Šta je novo?

Xiaomi mi band 3

Nisam siguran da se reklamira da meri u pokretu, po uputstvu meri u stanju mirovanja, ruka se stavi u položaj ispred sebe kao kada gledaš na sat. Traka/holter su bolji za merenje u pokretu.

Ako nekome bude palo na pamet dok trči, nek proveri čisto kolika su otprilike odstupanja :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Meni je uvek uključen da meri non-stop kad trčim, rezultati izgledaju verodostojno, doduše odstupanja sigurno postoje..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
E bre, taman kad sam hteo Somija da pazarim... Sad cu sacekati da vidim to cudo...
 
Ja ću da sačekam da vidim da li će moći da se flesne eng sw u njega pa ga narucujem :)
Do tada će Rusi odraditi valjane reviewe :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Ej bre, pa lep ovaj Honor Band 4, bogami ovo lako moze da bude prvi pick na draftu za naslednika MiB2 kod mene ;)
 
Ja ću da sačekam da vidim da li će moći da se flesne eng sw u njega pa ga narucujem :)
Do tada će Rusi odraditi valjane reviewe :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

A zašto , za malo više para ne uzeti Amazefit Bip ? Ima dobar ekran + GPS+ baterija do 30 dana . Ja se svo vreme dvoumim , mislim da ove sprave Bipu nisu ni prineti. Interesuje me vaše mišljenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bip je svemirski brod za sve ove bandove...imam mi band 2 ali glupo je uopšte upoređivati ga sa bipom...vidljivost po danu i na suncu je bez greške, veći i pregledniji ekran menjaš izgled sata, baterija traje još i duže nego na bandovima... Meni je na snimcima bip delovao nekako nezgrapno ali uživo deluje baš dobro...još sam uzeo narandžastu boju jer mi je crni nekako bio monoton...jeste razlika u ceni ali bandovi imaju dosta mana...
 
Ako nekome bude palo na pamet dok trči, nek proveri čisto kolika su otprilike odstupanja :)

Evo sam sebi da odgovorim - nisu nešto velika odstupanja, rekao bih uglavnom najviše +-7/8 bpm, a i to je čini mi se samo zbog delay-a u merenju pri nagloj promeni pulsa.

Međutim, Mi Fit aplikacija je teški krš, ne vidim da bilo šta može da se eksportuje u neki csv fajl npr. Grafici koje iscrtava nakon završenog activity-ja nisu sadržajni, ne možeš ništa nego da gledaš.. activity čak neće ni da sačuva ako nije napravljeno bar 50m, i onda baš i nije zgodno naterati gps da iscrta toliku putanju u zatvorenom prostoru ako možda samo želim da uključim kontinuirano heart rate merenje pred i tokom sna npr. Ono neprepoznavanje smajlića i naših slova je isto smešno.

S druge strane, Mi Bandage aplikacija me je prijatno iznenadila. Preglednija je, sadržajnija, a i eksportovanje funkcioniše odlično. Rešava problem upitnika, podržava custom notifikacije, ima brda drugih korisnih opcija. Nažalost, nema kontinuirano heart rate merenje - opcija postoji, ali je u suštini samo neka očajna ekstrapolacija. Druga mogućnost je merenje na svakih X minuta (radi i bez telefona) i to radi lepo. Izgleda da će oko 4 dana trajati baterija sa merenjem pulsa na svaki minut.

Da li neko pokušavao možda da dobije merenje pulsa u kontinuitetu sa nekom aplikacijom, kod koje onda to može da se eksportuje ili je grafik kršteno odrađen?
 
Bip mi deluje tako ružno da ga nisam ni razmatrao, pace mi je lep (doduše i skup) ali pitanje je kako bi i stajao na ruci pošto nemam baš krupne zglobove.
 
Bip deluje kao kopija apple watch za decu :)

Ja ću verovatno uzeti ovaj honor band posle par ruskih reviewa

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Bip mi deluje tako ružno da ga nisam ni razmatrao, pace mi je lep (doduše i skup) ali pitanje je kako bi i stajao na ruci pošto nemam baš krupne zglobove.

Naprotiv , drugar ima Pace i na njegovu gradju 180 i nešto i 80 kg ruke kao grančice [emoji23]) stoji mu perfektno , ja imam skoro 2 m i 130 kg , na meni djeluje kao igračka - meni je G Shock taman.
Što se tiče Bip-a , nisam ga video uživo , ali loznici je i Breitling verovatno kao sa pijace ... ;)
Da se razumemo ja loznicu gotivim, ali kad ga zajuni...
 
Poslednja izmena:
ima i xiaomi narukvicu sa kolor ekranom, ali je oko 50ak dolara.
 
danas sam probao ovu app i deluje mi da radi odlicno, bar kod mene sa amazfit bip satom...sa zvanicnim mi fitom mi nisu radile sms notifikacije a sa ovim rade bez greske...ima i nekih drugih ok funkcija...radi sa sva 3 xiaomi banda i jos nekim modelima...za sada obecava...nisam samo siguran da li sada mogu da deinstaliram mi fit, postoji nacin da se radi update fw i preko ove app ali nisam imao vremena da to proucim?

https://play.google.com/store/apps/details?id=ee.aegrel.gadgetbridge&hl=en_US
 
Evo sam sebi da odgovorim - nisu nešto velika odstupanja, rekao bih uglavnom najviše +-7/8 bpm, a i to je čini mi se samo zbog delay-a u merenju pri nagloj promeni pulsa.

Međutim, Mi Fit aplikacija je teški krš, ne vidim da bilo šta može da se eksportuje u neki csv fajl npr. Grafici koje iscrtava nakon završenog activity-ja nisu sadržajni, ne možeš ništa nego da gledaš.. activity čak neće ni da sačuva ako nije napravljeno bar 50m, i onda baš i nije zgodno naterati gps da iscrta toliku putanju u zatvorenom prostoru ako možda samo želim da uključim kontinuirano heart rate merenje pred i tokom sna npr. Ono neprepoznavanje smajlića i naših slova je isto smešno.

S druge strane, Mi Bandage aplikacija me je prijatno iznenadila. Preglednija je, sadržajnija, a i eksportovanje funkcioniše odlično. Rešava problem upitnika, podržava custom notifikacije, ima brda drugih korisnih opcija. Nažalost, nema kontinuirano heart rate merenje - opcija postoji, ali je u suštini samo neka očajna ekstrapolacija. Druga mogućnost je merenje na svakih X minuta (radi i bez telefona) i to radi lepo. Izgleda da će oko 4 dana trajati baterija sa merenjem pulsa na svaki minut.

Da li neko pokušavao možda da dobije merenje pulsa u kontinuitetu sa nekom aplikacijom, kod koje onda to može da se eksportuje ili je grafik kršteno odrađen?
Kako rešava problem upitnika?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Kako rešava problem upitnika?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Settings > Text display > Transliteration. Ima i emoji conversion.

A ako je pitanje bilo u smislu posledica, šiša ova naša slova sa kukicama, dok ćirilicu prebaci u latinicu, ali izostavi 'Љ', 'Њ', 'Ћ', Џ' i 'Ђ', dok preostala piše kao sh, ch, zh. Zanimljivo mi je 'Ц' koje postaje ts.

Emoji standardno, ali izostavi one malo kompleksnije, da se tako izrazim

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sta se desava sa mi fit aplikacijom? Kad sam je pokrenuo ponudila mi neko azuriranje frimware za mb3. Ja ga ostavio da se azurira kad posle pogledam nista. Band i telefon nisu povezani. Odem na unpair pa opet na pair i ne nalazi mb3 uopste. Gasio palio bt nista...restartovao mob, brisao kes, reinstalirao mi fit app i opet nista. Ne moze telefon da nadje band uopste. Sta da mu radim sad?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Upravo i ja odradio taj update. I sve je normalno proslo posle restarta narukvice, automatski se sve povezalo posle manje od minuta.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kod mene nema sanse. Probao od jutros opet i nece pa nece. Ne znam sta vise da mu radim. Jel ima neki nacin da se resetuje sam band?
Samo mi ovo izbacuje:
5aaf7d5339e2bebdcc636e30b7599602.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
b1cf3905ed6f30ff2ed8e7a3fbce8b48.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel ti ovo gore precrtana ikonica za bluetooth?

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Da da, na bandu sad stoji tako precrtana ikonica za bt.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sudeći prema slici kad mogu da očekujem da mi stigne mb3, pre nekih 16-17 dana naručen?
1cca6d140ab516990c24c1b7b862f55e.jpg


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Sad pronađoh ovaj post na MIUI forumu. Možda pomogne. Pročitaj do kraja...

https://en.miui.com/thread-3104436-1-1.html#post_29847234

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
Nadjoh i ja to...procitah i koliko sam razumeo niko ne daje neko resenje sem ovog poslednjeg lika koji savetuje da se ne koristi unlock screen opcija koju ja btw nisam ni koristio tj. bila je iskljucena od starta. Jedino ako sam nesto prevideo ili slabo razumeo. Ali vidim da nisam jedini, zale se ljudi na isti problem kako se na mb3 pojavio simbol precrtanog bt i vise ga ne vidi ni jedan uredjaj. Cesljao sam po netu i ne nadjoh nigde nista konkretno. Sve sto sam nasao od saveta tipa restartuj bt, restartuj fon, zaboravi band u bt podesavanjim, obrisi kes, reinstaliraj mi fit app...sve sam probao i nista nije pomoglo. Dal je realno da cu na kraju morati da bacim narukvicu?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Meni je 1.6.0.16 firmware stigao pre neki dan i to se jedva apdejtovao. Par puta kao nije uspeo, dođe do nekog random procenta i ispiše failed. Rekoh da nije možda to do ove Mi Bandage app koju koristim i koja radi u pozadini non-stop, pa sam je ugasio. Tada je uspešno ažurirao. Bio sam istripovao svakako.

Jesi probao sa Gadgetbridge? Mislim da je jedina kojoj Mi Fit ne treba da bi se povezala sa bandom i koja ima podršku za instaliranje custom firmware-a. Ima ga na github-u.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
E bas tako i meni...par puta fail i posle ovo. Izgleda su zasrali nesto gadno. Nisam probao tu aplikaciju. Probacu...mada nisam optimistican s obzirom da kao da band vise nema bt. Ne znam kako moze da se poveze vise sa bilo kojim uredjajem...
Edit: Evo probao i sa tom app...samo vrti u prazno i ne nalazi nista.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
5e0ac433a7df5c8fbb19068eebb85240.jpg
 
Poslednja izmena:
Meni isto V 1.6.0.16
Sve mi radi normalno,sve prošlo sa updejtom kako treba.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
E bas tako i meni...par puta fail i posle ovo. Izgleda su zasrali nesto gadno. Nisam probao tu aplikaciju. Probacu...mada nisam optimistican s obzirom da kao da band vise nema bt. Ne znam kako moze da se poveze vise sa bilo kojim uredjajem...

Edit: Evo probao i sa tom app...samo vrti u prazno i ne nalazi nista.

Ta oznaka na bandu bi trebalo samo da predstavlja da trenutno nije ostvarena bluetooth konekcija između njega i telefona. Javlja kad se baš udaljim od telefona.

Meni je danas Mi Fit apdejtovan na 3.4.9, a novi firmware je pre neki dan došao sa Mi Fit 3.4.7. Možda da probaš sa tom verzijom, ima je na apkmirror, možda su shvatili u međuvremenu da postoji bag..



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Aj probaj Notify & Fitness aplikaciju, njoj isto ne treba Mi Band.
Btw, probao sam Mi Bandage za onu transliterate opciju, i super radi, umesto znakova pitanja pokazuje ošišana slova.
Notify & Fitness koji takođe koristim ima ovu opciju, ali ona ne radi

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno