Šta je novo?

Прегријавање i5 4670K

maric62985

Slavan
Učlanjen(a)
25.07.2008
Poruke
1,064
Poena
360
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S22 Ultra
Pametni uređaji
Xiaomi Mi Robot
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Јутрос сам сконтао да ми у току компресије видео садржаја коришћењем апликације HandBrake температура процесора вртоглаво оде у небеса, cc 75 степени што никако није добро. Проц је добро хлађен, под водом је, Corsair H100i. Раније су температуре у току исте акције ишле до макс 55-56 степени, а знао сам да натоварим материјала за компресију и да ради по 3 дана без престанка. Можда сам једном видјео да је темп отишла и до 60 степени по највећој врућини напољу али у просјеку у нормалним условима та температура под макс оптерећењем је обично од 45 до 52. Проц имам већ скоро 4 године, није оверклокован.
Шта ли би могло бити? Да није почео Corsair да одумире, можда само пасту треба да мијењам, нисам има једно 2-3 године? Мада ми тешко повјеровати да због пасте темп порасте за преко 20 степени при оптерећењу, у односу на понашање од раније. Мораћу још то да истестирам ових дана да видим шта се дешава али ми се не свиђа тренутно понашање никако.
Само да додам да се ради о машини из потписа, уколико нешто значи остатак конфигурације.
 
Poslednja izmena:
Probaj sa promenom paste, ali nesto mi izgleda da ce morati da padne delidovanje. :p
 
Pasta je najverovatnije... Skini i stavi novu pastu po mogucnosti NT H1 ja sam je stavio i spustila mi za 7c temp, odlicna pasta! Skini hladjenje pa ces najbolje videti, moguce da je pasta oslabila jer su pretezno do 2 godine efektivne...
 
Сад већ има сигурно око три године од кад сам посљедњи пут мијењао пасту. Тј. тачно се сјећам да сам је мијењао кад сам узео овог Corsair-а. И до прије пар дана је све било фул. Чуди ме да овако преко ноћи оду температуре за 20+ степени на горе.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
1. Vodeno ne radi kako treba, tj. pumpa na izdisaju pa malo radi malo stoji.
2. Pasta zrela za zamenu.
3. Nova verzija programa koji koristis za montazu koja iskoriscava AVX instrukcije koje "prze" ranije generacije Intel procesora.
 
Хвала.
Ставку два могу без проблема да провјерим но један и два не бих знао како. Помоћ би добро дошла. ;-)

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
prvo probaj stavku 2 pa nam javi sta se desava :)
 
И до прије пар дана је све било фул. Чуди ме да овако преко ноћи оду температуре за 20+ степени на горе.
Pumpa je 99% na izdisaju. Proveri na koliko obrtaja radi.
 
Сад сам на послу па не могу да провјерим, вечерас ћу. Уколико заиста јесте на издисају има ли ту помоћи или могу да га бацам?

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Kontejner u tom slučaju...

Max rpm je preko 2000, između 2200-2400 ako se dobro sećam. Podesi je na max i vidi na koliko se vrti i da li je niža temp procesora.
 
Подешавао сам јутрос са performace mode-ом, и температура је почела да пада, кроз 5-10 мин је већ била на 60, вјероватно би отишла и испод тога да сам тако оставио.
Нисам само обраћао пажњу на rpm посебно пумпе и вентилатора.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nevezano za to, promena paste posle 3 godine sigurno neće da škodi.
 
Ево скриншот из Corsair LINK-a у idle-у. Пумпа ради, колико ја видим.
http://prntscr.com/jowlkk
 
Поручио сам данас NT-H1, кад стигне замјенићу па ћемо видјети шта се дешава.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Док чекам пасту да ми стигне, поручио сам је из једне радње ван НС, узео сам да мало провртим Lynx, са CorsairLINK-ом постављеним на Performance. И чудно се понаша тотално, температура у једном моменту приказује 50-55 у наредном 70-78, и тако се смјењује наизмјенично. Имам осјећај да нешто чудно дешава са сензором.
 
Koji softver koristis za ocitavanje temperature?

Koristi HWInfo64, pokazao se kao najpouzdaniji.
 
nagli padovi/skokovi temperature uglavnom ukazuju na termalnu pastu, ili ti se eventualno razlabavio cpu blok od vodenog.
 
Док чекам пасту да ми стигне, поручио сам је из једне радње ван НС, узео сам да мало провртим Lynx, са CorsairLINK-ом постављеним на Performance. И чудно се понаша тотално, температура у једном моменту приказује 50-55 у наредном 70-78, и тако се смјењује наизмјенично. Имам осјећај да нешто чудно дешава са сензором.

Pa zar ne treba vodenom vremena da stabilizuje temperaturu???
 
Никад нисам имао овакво понашање.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Verovatno ti je kratak Lynx batch (512-768mb). Probaj neki veci npr 4gb, tu temperatura ne treba da skakuce ko rejver na ekserima nego da postepeno raste i stabilizuje se na nekoj vrednosti, pa izmedju dva run-a malo da opadne, pa opet da se penje do neke stabilne vrednosti...
 
Иста прича и са batch-ом од 4GB. Данас ми је стигла NT-H1 па кад ухватим времена ових дана промијенићу је па ћемо видјети.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Замјена пасте одрадила посао. Температуре се вратиле у нормалу.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno