Šta je novo?

Pomoc oko privezivanja zvucnika na racunar

mladjam

Cenjen
Učlanjen(a)
14.08.2012
Poruke
41
Poena
160
Pozdrav svima,

Kupio sam novi TV bez klasicnog 3.5mm audio izlaza, vec samo sa izlazima coax audio i Rs232 (dodajem i fotografiju). Molim vas za pomoc kako mogu privezati zvucnike sa preko 3.5mm kabla, ili bar da spojim neki Bluetooth transmiter pa da bezicno prebacujem zvuk na zvucnike i slusalice. Televizor ima jako slabe zvucnike, skoro neupotrebljive...

Hvala i pozdrav
5fc9ec419b78e77b45e8868590bc6271.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Čemu služi taj RS232 konektor, da nije to izlaz za slušalice?
 
Model je Vivax Imago LED TV-43S55AT2S2. Pokusavao sam da na rs232 privezem slusalice ali ne dobijam nikakav zvuk.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Taj Coax Audio je ulaz ili izlaz (digitalni?)? Ako je digitalni izlaz možeš da ga povežeš na recimo Fiio Taishan pa onda na zvučnike ...
 
Poslednja izmena:
Mislim da je izlaz. Nemam drugih konektora osim hdmi i usb...





Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Imaš neko uputstvo? Pošto na netu nema detaljnijih specifikacija tog TV-a.
 
Imam, ali nisam sada kuci. Potrazicu kasnije pa cu staviti forografiju sa delom gde su prikazani izlazi.


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Nasao sam u uputstvu da je rs232 earphone terminal. Samo izgleda da ne radi. Zvacu servis u ponedeljak, moguce da ke neispravan. Hvala svima na pomoci!
a667085b8e9f62e3595a785fba4f2217.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Ali to je po ovom spisku ULAZ, a ne izlaz, pa je logično što ne čuješ ništa. Eno gore piše: AUDIO ULAZ, A/V Komponent Audio, ULAZ ZA SLUŠALICE ...

I koaksijalni je ulaz ...
 
Poslednja izmena:
Da, u pravu si. A za audio izlaz ne pise nista, samo raspon frekvencija. Izgleda da nema mogucnost prebacivanja zvuka...
91f7a2527de38f62d81f658f1e3689b3.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Nema, prvi put vidim da TV nema nikakav audio izlaz.
 
To što piše "Audio ulaz" ne mora da znači da je stvarno ulaz u pitanju. Šta će na TV-u ulaz za slušalice? I šta uopšte znači "ulaz za slušalice"? Koji to signal slušalice šalju?
Pozdrav
 
Ali to je po ovom spisku ULAZ, a ne izlaz, pa je logično što ne čuješ ništa. Eno gore piše: AUDIO ULAZ, A/V Komponent Audio, ULAZ ZA SLUŠALICE ...

I koaksijalni je ulaz ...

Ma to je prosto nemoguće - šta znači ULAZ ZA SLUŠALICE???:zgran:

P.S. Preteče me @rafiki
 
Poslednja izmena:
Već je probao slušalice i nema zvuka. Mislim, RS232 oznaka za to, WTF?

@Zekovic: ne, jer nema optički niti koaksijalni izlaz.
 
Drugar koji je kupio isti model (bila je neka extra akcija za 24.000rsd sa 5god garancije) je isto probao, ali ni njemu se ne cuje zvuk na slusalicama kada ih poveze na rs232.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
A šansa da je u oba slučaja u pitanju kvar je praktično zanemarljiva tako da je stvar jasna.
 
Hrvatski je brend, a na kutiji pise da se navodno sklapaju u Srbiji... ko ce ga znati. U prevodu - sigurno je Kinez.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Kada ubodes zvucnike u rs232 udji u MENU i vidi u podesavanjima za zvuk da nema nesto da se bira...
 
Pokusao sam, ali imam standardne opcije za podesavanje. Kada menjam SPDIF mode, nema promene, tj i dalje ne dobijam zvuk u slusalicama.
e15f0f6d379fddc096e773ce45446b32.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Ček, ima podešavanja za SPDIF? To indicira da ipak možda imaš digitalni izlaz, na tom koaksijalnom možda? Ali dok ne probaš sa nekim DAC-om ne možeš da znaš. Osim AUTO koje još opcije postoje?
 
Imam opcije Auto, Pcm i off.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Trebalo bi pokušati sa nekim DAC-om na coax-u, ovako napamet ne može ništa da se tvrdi.
Ne znam šta je AD preklopnik?
 
Poslednja izmena:
Rs232 je oznaka za serijski port. On ni slučajno ne izgleda kao 3.5mm stereo minidžek.

Ono drugo je koaksialni spdif izlaz (ulaz svakako nije, nema smisla). Poveži ga sa nekim dacom ili adapterom spdif/analog sa slike na prethodnoj strani. Spdif podešavanja stavi na auto, za početak.

Kinezi ne znaju srpski i očigledno su se služili google.translejtom. Obzirom da neobrazovanje poprima pandemijske razmere
verovatno je greška usled nepismenosti prevodioca.
 
Hvala, porucio sam juce preko Ali-ja D/A converter, pa cu pokusati tako da resim problem. Javljam se kada stigne. Pozdrav

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno