Šta je novo?

Motorola Moto G6

drdekzar

Slavan
Učlanjen(a)
06.02.2011
Poruke
1,893
Poena
210
Od Motorole stize nova G6 serija sa tri modela Moto G6 play, Moto G6 i Moto G6 plus.

Za Motorolu G6 kazu da je novi kralj nize srednje klase i Best Buy.

https://www.benchmark.rs/artikal/test_motorola_moto_g6_video-4586

Evo i specifikacije

Operativni Sistem 8.0 Oreo
Dijagonala Ekrana 5.7"
Rezolucija 1080x2160
Gustina ekrana 424ppi
Odnos stranica 18:9 Max Vision
Corning™ Gorilla™ Glass 3
CPU Octa-core 1.8 GHz Cortex-A53 Qualcomm SDM450 Snapdragon 450
Ram memorija 3Gb
Interna Memorija 32Gb, prosiriva do 128Gb
Dve zadnje kamere od 12 MP i 5 MP, otvor blendef/1,8
Softver zadnje kamere prepoznavanje znamenitosti, prepoznavanje objekata, skener teksta, režim portreta, spot boja, filteri za lice, panorama, manuelni režim
Prednja kamera 8 MP
Softver prednje kamere režim grupnog selfija, režim ulepšavanja, manuelni režim, filteri za lice
Veličina baterije 3000 mAh
Punjač turbopower koji dobijate u pakovanju pruža vam više sati trajanja baterije za samo nekoliko minuta punjenja.
Čitač otiska prsta, otključavanje licem
Dual Sim + MicroSD
 
Poslednja izmena:
interesantan model je ovaj moto g6, dopalo mi se ono što sam video na benchmark recenziji.
 
Ja koristim Moto G6 plus, vise mi je odgovarala velicina ekrana kada sam birao izmedju njega i Moto G6.Novi dizajn za razliku od starih modela je nesto sto me je odmah privuklo kod Moto G6 serije i kvalitet izrade, Gorilla Glass 3 sa prednje i sa zadnje strane, citac otiska prsta sa prednje strane sto meni vise odgovara koji radi jako brzo i precizno, ima i opciju Face unlock ali to nisam probao i mislim da necu koristiti.
Telefon se odlicno pokazao za ovih nekoliko dana koliko ga koristim, odlican ekran sa jako lepim bojama, procesor ne najnoviji ali Snapdragon 630 sa 4Gb rama odlicno obavlja sve moje zadatke, nijednog trenutka telefon nije zastao u radu( da napomenem da igrice nemam u telefonu).Telefon koristim za razgovore, viber, dosta sam na instagramu, mnogo cesto palim kameru i koristim tapatak.Baterija lagano izdrzi ceo dan, skidam ga sa punjaca ujutru oko 07:00 i uvece oko 11:00 ide ponovo na punjac sa baterijom koja ima jos 35%-40%.
Kameru nisam stigao jos uvek da testiram ali prvi utisak je da je i tu Motorola odradila odlican posao, ostavicu ovde dve fotografije, a bice kasnije jos u drugoj temi namenjenoj za fotografije.
Pokusacu u narednih par dana da se vise posvetim kameri i fotografijama u razlicitim delovima dana, ocekujem da se dobro pokaze i u uslovima slabijeg svetla:)



 
Poslednja izmena:
Jutros je stigao update za camera aplikaciju, ne stizem da se posvetim kameri ali ovo su promene:

Single finger up/down zoom
Drag to focus with exposure UI
Improved modes exit UI
Combined front / rear camera settings UI
Google Lens
YouTube Live
Bug fixes and stability improvements
 
Potvrđujem da za te pare nema boljeg telefona. Kvalitet izrade, displej,...prosto neverovatno šta sve nudi u tom cenovnom razredu. Ozbiljno je merkam.
 
Ima itekako boljeg izbora za taj novac, cak i manji ;)

Tel sa SD 450 u 2018. godini ne sme da kosta vise od 150e, to je cinjenica.
 
Poslednja izmena:
Molim te, prosvetli me, reci mi koji je to telefon,... ali sveukupno, nemoj mi samo jednu stavku izdvojiti.
 
Redmi note 5,

Bolja baterija, kamera(za ovo nisam siguran, za ostalo jesam), chipset, veci ekran, vise ram/rom za istu/slicnu cenu.

G6 jedino sto ima stock android softver, mada kome to treba resivo je custom rom-om, telefon u principu cist prosek, sto se mene tice i ispod proseka.

Mate 10 Lite, Sony XA2, Nokia 6 2018..
 
Poslednja izmena:
Ne znam zasto stalno mora da se svaka tema kvari odmah sa time da ima bolje, uvek ima bolje ali nekome se svidja ovaj model i zeli da procita nesto o njemu, a ne da cita gomilu strana gde se ljudi raspravljaju samo( ovde mislim na sve teme o mobilnim telefonima).Nekome se vise svidi Redmi note 5 i uzece njega, nekome se svidi Motorola G6 i kupi nju, ja sam uzeo Motorolu G6 plus da koristim jer mi je dizajn mnogo lep i hardver koji ima zadovoljava moje potrebe.
Tri modela koja su na kraju spomenuta ne vredi komentarisati cene u zvanicnim radnjama su iznad Motorole G6.
 
@drdekzar

Zbog ovoga, sto je apsolutno netacno. Desice se da neko pogleda temu, pa na osnovu ovakvih pisanja uzme telefon.
Potvrđujem da za te pare nema boljeg telefona. Kvalitet izrade, displej,...prosto neverovatno šta sve nudi u tom cenovnom razredu. Ozbiljno je merkam.
Treba biti objektivan, jedno je ako se nekom telefon svidja(dizajn, brend, softver) pa iz tog razloga uzme, drugo je kada se pise da je najbolji u cenovnom rangu, sto objektivno gledano nije tacno. Nije mi u cilju nekom da kvarim iskustvo/srecu sto je uzeo ovaj telefon, ne bih ni pisao nista da nije bilo ovog komentara.

Motorola ima neki svoj smek i bazu korisnika, kao i odlican marketing na domacoj sceni, ali se sasvim sigurno ne moze reci da su i priblizno najbolji za ulozen novac.

Ako izuzmemo cenu, telefoni su skroz okej, nisu jedni od mnogih koji po dizajnu kopiraju Apple, imaju dobar softver, pristojne kamere, solidan hardver..
 
Poslednja izmena:
Čekaj, nismo se izgleda razumeli, G6 i Redmi Note 5 i nisu u istom cenovnom razredu. Xiaomi i izgleda kao telefon od 150Eur, dok kad uzmeš G6 u ruku imaš osećaj premium kvaliteta, kao da držiš telefon od 500+ eur, a zapravo je duplo jeftinija.
 
Nismo se razumeli, ocigledno, mislio sam da komentarisemo koliko Moto G6 nudi za ulozen novac.
Kvalitet izrade, displej,...prosto neverovatno šta sve nudi u tom cenovnom razredu.
Od ovoga smo dosli na:
Xiaomi i izgleda kao telefon od 150Eur, dok kad uzmeš G6 u ruku imaš osećaj premium kvaliteta, kao da držiš telefon od 500+ eur, a zapravo je duplo jeftinija.
Dakle, ipak se gleda samo izgled i izrada? Okej :)

Meni telefon nije modni detalj, vec uredjaj koji koristim svakodnevno vise sati, koji cu svakako staviti u case, je manje-vise nebitno kako izgleda(a model koji sam naveo svakako ne izgleda lose).

Nisam imao namere da ulazim u bilo kakvu raspravku, doslo je do toga jer je pisano nesto sto je apsolutno ne-objektivno, ali okej, svako ima pravo misljenje.

Ne bih dalje da pisem na tu temu, rekao sam sta sam imao, odjavljujem se :)
 
G6 Plus je takodje vrlo interesantan model

 
Ponosni vlasnik Moto X4 i mogu reći telefon je brutalan u realnom radu.
Tako da mislim da pošto imaju isti čipset i sličan hardver i ovo je extra telefon.
Nekima će se svideti nekima neće i to je normalno.
Ja nisam hteo da čekam ove nove modele i namerno sam uzeo X4 zbog ekrana 16:9 jer mi se ovaj novi trend 18:9 ne sviđa.
 
Nismo se razumeli, ocigledno, mislio sam da komentarisemo koliko Moto G6 nudi za ulozen novac.Od ovoga smo dosli na:Dakle, ipak se gleda samo izgled i izrada? Okej :)

Meni telefon nije modni detalj, vec uredjaj koji koristim svakodnevno vise sati, koji cu svakako staviti u case, je manje-vise nebitno kako izgleda(a model koji sam naveo svakako ne izgleda lose).

Nisam imao namere da ulazim u bilo kakvu raspravku, doslo je do toga jer je pisano nesto sto je apsolutno ne-objektivno, ali okej, svako ima pravo misljenje.

Ne bih dalje da pisem na tu temu, rekao sam sta sam imao, odjavljujem se :)

Imam telefon iz 2016 koji košta oko 150 EUR sa carinom (LEECO max2) i ima oko 170000 na antutu, 4 giga rama, gcam Oreo 8.1.... I sad kad gledam 2 godine novije modele, i Xiaomi i Nokia i Motorola, za ostale da ne navodim sa duplo slabijim skorom, ostajem:zgran:
 
Da je tel. sokidan za srednju klasu, to svakako stoji. Veliki problem nastaje kada drugi telefon slicnih karakteristika i kvaliteta kosta 100 eur. manje. Ovde mislim na Xiaomi Mi A1. Jeste proslogodisnji model ali je iz Android One programa, sto znaci cist android i obavezna nadogradnja tokom 2 god. Malo slabiji procesor SD625, ali mislim da je bolja kamera. Telefoni su svakako uporedivi samo sto je Mi A1 oko 230 eur a G6Plus oko 330 eura. To je suvise velika i neoprostiva razlika, sem za ljude koji prosto vole Motorolu.
 
Da je tel. sokidan za srednju klasu, to svakako stoji. Veliki problem nastaje kada drugi telefon slicnih karakteristika i kvaliteta kosta 100 eur. manje. Ovde mislim na Xiaomi Mi A1. Jeste proslogodisnji model ali je iz Android One programa, sto znaci cist android i obavezna nadogradnja tokom 2 god. Malo slabiji procesor SD625, ali mislim da je bolja kamera. Telefoni su svakako uporedivi samo sto je Mi A1 oko 230 eur a G6Plus oko 330 eura. To je suvise velika i neoprostiva razlika, sem za ljude koji prosto vole Motorolu.
Ja sam među onima koji takođe koriste Xiaomije, ali sam imao Moto Z i bio jako zadovoljan istim, kao i uopšte samim konceptom modova, i prilično sam siguran da ću Motorolu Z ili Z play ponovo pazariti u budućnosti.
Ali, ovde se ipak mora napraviti razlika, jer smo mi (kao neki uslovno rečeno napredniji korisnici) daleko od ciljne grupe Motorole (kad sam već kod toga, nismo mi ničija ciljna grupa jer da se mi pitamo, nijedna firma ne bi pravila profit :D )
Elem, Motorola ovim modelima targetira masovno tržište, one koji mogu kako od operatera, tako i od retaila uzeti telefon na rate, na ugovor (i na rate), i to po prilično pristupačnoj ceni. Po meni jako dobar odnos cena/kvalitet plus validna garancija, koja je pri tome internacionalna, a kako smo čuli, uz minimalno garantovano vreme stajanja telefona u servisu.
U pitanju je blagi iskorak i po pitanju dizajna, i performansi, u odnosu na 5s seriju, što se i očekuje za naslednike koji dolaze svega 9-10 meseci posle prethodne serije. Sve u svemu, mislim da su ovogodišnji modelu pun pogodak, i ako ne bude problema sa logistikom, itekako će se dobro prodavati...

MN3
 
Iskreno sam bio na "so-so" kada sam pogledao modele na #MotorolaKop. Ne racunam za sebe, imam posebne prohteve. Do sada sam ljudima olako predlagao P9/P10 Lite, jer vecini ljudi najjeftinije "a da radi, brate, i nije krs u necemu". Do P9 Lite to nije bilo lako, moralo je nesto da se zrtvuje (i da se obavezno zagleda ekran), P9L je to olaksao.
Ono sto me nije radovalo za Motorolu je single-SIM... uz sve sto smo gledali, kako to da nisam pitao da li ce biti dual-SIM iz bijond mi :) Kad meni danas na IG iskace reklama za Moto G6 Dual SIM u VIPu :)

Onako dobar ekran (jeste da lose vidim, ali nekako sam mnoooogo zahtevniji po pitanju ekrana od vecine, nebitno sto preferiram za sebe SAMOLED, znam sta je kvalitet i za IPS/LCD) i dual-SIM, zamenice P10 kao preporuka.


Jedino sto nisam siguran, zar nije bilo reci da je 22.000 maloprodajna cena? (jeste u GTu inace). U VIPu ispada 9600+24*700, a VIP je uglavnom pratio da razlika u ceni paketa + doplata uz paket prati otprilike radnje.
 
Po nekom mom mišljenju i vremenu provedenim čačkajući g6 mislim da je baš g6 onako ponajbolji u srednjoj klasi. Nije skup a odlično radi, mnoogo dobro leži u ruci i baš mi je nekako izbalansiran telefon.. Svaka preporuka za te pare.. I ja sam do sada ljudima predlagao p10l ili p9l ali Motorola me žestoko zamislila..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Svi modeli Motorola G6 serije dolaze kao Dual Sim plus Micro SD.
Vip u ponudi ima Motorolu G6 play da ne bude zabune[emoji6]

Sent from my moto g(6) plus using Tapatalk
 
Drugar ima neki moto,mislim da je e4,da li moze da se nameati kad ima propusten poziv ili poruku pored ikonice da pise broj ili da stoji onaj krug? Nisam upseo da nadjem tu opciju

Послато са HTC 10 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene na Motorola G6 plus stoji kruzic kod propustenog poziva.Kada otkljucam telefon u taskbaru stoji slusalica koja oznacava propusten poziv i na ikonici slusalice stoji kruzic.
 
Svakako možeš kroz neki launcher da namestiš to, nova npr

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Uzeo g6. Za sada bez ikakve zamerke.
Lepo lezi u ruci i odaje utisak kao da je dosta skuplji model.

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Bar da je Novi Sad drugi datum.

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
I tako, druzenje se nastavlja[emoji6]
6c39a099c9dcf9da2fac782b248ff9ec.jpg


Sent from my moto g(6) plus using Tapatalk
 
Samo jako! [emoji3]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Prebacio sam da mi navigacija bude na FP, trebalo mi par dana da se naviknem.
Sad mi mali ekran kad vratim na normalu :)

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Mozda ce ovaj datum da ti odgovara da dodjes po slusalice....

358214f740abc2edec6aac01e584fcc3.jpg


Sent from my moto g(6) plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno