 32-bita audio cipom, zamerka je nedostatak FM radija i stereo zvucnika. Citac otisaka prstiju je nesto sporiji i nalazi se ispod stakla, ja licno vise volim fizicki citac otiska prsta, ali posto ce vec sledece godine vecina proizvodjaca instalirati citace na samom ekranu mozda im ovo dodje kao neki vid pripreme. U svakom slucaju otklucavanje telefona radi mnogo bolje sa Face ID senzorom tako da citac otisaka prstiju vecina korisnika nece ni koristiti. Kome se ne svidja Home "dugme" ima opciju u podesavanjima da promeni nacin kontrole tako da ce svako naci ono sta mu najvise odgovara. Sto se ekrana tice, nije AMOLED, ali i veoma lep IPS ekran u razmeri 19:9 sa 432 piksela po incu je prijatan za koriscenje. Ima taj mali "zub" na vrhu ekrana, ali i to se u podesavanjima moze namestiti tako da ekran bude simetrican sa donjom ivicom telefona dok ce iznad ostati samo ikonice. Baterija Honor 10 telefona iznosi 3400 mAh, prosecnom korisniku izdrzace jedan dan bez problema. Naravno moguce je smanjiti rezoluciju ekrana i time smanjiti potrosnju baterije, ali ko jos zeli manju rezoluciju na ekranu od moguce. Zahtevniji korisnici punice telefon bar dva puta dnevno sto i nece biti problem jer SuperCharge punjacem za 25 minuta napuniti se 50% baterije. Prilikom igranja zahtevnijih igrica dolazi i do malog zagrevanja telefona. Kamere su odlicne, nisam profesionalni fotograf tako da ne mogu da nadjem neku zamerku prilikom fotografisanja. Kvalitet slike i u dnevnim i u nocnim uslovima je na zadovoljavajucem nivou. Sve u svemu BAS BAS dobar telefon. Nadam se da Vas mi ucesnici nismo smorili i da Vam nisu oci ispopadale od citanja silnih komentara :D Veliki pozdrav za redakciju i samo tako nastavite!!
 
Zašto baš Honor? Zašto ne uzeti telefon od firme "majke", nego od firme "ćerke"?
Pa jednostavno - Honor, iako pod okriljem iste kompanije, u poslednje vreme ima mnogo bolju politiku poslovanja. Pritom, ne mislim na, sada već opšte poznatu činjenicu da cene svojih mobilnih uređaja obaraju time što broj poslovnica svode na minimum i baziraju se na online tržište, već na samo predstavljanje modela. Huawei je, nakon što je izgradio ime u svetu mobilne telefonije, počeo da koriguje cene u skladu sa sopstvenim renomeom, i to je u potpunosti razumljivo. Ono što meni, kao nekome ko je solidno upućen u materiju, nije jasno jeste potreba da Huawei izbaci 3 telefona veoma sličnih karakteristika, da ne kažem istih (pravi poznavaoci ovog brenda znaju o čemu pričam), koji se međusobno razlikuju po sitnicama. Najskuplji među njima (Huawei p20 Lite) je u cenovnom rangu Honor-a 10, što bi ljudima trebalo da predstavlja dilemu koji od njih odabrati. Meni lično ne predstavlja uopšte. Sve nekako da ostane po strani, ali razlika u SoC-u, je za mene nepremostiva. Honor sa svojim najnovijim čipsetom jednostavno briše konkurenciju u tom cenovnom rangu. Kao neko ko se bavi (tj. trenutno studira) računarskim inženjerstvom, razlike između čipseta modela u konkurenciji i ovog ovde navedenog (Kirin 970) su mi više nego jasne. Poseban akcenat bi trebao da ostane na procesorskim algoritmima koji se koriste za mašinsko učenje, odnosno kako čelni ljudi iz kompanije vole da kažu - veštačkoj inteligenciji. Stvari poput te su počele da se primenjuju u nekim tehnologijama najvišeg nivoa, a sada su napokon dostupne ljudima koji nisu imali dodira sa tim, u vidu potrošačke elektronike po veoma primamljivoj ceni.
Treba i pomenuti tzv. ''veštačku inteligenciju'' kamere, koja po svim testovima odrađuje izvanredan posao, i deluje kao da u narednom periodu više neće biti stavka u koloni 'dodatno', već stavka u koloni 'obavezno' svim ljudima koji znaju zbog čega kupuju telefon. Telefon kao da je napravljen za hedoniste, i ljude koji se ne bave tehnologijom, već ''žive'' tehnologiju. Toliko inovacija (čip sa mogućnosti mašinskog učenja, kamera koja ima neku vrstu veštačke inteligencije, senzor za otisak prsta stavljen ispod stakla, aurora glass...), na telefonu tog cenovnog ranga, mislim da još nisam video. Honor, koji je osmišljen da bude telefon srednje klase, opasno prevazilazi konkurenciju iz više cenovne klase.
Telefon koji može da se uhvati u koštac sa najzahtevnijim izazovima, i da bez problema bude pratilac najzahtevnijih korisnika današnjice. Čak i sa baterijom od 3400 mAh ako ne izgura ceo dan uprkos velikom ekranu (koji, uzgred, ima odličan odnos stranica i čini telefon jako prijateljski nastrojenim za korišćenje jednom rukom), nije nikakva šteta jer poseduje još jednu od opcija koja se već sada može smatrati primarnom pri izboru telefona - a to je brzo punjenje. Takođe, stvari poput porta za infrared i NFC će itekako obradovati korisnike kojima ovaj telefon ne bi služio samo za fotkanje, već bi da izvuku ono najbolje iz njega.
Sve u svemu, telefon kom ni najzahtevniji korisnici neće imati šta da zamere. Sve što se očekuje od mobilnog telefona, sadržano je u ovom modelu. Iako preferiram senzor za otisak prsta na poleđini, ipak sam oduševljen da su uspeli da ga smeste ispod stakla (koje ima zaštitu od grebanja). Honor je zaista pokazao da ume da napravi izuzetno lep i kvalitetan telefon, koji će korisnicima omogućiti da koriste neke tehnologije koje su inače dostupne uglavnom na uređajima čija cena više nego dvostruko nadvisuje cenu ovog uređaja.
Spoj dizajna, kvaliteta i najnovijih tehnologija. Sve što je potrebno pravim hedonistima koji 'žive' tehnologiju.
 
Hello!
Is it me you're looking for?
I can see it in your Ai
I can see it in your size
You're all I've ever wanted
And my arms are open wide
'cause you know just how to play
And you know just what to do
And I want to tell you so much
I Honor you
 
Kao korisnik koji uglavnom bira budzet telefone primoran sam da pravim razne kompromise pri kupovine istog. Uglavnom je to nesto slabija kamera i nesto manja kolicina interne i ram memorije. Kod Honor 10 telefona to nije slucaj pa shodno tome upravo biram te 2 osobine kao glavne karakteristike ovog telefona.

Vestacka inteligencija i kamere.
Kada sam prvi put cuo za AI kamere zapitao sam se sta nam to zapravo donosi.Dual kamera je postala standard kod vecine telefona danasnjice, uz, naravno, telefone premijum klase koji dolaze sa tri kamere. Honor 10 opremljen je impresivnom dual lens 24+16MP AI kamerom. AI prepoznaje ono sto zelite da snimite i koristi jedan od 22 scenarija kako bi se nacinila sto bolja fotografija. Sami tim je superiorniji u odnosu na ostale telefone jer primenjuje parametre prikaza za svaku sliku ponaosob, u realnom vremenu, pruzajuci kvalitet zna nivou profesionalnih kamera.

Kolicina radne i skladisne memorije.
Cesto se govori o tome kako se sa dolaskom novih telefona povecava donja granica za kolicinu ram memorije koju vas mobilni ljubimac treba da poseduje. Cak i prosecni korisnici se opredeljuju za telefone sa 3 i vise Gb radne memorije kako bi dobili optimalne performanse u radu. Honor 10 sa svojih 4Gb, odnosno 6Gb u svojoj drugoj varijanti omogucice fluidan rad i upotpunjeniji ugodjaj pri koriscenju istog.
Sto se tice interne memorije 128Gb, tj 64Gb potpuno anulira nedostatak prosirenja memorije eksternim putem. Naizgled nesto veca kolicina memorije potpuno je razumljiva ako uzmemo u obzir na kameru koju poseduje ovaj model.

Zakljucak.
Honor 10 je nepobediv u svom cenovnom rangu, jer za ulozeno pruza fotografije koje ne zaostaju puno za telefonima iz vise cenovne klase.

P.S. Bila bi mi čast(pun intended) da ga posedujem. :)
 
Honor 10,najnoviji modela telefona iz kompanije Honor je po mom misljenju vredan paznje.Zbog toga cu u kratkom tekstu navesti njegove glavne karakteristike.
Dizajn:
Na prvi pogled ovaj telefon izgleda veoma lepo i elegantno.Takodje vidi se da kvalitet izrade ne izostaje.Sto se tice materijala kuciste je od stakla koje pridrazava aluminijumski ram.Na levoj starni su otvori za kartice(dve sim ili nano i sim),desno tasteri,dole je usb-c 3.5mm priljucak sto pozdravljam.Tu se takodje nalazi i glavni zvucnik koji je dobrog kvaliteta,ali zbog svoje pozicije moze u nekim situacijama biti prekriven.Telefon takodje ne ispunjava Ip-68 sertifikat,ali mu to necu zameriti.Sve u svemu dizajn je za pohvalu.
Kamera:
Pozadi se nalaze dve kamere,jedna AI od 24MP i druga od 16MP.Takodje tu se nalazi i led lampica sa otvorom blende f 1.8.Kamere su veoma dobrog kvaliteta koji ne izostaje ni u mraku.Rezolucija snimka moze biti 1080p 60fps ili 2160p 30fps.Jedna mala zamerka je sto kamere strce izvan kucista pa se lako mogu ogrebati.Prednja kamera ima 24Mp i led lampicu sa otvorom blende f 2.0 koja snima u 1080p.U svakom slucaju kamere su i vise nego pristojne za ovaj cenovni rang.
Ekran:Honor dolazi sa 5.84 inch-nim IPS LCD ekranom i izduzenog formata ekrana 19:9.Rezolucija je 1080x2280p sa gustinom od 432ppi.Na vrhu se nalazi notch koji je po meni stvar ukusa.Neki su protiv,neki za,ali ja mislim da je notch koristan jer otvara vecu povrsinu displeja.Ispod ekrana nalazi se citac otiska koji radi veoma dobro.I ako nije fizicki taster,vec deo staklene ivice prednjeg dela telefona,predstavlja inovaciju koju je Honor ubacio.Mozda se ne nalazi na poledjini,ali ja vise volim kada su citaci smesteni napred.
Specifikacije:
To je mozda i najveci adut ovog telefona.Procesor je Kirin 970 sa osam jezgara(4x1.8GHz i 4x2.4GHz).Graficki procesor je Mali-G72 MP12 koji u kombinaciji sa Kirin radi savrseno.Cak i najzahtevnije igrice vrti oko malog prsta.Sto se tice memorije tu postoje dva modela ovog telefona.Jedan sa 4GB RAM-a\64GB memorije,a drugi dolazi sa 6GB RAM-a\128Gb memorije.Struju za sve ovo obezbedjuje Li-Po 3400mAh-na baterija sa mogucnoscu brzog punjenja.
Zbog svega navedong Honor 10 od mene dobija jaku 9.
Ali sve ovo moze se napisati i u stihu.

Honor 10 nema preveliku cenu,
ali ne mkoze da radi u bazenu.

Sto se tice dizajna sve je ful,
pa je zato Honor jako kul.

Ako zelis da se slikaz ti,
dual kamere ce ti pomoci.

Neki od modova su panorama i prepoznavanje lica,
da bude dobra slicica.

A ako zelis da ga zastitis od drugih ti,
citac otiska mozes koristiti.

Na njegovom ekranu mozes sve da vidis,
zato moras njemu da se divis.

Slusanje muzike posao je lak,
jer zvucnik dobar i jak.

A unutra nalazi se 970 Kirin,
da te cini srecnim i mirnim.

Mogu igrice moze svasta,
samo mora da ti radi masta.

Baterija nije mala,
velika je struja u nju stala.

Brzo se puni to je bitno,
kad ti treba hitno.

Sto se tice operativnog sistema
sa OREO-m nema problema.

Podrsku mu daje i EMUI,
da telefon bolje "zuji".

I memorije ima kol'ko treba,
svaki kupac ovaj Honor vreba.
 
Ljubitelji telefona,

čujte sada svi,

šta nam novo ovog Maja

Huawei donosi!



Premijum telefon,

a cena odlična,

jedva sam poverovao

svojim očima!



Ne krije svoju lepotu

i moć da radi svašta,

ima najveću bateriju,

a najmanju debljinu kućišta.



Da zadovolji vaš ukus

i da vam stajling ne bude loš, 

ima ga u raznim bojama, 

a biće ih i još. 



Izgled mu krasi

dizajn "Aurora Glass", 

zasenio bi, zaista, 

svakoga od nas. 



Pametan je, prepametan, 

a kako i ne bi bio, 

uz pomoć veštačke inteligencije

sve ostale je prevazišao. 



Za to je zaslužan

"Kirin 970 chipset",

srce ovog telefona,

raduje mu se čitav svet.



Tu je i "Android Oreo",

operativni sistem najbolji,

on je granice pomerio,

svojim mogućnostima ogromnim.



Brz je i bezbedan,

pouzdan i izdržljiv,

poželim ga svaki dan,

jako mi je primamljiv.



Ekran mu je strava,

"Full View", 5.84 inča,

za filmove stvar je prava,

o njemu će tek da se priča.



Uz "dual sim" mogućnost

krojiš politiku svoju -

za drage ljude si na jednom,

a za dosadne na drugom broju.



Ako si na "Fejsu"

skoro svake noći,

bez dobrog selfija

nećeš dobro proći.



Dvostruka kamera

i portret efekti,

uz 24 megapiksela,

selfi će te očarati.



Za kameru to nije dosta,

treba reći još i ovo -

snima video u 4K

i prepoznaje svako lice novo.



Od 3400 mAh,

baterija je moćna,

a uz "Super Charge" punjač,

punjenje nije mora noćna.



Za gejmera svakog

ovo je sjajna vest,

uz novi "Game Suite" mod,

od igrica pašćeš u nesvest!



Želim reći i ovo svima,

nova vest sa sajta -

šest gige RAM-a ima,

a ROM 64/128GB!



"Ultrasonic fingerprint" - 

čitač otisaka prsta, 

integrisan u ekran, 

to je stvarno nova vrsta! 



Ako vam se dopalo

sve što ste čuli, 

zapamtite dobro, 

to je nov "Huawei"! 



Zove se "Honor 10",

odličan je stvarno, 

sad ga želi čitav svet, 

imati ga - to je bajno! 



Daruje ga "Benchmark", 

u nagradnoj igri, 

zato pišem pesmu ovu, 

nemojte se smejati... [emoji16]



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Danas treba da odgovorimo na pitanje zasto odabrati "Honor 10" umesto bilo kog drugog telefona,pa evo neoborivih dokaza:

-raspolaze takvim fast charge punjacem koji moze da napaja celu hidroelektranu "Djerdap"
-ima toliko boja da bi i daltonista "progledao"
-ima vise rama nego mnogi ljudi ljubavi prema rodjenoj deci
-tako savrsen touchscreen da moze da registruje i dodir Boga licno
-baterija je tako jaka da moze da "puni" celu zgradu umesto agregata
-vestacka inteligencija iz "Honora 10" je poslala Terminatora da spase Saru Konor
-poseduje toliko ogroman skadisni prostor da mogu u njemu i tursiju da cuvam
-kamera je tako efikasna da je moguce videti maligne celije
 
Honor je u proslosti predstavio odlicne telefone, a Honor 10 je najbolji do sada...
Poznato je da je Honor 9 najbolji telefon srednje cenovne klase 2017. godine. Ove godine je to slucaj i sa Honor 10 telefonom koji je u nekim stvarima bolji i od poznatijih flagship-a...
Ne bih mogao da izdvojim jednu specifikaciju tako da cu navesti nekolko njih.
Krenucu od samog izgleda telefona i njegove kvalitetne izrade... Ove godine Honor je dizajn podigao na visi nivo. Ima zavrsnu obradu sa 15 slojeva stakla savrseno ispoliranih jedan preko drugog. Honor 10 poseduje jedinstvene i najneobicnije "boje" ikada videjne na smartphone-u. Phantom Green i Phantom Blue su moje dve omiljene. Ove dve "boje" imaju promenu boja u zavisnosti od ugla pod kojim svetlost pada.
Na dnu telefona imamo 3,5mm izlaz za slusalice kao jos jednu beneficiju ovog telefona, mocan zvucnik, kao i USB C izlaz.
Ovaj smartphone poseduje i citac otiska prsta koji se nalazi na donjoj, veoma tankoj, ivici telefona. Ono sto je zadivljujuce kod ovog ultrasonicnog senzora je to sto je smesten ispod stakla, sto druge kompanije ne uspevaju da ugrade na svojim falgship-ima. Ovaj detalj doprinosi lepoti ovog telefona...
Impresivno kod ovog telefona je i baterija koja se za samo 30 minuta napuni sa 0% do 63%...
U unutrasnjosti telefona se nalazi najmocniji cipset KIRIN 970, koji u kombinaciji sa 4/6GB RAM-a daje odlican rezultat na testovima, rezultat u rangu flagship-a.
Ono sto KERIN 970 ima, a mislim da bi trebalo vise da se ceni, jeste i cip koji donosi AI mod koji alalizira objekat koji slikamo i automatski bira mod za slikanje, sto doprinosi najboljij fotografiji. Telefon pravi i odlicne video snimke a moze da snima i u 4k 60fps-a...
Na kraju bih jos jednom voleo da napomenem da se ovaj smartphone nalazi u srednjem cenovnom rangu, sto ga sa ovim specifikacijama stavlja na sam vrh liste, a po mom misljenju bolji je i od nekih flagship-a.
 
Navedimo neke od neoborivih dokaza zasto kupiti "Honor 10" umesto blo kog drugog telefona:

-raspolaze tako jakim punjacem da moze da napaja celu hidroelektranu "Djerdap"
-ima toliko boja da bi i daltonista "progledao"
-ima vise rama nego mnogi ljudi ljubavi prema rodjenoj deci
-touchscreen je tako savrsen da bi mogao da registruje i dodir Boga licno
-baterija je tako mocna da bi je trebalo koristiti umesto agregata u zgradi
-zanimljiva cinjenica poznata retkima:vestacka inteligencija iz "Honor 10" telefona je poslala Terminatora da spase Saru Konor
-skladisni prostor je tako specifican i ogroman da mogu u njemu i tursiju da cuvam
-kamera je poseban element ovog telefona,jer je tako mocna da je njome moguce videti maligne celije
 
Šta je čast? Čast je kad put od amatera do profesionalca pređeš tako lako uz dve AI kamere od 24 i 16 MP. Čast je kad jednim dodirom napraviš profesionalnu fotografiju kojoj će se svi diviti. Bilo pejzaž, portret, građevina ili hrana svaka slika zaslužiće čast da se nađe u okviru jednog rama. Čast je kad ne moraš da brineš o osvetljenju, o širini otvora blende, o tome kako će se primeniti lokalizovana optimizacija na tvojoj fotografiji. Čast je kad se ne sramiš svojom fotografijom, tvoje je samo da uhvatiš pravi kadar i zatim se ponosiš svojom fotografijom pred čitavim svetom. Svoju sreću kad napraviš izuzetnu fotografiju zabeleži odmah prednjom AI kamerom od 24MP koja će ti doneti savršen selfie koji ćeš podeliti sa svojim prijateljima ili sačuvati jednostavno za svoju arhivu. Čast je kad imaš veliku bateriju od 3400 mAh koja se napuni do 50% nakon 25 minuta i zahvaljujući kojoj nećeš propustiti da napraviš dobru fotografiju. Čast je kad si jedinstven i imaš Aurora Glass dizajn kojim ćeš moći da izraziš svoju originalnost. Čast je kad iskusiš brže, efikasnije i optimalnije iskustvo korišćenja pametnog telefona jer ugrađeni nezavisni NPU zasnovan na AI neprekidno uči o korisničkim navikama i stvara jedinstven ugođaj skrojen baš za tebe. Čast je HONOR 10!
 
Moje vidjenje telefona HONOR 10

Kao nekog ko ima interesovanje u polju mobilnih telefona i ko prati trziste godinama unazad, proizvodjace, inovacije, razlicite cenovne rangove i sto je po meni najbitnije za nas korisnike u Srbiji, odnos cena/kvalitet kod kupovine novog "drugog najboljeg prijatelja" na par godina, Huawei je moju paznju dobio kod modela Honor 8 koji je objavljen negde sredinom 2016-e godine i koji me je odusevio njegovim fizickim izgledom na prvi pogled.
Do tada me, osim Samsungovih uredjaja, jednostavno nije interesovala nijedna druga marka.
Godina je prosla, i objavljen je novi HONOR 9 koji me je prosto odusevio na mnoge nacine jednog popodneva kada sam "slucajno" svratio do Telenor prodavnice i uzeo telefon u ruke da ga pogledam (lazem, svratio sam bas da pogledam taj telefon koji sam osetio da ce mi se svideti).
Tako je i bilo, bio je izlozen u plavoj boji i prvi utisak je bio "boze, prelep je", ubrzo posle moje iskustvo sa kombinacijom Android sistema i Huawei EMUI me je navelo da pomislim da mi se telefon bas svidja u apsolutno svakom aspektu i da bi ga stvarno kupio za sebe, odnosno da budem iskren (nadam se da mi necete zameriti), to je bio prvi telefon koji sam stvarno pozeleo da imam a da nije Samsung.
Ali nazalost, nisam ga kupio jer se novac potrosio na druge, tada vaznije stvari.
Ove godine, bas sam iscekivao objavu novog HONOR telefona i moram priznati (iako ga jos uvek nisam drzao u ruci) ispunio je ocekivanja koja sam imao, unapredjen je kako po pitanju hardvera tako i softvera, a fizicki izgled je tek posebna prica, savrsenstvo, prosto ne znam koju bih boju najpre odabrao kada bi mogao da biram, sve su prelepe.
Posto da nisam neki preterano zahtevan korisnik, obzirom da me gejming na mobilnom telefonu ne zanima, i nije mi bitno sto telefon nije vodootporan meni je kod novog HONOR 10 telefona najbitniji njegov FULL VIEW displej sa tacnim i prijatnim bojama za oci, njegove performanse za fluidan rad sistema odnosno aplikacija u kojima bih ja kao korisnik uzivao a siguran sam da ce novi Hisilicon Kirin 970 ugradjen u njega sa NPU jedinicom uz Android 8.1 i EMUI 8.1 zadovoljiti sve moje zahteve.
Sto se tice sigurnosti, novi otisak prsta ugradjen u samom ekranu je veoma bitan detalj obzirom da malo proizvodjaca trenutno moze da se pohvali time, mada bih morao da pohvalim i mozda zanemarenu face unlock opciju koja mislim da bi mi bila korisna u zimskim hladnim danima kada nosim rukavice (verujem da mnogi znaju kakva je problematika otkljucati telefon u takvoj prilici).
I za kraj, autonomija baterije odnosno njeno punjenje, mislim da ce baterija od 3400 mah ispuniti sve zahteve koje bih za nju imao a siguran sam da ce Super Charge punjenje biti munjevit nacin za dopunu baterije telefona.
HUAWEI kompanija je puno napredovala u poslednjih par godina i nametnula se korisnicima Android telefona kao kompanija koja pruza korisnicima svojih uredjaja odlican odnos cena kvalitet odnosno bang for the buck sto je po meni, ovde u "Srbistanu" najbitnije, jednostavno postoji telefon za svaciji dzep koji ce svojom cenom biti bolja opcija za kupovinu u odnosu na neke druge brendove i to prosto ne mozemo zanemariti.
Sve gore pomenuto ce, mogu da garantujem dovesti kompaniju HUAWEI/HONOR na poziciju medju kompanijama sa najvise prodatih mobilnih telefona u narednih par godina, ako ne i na sam VRH mobilne industrije, mislim da oni to mogu a i osecam da i oni veruju u to uz njihov slogan "Make it Possible"!
Veliki pozdrav za redakciju Benchmark-a i puno srece svim ucesnicima ovog giveaway-a!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno