Šta je novo?

Mikrotik - graph pinga ka odredjenoj adresi

lab310

Slavan
Učlanjen(a)
08.05.2005
Poruke
1,053
Poena
360
Moze li se nekako napraviti graph koji prikazuje koliki je ping prema recimo 8.8.8.8? Mislim na isti tip grapha koji se generise preko tools/graphing, tj da ima dnevni, mesecni i godisnji prikaz? Ako je bitno, RuterOS je 6.41.
 
Na taj nacin ne.
Drugi nacin je ako ti model uredjaj, x86, virtulena masina ili gde vec imas MT podrzava Dude da pokrenes Dude i u njemu podesis a on moze da pravi u cuva takav grafik.
Svakako pazi gde cuvas snimas grafike ili Dude bazu snimanjem u interni flash memoriju mu skracujes vek trajanja, imas limitiran broj upisa a predvidjeno je samo da updetujes operativni, preporuka upis na neki eksterni memoriski medijum kartica, flash usb disk.


primer.png
 
U pitanju je hap AC.

Da, izgleda da je dude + usb fles pravi nacin da imam ovo sto mi treba. Hvala na preporuci, bacam se na instalaciju.

edit : Izgleda da nema dude za ovu platformu? :(
 
Poslednja izmena:
hAP ac je mipsbe paltforma nema Dude za nju, ima za mmips, arm, x86. Ja ga konkretno vrtim u virtulenoj masini svakako mi racunar radi non stop, ovaj novi hAP ac2 je ARM arhitektura teoriski bi trebalo da moze ali nisam video nekog da njemu da podigne Dude, na MMIPS 750Gr3 radi bez problema kao i na 1100AHx4 koji je isto ARM.
Da koliko vidim po forumima na hAP ac2 radi Dude.
 
Nazad
Vrh Dno