Šta je novo?

Xiaomi mi band 3

ne postoji global verzija, ne znam koliko puta bi to trebalo napisati...kad se uredaj pojavi on ima samo kineski jer najpre pokrivaju svoje trziste...onda izbace update fw koji ima engleski i to je "global" verzija...kad pocne prodaja prodavci naravno moraju da naglase da sprava ima samo kineski, a kad pocne prodaja kasnijih serija u kojima je vec fabricki fw koji ima engleski onda ga krste global...
Objasni mi onda fenomen na aliju kod istog prodavca od kog je vecina nas ovde uzimala (sumadincev link) da se pojavila global verzija koja je 31$ spram kineske koja je 26$ i da ta global podrzava jos i spanski, ruski i jos neke jezike...
Pogledaj ovde
2018 Original Xiaomi mi band 3 Fitness Tracker Smart Bracelet 0.78" OLED TouchScreen 50MWaterproof Xiomi miband 3 Xiaomi band 3
http://s.aliexpress.com/eyaI3mQz?fromSns=Copy to Clipboard

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Postoji global. Definitivno se prodaje odvojeno.
FW ce definitivno biti drugaciji malo i podrzavace vise jezika. Mozda ce i pakovanje biti malo manje jadno, ali to nikome nije bitno.

Meni stize uskoro "global" verzija pa cemo da uporedimo cisto da vidimo da li ima ikakve potrebe dati tih par dolara ili kineska zavrsava
 
Serija koja je imala fabrički kineski fw, I njega da kupiš uradiće update i imaćeš engleski... Nove serije očito imaju još neki jezik u meniju zbog pojedinih tržišta, ali u suštini sve su to isti uređaji...pošto srpski verovatno nema ni jedna verzija nama je svejedno da li je tu pored engleskog španski ruski ili koji već...
 
Poslednja izmena:
Postoji global. Definitivno se prodaje odvojeno.
FW ce definitivno biti drugaciji malo i podrzavace vise jezika. Mozda ce i pakovanje biti malo manje jadno, ali to nikome nije bitno.

Meni stize uskoro "global" verzija pa cemo da uporedimo cisto da vidimo da li ima ikakve potrebe dati tih par dolara ili kineska zavrsava
Ajde mi bas proveri kad ti stigne da li podrzava nasu latinicu tj. slova ščćđž ili mesto njih prikazuje neke nebuloze. Tipa kad te pozove neko ko ti je memorisan kao Pera Perić ona prikaze Pera Peri£ ili nesto slicno. Isto tako kada ti neko posalje poruku sa "neosisanom" latinicom kako prikazuje ta slova? Nije sad da mi je od zivotnog znacaja, ali me nervira. I def bih doplatio za tu global da je bila kada sam narucivao, pod uslovom da podrzava ovo.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
^ da, i mene nervira to prilično. Kad mi neko napiše npr 'šta ćeš' treba mi 10 sekundi da razmislim šta je napisao

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Zasto dupla razlika u ceni sem malo veceg displeja ? Da li ima u specifikacija nesto sto se istice

Sent from my LEX820 using Tapatalk
Ono sto sam primetio i veoma se istice je da baterija traje 10 dana u odnosu na Mi band 3 20 dana[emoji4]

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kod mene se cesto gubi bluetooth veza sa telefonom, moram da udjem u mi fit app da se konektuju nanovo, isto tako ako odem malo dalje od telefona i izgubi se bluetooth kad se priblizim do telefona ne konektuju se automatski, za sad me to iritira... druga mana ove narukvice je katastrofalna vidljivost napolju, nzm da li je projektovan ovaj band da se koristi samo u zatvorenim prostorijama...ubacuju night mode, mogu nekako da ubace i day mode...
 
Zakljucaj mi fit u ram, meni je tako i nemam problema sa stalnom konekcijom. Sto se tice vidljivosti na suncu stvarno je vrlo slaba na suncu...
Kod mene se cesto gubi bluetooth veza sa telefonom, moram da udjem u mi fit app da se konektuju nanovo, isto tako ako odem malo dalje od telefona i izgubi se bluetooth kad se priblizim do telefona ne konektuju se automatski, za sad me to iritira... druga mana ove narukvice je katastrofalna vidljivost napolju, nzm da li je projektovan ovaj band da se koristi samo u zatvorenim prostorijama...ubacuju night mode, mogu nekako da ubace i day mode...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
A kako da zakljucam app u ram ? Uradio u battery optimizations(don't optimize) i recent apps zakljucao...Jel kod tebe kad udjes u mi fit uvek sync-uje data ? Imam galaxy megu sa 1.5 rama, RR rom i android 8.1.0
 
postoji sada i unutar aplikacije neko ukljucivanje background mode-a....
 
Dodali promenu osvetljenja na mi Band 3 ? Hmm

b92c163abd27eb388fad2c539e44f4fc.jpg


Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da, manje-više beskorisna opcija, nije da mi ispadaju oči od jakog osvetljenja noću.
Elem, juče sam ceo dan plivao i ronio po bazenu sa mi band-om, ništa mu ne fali naravno ;)

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Bas su glupo odredili da mora da radi mi fit u pozadini. Mora da bude zakljucan u Ram-u. Kad smo kodnotifikacija. Meni ne notifikacije za pozive. Danas stizale. Sad vise nece. Sve ukljuceno. Od aplikacija dolaze. Ne znam o cemu se radi
 
Ja se često udaljavam od telefona, band prijavi da je izgubio vezu, ali nikada ne moram ništa da radim kada se ponovo dovoljno približe.
Android aplikacija radi na default podešavanjima
 
Takođe, nisam čak ni isključio battery optimizations za mi fit, nikakvih problema nisam imao.
Verovatno koristite neki EMUI/MIUI i slično koji agresivno ubijaju sve u pozadini.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
pa ako miui ubija mi app onda ovaj svet nema smisla :D
 
Meni na Mate 10p ubija posle nekoliko sati iako je "zakljycan" u ramu. A tel ima 6GB Rama :)
Sigurno to rade zbog optimizacije trajanja baterije...
Inace notifikacije proradile kad je mi fit aktivan naravno :D
 
Meni je sve u najboljem redu na u11.
Stižu sve notifikacije od poruka, vibera, do sofascore rezultata.

Samo što redovno preuzimam nove verzije sa apkmirror.
 
^^
Meni takođe sve savršeno radi na Mi A2.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Preživeo Mi band 3 Egejsko more.
2 sata plivanje,ronjenje do 3 m dubine.
Evo ga šljaka ko lud.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Meni sve proradilo. Samo ga raspario i upario ponovo. Cak mi vise Mate10p ne izbacuje MiFit iz rama. Valjda je skapirao da hocu da ostane u ramu :)
Ranije je na svakih 3-4 sata "ubija" dok sad sve ok :)
Jako dobra stvar za manje od 30e.
 
Narucio sam sat 16.8, stigao danas na carinu i oko 15h poslat za Krusevac. Tako da sam prosao bez ikakvih dazbina, i sutra je kod mene. Bas je brza isporuka preko SG poste.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Izgleda samo mene rebnuse na carini. Mozda zato sto ovaj "posteni" kinez napisao stvarnu cenu na posiljci od 27$. Do sad je uvek bilo gift i vrednost tipa 4$, a mozda nema ni veze sa tim...mozda je jednostavno zapala kod nekog carinika zenskog pola koji prethodne veceri nije dobio dozu...khm. [emoji23]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Stigla mi je global verzija i koliko vidim, apsolutno se ne razlikuje od kineske. Kutija je ista, hardver naravno, a za softver ne znam šta da kažem. Firmver je 1.5.0.2
Najbitnije, što smo se nadali su kukice na slovima u notifikacijama i ... drum roll... ne radi. Prikazuje upitnike.

Prilikom kreiranja naloga sam izabrao other za zemlju pošto nas nema na listi. bosna, hrvatska i cg se nalaze na listi, a sada ne mogu da nađem promenu da vidim da li bi ikako pomoglo.
Jezik telefona ne mogu da promenim jer imam samo eng na telefonu.
 
Znaci isti q samo skuplji...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Stigla mi je global verzija i koliko vidim, apsolutno se ne razlikuje od kineske. Kutija je ista, hardver naravno, a za softver ne znam šta da kažem. Firmver je 1.5.0.2
Najbitnije, što smo se nadali su kukice na slovima u notifikacijama i ... drum roll... ne radi. Prikazuje upitnike.

Prilikom kreiranja naloga sam izabrao other za zemlju pošto nas nema na listi. bosna, hrvatska i cg se nalaze na listi, a sada ne mogu da nađem promenu da vidim da li bi ikako pomoglo.
Jezik telefona ne mogu da promenim jer imam samo eng na telefonu.
Kakav global verzija,oni je samo nazvali tako da bi je malo skuplje prodali.

Kod mene sve kao kod tebe a ja sam moji Band 3 kupio pre mesec i po(kineska verzija)

3f94e111629ac808a75df15ca8080541.jpg


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno