Šta je novo?

Problem sa VGA signalom i povezivanjem DVR uređaja sa TV-om

Gadjan

Slavan
Učlanjen(a)
01.05.2006
Poruke
2,363
Poena
390
Potrebno mi je da povežem DVR uređaj za video nadzor sa nekim matorim Sony LCD televozorom, u različitim su prostorijama i deli ih veoma debeo zid tako da je neizvodljivo provući kablove sa velikom glavom (VGA, HDMI) a i udaljenost je 10ak metara tako da je jedina opcija provlačenje tankog kabla i lemljenje konektora ili nastavljanje presečenog kabla.

http://www.instructables.com/id/Make-your-own-VGA-cord-of-CAT5-cable/

Pokušao sam po ovom uputstvu pošto mi je bilo najlakše i najjeftinije, sklepao od utp kabla, proverio ga na na računaru i radi. Ali kad povežem DVR na taj televozor, pri startovanju on pokaže sliku normalno vidi se butovanje i Dahua logo ali kad treba da prikaže kamere slika nestane i zacrni se. Ne sumnjam u kabl jer ako nakačim svoj monitor to se ne događa, sve je ok. Takođe i ako umesto DVR-a stavim računar i povežem taj TV noramalno radi i prikazuje sliku u windowsu. Samo u toj kombinaciji koja mi treba DVR-TV nema slike, baš me nervira :mad:
Da li neko zna u čemu može biti problem?
DVR nema kompozitni izlaz pa ako ovo ne rešim jedino što mi ostaje je sizifov posao, sečenje HDMI kabla i nastavljanje i još da držim palčeve da će to da uspe i radi.
 
To sam zaboravio da napišem, potpunno je neizvodljivo, zid je debeo skoro metar i jedva sam i ovu malu nekako probušio, velike muke su bile.
 
Da li kroz zid mogu da prodju 2 UTP kabla jedan uz drugi ?
 
Mogu, toliko i imam slobodno, dva utp sam provukao, jedan za rezervu a drugi sam iskoristio za vga kabl ali uzalud
 
Na tvom mestu, ja bih pozajmio "hilti" ili bih platio nekome ko ima. Mislim da ne može mnogo da košta bušenje rupe od 20-25 mm. Da si Nišlija, izbušio bih ti uz jedno pivo :)
 
Super, ukoliko je takva situacija da 2 UTP kabla prolaze jedan uz drugi onda bi eventualno resenje bilo (pod uslovom da ti i DVR ima HDMI izlaz a TV HDMI ulaz) HDMI over LAN tj HDMI LAN EXTENDER. Ovo svakako nije najjeftinija varijanta, cena uredjaja se krece od 5 do 15 eur za par posto imas predajnik i prijemnik, ali mislim (ne garantujem) da ce ti zavrsiti posao. Naravno LAN kablove je neohpodno iskrimpovati na krajevima :) Uglavnom se deklarisu da rade do 30m udaljenosti tj duzine kabla, u praksi sam probao na 23m i radilo mi je posao perfektno. Jako je vazno da kablovi budu dobro iskrimpovani.
 
Poslednja izmena:
Ma kakvi, ne bih kupovao to. Ako ništa preseći ću HDMI kabl i provući, čitao sam da bi trebalo da radi samo je pipavo nastaviti 19 žičica ali to mi nije problem.

Hilti imam i ja, do duše neki jeftiniji levi brend iz Uradi sam. Ali imam samo burgiju 10ku koja nije ni dovoljne dužine a i kao što rekoh zid je veoma veoma debeo i mesto je nepristupačno. Jedva sam uz velike muke i ovu malu rupu probio, ne mogu ponovo da rasturam i pravim haos u toj prostoriji. Jako je nezgodno bilo bušiti s obe strane i nabosti da se kako tako poklope rupe.

Mislio sam da neko ima rešenje za ovaj vga problem nije mi jasno zašto dvr i tv ne sarađuju a preko istog kabla u drugim kombinacijama dvr-monitor računar-tv sve radi
 
Ako može HDMI onda može i Display port sa pasivnim adapterom. Mini DP je mnogo manji. Ima i micro DP.
 
Poslednja izmena:
Možda može micro HDMI da se progura?
74cc99a53b23cc6cfaf4d59374183e8b.jpg
 
Ništa osim golog kabla nema šanse da se progura. Mene više interesuje razlog zašto prokletinja ne daje sliku preko vga, tj daje pojavi se logo Dahua dvr pri butovanju i onda ne stane umesto da prikaže live kamere.
Moram da sačekam da mi stigne iz kine hdmi produžni sa muškim i ženskim konektorom pa ću ga preseći i provući kroz zid. Jes da nisam našao iskustva iz prve ruke da je neko nastavljao i da radi ali probaću
 
Mora li žica?
Razmotri nešto bežično: neki sender, predajnik, wireless ...
 
Da nije problem u refresh rateu koji izbacuje dvr. Monitor može da izdrži veći opseg a TV npr max 60hz. U Tom slučaju posle bootovanja dvr-a on predje u neki režim od npr 75hz i TV to ne može da prikaže.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Ima logike, to mi se nekad dešavalo na kompu kad nešto pobrljavi. Na tv-u nestane slike ostane crn ekran i piše "n. Darstellbar" sad mi google izbacio dva linka na nemačkom baš za taj Sony Bravia pa ću da prevedem.
Mogu li nekako da proverim koliki je refresh? Neki monitori bi valjda trebali da ispišu. Probaću da iskopam u specifikacijama dvr mada ne verujem da će biti tog podatka.
 
Nazad
Vrh Dno