Šta je novo?

PC Konfiguracija i generalno pitanje

  • Začetnik teme Yuicide
  • Datum pokretanja
Y

Yuicide

Guest
Zdravo, nov sam na forumu tako da trazio sam posebno forum za konfiguracije ali nisam nasao tako da ako neko od admina moze da prebaci ovaj post na taj subforum bilo bi pozeljno.

Za oko mesec dana kupujem ovaj PC:

CPU: i3 8100 3.6Ghz
GPU: Gigabyte GTX 1060 3GB
Motherboard: Gigabyte B360M-H
RAM: Kingston HyperX Fury Black 8gb 2400Mhz
PSU: Seasonic M12II 520W 80+ Bronze Modularno
HDD: 1TB
Kuciste: MS Industrial Dark Shadow Midi Tower

Da li se sve komponente slazu jedna sa drugom i posto kupujem iz delova ovo ce da bude prvi PC koji sam sastavljam tj sklapam. Malo sam uplasen da nesto ne s*mjau**mjau**mjau**mjau*m i moje pitanje je dal nesto mogu da s*mjau**mjau**mjau**mjau*m a da me puno kosta? Ako ima mozda i pitam nekog servisera da mi on sastavi PC pa bi me zanimalo takodje i koliko otprilike oni to naplacuju?S tim da ja kupujem sve komponente.
 
Ma jednostavnije nego sastavljanje toastera. Samo spremi uputstva za svaki deo, sve piše.
 
Tamo gde kupujes te delove nekad ti ga i sklope. Zar nije jednostavnije tako? Tako rade ljudi koji neznaju sami da sklepaju maKinu ;)
 
Dodaj malo para i uzmi i5 8400. Kod madjara ima za 145-150e. Ploca je ok i z anjega. Ako ja bas stisnut budzet onda ryzen 5 1400/1500x/2400G uz b350 plocu, umesto tog i3. Isto vazi i za ryzen 3, dodaj malo.

Ryzen 5 1400 ima za 110e, ako neces da klokas r5 1500x je 125e.
 
Poslednja izmena:
Tesko da nesto mozes da upropastis. Vrlo je jednostavno, samo prati uputstva. Imas i na YT gomilu klipova...
Puna podrska za inicijativu da nesto sam uradis.
 
Nazad
Vrh Dno