Šta je novo?

Rent a car u Grckoj?

Alukard

Slavan
Učlanjen(a)
08.09.2016
Poruke
2,125
Poena
315
Zanimaju me cene rent a car-a u grckoj i ako neko zna da li je obavezna medjunarodna vozacka dozvola za rent a car? To mi je jako bitno.
 
Cene su razne, nema odredjeno. Najbolje bar koliko sam ja puta koristio, su oni malo poznati. Njima mozes platiti i u kesu. Kod ovih nekih drugih moras imati odredjeni depozit na kartici radi osiguranja, koji se blokira za vreme dok si u Grckoj, tako da te pare ne mozes trosit. Ne treba medjunarodna vozacka dozvola.
 
U agenciji su mi rekli da su culi da traze medjunarodne vozacke,ali ne bih bacao novac na to ako ne moram.
 
Pitanje je gde ideš ?

Prošle godine primer, ja sam uzimao, kod našeg čoveka na Lefkadi. Ne treba medjunardna, ne trebaju kartice, depozit... Isto i Krf
 
Idem na Krf. Hvala ,pogledacu ovaj link.
 
Ja sam bio u Grckoj od severa do krajnjeg juga, i uvek rent a car. Ni jednom nije trebala medjunarodna, ni nemam je. Samo ova nasa obicna.
 
Međunarodna vozačka je porez za budale ...
Rentirati kola je ok ako vas ima četvoro, ako je dvoje onda quad - lepše i jeftinije ;)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ja sam baš kvad uzimao, 30e je dan bio čini mi se.
Al' to je 50kubika, preslab je za dvoje ljudi, uzbrdo smo išli 12-13km/h bukvalno. [emoji14]


Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
И ја бих квад али трудна жена па не могу :)
 
Nasa vozacka je po formatu i podacima (i njihovom rasporedu) identicna evropskoj. Meni nisu trazili medjunarodnu nikada. Dovoljan bio nas plastikaner. Vecina blokira sredstva sa kartice i kada tvrde da ne blokiraju.
Na licu mesta se moze cenjkati do besvesti. Pogotovo ako si spreman uzeti kola koja zapadnjaci nece (losije kozmeticko stanje)
Ja preferiram 0€ ucesce u steti koje ukljucuje i podvozje i stakla... Nisam imao prilike da isprobam, ali ako se desi stetni slucaj, obavezno pozvati policiju ili makar rentacar agenciji jer sva ta osiguranja ne vaze ako precutite stetu...
 
Upravo stigoh iz Grčke, međunarodna nije potrebna.
Imao sam loša iskustva kad sam iznajmljivao kola od "velikih" rent-a-car agencija. Nemaju tzv. "full insurance", jako su bezobrazni kad procenjuju štetu koliko god bila besmisleno mala.
Savet je da uzmeš od nekog lokalca, iscenkaš se da ti da cenu sa 0% učešća u šteti. Na Krfu sam pre dve godine tako platio neki Matiz 28€ dan (iznajmio na 7 dana).

Btw, u Španiji je na primer iznajmljivanje duplo jeftinije nego u Grčkoj, ne bih znao zašto.
 
Ja sam baš kvad uzimao, 30e je dan bio čini mi se.
Al' to je 50kubika, preslab je za dvoje ljudi, uzbrdo smo išli 12-13km/h bukvalno. [emoji14]


Sent from my LG-H990 using Tapatalk

I ja sam prvo uzeo tu šklopociju od 50 kubika jer je bila 23€ dan, sledeći dan onaj od 150 za 27€...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno